Рецепти за готвене на пара - нова тема

  • 64 154
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Довечера ще пробвам кюфтенца с ориз.
Ще пиша как се е получило.

# 16
  • Мнения: 1 144
Зайче пиши за кюфтенцата.

Аз пък да ви се оплача, машинката ми не работи. Пресилила ли съм я нещо, нямам представа. Ще я нося на сервиз, но точно в тази предколедна лудница, и за това трябва да отделям време... Нищо, стават такива работи, няма да се ядосвам.

# 17
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Абе и аз снощи четох тая книжка, но рецептите ми се сториха
доста шантави. Тоя кейк и аз го гледах, но според мен се слага
вътре в кошницата в тая форма. Не съм сигурна дали ще стане
хубав. Това тесто няма ли да стане глетаво от тая пара?  newsm78

Момичета, за какъв кейк говорите? Бихте ли написали рецептата, защото моят уред явно е друга марка и в неговата книжка няма такава рецепта.

# 18
  • Мнения: 1 144
На мен не ми се получи кейка, зарежи.

# 19
  • Мнения: 221
Сега открих темата и много и се зарадвах,аз имам от скоро уреда.Днес правих във най долната част пилешки резънчета във които нарязах една малка глава лук (не съм слагала никъкви подправки),а във най горната част сложих картофи които след като извадих полях със малко зехтин и лимонов сок.

Досега не знаех че може да се подправят нещата които се готвят.Иска ми се да направя ориз но много не ми е ясно кое къде се слага.Моята машинка е със три кошници по височина,най долните две са големи а най горната е по малка.Трите кошници са на дупки а има и едно съдче като купичка.Най от долу във самата пароварка се сипва водата,над него има едно като тавичка което похлупва и във него забелязах че се стича парата която се е втечнила отново на вода и нагоре са си кошниците.Та мисълта ми е къде се слага ориза и къде се слага допълнителната вода.Моята книжка е на английски(не е копувана от БГ) и ми е малко трудно още да схвана неща.Четъх някъде че подправки и марината могат да се слага някъде но не знам къде.

Стана малко дълго но наистина ще ми бъде полезно ако някой ми каже кое къде се слага.

# 20
  • Мнения: 221
Видях тази книга някой копувал ли си я е.И ако да къкво ви е мнението.
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-505/id-24555/gotvene-na-para-di … a-velichkova.html

# 21
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Какъв ти е уреда ?  Как изглежда ? 

В съдчето се слага ориза с малко вода и подправки и това е.
Слагам го в най-долната кошничка.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 00:09 от kloi

# 22
  • Мнения: 221
Мерси ще пробвам да направя ориз.

Това е моя уред http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4229409/c_1/1%7 … rs%7C14418590.htm

# 23
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
И моят уред е подобен, така че питай, ако искаш с друго да помогна.
 Книжката не съм я  купувала.

Често освен зеленчуци, готвя забулени яйца, спагети, макарони...
Месото също го правя в купичката, пак с малко вода на дъното и подправки. По принцип, аз предварително си го държа известно време в марината.

# 24
  • Мнения: 81
Момичета, и аз по темата имам малко нужда от помощ.
Наскоро получихме като подарък въпросния уред, марката е филипс, но модела ме мързи сега да го гледам.
Накратко, основна ел. част, тавичка за конденза, три купи с дупки на дъната и една по-малка купа, според книжката за ориз и супи. Най-накрая и капак.
Опитахме снощи с благоверната да направим ориз, за проба, защото досега не сме ползвали таз чудесия.
Та сложих вода в резервоара долу, поставих само една от трите основни купи и в нея въпросната купа за ориз. Отгоре капака. А, и подправки в отделението му там, отредено за това.
Изобщо не се свари тази гадина, пуснах първо 30 мин, след това още 10, след това още 20 (сумарно 1 час), но не - почти суров.

Оризът беше само измит на гевгир, нямаше вода при него, само в резервоара.
Единственото, което ни дойде на акъл, че вероятно повече количество ориз сме сложили.
Някакви идеи? Защото първият опит с "пароварката" е меко казано разочароващ...

# 25
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Аз слагам вода  Peace

Идеята е, че не ври на висока температура.

Просто го покривам с вода, за разлика от обикновеното готвене, което е 1:3  или 1:4.

# 26
  • София
  • Мнения: 98
Видях тази книга някой копувал ли си я е.И ако да къкво ви е мнението.
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-505/id-24555/gotvene-na-para-di … a-velichkova.html


Аз си поръчах тази книга, чакам да ми я доставят до края на седмицата. Ще споделя като я прегледам...

# 27
  • Мнения: 351
Записвам се да следя, че от една година си имам уред за готвене на пара и още си стои в кутията Embarassed Сестра ми ми го донесе от Англия и все не ми остава време да си преведа описанието. Има и примерни рецепти. Ще постна някои

# 28
  • Мнения: 221
Във купичката със ориза също се слага вода.

# 29
  • Мнения: 81
Мерси за съветите. Сложих вода. Оризът вече не беше суров. Но остана много лепкав, като за суши, имах чувството че формички от него мога да правя...
Не се получи това, което очаквах, но машинката едва ли е виновна.
Това лято бяхме на почивка в Анталия и турците правеха страхотен ориз, чисто бял, но не се слепваше, зърната не бях разварени, а същевременно не бяха и сурови... адски вкусен.
Идея нямам как се прави това...

Общи условия

Активация на акаунт