Цените на недвижимостите в България

  • 2 671
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная дали са  по-ниски, но със сигурност не са реални. И това със средната цена много ме дразни, защото прилича на онази приказка за свинското със зеле.

# 16
  • Мнения: 5 710
Не зная дали са  по-ниски, но със сигурност не са реални. И това със средната цена много ме дразни, защото прилича на онази приказка за свинското със зеле.

ох, не я знам приказката за свинското със зеле, но аз си мисля, че цените, които виждам в сайтовете се договарят винаги с тенценция надолу..ако се договарят изобщо.не ми е логично да преговарям за по-висок наем или цена...

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, има пазарлък за надолу.
А това за свинското със зеле е стар виц за статистиката. Средната стойност всъщност нищо не показвала, защото ако кажеш, че средно българинът яде свинско със зеле може да се окаже, че някои българи ядат само свинско, а други само зеле.

# 18
  • Мнения: 592
На разните там имоти.нет, имоти.ком, имоти.вис, имоти.сик мога да кажа да не ми дават прогнози и средни цени. Това което сега става в щатите стана преди повече от половин година, но тогава те друго прогнозираха. И щото прочетох сега пак някакви измишльотини в един пост по-горе- http://www.investor.bg/?id=72356 - малко информация за размисъл какво ни чака, както се казваше в един стар филм. По-големи измамници от тези сайтове са само ония дето се събират в една сграда честичко и сами си определят пенсиите. Тези сайтове разчитат на такива като вас дето ги четат да си изкарат за почивката. Но проблемът си е ваш!

# 19
  • Мнения: 3 034
Ами в Банско е едно такова хубаво - като в бебешко дупе. Чистичко, измито, ама като се насере е неудържимо и мирише та чак кърти плочките. Почвам да се чудя това бебе с какво сме го хранили. А как цапааа..
4-5 години - хм... изтървала си много голям цирк!

благодаря  newsm78 ще потърся (ако намеря) какво съм изтървала... аз там ходя от дете - на ски и бих си купила нещо, но явно има и друга страна  Tired

# 20
  • Мнения: X
Прясно инфо от вчера, понеже рових за наем на малко помещение 20кв.м. в Редута.
Цените вървят от 120 евро до 250евро за помещения около тази квадратура, като по-високите цени ги отдавам на нереалната преценка на собствениците. Преди 2 години също търсих подобно помещение и цените под 200 евро не падаха. Под 200 се предлагаха такива, които искат ремонт или са на кофти места. В момента 90% от помещенията са в нови сгради, качеството е стандартно - теракота, латекс, нови радиатори, ролетни щори, готови да се  нанесеш. Отделно стоят купища празни помещения и магазини, поне в този район - изборът е повече от голям. да казвам ли, че помещението, което се намери за 120 евро беше наето, защото не се отличаваше с нищо от другите за по 200. В близост имаше още 2 на подобни цени, които се освобождават през есента, защото са магазини, които не вървят.

Как при това свръхпредлагане и спрени кредити някой изобщо си въобразява, че някъде ще се вдигат цени, пък било то в централната част на града, каквито и да е имоти - жилищни или офисни? То всеки може да иска да продаде скъпо, въпросът е дали има кой да купи? Първо надеждите бяха с англичаните, после руснаците, после емигрантите, после не знам си кой... Парите са спрени, хората губят работата си /в последните 6 месеца около мен поне 10 души търсят работа, а предлагане няма/ и някой си мисли, че цените ще вървят пак нагоре.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 5 462
Дума по дума съм съгласна с теб !!! Peace

# 22
  • Мнения: 52
Цените във Варна си остават високи. Не съм забелязала някакъв осезаем спад. С изключение на далечните и по-бедни квартали като владиславово и виница, цените на другите имоти се задържат все на едно ниво- около 1000 евро/кв.м.

# 23
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
А в Пловдив как стоят нещата?

# 24
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Миналата година във Варна вървяха до към 2000 евро/кв.м. Thinking

# 25
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Хм, вървяли. Сигурно на толкова са били обявени.
В Бургас също са едни от най-скъпите в страната. И тук има такива обявени цени ( ама за луксозно изпълнение в СЦ, а не по принцип), ама бас държа, че ако въобще им се обади някой и има вероятност за сделка, цената ще падне поне с 25% . Зависи от зора, де. И по новините неотдавна казваха, че с пазарлък се смъкват и 40% - някои собственици искат абсолютно необосновано огромни цени.  Има  имоти, които стоят не с месеци, а с години.
В Меден Рудник, краен квартал, в НЖСК се продават за 300Е/кв.м. Продават се, а не си висят в обяви. В други, малко по-прилични комплекси, панелките са около 600-700 Е/кв.м най-малко, но преди година са се харчели и до 1000 Е/кв.м.

# 26
  • Мнения: X
В други, малко по-прилични комплекси, панелките са около 600-700 Е/кв.м най-малко, но преди година са се харчели и до 1000 Е/кв.м.

То преди година се харчеха панели и за 1200 Е в София, щото повечето хора не мислеха с главите си. За брокерите, дето ги съветваха да купуват - не ми се говори. Форумите започват бавно да се пълнят с теми за хора, които не могат да си обслужват кредитите, защото лихвите се качиха, цените падат и банките ще започнат да искат допълнително обезпечение. Нещата не са никак розови, за съжаление. Мои познати плащаха 700лв. вноска миналата година, с днешна дата стана 1000лв. Молят се единият да не загуби работата си.

# 27
  • Мнения: 79
Много се надявам цените още да падат, за да спре това бясно строителство. Нямам нищо против хората да печелят колкото могат, но все пак по правилата. А правилата за района, където живея е 40 процента от парцела да е застроен и поне 20 процента от парцела да е с висока растителност. Такова нещо обаче никой не спазва - изкопава се целият парцел, изсипва се бетона за основите, отгоре бетонната плоча и къде ще пусне корени високата растителност  newsm78. Според мен законът трябва да предвижда яки глоби на архитектите - строители и инвеститори може да се оправдават, че не знаят закона, че архитектът така го бил измислил (въпреки че е ясно - те са го накарали да измисли), но ако санкциите за архитектите са големи, тогава се надявам мафията в строителството да се ограничи.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Каквито и да са цените, в момента много сериозно бих се замислила дали да купувам не заради друго, а защото имам големи подозрения към качеството на строителството. То, куцо, кьораво и сакато регистрира строителна фирма и започна да строи и да продава! Цяла зима гледам строиха до нас - изливаха основи на юруш в най-студените дни. А на някои строежи видях, че вместо тухли слагат итонги за външни стени. Не ми се мисли как хората ще изплащат такова нещо.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 408
Аз не съм много съгласна с някои от изказаните мнения.
Писала съм в подобни теми доста и съм споделяла личните си впечатления от начина по който масово се пазарува смело и безотговорно, без никакъв сериозен фундамент от страна на купувачите.
Банките покриваха 100% от цената на имота и едни младежи и девойки в двадесетта си години, с твърдото убеждение, че морето е до колене, бъдещето е само и единствено розово и прочие пазаруваха апартаменти така, сякаш си купуват семки и бонбонки.
Вероятността да се окажем в рецесия, някой да си загуби работата или доходите да намалеят по някаква причина, за тях, очевидно не стои на дневен ред.
Е, извинете, но не мога да бъда съвсем толерантна към хора, които си надскачат възможностите очевидно.
Собственият имот е лукс, който не всеки може да си позволи, както не всеки може да кара Бентли.
Който не е бил достатъчно далновиден, трябва да си понесе отговоността и последиците за решенията, които е взел.

Общи условия

Активация на акаунт