Гальовен НОЕМВРИ, сияе, цъфти, донесе на мама желани мечти!

  • 12 381
  • 213
  •   1
Отговори
# 15
  Здравейте момичета.Вчера бяхме на лекар за ваксина.Вече сме на един месец и като ни претеглиха се оказа,че сме качили за един месец 600гр.Лекарката каза,че добре сме наддали и че няма нужда от нищо друго освен кърма,но на мен това ми се струва малко.Явно кърмата ми не е достатъчна.Всъщност аз като се замисля,досега явно не съм я кърмила правилно.Кърмех я много често,на поискване,но бебка явно от недоспиване още на седмата-осмата минута заспиваще на гърдата и аз я изчаквах да се оригне и я слагах да спи.Но понеже не се е нахранила както трябва,след 10-15 минути се събуждаше и започваше да мрънка.А аз не разбирах защо мрънка.Сега вече от снощи,ако заспи на гърдата,я изчаквам около 5 минути и я събуждам и пак и давам да суче и така няколко пъти-докато се уверя,че вече се е нахранила.И като я сложа да спи,спинка поне 3-4 часа.
  Незнам,може би затова и малко е наддала,недохранено ми е било детенцето.А аз се мъчех да я приспивам и люшкам.

# 16
  • Мнения: 22
Вале, то като знаеш с какъв зор си го приспала детето, как да го събудиш?
Ама знам си аз, че с баща и сме виновни- от седмия месец на бременността до края се хукнахме по дискотеки- еми на ни сега нощна птица   Mr. Green
само дето тати и се прибира толкова уморен, че сладко хърка докато тя се дере от рев... направо откачам  Crazy как пък не се събужда тоя човек  newsm78

Сузи, тя е пълнела тумбака с предно мляко явно. нашата педка каза че трябвало да наддава по 200гр на седмица, но щом са ти казали, че сте добре... ето сега си хванала нова цака на манджането и другия път ще сразите док Wink

# 17
  • Попово
  • Мнения: 687

само дето тати и се прибира толкова уморен, че сладко хърка докато тя се дере от рев... направо откачам  Crazy как пък не се събужда тоя човек  newsm78
прави се... чува ама не му се става  Naughty  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 30
Лиде  Hug честит принц! Да ти е много послушен, лаком и усмихнат Hug


Феъри, не...  Cry Още си седи раничката и кожицата дето беше образувала балончето се затваря ако опитам да кърмя, и пак се повтаря същата песен./даже със силиконови зърна/... Пия още антибиотици и ползвам мазила, но и доки ми каза докато не свърша с хаповете да не кърмя. Страх ме е да не ми намалее кърмата в тази гърда... Изцеждам няколко пъти, почти на всеки час, за стимулация, но всеки път е с грамчета по-малко... Добре че бебка си суче от другата, но май взе да свиква и с шишето, че е по-лесно...
А и с тези хемороиди не мога да седна да я накърмя като хората, тя суче бавничко... Много ми е труден този период сега, добре че милото ми бебе само спинка и не плаче.
Надявам се скоро да мине всичко това...

Като ви чета с тези колики и ми става жал... Моята Емили няма такова нещо... изобщо не плаче, освен ако закъснея с кърмата в шишето. Дали да не опитате с ограничение в храната/сериозно ограничение/, знам ли... Аз съм вегетарианка, абсолютно не докосвам месо, макар да хапвам по малко масло, сирене, яйца... не ям пържено, нито запържени храни... Дали не е от храната на мама това с коликите и честия плач... не съм сигурна, но една отчаяна майка би могла да пробва, защото иначе се стресира и се получава един дяволски затворен кръг - бебо плачка, мама се изнервя, бебо усеща това и плачка още повече...
Пожелавам на плачковците да спинкат повече  Hug

За витамин Д и на мен ми дадоха капки, но от 15 ден. Разбира се най-добре е на слънце, лятото. При нас е топло и я изкарвам за малко на слънце, но сезона не е подходящ и ще си давам капките. А през стъклото наистина не става... или съвсем малко.

Мая, добре дошла  Hug
Лиде, чакаме завръщане  Hug


# 19
  • Мнения: 3
Suzi не се притеснявай добре ти е наддало детенцето нормално е първия месец 600 -700 гр  спокойно   Peace така ми каза и нашия педиатър  
Диди   твоята сладуранка пак те е тормозила !!! Да ти е жива и здрава !!  Hug  Hug  Hug  Grinning  Grinning А моята май снощи се беше доста изморила от рев преди това  по - едно време майка ми е донася при мен и скачам и казавам 1 часа ли е ? А тя н е не
4 сутринта ..... толкова леко ми стана на сърцето , че вече идва утрото  Laughing  че блаженно се нахранихме и заспахме ...... Днес гледам слънциче дано да се стопли , че не сме излизали от седмица сигорно затова пощуряхме и двете  #Silly #Silly

# 20
  • Мнения: 3
Лори    Аз не съм вегитарианка , но съм ЗА здравословното хранене и от 3 години се храня така , тоест въобще не си позволявам тежки храни или така наречените лоши храни ..... но малката ми се дере ден и нощ !!

# 21
  • Мнения: 30
Лори    Аз не съм вегитарианка , но съм ЗА здравословното хранене и от 3 години се храня така , тоест въобще не си позволявам тежки храни или така наречените лоши храни ..... но малката ми се дере ден и нощ !!
Беше само идея... ще ми се да можех да помогна...
Препоръчвам книгата на Ан Бакюс "Моето бебе от 1 ден до 3 години", втората книга от поредицата е, авторката я нарича още Книга за любовта и е посветена изцяло на плача и коликите. Няма диагноза за коликите... но в книгата има невероятни съвети и обяснения, за които дори не бях подозирала. То бебе не се гледа по книга а по инстинкт, и тя това казва  Simple Smile, но все пак я препоръчвам...
В България я има.

# 22
Привет и от мен!Вече с бебче!!!! Laughing
На 22.11.2008 се роди моят малък сладур Адриан-3,900 и 53 см.Раждането беше със спешно секцио в ТК.
От вчера сме си вкъщи и се опознаваме.Ще ви пиша като мога да разкажа за раждането,макар че то след толкова истории и родили майки,сигурно вече не е интересно  newsm78
Вашите бебчета ревливи ли са?Силно ли плачат?Моето е едно плашещо спокойно,дори когато е гладен.Тогава смао почва да примлясква и да проплаква.Дали е нормално?И на колко часа ги храните?питам,защото Ади се буди понякога и на 5 часа,понякога на 2...

# 23
  • Мнения: 30
Честито момченце, YanaRo  Hug   bouquet

Разкажи за раждането, интересно ни е, а имаме и още неродили мамчета  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 2 006
Докато кажа добро утро и то станало добър ден.
Лида, честито ти детенце!   bouquet

Витамин Д ще даваме от началото на втория месец. Педиатрите гледат колко е затворена фонтанелата и така преценяват.
Мая, добре завърнала се. Hug

Другата седмица го дават до 20 градуса и ще наваксаме с разходките. Най-накрая ще мога да се купя сутиен по мярка.  Laughing
Честито и на Яна! Разкажи разбира се, на всички им е интересно как е минало раждането на поредното ноемврийче.

# 25
  • Мнения: 3 818
Лора, много неприятно Confused А ти с какво шише и съответно биберон я храниш Емили?  Питам, защото на мен ми се наложи каката да я храня с изцедена кърма в продължение на една седмица. И тогава й давах от шише, но шишето беше на Нук, а на Нук бибероните са много проклети  Laughing - анатомични са, имат доста особена форма и мога да кажа, че на бебата не й беше много лесно да суче от него. В резултат на това, като почнах да я кърмя отново, гърдата ми й се струваше като манна небесна Laughing

YanaRo, добре дошла обратно и хич не се притеснявай, а иди да палиш свещи да си е все така спокоен бебока ти Wink. И моят е същият, сигнализира, че е гладен като започва да си яде ръцете. От ден-два има някакво подобие на колики от време на време, но само се пъне тихичко и деликатно Laughing Просто са си такива бебета. Peace

Да ви кажа по повод на бабите и помощта - аз този път нямам баби около себе си и ми е изключително хубаво и спокойно. Не че нещо лошо искам да кажа за бабите ми - и майка ми, и свекърва ми са много добри и разбрани. Обаче въпреки доброто им желание само да помагат, с първото дете се бях изнервила до краен предел. Всеки ден някой се въртеше около мен, къде помага, къде ми пречи, един месец продължи това и нервите ми бяха на скъсване.
Сега мъжът ми си взе отпуск две седмици, макар че работата му е такава, че всеки ден му се налага да отскача до нея за по няколко часа. Но бабите знаят, че има кой да ми помага, идват само от време на време за по час-два да се порадват на внучето, помощта им се изразява в това да постоят с него известно време, ако ние решим да излезем до някъде и трябва да ви кажа, че спокойствието ми е пълно по този начин.  Grinning Почивам си, не се изнервям и помощта им е точно такава, от каквато имам нужда Simple Smile. И съответно нямам и помен от следродилни депресии, за разлика от предния път Simple Smile.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 130
Здравейте и от нас с бебе Мартин! Hug Да се запишем в тази темичка и ние! Grinning
Вчера ни изписаха от МД-София и се прибрахме в Бургас, та едва сега успях да седна на компютъра. Ето сега и нашият разказ!
Родихме се 3,900кг. и 52см. на 21.11.2008 точно в 9,15мин. със секцио в МД-София! Всичко мина в рамките на нормалното и на 7-мия ден ни изписаха да си ходим с тегло 3,700 (дано всичко продължава да е ОК при нас  Praynig Praynig Praynig)!)! Сега сме в период на адаптиране към новата обстановка, иначе се кърмим благодарение на една мила акушерка и много упорство от моя страна  newsm10! След малко ще кача малко снимчици и моля някой да избере една и да я сложи на 1-ва страничка! Предварително благодаря!  love001
Честито на всички , които са станали мами докато нас ни нямаше! Желая ви щастливи, умни и здрави да са всички бебета newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51! На мамите, които все-още чакат успех newsm10 newsm51 newsm10!
Сега отивам да ви прочета, че доста съм изпуснала за 2 седмици! Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 30
Феъри, ползвам само шишенцата на др.Браунс или ако спешно трябва да дам кърмата че плаче, понякога давам от шишенцето на помпичката - Авент. За чайчетата ползвам стъклено шише на Чико. Избрах ги да са различни за да не се бърка бебето и странното е, че наистина ги разпознава... Оригването и тръцкането стават лесно веднага след хранене, което значи, че не гълта прекалено въздух с тези шишета и засега съм доволна...

DeeDee76, добре дошла  Hug

# 28
  • Мнения: 1 031
Честити момченца на Лида и Яна!
Да са ви живи издрави, само радост и щастие да има около тях!




Лиде много се радвам, че раждането е минало бързо и лесно - като знам как се притесняваше Hug
Добре дошли на Мая и ДееДее Hug
Маичка да ти кажа много се бях притеснила за теб - като се изгуби за толкова дълго. Съжалявам за дългия престой в болницата, но важното е че всичко е наред вече Simple Smile С Гоги преживях същото, защото и той беше на системи с плазма, за да му разреждат кръвта, та много добре ми е познато какво си преживяла Hug
На кой е албумчето Нашето слънчево момче  newsm78 да си харесам една снимка за 1 стр  Mr. GreenGrinning
За вигантола - пие се от 20-тия ден, докато прецени педиатъра.

# 29
  • Попово
  • Мнения: 687
DeeDee76, уелкъм ба къзъм  Hug

Общи условия

Активация на акаунт