Гальовен НОЕМВРИ, сияе, цъфти, донесе на мама желани мечти!

  • 12 393
  • 213
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 293
Честито на новите мамчета!
Ние с дребосъчко сме си супер, засега нямаме колики пу пу. Хапваме си и денем и нощем - без голяма пауза. Нашето педи нщо не ни каза за капките за рахит, пък сме на консултация чак на 18.12. Ще взема да и звънна да я питам.
Относно лохиите - тече, всичко тече- и изгледи за спирка няма.  newsm78
Я да ви питам мажете ли бюста с нещо против стрии и др.? В аптеката ми казаха, че докато кърмя не трябвало да се мажа с нищо.

# 61
  • Мнения: 88
Айде и аз да се запиша,че докато смогна да пиша от мойте двама хаймани и те две теми си отлетяха(даже и сега единят спи в слинга на врата ми Rolling Eyes)тези колики ще ни побъркат,давах Еспумизан сега даваме Колийв, ама нещо не виждам ефект...сега чакаме да ни пратят от Англия,че Тонката ако не ни побърка до тогава добре ще сме hahaha,само плаче и плаче и само търси да цока,а като му дадеш и нищо не прави по въпроса,някой ако ни гледа от страни ще каже,че това дете не сме го хранили никога(някой има ли такъв проблем,че ми се скъсва сърчицето така, само плаче ли плаче Cry)... добре поне, че Марти ми е мълчаливо детенце и се обажда от време на време за малко и после си заспива самичко.
На нас пъпчетата ни паднаха в деня преди да ни изпишат,та си се къпем в коритото.
А за беленето Тонката от вчера ми е като гущерче,Марти все още не пък ще видим докога.
За свекървите и аз си нямам,добре че мама помага,че сигурно ще лудна без нея...

 Пепенка,честито возило със здраве и безаварийно да си го караш!!!! За календара: ЗА и с двете ръце!!!

 welcome На завърналите се мами!!!

А на новообебилите се ЧЕСТИТО!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 62
И ние сме с колики.Почнаха още в болницата.Той милия не реве като магаре ,а по скоро се пъни и свива.Акаме на всяко хранене.Ядем и хощем и денем на 3 часа и се храни по 1 час.После сменяме памперса и пак се храни.Голям кеф е така .На мама и остава много време за сън.Днес като по чудо цял ден спи,но ще видим довечера.Давам му Еспумизан и ги редувам през ноща с Колиеф.Тати го слага на корем като го боли коремчето и взе да се тарикати.Иска на ръце,а не в кошарата.

# 63
  • София
  • Мнения: 70

Елле Честита ви месечинка! По този повод и аз да почерпя, че и ние сме вече на 1 месец.



ladybebi  честита месечинка и на вас. Да растете здрави и силни  Hug

# 64
  • Мнения: 14
Здравейте,мами.И ние да се появим.Бела е много спокойно бебе,имаме си режим на 3 часа и се кърмим по 20 мин.Мисля,че има леки колики,но не плаче,а само си мрънка тихо.Вечер последно се храним в 12 и после я будя в 6.Днес беше и първата ни разходка.Невероятно е чувството да си майка.Няма по-голяма гордост за една жена.

P.S.Моля ви някой да избере снимка от албумчето ми за първа страница. Hug

# 65
  • русе
  • Мнения: 15
Здравейте, пиша за съвет-моето момиченце стана на 22 дни, гърдичките й са леко възпалени и подути, педиатърката каза да налагаме компреси с риванол, чували ли сте за това?

# 66
  • Мнения: 827
TеО съвсем нормално е гърдичките да са издути, в момента се чисти от твоите хормони.Налагй наистина компреси и спокойно , всичко е в реда на нещата, няма страшно ще спаднат, но не знам кога, понеже ние не сме били издути (или поне не е била в къщи).

# 67
  • Мнения: 252
НЕщо Бубето ми се губи напоследък newsm78
Ми то Бубето се ошашави-вие за два дни 8 страници сте изписали. Аз чак вечерта включих компютъра и сега гледам, че имаме и много мами за поздрав.

Яна, Трифи, Лида, Анидим, СоняМари, честити дечица! Да са ви живи и здрави, да папкат и по-малко да плачат! Grinning

Ние в понеделник сме на преглед да видим дали този път сме наддали. Чувствам се като пред изпит. Знам, че правя всичко възможно и че детенце е добре, но направо се ужасявам, че пак няма да изпълним тъпите норми. Яна вече будува повече, но все така суче дълго и напоително. Случва се да повърне не само излишната храна, а всичко. Днес и купихме голяма кутия АМ на Хип. Надявам се да е наддала от това мляко. Иначе вече спря да се бели, а от коликите само се гъне на сън. Рядко плаче сякаш я колят, но наистина се успокоява на гърда и като я взема да спим заедно. Реших да пробвам като Диди-колкото може повече на гърда-та да видим дали ще започна да преливам и аз Laughing.

# 68
  • Мнения: 329
Леле докато ви открия............. Hug
Загубих се за около месец, но ето ме пак  wavey
Представям ви и моето бебче Симеон
Родихме се на 18.11. със спешно секцио, имахме малко проблеми, но вече сме си живи и здрави у дома

От родилния дом се опитах да пратя съобщение на Пепенка ама нещо не стана, но както и да е....
Сега отивам малко да наваксам с четене и утре се включвам пак на линия  Wink

# 69
  • Мнения: 252
Миме, добре дошли със Симеон! Синът ти да расте здраво и енергично момченце!

Снимката не се вижда. И чакаме разказ. Дано всички проблеми са останали назад.

# 70
  • Мнения: 3 818
Да взема да се включа вечерно Simple Smile

Миме, добре дошла и дано всичко лошо да е зад гърба ви Simple Smile

Утро, и Косето беше същият като го взехме от болницата - целият се белеше на големи люспи и за разкош и дупето му беше силно подсечено. Беленето го оправихме за три дни със зехтин, а подсеченото с едно кремче, което ни дадоха в болницата като мостра - Судокрем. Не го бях чувала досега, но върши чудесна работа и като свърши, пак от него ще търся.
За лохиите - така правят, да, ту намаляват, ту пак се появяват, при мен винаги се засилват, когато се понатоваря повече. А по време на кърмене се отделя окситоцин и от него матката прави контракции. 
Мен в началото ме болеше коремът като кърмех, после престана и лекарката ми каза, че това, че е престанал да ме боли, е добре. Но не я питах защо е добре.

Юле, и аз като Лора мисля, че килограмите не са от значение. Дъщеря ми се роди 3100, дърпаше като помпа, ядеше не повече от 10 минути и наддаваше по килограм първите два месеца. Косето сега яде бавно, за никъде не бърза, от време на време забравя, че трябва да суче, изобщо - класически мързел, нищо че се роди 4 кг.

Тео, прави си го риваноловия компрес, помага, аз на каката правех, на нея гърдичките й се надуха като беше на 8 месеца, от нашите хормони е, няма страшно Simple Smile.

Нелчо, ние редовно влизаме в порочния кръг - кърмене, наакване, смяна на памперса, хълцане Laughing 

Ние днес си направихме първата разходка навън - отидохме уж само да вземем каката от градина, тя градината е на 20 метра от блока ни, обаче после решихме и да се поразходим, та се поразходихме 45 минути, беше много приятно, Косето спа блажено, аз го бях омотала здраво. Ако времето е хубаво идните дни, смятам да излизаме всеки ден, да свиква със студения въздух Simple Smile.

# 71
  • Мнения: 30
Честито детенце на Мими и добре дошли  Hug


И ние сме така - ядем, после пълним памперса и огладняваме и малко се разсънваме като сменяме пампа, и после наново ядене  Grinning

martusha
, сигурно никак не е лесно да гледаш две бебенца... ние едва с по едничко се оправяме...
Твоите момченца двуяйчни ли са? Разкажи повече за тях, моля... винаги съм се интересувала от близначетата. Аз все Вери4 чакам да разкаже, но я няма още милата. Пиши повече за тях...  Hug

Тези лохии са нещо ужасно - цяла седмица нямах никакъв теч и сега пак. А с превръзка ми омръзна. Да се похваля - май ми минава инфекцията на гърдата, не ме боли вече и утре ще пробвам пак да кърмя... И онези хемороидалните премеждия май са към края си - не мога да сядам като хората още но поне няма болки - смрадликата била чудо. Благодарности към всички мамчета, които ме насочиха да ползвам тази билка...  Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 2 008
 1countingsheep
Няма такава лудост! Косьо спи блажено, а аз вампирясвам. И пак няма нищо по телевизията.
martusha, как ги храниш младежите? Странно ми е как може  да държиш две бебета. Пък ако храниш единия и другия също е огладнял  newsm78
Тео, нашата педиатърка каза, че ако на Косьо му се подуят гърдичките трябва да му правя компрес с риванол и в никакъв случай да не стискам, масажирам и т.н. Случва се и при момчетата, а риванола е безвреден.
Лиони, дано са свършили твоите премеждия, че се измъчи.  fingerscrossed
Fairy, сигурно и на вас са дали мостра на Судокрем. Аз мазах първо със Себамед, но се зачерви и пробвах с мострата. Ефекта беше мигновен, но то си е и до кожа (или щото са адаши)  Wink За съжаление питах в две аптеки и го нямаше. Цената му е около 5 лв за 200 гр, което е екстра стига да открие човек къде го има.
Сонямари, Мими, честити ви бебоци!   bouquet  bouquet  bouquet

# 73
  • Мнения: 22
Айде да се разпиша и аз след Ивето... не че нещо, ама тук пак не се спи...



Честити бебчета на Мими и Сонямари!


Такааа, и на нас ни дойде редът да почерпим за навършването на първия ни месец!
Мама пожелава много здраве, край на коликите и по-малко сълзички в очите на малката си принцеска!



мале като се сетя преди месец какви гадни контракции не ме оставиха да спя... не мога да повярвам, че времето с Рая тече толкова бързо, но е вярно, че след като дойде тя вече съм забравила подготвителните болки...

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 05:11 от Didi_83

# 74
  • София
  • Мнения: 3 789
Добър ден и от мен!
Преди сядах да пия кафенце още в 8ч30- 9ч00, но сега режима вече го диктува Алекс и се съобразяваме с нейните нужди и желания, та кафето и закуската.....когато остане време. Преди като станех, първата ми работа беше да си оправя стаята, леглото, да изчистя....сега всичко това остава на заден план.....как само всичко се променя, когато имаш малкото човече до себе си Heart Eyes

Надявам се утре времето да е хубаво и ние да направим една разходка навън. Досега не сме си показвали нослето, само на прозореца за малко, като има слънчице.....педито каза да й отварям за по 5-6 мин. прозореца и да я оставям да я "лъхне" свежия въздух......та после и това ще направя, но не знам защо, но ме е шубе.
Мамита, вие как обличате малките буболечки, когато излизате навън? Личицата скривате ли им ги или ги оставяте така? Много ме е страх да не я простудя....

Хубав и спокоен съботен ден от мен и Алекс! Hug

Общи условия

Активация на акаунт