Коледни звънчета ще звънят, МАЙските бебета да поздравят! №10

  • 12 862
  • 309
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 618
Ive, не съм те забравила, просто изчаквам новата тема и тогава ще те прибавя. Момичета, все пак имайте търпение  Peace Не съм забравила никого, в следващата тема ще прибавя всички данни и розови и сини щъркелчета!

Чухте ли новината-приели са платеното на 90% майчинство да стане от 9 месеца, една година  newsm44

Nijntje, аз дигам Диди понякога, но гледам да е изключително рядко. Просто бъди внимателна!  Peace

# 256
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Те хубаво га направиха една година,ама се гледа осигурителния доход 12 месеца назад,а не 6 месеца.Сега,който се е  осигурявал реално ок,обаче,който се опитва да "точи" нема да стане.Поне аз така го разбрах Crazy

# 257
  • Варна
  • Мнения: 618
Да, Сиска, така излиза, но според мен е по-правилно. Ти правилно си го написала "точи". Все пак не мисля, че беше правилно някой бъдещи майчета да се вписват в разни фирми на познати, да си плащат високи осигуровки и след това да чакат държавата да им плаща "големите пари". Сигурно звучи лошо и съм сигурна, че доста хора няма да са съгласни с мен. Но все пак това е мое мнение. Надявам се поне сред МАЙчетата да няма много такива, който са се осигурявали само след като са разбрали, че са бременни. Peace

# 258
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Да за мен също е правилно.То всяко нещо трябва да има край.Преди години така дедесарите точеха,но и на тях им спря мандрата.
Аз,съм доволна,че ми се дава възможност да си гледам 2 години детето и да ми плащат,а вече всяка майка си решава кога и как ще се върне на работа.Важното е,че имаме право на избор Peace

# 259
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Грубичко прозвуча думата "точи".
Точно майките ли източиха държавата?
Колко майки получават по-високи заплати а ги осигуряват на МРЗ?
И колко шефа са съгласни да вдигнат осигуровките на бъдещите майки?
Знаете ли реално колко майки получават обещетение за бременостт и раждане? Не питам за някои малцинства  Naughty
И знаете ли сега реално колко майки ще бъдат прецакани от новия закон?
Защо никои не възрази срещу депутатските пенсии?
Аз съм една от майките, на която не й се полагаше обещетение за първото си дете.
Аз съм една от майките, която се осигурява от оня ден на реалната си заплата.
О и да, ще "точа" пари от държавата, защото и тя "точи " от мен. И за разлика от нея, аз нямам право на възражение  Crossing Arms
Мое мнение  Peace

 

# 260
  • София
  • Мнения: 12 298
   Тъкмо влизах за да ви съобщя новината, а гледам че вече я обсъждате. Момичетата от СНБМ в която и аз членувам, но за съжаление почти не се включих в кампанията направиха всичко възможно за да увеличат срока от девет месеца на година и сега като гледам как има страшно много недоволни.... Въпреки че новия период на гледане на осигуровките сигурно и мен ще ме хване, защото аз бях дълго време в майчинство вече на 220 лв след деветте месеца, а дори и в неплатена отпуска, се радвам за успеха страшно много за успеха.

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 4 565
Единственото, което мога дакажа по темата е - добре, че не са напънах да се осигурявам на малко повече пари през последните месеци. Мислех да се пробвам от декември, но после реших ченяма смисъл за три. Е, осигуряват ме на минимална заплата, толкова и ще вземам....

# 262
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Грубичко прозвуча думата "точи".
Точно майките ли източиха държавата?
Колко майки получават по-високи заплати а ги осигуряват на МРЗ?
И колко шефа са съгласни да вдигнат осигуровките на бъдещите майки?
Знаете ли реално колко майки получават обещетение за бременостт и раждане? Не питам за някои малцинства  Naughty
И знаете ли сега реално колко майки ще бъдат прецакани от новия закон?
Защо никои не възрази срещу депутатските пенсии?
Аз съм една от майките, на която не й се полагаше обещетение за първото си дете.
Аз съм една от майките, която се осигурява от оня ден на реалната си заплата.
О и да, ще "точа" пари от държавата, защото и тя "точи " от мен. И за разлика от нея, аз нямам право на възражение  Crossing Arms
Мое мнение  Peace

Напротив имаше петиция Peace
Какво значи ще бъдат прецакани?Моят работодател осигурява всички работници и служители на реалната заплата,което автоматично означава,че моите данъци са доста по големи.
Пък и си помисли,че можеше да вдигнат осигурителните месеци на 12,а платеното майчинство да остане 9.Това го беше предложила минъстър Масларова.Пък и беше наивно да се мисли,че това "изкуствено" осигуряване ще продължи безкрайно.
 

# 263
  • Мнения: 488
Здравейте мами!  bouquet

Аз също чух за 12-те месеца и се зарадвах много, но и чух, че трябва да се осигуряваш една година, което е кофти. Само да попитам някоя мама, която е по запозната. Дали отпадат 6-те месеца за осигуряване с девет месеца майчинство или е право на избор? Кой колкото се е осигурявал, толкова месеци ще взема майчинство?

Dido4ka права си много, но при една нормално функционираща държава, която се интересува от народа си.  Много правилно ти е мисленето, но не и за тази държава в това време.   bouquet

eli_dechkin  съгласна съм с теб в случая. Много си права. И аз съм на това мнение и те подкрепям.  Peace

# 264
  • Мнения: 1 174
siska79, за токсоплазмозата и докторите ще те предупредят, ако не са го направили вече. Simple Smile не е проблем с домашните, а с уличните котки. Дъщеря ми, която е на почтни две годинки много им се радва и ги извиква при себе си. Simple Smile А и във входа на кооперацията децата са прибрали една котка-майка, която роди в мазето. За токсоплазмоза не знам, но бълхи си донесохме вкъщи. Simple Smile
Винаги можеш да намериш инфо, само да искаш - не се заяждам, ето малко от Гугъл-търсачката:
http://www.bgvet.org/science/clinic/pardis/toxoplaxmosis.php Simple Smile

 Nijntje, да,  вдигам си детето - няма как и кой да ми го носи нагоре и надолу по стълбите, за съжаление, когато мъжът ми е на работа, а се налага пазаруване и разходка. Simple Smile Дъщеря ми проявява желание да се качва сама, но и тя не издържа до най-горния етаж на кооперацията. А такова чудо на техниката, като асансьор, нямаме. Sad

# 265
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Явно не четеш наред PeaceАз доста съм се образовала за токсоплазмозата,но никъде не прочетох,че котките са единствените причинители на токсоплазмоза.Лекарката в МД преди две години дори ми обясни,че те са малко набедени.От самата котка няма как хванеш токсоплазмоза,а от фекалиите и.Миналата бременност съм си пускала всеки месец изследвания.
Пък и със свекърва педиатър и свекър ветеринарен лекар чух за още милион и един синдром и болести Crazy

# 266
  • Мнения: 1 174
Ммм, чета всички и всичко, но никъде не съм писала, че непременно ще се заразите с токсоплазмоза. Линкчето, което пуснах е за да се знае, нищо, че ти си образована, как точно се разпространява болестта, не го приемай лично и като противоречие. Simple Smile
Пускам ти ЛС в отговор на тази емотиконка " Peace" Simple Smile

# 267
  • Мнения: 488
Nijntje аз моето дете няма как да го вдигам защото е 28 килограма.  Mr. Green
Не го права, а много ми се иска. Поради повечето килограми я научих сама да се качва и да слиза от креватчето.  Peace

# 268
  • Мнения: 11
Грубичко прозвуча думата "точи".
Точно майките ли източиха държавата?
Колко майки получават по-високи заплати а ги осигуряват на МРЗ?
И колко шефа са съгласни да вдигнат осигуровките на бъдещите майки?
Знаете ли реално колко майки получават обещетение за бременостт и раждане? Не питам за някои малцинства  Naughty
И знаете ли сега реално колко майки ще бъдат прецакани от новия закон?
Защо никои не възрази срещу депутатските пенсии?
Аз съм една от майките, на която не й се полагаше обещетение за първото си дете.
Аз съм една от майките, която се осигурява от оня ден на реалната си заплата.
О и да, ще "точа" пари от държавата, защото и тя "точи " от мен. И за разлика от нея, аз нямам право на възражение  Crossing Arms
Мое мнение  Peace

 

Напълно права си eli_dechkin. Това е и мойто мнение и мнението на много други мамчета, които са се опитали да "точат" или по-точното "получат" от скапаната ни държава нещо, което ни се полага по право. #2gunfire

# 269
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Аз Божа не я вдигам,но не защото се пазя,а просто не ми се налага.

Раличка,разбра ли за майчинството или да се пробвам да ти обясня на лични?

Общи условия

Активация на акаунт