Месец ДЕКЕМВРИ на вратата ни чука, на мамите наши успех и наслука!

  • 17 230
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Здравейте момичета ,
От доста време не съм писала Sad
Честито на всички мами с бебчета !!!

Днес е Андеев ден Simple Smile Честито на всички , които празнуват!

# 16
  • Мнения: 342
Честит малък принц на мама Белла! Да е жив и здрав, ящен и послушен! Heart Eyes

Честито и на празнуващите именици!
Invisible, успех на изпита!  fingerscrossed

За кремчетата за гърди - аз си взех Лансинох, защото е чист ланолин и не е необходимо отмиване, докато в Гармастана има и други съставки.

Rrhh, с теб можем и да поставим рекорди за най-големи бебета  Hug Joy Joy
 

# 17
  • Мнения: 187
и аз да се запиша и да ви кажа че поне при мен от този гармастан ефект няма
леле аз само се записвам а кога щ е ви четаааа........ newsm78

# 18
  • Мнения: 41
Честито момченце на мама Белла!На мама бързо възстановяване!

Тук времето е чудесна,такова слънце е грейнало,че да не повярваш че вече е почти Декамври.Аз от сутринта съм се разчистила и от два часа гладя бебешки дрешки,но става ужасно бавно.Сега спрях да почина,че доста се изморих.Не предполагах че тези малки дрешки са толкова бутнива работа.

На всички именици пожелавам весел празник!!

Еми,успех на изпита!

Санчес,добре дошла!

# 19
  • Мнения: 456
И аз да се запиша в новата темичка и да ви кажа само че няма ефект от нито едно мазило за зърна. Каквото и да ползвате ще се разранят. На мен ми правиха специални мазила от невен (което всъщност е и Лансиноха, но пак е същото. То няма как да минат зърната, тъй като детето непрекъснато ги разранява. Моята госпожица на моменти даже кръв ми пуска. Така че единственото, което ни остава докато кърмим е да стискаме зъби.

# 20
  • Мнения: 773

 baloni baloni  bigdance2  ura Tada  bigdance2  ura
Черпя всички по случай именния ден на моя син Андрей. beer
Да ми расте здрав, щастлив и все такъв пакостник. Mr. Green Hug

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 326
Честито бебче на Белла!
Честит имен ден!
Аз се мажа с крема за зърна на Авент. Идеята била кожата да омекне и да стане по-еластична.

# 22
  • София
  • Мнения: 4
Момичета, имам въпрос към тези, които са пазарували от Ла Редут. Вчера се регистрирах, а днес се опитвам да си пусна поръчката. "Напълних" си кошницата и като му дам да валидира поръчката, ми иска e-mail и парола. Попълвам ги, но ми дава грешна парола или имейл "Nous n'avons pas retrouvé votre identifiant". Случвало ли ви се е такова нещо?
Гледах във форума, в който подробно е описано как се регистрира и поръчва, но никъде не е споменат такъв проблем.

# 23
  • Мнения: 20
на мен по точно ми казаха да си го взема и да се мажа с него докато кърмя, а не за подготвяне на зърната.Иначе това което знам че найстина помага при разранени зърна е дефламола, но трябва хубаво да се измива преди кърмене.и момиета предупредиха ме, не си миите зърната често със сапун,защото той ги изсушава.Да ви питам знаете ли какво трябва и какво не да ядем до като кърмим?
Инвисибъл,теб ли да помоля да напишеш името на бебчо на 6у6инка- Владимир,аз още преди казах но явно са пропуснали

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 16:13 от eses

# 24
  • Мнения: 2 592
Здравейте и от мен  Hug

Честито на мама Белла! Да е жив и здрав малкия юнак и много да ги радва с таткото smile3525

Еми, стискам палци за изпита, макар че сигурно вече е минал  newsm78 Чакаме резултати, сигурна съм, че ще го вземеш Simple Smile Мисля, че твоят принц си е харесал дата и само той си я знае. Ще бъде с характер  Heart Eyes

ercm, ние с Оля във вторник най-вероятно ще ходим до Токуда при алерголог. После ще пиша как е тя. По телефона звучеше много добре.

bg_desi, много се радвам, че твоят момък е решил да се обърне на финала  Hug

Момичета, някоя от вас взела ли си е чай за кърмачки? Аз вчера си взех на Хип и мисля след 10ина дена да почна да пия, пък дано има ефект  Praynig
Взех си и кремче за след раждане на Matern, с подарък сладки обувки  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 4
Eses, доколкото знам първите 3-4 месеца трябва да се избягват храни, които могат да предизвикат газове (т.е. и колики) като разни бобови, зелеви храни, някои плодове и т.н. Иначе относно алкохола, кафето, лекарствата и т.н. режимът е същия както досега, т.к. всичко вредно през кръвта отива директно в кърмата.
Тази сутрин имаше лекция за кърменето, организирана от консултативния кабинет в помощ на кърменето в Майчин дом. Някой ходи ли? Аз щях да ходя, но съвсем забравих, че беше днес и ме е много яд!
Относно чая не съм си взимала и сигурно няма да пия, т.к. ми казаха, че не помага, но и не вреди така че...

# 26
  • Мнения: 2 592
Eses, виждам, че питаш за храненето по време на кърмене. Ние с Абел ходихме на лекцията в Майчин дом за кърменето (беше много интересна). Отдавна се каня да поразкажа най-важните неща. Сега ми даваш повеод  Laughing

Да приемаме 500 калории допълнително към нормалното хранене.
Белтък (месо, риба, пиле, сирене, мляко)
Много вода, без натурални сокове от кутия.
Да избягваме алкохол и кафе, а ако пием да е след кърмене (и разбира се не в големи количества)
Като дневана допълнит. доза към нормалното хранене може: 1 кофичка кисело мляко + 1 чаша прясно мляко или мляко + 100 гр. сирене

картофи, ориз, хляб (въглехидрати)

сирене, кашкавал - да са добре узрели
яйца - добре сварени, мляко - добре пастьоризирано

овесени ядки, ядки (без фъстъци), тиква, боза, червен лук

Ще погледна и записките от лекцията на сп. 9 месеца, ако има още нещо ще добавя

# 27
  • Мнения: 0
Хоп,записче и от мен в новата темичка!
Аз току що се върнах от разходка!Беше супер ободряващо след вчерашното мрачно време,днес да се поразходя!Сега обаче мисля малко да полегна,че нещо ми се стяга коремчето!
Страхотна темичка!Invisible   bouquet

# 28
  • Мнения: 42
Здравейте и от мен!
Аз вчера си взех чайчето на ХИП, но незнам дали помага. Моя гладник го засякох, че горе- долу изяжда 70-80 мл на хранене и ми се струва, че после търси още и ще се консултирам с педито дали да започна да го дохранвам. Има доста противоречиви мнения за дохранването с Ам, и аз незнам какво да правя, толкова въпроси ми възникват сега....
Нена, беше ми много полезна  Hug

# 29
  • Мнения: 12
Аз ще ви пусна един линк, който съм си запазила в началото на седми месец някъде...ама така като чета то от всичко трябва да се пазим!


Еми- темичката е чудесна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт