Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 9

  • 25 138
  • 342
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте момичета, сега се връщам от моя дока. За отчет момченцето е 280 гр, а момиченцето го догонва вече и е 270 гр., както каза дока почти като еднояйчни. Шийката е над 3,5, което е добре.Сега май минахме и втората ФМ  и според дока няма причина да се подлагам на амнио, но още съм в голяма чуденка дали да рискувам. newsm78
Бебоците и аз вече ги усещам от 2 седмици, нещо като гъделичкане, приятно усещане.
За спането и аз откакто прочетох, че само на ляво може да се спи съм във вечна борба със себе си, пусто обичам по гръб, прилагам и аз малка възглавница зад гърба, ама и нея я избутвам. В нета видях, възглавница "Сънчо", удобна хем за сега, хем после за кърмене на близнаци. Но доколкото разбрах май може само да се поръчва през нета. Ако някой има друга информация ще му бъда признателна от къде мога да закупя или нещо подобно.
Честити юници на Фокси, да си и живи и здрави и бързо да ги изпишат в къщи.

# 286
  • Мнения: 1 291
хора какво говорите какви са тези цени Shocked че тя количката е по-евтина

интересувам се за ел.помпа единична-не може ли да не е комплект а само помпа
може да не е на авент-а на нук

na nuk е 122 лв. но незнам дали е добра

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 16:10 от edno_momiche

# 287
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Медела също са хубави.  Peace http://malechkobaby.com/index.php?m=320&category=146&pc=146&lang=1

Но ако ще инвестирате толкова пари в помпа за кърма, според мен по-добре изчакайте да видите как ще тръгнат нещата с кърмата и кърменето, може пък да не ви е необходима. Аз лично мисля да си взема механичната на Авент - нова е 82 лв, в комплект с 2 шишета от 125 мл.

# 288
  • Мнения: 115
edno_momiche,

много са хубави кошарките ...каква марка са и от къде ги купихте?

# 289
  • Мнения: 115
Жабче,

виждам по линийката ти,че сме само с един ден разлика  Laughing  Ти къде мислиш да раждаш? Нищо чудно да се засечем...аз съм решила в Токуда, там следя и бременността си

# 290
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
В Тина Киркова мисля да раждам.  Grinning Секцио, с избор на лекар. Иначе ме следи главно д-р Сигридов в клиника Малинов.
Заповядай в априлската тема ако искаш (в отчетни), таман 4 двойки близнаци има, макар че май аз пиша най-редовно.  Laughing

# 291
  • Мнения: 1 924
Аз много си харесвам Тина Киркова,но ни е далече...Имам време да реша къде ще раждам,засега най-важното ми е да износя дребосите и да не се наложи секцио поради някаква причина Praynig

1 момиче,страхотни са кошарките Heart Eyes

На кошарата от Яс съм й изгубила горното ниво някъде,та ще трябва да купувам нова ooooh!
Мисля да купя само една първоначално...
Вие как мислите за това бебетата да спят заедно?Те нали са съвсем малки в началото,има достатъчно място поне докъм 6тия месец,а пък и някак ми е светотатствено да ги отделя едно от друго Blush
Пък и като се замисля,май през повечето време  ще спят при мен на спалнята...

# 292
  • Мнения: 849
хора какво говорите какви са тези цени Shocked че тя количката е по-евтина

Мдааам. Нали ти казвам - ужасих се най-буквално! Те парите да не растат по дърветата, че да ги даваме за подобни неща... Пък и понеже много ги има... Даже му се чудя на ентусиазма на моя мъж. Но той си е наплашен, защото пролетта махнаха едната гърда на майка му, после тежки химио и лъчетерапии, сега лекарства за две години... Имала е жесток мастит точно на тази гърда след раждането на сестра му. И сигурно затова е готов да даде мило и драго, само да е сигурен, че е направил най-доброто за времето си... Но не съм сигурна дали аз ще допусна подобно разхищение. Още повече, че на първо време даже с количка не мислим да бързаме. Само порт-бебета и кошчета за колата ще вземем и сигурно по-нататък ще мислим за возилото... Сложна работа...

# 293
  • Мнения: 7 803
честито на Фокси  Hug на Бисиана стискаме палци  Praynig
за помпа и аз бих изчакала, винаги може да се купи, ако е нужна, а дай Боже да се кърмите без помпи  Peace
за спането поотделно, не виждам какъв е проблема  Rolling Eyes все пак всяко дете е нормално да си има креват. при нас важи правилото, че кревата е единственото място, където могат да се усамотят и другата отива там само с покана. една нощ даже спаха заедно, по тяхно желание. нямам против, но легло трябва да си има всеки според мен

# 294
  • Мнения: 1 174
Момичета,не бързайте да влагате толкова пари за помпа,на мен на пример не ми беше нужна изобщо,а моя позната отлично се справи с помпа за 15-16 лв, на бертони мисля,че беше Peace

# 295
  • Мнения: 1 291
Ами незнам и аз защо реших за помпа,една майка ме посъветва че било по-лесно и удобно.Май ще трябва първо да посетя кърмаческия пък после да бързам.защото не ми е ясно как ще ги кърмя през 2 часа и то едновременно.Ами ако не искат едновременно да кърмят,значи ли че трябва денонощно да не спим newsm78

Кошарките са по 137 лв. едната,от Щъркел на стамболийски.Английски са-марка-MAG.Oгледах хиляда кошари и се спрях на тези

# 296
  • Враца
  • Мнения: 166
На мен лично помпата много ми помогна за слизането на кърмата. Бебетата бяха малки като се родиха и не можаха да засучат добре. Благодарение на нея децата ми пият кърма  Peace. Цедя се преди всяко хранене, засега им осигурявам половината от дневната дажба. Моята е http://malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=6326&lang=1 - купих я от продавалника за 80лв. Според мен недейте да купувате скъпи помпи, особенно тези които са и за двете гърди, много ще ви е неудобно - трябва от време на време да понамествате гърдата или да направите масаж на гърдата, която цедите, а това ще е невъзможно, ако и двете ръце са ви заети.

# 297
  • Мнения: 7 803
не съм съвсем съгласна. аz полzвах двойна електри4еска и е раzко6  Simple Smile опитах и с ръ4на, но ми се стори ко6марно

# 298
  • София
  • Мнения: 12 278
  Така първо за помпите. Определено ако има нужда и може да си я позволите най-добрия изобор са двойните електрически, следва единична електрическа и механична на последно място, като в някои случаи изцеждането на ръка пък е най-добрия метод. За марките аз съм доволна от механичната на Авент, а за електрическа имам много добри отзиви от Меделата. За купуването втора употреба, ако нямате проблеми с това, може да си вземете съвсем спокоино втора употреба механичната на Авент, другите марки не ги препоръчвам. Може да е втора употреба защото реално след това се изваряват всички части. Вече за електрическите положението не е същото, защото ако е ползвана, после не може всичко да се стерилизира и там съществуват все пак определени рискове и си е въпрос на избор дали бихте ги поели.
  Сега както споменах това е само ако се налага ползването на помпа, може би втора ръка Авент която да си имате не е лош вариант защото не излиза много скъпо, но по-скъпи и сериозни инвестиции е хубаво да се правят само ако се налага. Тоест ако сте твърдо решили да кърмите, но поради някаква причина няма възможност бебетата да се хранят от гърда. Родени прекалено малки, липса на сукателен рефлекс или прекалено привикване първите месеци на биберон и други тогава  варианта да се хранят с изцедена кърма или на смесено хранене е много добър и ще имате нужда от добра помпа за кърма. Знаете и че това не е нещо което не може да се купи във всеки един момент от всяка по-добре заредена аптека.
  За добрия успех в кърменето е изключително важна нагласата. Аз още докато бях бременна четох книжка в която се препоръчваше да се обградиш със снимки на кърмени бебета, да се запознаеш наживо с кърмещи мами и да не се купуват шишета и всякакви други подобни аксесоари за изкуствено хранене предварително. Аз спазих донякъде тази идея, тоест всех си само на старо механична Авент с две шишета и съм я ползвала само в болницата за да им оставям изцедена кърма за двете нощни хранения и много рядко първите месеци когато съм излизала или ми се е налагало да се изцедя било за допълнителна стимулация или когато бебетата не са били при мен. Помпата би била много полезна ако бебетата са се родили преди термин. Докато не навършат гестационната си възраст обикновенно те сучат по-вяло и не могат да стимулират достатъчно добре гърдите. Тогава е много добре решение да се изцеждате след кърмене за да се стимулира лактацията на нужното ниво и да се дава изцедена кърма на бебетата. С течение на дни и седмици бебетата заякват и постепенно може да се премине на хранене изцяло от гърда, което винаги е най-добрия избор.
 
Цитат
Но той си е наплашен, защото пролетта махнаха едната гърда на майка му, после тежки химио и лъчетерапии, сега лекарства за две години... Имала е жесток мастит точно на тази гърда след раждането на сестра му. И сигурно затова е готов да даде мило и драго, само да е сигурен, че е направил най-доброто за времето си...
  Кърменето поне няколко месеце има известна предпазна роля за рак на гърдата. За да се стигне до мастит положението трябва да е доста сериозно. Но една от причините може да е освен инфекция и хиперлактация, и оттам често препълване и запушване. Именно затова е хубаво да не се изцежда след кърмене и количеството кърма да се регулира според нуждите на бебетата. Всъщност рядко проблема при близнаци е прекалено голямо количество кърма, а по-скоро недостатъчно такаво.
 
Цитат
Ами незнам и аз защо реших за помпа,една майка ме посъветва че било по-лесно и удобно.Май ще трябва първо да посетя кърмаческия пък после да бързам.защото не ми е ясно как ще ги кърмя през 2 часа и то едновременно.Ами ако не искат едновременно да кърмят,значи ли че трябва денонощно да не спим
  В началото наистина се налага да се кърмят доста често, като това е в сила и за едно бебе, а за две става още по-трудно. Но хубавото е въпреки че не ми се вярваше като порастват бебенцата започват да разреждат кърменията, да хапват по-бързо и така кърменето става едно приятно изживяване и моменти, докато за съжаление храненето с шише и изцеждането, стерилизацията и всичко останало си остават същите като продължителност. Аз лично често си спях първите месеци с малките докато ги кърмя, тоест заспивах и преди тях понякога и песле се будех, те вече хапнали и заспали също. Това във връзка и с репликата на Феникс -
Цитат
Пък и като се замисля,май през повечето време  ще спят при мен на спалнята...
   Относно спането, аз още от началото си им бях взела две кошарки, но както вече споделих често спяха особено първия месец с честото кърмене при мен или понякога в една кошарка защото ми беше по-лесно като погледна и да ги видя заедно, на едно място. Но когато поотраснаха малко повечко почнахме да си ги слагаме всяка в неината кошарка. Мисля че и други мами тук са оставяли близначетата да спят заедно в началото в едно легълце, въпрос на избор и удобство е според мен.
   
Цитат
За спането и аз откакто прочетох, че само на ляво може да се спи съм във вечна борба със себе си, пусто обичам по гръб, прилагам и аз малка възглавница зад гърба, ама и нея я избутвам. В нета видях, възглавница "Сънчо", удобна хем за сега, хем после за кърмене на близнаци. Но доколкото разбрах май може само да се поръчва през нета. Ако някой има друга информация ще му бъда признателна от къде мога да закупя или нещо подобно.
    На йогата за бременни където ходя също се предлагат тези възглавнички, но предполагам тя е просто нещо като дустрибутор на въпросната фирма. Тази голямата каза че доста тежи, но мъничката съм я виждала на живо. Още не съм решила дали да взема някоя защото са доста скъпички но материалите и изобщо вида им е много хубав. Ако се интересуваш може да се обадиш и да питаш. Напиши в гугъл йога за бременни, мисля че е наталия йога.

# 299
  • София
  • Мнения: 415
Браво Айла, много хубаво си обяснила  Simple Smile.
Само да кажа и аз, че ако нямах помпа в болницата нямаше да успея да се справя. Много трудно ми тръгна кърмата, трябваше да бъда много упорита с помпата.
Така, че не е лошо да носите и помпа в болницата  Peace И то по възможност електрическа.
 

Общи условия

Активация на акаунт