Цените на недвижимостите в България

  • 2 677
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Моля, да споделите как се отразява кризата в България на цените на имотите по различните градове.Интересувам се, защото все още има разни,които продават апартаменти на по 2500евро/квадрата.Вашите наблюдения и прогнози какви са?

# 1
  • Мнения: 592
Ти търсиш да купиш, да продадеш или си правиш дипломната работа?
В нашия град цените са като след удар на експреса в товарния!

# 2
  • Мнения: 285
Искам да купя нали е криза,та нещо да има далавера.
А и моля да уточнявате за кой град става въпрос.Не се интересувам само от София.

# 3
  • Мнения: 5 710
А и моля да уточнявате за кой град става въпрос.

Хахах, добре бе. Няма край веселието в Бг-мамма Mr. Green
По азбучен ред ли да уточняваме градовете или по области, как предпочиташ?

# 4
  • Мнения: 393
А и моля да уточнявате за кой град става въпрос.

Хахах, добре бе. Няма край веселието в Бг-мамма Mr. Green
По азбучен ред ли да уточняваме градовете или по области, как предпочиташ?
Е,не си права NaughtyПита жената,интересува се-аз също.Искаме хубав апартамент,евтин.Ако може нещо с промоция Simple SmileВъв Варна го искам.
  И ето сега пък ще кажа,че в банско цените паднаха,ама и кой ли пък иска да живее тук newsm78.Разкошен апартамент,в хубав блок и обзаведен-на 850евро,необзаведен-има и на 600ев.Говорим за ново строителство,пръв собственик.
  Дали някой друг ще спомене нещо за цени?

# 5
  • Мнения: 3 034
  И ето сега пък ще кажа,че в банско цените паднаха,ама и кой ли пък иска да живее тук newsm78.Разкошен апартамент,в хубав блок и обзаведен-на 850евро,необзаведен-има и на 600ев.Говорим за ново строителство,пръв собственик.
  Дали някой друг ще спомене нещо за цени?

защо да не иска да живее там?  newsm78 аз много обичам Банско и тези цени ми се струват много прилични, бих си купила такъв апартамент, но какво му е на Банско? за последен път съм била преди 4 или 5 години, затова питам  Rolling Eyes

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тук скоро една приятелка щеше да си купува апартамент не много стар като строителство, но тухла за 40 000лв. - 110кв.м Отказа се, защото като заем щеше да й излезе 88 000лв.
Инаече като цяло има застой в търсенето и предлагането, цените също не мърдат.

# 7
  • Мнения: 5 370
Моля, да споделите как се отразява кризата в България на цените на имотите по различните градове.Интересувам се, защото все още има разни,които продават апартаменти на по 2500евро/квадрата.Вашите наблюдения и прогнози какви са?
Има една тема за имотния балон,. можеше и там да прочетеш нещичко.
Пък на мене темата си ми звучи точно като проучване и събиране на мат'рял , да ме прощавате.Човек като купува, купува в един град, да не би да ще купи-и то днес-и във Варна, и в Бургас, и в Кричим, и в Долна Митрополия?
Мене , примерно, ми харесва тази цена от 40 000 лева, цитирана от Лиляна, ама със сигурност няма да отида там да купувам.

# 8
  • Мнения: 592
защо да не иска да живее там?  newsm78 аз много обичам Банско и тези цени ми се струват много прилични, бих си купила такъв апартамент, но какво му е на Банско? за последен път съм била преди 4 или 5 години, затова питам  Rolling Eyes
Ами в Банско е едно такова хубаво - като в бебешко дупе. Чистичко, измито, ама като се насере е неудържимо и мирише та чак кърти плочките. Почвам да се чудя това бебе с какво сме го хранили. А как цапааа..
4-5 години - хм... изтървала си много голям цирк!

# 9
  • Мнения: 917
Статистика за офертни цени на имоти : http://www.imoti.net/nd/prices/
Примерна прогноза: ваканционни имоти - надолу, градски НЖСК/краини комплекси/ - надолу, градски НЖСК/централна част/ - нагоре, панел-надолу, бизнес имоти/централна част/ - нагоре.
Кризата се отразява в това, че пазара на НИ е слаб, банките не дават кредити, хората не се разкарват с хиляди в джоба, лихвите по кредитите се вдигат, хора продават спешно жилища и т.н.
Ако имаш други въпроси свиркай  Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
"*Статистиките са автоматични на база предлаганите оферти в imoti.net от агенциите участници. imoti.net не носи отговорност за погрешно въведени от потребителите данни"


Ама по агенциите могат да си предлагат колкото си искат и имотите да стоят с месеци свободни. Щях да вярвам на тази статистика, ако беше на база наети имоти. Тогава вече ще си говорим за реалните цени на наемите.

# 11
  • Мнения: 917
писала съм вече - офертни цени на имоти 
продажните са съвсем различни

# 12
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Цените тепърва ще падат, някъде повече, другаде по- малко.

Още по темата:
http://dom.dir.bg/2008/11/28/news3665759.html

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
писала съм вече - офертни цени на имоти 
продажните са съвсем различни

Нямам претенции към твоя пост. Исках да обърна допълнително внимание върху базата. Същото важи и за продажните цени. И като никой не обърне внимание на звездичката остава с впечатление, че това са реални цени.

# 14
  • Мнения: 5 710
radostina, аз не разбирам много, т.е искаш да кажеш, че цените са реално по-ниски ли?

# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная дали са  по-ниски, но със сигурност не са реални. И това със средната цена много ме дразни, защото прилича на онази приказка за свинското със зеле.

# 16
  • Мнения: 5 710
Не зная дали са  по-ниски, но със сигурност не са реални. И това със средната цена много ме дразни, защото прилича на онази приказка за свинското със зеле.

ох, не я знам приказката за свинското със зеле, но аз си мисля, че цените, които виждам в сайтовете се договарят винаги с тенценция надолу..ако се договарят изобщо.не ми е логично да преговарям за по-висок наем или цена...

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, има пазарлък за надолу.
А това за свинското със зеле е стар виц за статистиката. Средната стойност всъщност нищо не показвала, защото ако кажеш, че средно българинът яде свинско със зеле може да се окаже, че някои българи ядат само свинско, а други само зеле.

# 18
  • Мнения: 592
На разните там имоти.нет, имоти.ком, имоти.вис, имоти.сик мога да кажа да не ми дават прогнози и средни цени. Това което сега става в щатите стана преди повече от половин година, но тогава те друго прогнозираха. И щото прочетох сега пак някакви измишльотини в един пост по-горе- http://www.investor.bg/?id=72356 - малко информация за размисъл какво ни чака, както се казваше в един стар филм. По-големи измамници от тези сайтове са само ония дето се събират в една сграда честичко и сами си определят пенсиите. Тези сайтове разчитат на такива като вас дето ги четат да си изкарат за почивката. Но проблемът си е ваш!

# 19
  • Мнения: 3 034
Ами в Банско е едно такова хубаво - като в бебешко дупе. Чистичко, измито, ама като се насере е неудържимо и мирише та чак кърти плочките. Почвам да се чудя това бебе с какво сме го хранили. А как цапааа..
4-5 години - хм... изтървала си много голям цирк!

благодаря  newsm78 ще потърся (ако намеря) какво съм изтървала... аз там ходя от дете - на ски и бих си купила нещо, но явно има и друга страна  Tired

# 20
  • Мнения: X
Прясно инфо от вчера, понеже рових за наем на малко помещение 20кв.м. в Редута.
Цените вървят от 120 евро до 250евро за помещения около тази квадратура, като по-високите цени ги отдавам на нереалната преценка на собствениците. Преди 2 години също търсих подобно помещение и цените под 200 евро не падаха. Под 200 се предлагаха такива, които искат ремонт или са на кофти места. В момента 90% от помещенията са в нови сгради, качеството е стандартно - теракота, латекс, нови радиатори, ролетни щори, готови да се  нанесеш. Отделно стоят купища празни помещения и магазини, поне в този район - изборът е повече от голям. да казвам ли, че помещението, което се намери за 120 евро беше наето, защото не се отличаваше с нищо от другите за по 200. В близост имаше още 2 на подобни цени, които се освобождават през есента, защото са магазини, които не вървят.

Как при това свръхпредлагане и спрени кредити някой изобщо си въобразява, че някъде ще се вдигат цени, пък било то в централната част на града, каквито и да е имоти - жилищни или офисни? То всеки може да иска да продаде скъпо, въпросът е дали има кой да купи? Първо надеждите бяха с англичаните, после руснаците, после емигрантите, после не знам си кой... Парите са спрени, хората губят работата си /в последните 6 месеца около мен поне 10 души търсят работа, а предлагане няма/ и някой си мисли, че цените ще вървят пак нагоре.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 5 462
Дума по дума съм съгласна с теб !!! Peace

# 22
  • Мнения: 52
Цените във Варна си остават високи. Не съм забелязала някакъв осезаем спад. С изключение на далечните и по-бедни квартали като владиславово и виница, цените на другите имоти се задържат все на едно ниво- около 1000 евро/кв.м.

# 23
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
А в Пловдив как стоят нещата?

# 24
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Миналата година във Варна вървяха до към 2000 евро/кв.м. Thinking

# 25
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Хм, вървяли. Сигурно на толкова са били обявени.
В Бургас също са едни от най-скъпите в страната. И тук има такива обявени цени ( ама за луксозно изпълнение в СЦ, а не по принцип), ама бас държа, че ако въобще им се обади някой и има вероятност за сделка, цената ще падне поне с 25% . Зависи от зора, де. И по новините неотдавна казваха, че с пазарлък се смъкват и 40% - някои собственици искат абсолютно необосновано огромни цени.  Има  имоти, които стоят не с месеци, а с години.
В Меден Рудник, краен квартал, в НЖСК се продават за 300Е/кв.м. Продават се, а не си висят в обяви. В други, малко по-прилични комплекси, панелките са около 600-700 Е/кв.м най-малко, но преди година са се харчели и до 1000 Е/кв.м.

# 26
  • Мнения: X
В други, малко по-прилични комплекси, панелките са около 600-700 Е/кв.м най-малко, но преди година са се харчели и до 1000 Е/кв.м.

То преди година се харчеха панели и за 1200 Е в София, щото повечето хора не мислеха с главите си. За брокерите, дето ги съветваха да купуват - не ми се говори. Форумите започват бавно да се пълнят с теми за хора, които не могат да си обслужват кредитите, защото лихвите се качиха, цените падат и банките ще започнат да искат допълнително обезпечение. Нещата не са никак розови, за съжаление. Мои познати плащаха 700лв. вноска миналата година, с днешна дата стана 1000лв. Молят се единият да не загуби работата си.

# 27
  • Мнения: 79
Много се надявам цените още да падат, за да спре това бясно строителство. Нямам нищо против хората да печелят колкото могат, но все пак по правилата. А правилата за района, където живея е 40 процента от парцела да е застроен и поне 20 процента от парцела да е с висока растителност. Такова нещо обаче никой не спазва - изкопава се целият парцел, изсипва се бетона за основите, отгоре бетонната плоча и къде ще пусне корени високата растителност  newsm78. Според мен законът трябва да предвижда яки глоби на архитектите - строители и инвеститори може да се оправдават, че не знаят закона, че архитектът така го бил измислил (въпреки че е ясно - те са го накарали да измисли), но ако санкциите за архитектите са големи, тогава се надявам мафията в строителството да се ограничи.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Каквито и да са цените, в момента много сериозно бих се замислила дали да купувам не заради друго, а защото имам големи подозрения към качеството на строителството. То, куцо, кьораво и сакато регистрира строителна фирма и започна да строи и да продава! Цяла зима гледам строиха до нас - изливаха основи на юруш в най-студените дни. А на някои строежи видях, че вместо тухли слагат итонги за външни стени. Не ми се мисли как хората ще изплащат такова нещо.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 451
Аз не съм много съгласна с някои от изказаните мнения.
Писала съм в подобни теми доста и съм споделяла личните си впечатления от начина по който масово се пазарува смело и безотговорно, без никакъв сериозен фундамент от страна на купувачите.
Банките покриваха 100% от цената на имота и едни младежи и девойки в двадесетта си години, с твърдото убеждение, че морето е до колене, бъдещето е само и единствено розово и прочие пазаруваха апартаменти така, сякаш си купуват семки и бонбонки.
Вероятността да се окажем в рецесия, някой да си загуби работата или доходите да намалеят по някаква причина, за тях, очевидно не стои на дневен ред.
Е, извинете, но не мога да бъда съвсем толерантна към хора, които си надскачат възможностите очевидно.
Собственият имот е лукс, който не всеки може да си позволи, както не всеки може да кара Бентли.
Който не е бил достатъчно далновиден, трябва да си понесе отговоността и последиците за решенията, които е взел.

# 30
  • Мнения: 5 370
Ази, подписвам се под всяка твоя дума, обаче, когато кажеш подобно нещо тук, и веднага почват да ти скачат с максимата " всеки иска да си има собствен дом".
Между другото, нашето фемили смята да се възползва точно от рецесията. Mr. Green

# 31
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Хм, вървяли. Сигурно на толкова са били обявени.


Ти остави, че на толкова ги обявяваха, но и се намираха хора, които ги плащаха. #Crazy Въпросът тук е, че някой по- нагоре беше писал, че в центъра на Варна не били паднали цените и се въртяли около 1000 евро/кв.м.  Laughing

# 32
  • Мнения: 59
Току-що прочетох статия,че са паднали около 20% цените,но реално
едва ли е така.Хора,които продават спешно може да го правят,но
останалите си държат високо ниво все още.Така поне аз виждам нещата. Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Ази, подписвам се под всяка твоя дума, обаче, когато кажеш подобно нещо тук, и веднага почват да ти скачат с максимата " всеки иска да си има собствен дом".
Между другото, нашето фемили смята да се възползва точно от рецесията. Mr. Green

Аха, и как било изключително важно и далновидно да изплащаш ипотека, отколкото наем, защото накрая ще имаш някакъв имот, а с наема само пълниш гушата на хазяите.  Laughing

Тези статии и преди, като се пишеше за повишаването на цените, и сега са със статистики тип "средният българин яде свинско със зеле", обаче после се оказва, че повечето ядат само зеле, а съвсем малко хора ядат свинско. Не че няма спад, ама все пак зависи за какво строителство и в какви райони става въпрос. Вече писах за новото, ама и старото ме съмнява много. Сума кооперации бяха избушени на партерните и първите етажи заради правене на магазини, всеки си прави ремонт, бута стени и колони както му падне. То, и да иска да купи човек, КАКВО да купи, че да не се мине?

# 34
  • Мнения: 4 300
Радостина и Жозефина обаче имат еднаква склонност да забравят, че животът се развива в 3Д пространство, където освен личното ти благосъстояние/доход и цените на стоките/жилищата съществува и трето измерение-време.
Сигурно след 10 години колата ми ще струва една десета от това, което съм платила за нея, но аз искам да я карам сега и след като мога да си го позволя не виждам защо да не си я купя.

Човешкият живот в 99% от случаите се развива по една и съща крива на възможностите и е глупак този, който не го осъзнава и не се възползва.

Благодаря Simple Smile

# 35
  • Мнения: 5 370
Рокси, това "развитие", което ми предлагаш, е една заробваща матрица, която, разбира се, изцяло работи в полза на едни определени хора.
И аз благодаря. Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво жилище може да си купи едно 4-членно семейство, с да кажем заплати на родителите под 1000  лева в София и да го изплаща 10 години? И дали дори и сметките им да излизат при сключването на договора, те ще могат да получават такива доходи през всичките тези 10 години? И особено сега в тази криза? Така че, вярно е, че има и трето измерение - време, ама то цъка все по един и същ начин за всички - жилищата се амортизират, изтича им срокът на годност и се налага постоянно влагане на средства за саниране и прочее, децата растат и жилището отеснява и познай как в двустайно жилище ще се живее нормално от двама тийнове и двама родители, кризата се задълбочава...

Колата и жилището са две различни неща. Можеш да караш кола и за 3 хиляди лева, но и за 30 хиляди. Обаче можеш ли да живееш и изплащаш повече от 10 години едно малко жилище на г.за на София и да мислиш, че децата ти живеят нормално? А и кола се продава по-лесно, отколкото жилище.

# 37
  • Мнения: X
Току-що прочетох статия,че са паднали около 20% цените,но реално
едва ли е така.Хора,които продават спешно може да го правят,но
останалите си държат високо ниво все още.Така поне аз виждам нещата. Rolling Eyes

Всъщност има много хора, които държат офертите си по 6-10 месеца на цени, които никой не иска да купи. Някои дори предизвикват усмивки, като видиш какво искат. Това не са участници на пазара - при тях няма сделка, а само обява. И аз мога да си обявя старата кола с цена като за нова, но докато не продам, не съм участник на пазара. А такив обяви има навсякъде - някои хора си живеят още в 2007. Ако пък не продадат, ще си оттеглят офертите до по-добри времена - съответно, изобщо няма да са на пазара.


Рокси, за да има балон при имотите, означава, че много хора се набутват на цени над възможностите им. Т.е. не могат да си ги позволят, но го разбират по трудния начин след 1-2 години, когато изпаднат във финансова несъстоятелност. А иначе съм съгласна, че човек трябва да си позволява неща, които иска и може да си купи. за какво живеем иначе?

# 38
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Току-що прочетох статия,че са паднали около 20% цените,но реално
едва ли е така.Хора,които продават спешно може да го правят,но
останалите си държат високо ниво все още.Така поне аз виждам нещата. Rolling Eyes

Не съм съвсем съгласна, не знам ти къде и как виждаш, но аз от няколко години се оглеждам за партерен офис в центъра на София и впечатленията са ми от конкретни предложения. Безкрайно се радвам, че не се изкуших да взема кредит миналата година, защото цените в този район започваха от 1300-1500 евро/кв.м. за най- скапаните и стигаха до 2500 /като тук не включвам най- скъпите улици като "Московска" напр./ Миналата седмица видях няколко предложения на "Дондуков" за 1000 евро/кв.м., което е около 20 % по- ниско от най- ниската цена миналата година. Да не говорим, че предложенията до 120 000 евро /колкото смятах да дам/ са поне два пъти повече! Grinning Само че аз вече не съм навита, ще се огранича до 100 000 евро, т.е. пак около 20 % по- ниско.
Единственото, което в момента се чудя, е дали да си плюя на ръчичките септември, или да изчакам до декември? newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен не ми е зор да купувам, но бих изчакала. Все още хората могат да си изплащат кредитите, пък макар и с малко зор. Като дойде зимата положението ще се влоши, едно че фирмите ще са изчерпали резервите си, после ще има повече съкращения и трето, зимата си е кофти сезон откъм харчове. А и тези ,дето още не вярват, че криза има ще "преосмислят" предложенията си.

# 40
  • Мнения: X
Само че аз вече не съм навита, ще се огранича до 100 000 евро, т.е. пак около 20 % по- ниско.
Единственото, което в момента се чудя, е дали да си плюя на ръчичките септември, или да изчакам до декември? newsm78


Много правилно си постъпила, според мен. Не знам дали си оглеждала района около Оборище, Черковна и Мадрид /малко широк център е/, но и тук доста се застрои и на много места забелязвам обяви, че се продават магазини. Над Дондуков /зад Арена ди Сердика/ също кипи голям строеж, мисля че е бизнес сграда. Ако можеш да чакаш, по-добре изчакай до декември. Прогнозите за икономическото ни развитие не са много добри, което със сигурност ще държи имотите на тези цени, а и вероятно още ще падат. Не че ми се иска да се сриват имотите, защото колкото по-ниски са цените, толкова повече сме закъсали финансово...

# 41
  • София
  • Мнения: 3 451
Радостина и Жозефина обаче имат еднаква склонност да забравят, че животът се развива в 3Д пространство, където освен личното ти благосъстояние/доход и цените на стоките/жилищата съществува и трето измерение-време.
Сигурно след 10 години колата ми ще струва една десета от това, което съм платила за нея, но аз искам да я карам сега и след като мога да си го позволя не виждам защо да не си я купя.

Човешкият живот в 99% от случаите се развива по една и съща крива на възможностите и е глупак този, който не го осъзнава и не се възползва.

Благодаря Simple Smile

Аз съм съгласна. Обаче, има едно сериозно "но".
Адекватната преценка на переспективите и доходите, както и рисковете.
Далеч съм от мисълта да пропагандирам пазаруване само и единствено кеш, както и да отричам възможностите на кредитирането, които позволяват да се ползват доста блага в аванс, така да се каже.
Моят коментар засяга границите, които разделят удобството от чистата глупост.
И както всичко в този живот, така и в това отношение, нещата имат две страни, както и някакви обективни параметри, има неща които може, но има неща, които не може човек да си позволи.
И който си надскочи възможностите, в крайна сметка ще се наложи да си плати, защото, както всички знаем, безплатен обяд няма.
Вярвам, че ме разбрахте.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 451
Дами, за тези, които предвиждат да направят някаква изгодна инвенстиция, предвид обстоятелствата, мога да ви информирам, че според последните анализи, с които разполагам от преди няколко дни, следващата пролет се предвижда да бъде дъното на казана.
Предишните прогнози сочеха тази есен, но се оказва, че процесите не са толкова динамични.
В този ред на мисли, очакванията са, че след тази зима, ще се повиши броят на интересните предложения, които биха били с висока ликвидност и прекрасна цена.

# 43
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Момичета, и аз натам клоня, към края на годината най- рано. В началото на 2009 бях планирала за септември, но както гледам нещата, няма да бързам изобщо.

Иначе аз точно там оглеждах, Оборище, Мадрид, Журналист, Любен Каравелов /там много си бяха навирили носовете, под 2000 евро рядко падаха, но сега предлагат за 1300/1500 евро, но пусто все големи, над 100 кв./ Разбира се, не смятам че ще паднат до 500, но 1000/1300 звучи много по- разумно от 2000! И то при положение че има и ще има  много по- добър избор... Grinning

# 44
  • Мнения: 5 370
Хех, аз, без да съм никакъв спец, Ази, също щях да цитирам идещата пролет.Ей тъй, просто, предположения мои.
Иначе много отдавна съм съгласна с това, което пишеш.
П.С. Не отричам кредитирането на 100%, не ме разбирайте погрешно.Но по-скоро съм на принципа "повече спестявания" плюс кредит за добавяне.
Въпрос на усещане на нещата....

# 45
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

П.С. Не отричам кредитирането на 100%, не ме разбирайте погрешно.Но по-скоро съм на принципа "повече спестявания" плюс кредит за добавяне.
Въпрос на усещане на нещата....

 Това е и моят принцип.Peace

# 46
  • Мнения: X
Иначе аз точно там оглеждах, Оборище, Мадрид, Журналист, Любен Каравелов /там много си бяха навирили носовете, под 2000 евро рядко падаха, но сега предлагат за 1300/1500 евро, но пусто все големи, над 100 кв./

На Мадрид и Черковна се строи огромна сграда, в която има и малки квадратури - започваха от 20 кв.м. Четох преди 4 месеца интервю с мениджъра на проекта, който каза, че са намалили цените, за да продават. Възможно е и сега да има намаления. Малко по-нагоре към Подуене има 3 нови сгради, в които магазините стоят празни за продажба /може и на тях да им дойде акъла/. На самата Черковна преди Оборище също има 2 сгради - едната е готова, другата е в строеж - там също има магазини. Под Дондуков, точно до моста Чавдар има две нови сгради и те стоят празни. Там мястото е на границата с центъра, де. Друго не се сещам от това, което виждам всеки ден, но не е като да няма предлагане, което със сигурност ще посвали още цените. 

# 47
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
  bouquet Ткс!

# 48
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
На самата Черковна преди Оборище също има 2 сгради - едната е готова, другата е в строеж...
Тази, която все още е в строеж (на ъгъла с ул. Русалка) е частен обект, нищо не се продава в нея.
Сложиха табела да не им досаждат кандидат-купувачи още преди да оградят терена и към момента не се е променило положението.
Иначе и мен живо ме интересува, изключително качествено строителство, живея през една пряка и следих процеса от първа копка.
Към онази огромната на кръстовището с Мадрид ми затихна интересът, след като разбрах, че изпълнител е Главболгарстрой.

Общи условия

Активация на акаунт