Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 9

  • 25 137
  • 342
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 849
Айла, супер си! Експерт по кърменето, признала съм те (чела съм и други твои постове по темата). Много мерси!!!  Hug Ще го препрочетем с мъжката половина няколко пъти, преди да вземем решение, но определено насоките, които си дала, са изключително ценни! Благодарности и на другите мами с опит, които споделят впечатленията си - всичко е изключително ценно като информация  Hug Hug

# 301
  • Мнения: 1 165
Честити синове на Фокси! Да са здрави, умни, борбени и обичани!
Много щастие на цялото семейство!   bouquet


Крем, ако родиш в 37-а и всичко е наред с малките, може и на петия ден да ви изпишат. Поне в ТК е така. Не го мисли отсега, важно е по-дълго да сте 3 в 1.  Hug

За помпата, моят съвет е да вземете на заем или втора ръка първоначално, защото не се знае как ще сте с кърмата. Аз си купих Авент и я ползвах няма и един месец.  Thinking

Леки бременности на всички!

# 302
  • Мнения: 1 291
Е сега не мога да разбера-тази помпа в кои случаи се ползва-как на някои им е полезна а на други не?

# 303
  • Мнения: 1 165
Е сега не мога да разбера-тази помпа в кои случаи се ползва-как на някои им е полезна а на други не?

Ами полезна е на тези, които имат кърма Wink.

# 304
  • Мнения: 359
E, сега го закъсах аз....
Както 7 месеца си живея прекрасно, без ниакви проблеми, болки и тежести...

От няколко дни се подувам стабилно. На дланите на ръцете, на ходилата- пръстите ми изтръпват нощем и не мога да си свивам ръката на юмрук (мога но трудно). Около глезените съм отекла много.

Пия доста течности, но като ми се пие....не мога да съм жадна.

Не мога да се свържа с гинеколога ми да питам колко да се притеснявам.

На накой да му се е случвало подобно състояние?

# 305
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Венче, премери си кръвното, да не е високо. И трябва да пуснеш изследване за албумин в урината (белтък). Намали солта, кафето и кофеиновите продукти. И не е зле да те погледне лекаря ти.

# 306
  • София
  • Мнения: 415
Е сега не мога да разбера-тази помпа в кои случаи се ползва-как на някои им е полезна а на други не?

Ами полезна е на тези, които имат кърма Wink.

В моя случай без помпа,  едва ли щях да имам кърма.
Даже бих казала, че повече помага на тези , който нямат кърма. В смисъл, ако по някоя от изброените от Айла причини бебетата не сучат просто няма как да се стимулира кърмата.
А ако бебетата сучат без проблем от началото , то тогава не е толкова нужна.  Simple Smile

# 307
  • Мнения: 1 165
E, сега го закъсах аз....
Както 7 месеца си живея прекрасно, без ниакви проблеми, болки и тежести...

От няколко дни се подувам стабилно. На дланите на ръцете, на ходилата- пръстите ми изтръпват нощем и не мога да си свивам ръката на юмрук (мога но трудно). Около глезените съм отекла много.

Пия доста течности, но като ми се пие....не мога да съм жадна.

Не мога да се свържа с гинеколога ми да питам колко да се притеснявам.

На накой да му се е случвало подобно състояние?

Аз бях така, но беше адска жега, още от 6-ия месец, наложи се да си режа пръстените при зъболекаря  Mr. Green. Бях отекла в стъпалата, а не както повечето в глезена. И понеже бях луда, ходех и на работа в жегата в това състояние.  Sunglasses

Потърси пак док! Пусни си изследвания. Hug

# 308
  • Мнения: 7 803
и аз се подух накрая, имах белтък в урината  Peace
помпата помага да слезне кърмата, ако бебета не сучат, може и да не слезне сама, затова се стимулира с изцеждане. по-добре е според мен да си сучат, ако могат, а не зорлем да се цедиш и даваш от шише.

# 309
  • Мнения: 517
В продължение на 2 месеца пол3вах много качествена двойна електрическа помпа на "Медела", (тук ги дават от аптеката сресту депо3ит). После престанах да "стимулирам", такъв беше съвета на акушерката и съм и благодарна 3а това. Млякото ми никога не беше достатъчно 3а един, камо ли 3а двама, а накрая и3питвах само напрежение в гърдите, но мляко нямаше.   Confused Е, поне опитах всичко, което беше по силите ми. Майка състо не е имала кои 3нае колко мляко...
Моят съвет към вас е да не се мъчите с ръчна помпа и да не се потискате ако нестата с кърменето не протичат така както сте очаквали...

# 310
  • Мнения: 3 638
Понеже и на мен кърменето ми е любима тема, да споделя  Simple Smile  Присъединявам се напълно към написаното от Аила, че е много важно да сте информирани и решени да кърмите още преди самото раждане. Четете, разглеждайте позите за кърмене на близнаци, отидете на някоя среща на кърмещи мами ако имате възможност, вижте филмчета /има в кърмаческия форум, ако не се лъжа/ за правилното поставяне на бебето на гърда. Ако бебчетата ви са родени навреме и без проблеми настоявайте да са при вас още от самото начало и ги кърмете, без да давате добавки. Коластрата, която произвеждат гърдите ви преди "слизането" на самата кърма е безценна за бебетата ви, макар и на вас да ви се струва само няколко капки. Само ако бебчетата са малки и не могат да засучат ще ви е необходима помпа, за да може да стимулирате лактацията, иначе по-добър стимул от едно бебе за всяка гърда няма  Simple Smile Лично аз си бях купила ръчната на Авент преди раждането и ми се наложи да я използвам чак, когато малките станаха на 10 месеца и едната направи малка стачка. Така че винаги може да се прецени след раждането дали помпата е необходима и да се закупи. Предварителна инвестиция в двойна електрическа помпа не бих направила, докато не съм сигурна, че е наистина нужна.
И пак повтарям по-добра помпа от бебетата няма, тъй че използвайте ги по предназначение  Wink

Е сега не мога да разбера-тази помпа в кои случаи се ползва-как на някои им е полезна а на други не?

Ами полезна е на тези, които имат кърма Wink.

Не съм много съгласна с това мнение, защото почти всички майки имат кърма, стига тя да се стимулира. Разбира се има случаи, при които поради здравословни причини майката може да няма кърма, но те не са толкова чести. Като една от причините се изтъква, например голям кръвоизлив при раждането и я споменавам, защото и аз имах голям кръвоизлив и ми преливаха кръв, но въпреки това успях да кърмя, така че всичко е възможно. Не се плашете от приказките на околните, че кърмата ви не стига и не могат да се кърмят близнаци. Бях пуснала линк в темичката за кърменето на близнаците преди време за една мама на близнаци, която е успяла да ги кърми успешно и дълго само от едната гърда, защото зърното на другата й е било повредено от изгаряне. Има дори мами на тризнаци, които са кърмили успешно!

Хайде стига съм агитирала  Crazy

# 311
  • Мнения: 849
Абе тя агитацията не вреди в този случай  Wink. Много ми се иска да знам, че ще мога да кърмя и няма да имам никаква нужда от каквито и да било помпи... И без да имам опит, съм сигурна, че бебетата са най-добрият стимул за гърдите - тя и природата не случайно така го е измислила.
Съветът, че след раждането може да се прецени необходима ли е помпа или не, ми се струва изключително смислен и лично аз сигурно ще изчакам дотогава. А между другото, моята майка също е направила мастит с мен, но просто е имала проблем с каналите - не се е дължал нито на много кърма (напротив, даже е била малко и въпреки стимулации не се е увеличила), нито на бактериална инфекция. Докато при свекърва ми, която сега се бори с рака, определено е станало запушване от повече кърма и проблеми със засукването при бебето (по това време много бебета в това родилно отделение са били заразени със стафилококи и зълва ми е била доста зле няколко месеца), доколкото знам. И двете са на мнение, че една млада майка не трябва да икономисва от здравето си и ако може е добре да има възможно най-добрата помпа. Така, че не е за подценяване тази тема, но и да се бърза няма смисъл - убедихте ме и съм ви признателна за това!!!  Hug

# 312
  • Мнения: 1 291
А от какво се се образува този мастит?

# 313
  • Мнения: 315
Аз пък да ви призная на този етап кърменето ме плаши.Да определено съм за да кърмя децата си,но имам толкова неизвестни по тази тема ,че въобще незнам как ще се справя.Може би си мисля,че като дойде момента бебетата и инстинкта сами ще ми подскажат какво трябва да правя.
Напоследък си мисля и за позите за спане.Санитам по горе споменава ,че било хубаво да се спи наляво.Ами на мен като ми е удобно надясно.Не мога да разбера пречи ли като спа надясно.

# 314
  • София
  • Мнения: 12 278
  Радвам се че съм полезна поне малко.
  Паола хубаво е ако имаш желание да кърмиш докато си бременна и все още имаш време да прочетеш повечко за ползите от кърменето както за теб така и за бебчетата, за да си достатъчно мотивирана тъй като при близнаци наистина е по-трудничко понякога в началото. Съществуват и някои особености с които трябва да си запозната и проблеми, защото когато се сблъскаш с тях вече трудно имаш време да търсиш съвети и информация. Кърменето наистина е нещо просто и естествено, но някога почти всяка девойка е виждала редовно как жените покрай нея кърмят и е знаела много повече за кърменето съвсем естествено отколкото ние днешните жени. Аз лично си признавам, че докато забременях не бях виждала кърмаче и как то суче, затова и реших да отида на една от кърмаческите срещи тук в София и да се запозная наживо с мамите и бебетата, защото само четенето понякога не е достатъчно. Също така и да се запозная с майки на близнаци които са кърмили успешно за да знам че е възможно и че самата аз мога да се справя.
   Така сега по въпроса на помпата. Аз съм леко на по различно мнение от Фата по отношение на това дали трябва в болниците. Просто при нас в Бг положението е малко по-различно. В идеалния случай, на родени здрави доносени близнаци и подходящи условия кърменето да започне колкото се може по скоро в рамките на няколко часа след раждането, нужда от помпа за кърма наистина няма. В Бг за съжаление повечето от близнаците се раждат със секцио и в резултат на това често майката и бебетата са разделени с дни. В този случай е наложително при първа възможност от страна на майката да започне изцеждането, като по възможност  изцедената кърма да се дава на бебчетата. Отделно често срещано е за съжаление и раждането да е по-рано особено при близнаци, тогава необходимостта от помпа и изцеждане са също налице. Има преведена статия тук в библиотеката за кърменето за честотата и продължителността на изцеждане когато бебетата не сучат в началото за да се стимулира лактацията.
    Отдавна съм превела още една статиика за кърмене на близнаци, но все не ми остава време да я пусна. Обещавам като ми пуснат пак нета вкъщи да я публикувам. Убедена съм че исках още нещо да пиша, но в момента не се сещам какво.
    А да да се похвяля, купих си сега пък единична количка за новото бебе и съм много щастлива, нямам търпение да се прибера вкъщи да я видя  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт