101 DEлматинки

  • 16 809
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 166
какви готини снимки гледах и на Риен и на Майра.

как ми се доходи и на мен на скииии. Майра как карахте с Ноеми? Тя в кенгуруто при баща си ли беше. Аз все за това подпитвам, че нали и на нас ни се ходи и гледам да го организирам, а не да се оправдавам, че не може с Яна. Така като видя, че и други са го направили и си викам, че е възможно. Много сте готини. Къде ходихте вие? Много готини зимни снимки.
Аз показвах ли ви тези снимки?

# 46
  • Мнения: 1 610
Майра само дразниш народа с тези ски. Хубави снимки!

Цвете, как нерви да снимам децата как ядат. Че на мен това ми е почивката. Деца са , да се цапат. Важното е да ядат. И да пият.
Мате, чакам те. Ако требе, цял живот ке те чакам.  Laughing
И Гея я чакам.

Да ви разкажа за нашите премеждия.
Мая кашля от 8 седмици. току ми изписват отхрачващи сиропи, току успокояващи. В резултат > детето се буди нощем по 15 пъти и дави насън. Преди около 2 седмици започна да вдига  температура докато заспи до 40 градуса. и така една седмица. Отидох на третия ден в тази температуран идилия и естествено / предписа ми поредния сироп за кашлица и сироп парацетамол и ме прати по живо по здраво. Тъй като не се промени ситуацията и от детската градина ми се обадиха, че е намерен един случай на Scharlach в групата на Мая , след 4 дни пак бях при детския лекар. След обясненията, че нищо не се е променило и детето е много отслабнало и не иска да ходи даже , посрещна ме с думите>Und was ist jetzt das Problem?Аз съм първична натура, не мога да си прикривам емоциите, на лицето ми се е изписала дива ярост. Та поясни : Кое от всички изброени симптоми е толкова зле? Викам кашлицата. а той ми вика, ами бронхита се е "разтворил" , дробовете са чисти, това е Псевдокруп.  ooooh! След един ден от "псевдокрупа" се зарази и Марк.Отидох при нормален лекар, предписа ми проспан, след два дни нямаше проблем.
Мая намали кашлицата , нямаше температура, кашляше само нощем. Викам си, сигурно е от сухия въздух. В петък преди седмица докато си играеше с едно дете забелязах, че й посиняват пръстите и краищата на пръстите. Под играеше да се разбира, че се гониха в нас и скачаха. Във вторник повърна, посиняха й устните само при качване на един стол. Хвана се за корема и каза, че има "kopfschmerzen"  Tired Каза, че иска при доктора. Отидохме.
Всичко си било наред, нищо не го притеснявало освен сините устни. Прати ни в болница да изследват сърцето. Приеха ни с температура , вкараха една система глюкоза и това им беше лечението.Първата нощ детето се тресеше , че й е студено.Даже не ни дадоха още едно одеало, завих я с моето полагащо се. На другия ден ни посетиха докторите от отделението и на моите обяснения ми казаха> Аз не съм видяла сини устни при детето. Както и да е, държаха я със ситема почти докато ни изпиша. Естествено тя не се движеше много, понеже ни забраниха да излизаме от стаята. И накрая ме убедиха, че всичко е наред и посиняването на устните се е появило вследствие на дълго влачен вирус.
Аз> "Ами не е ли нормално при 2 месеца боледуване да ми изпишете антибиотик" Те после в Entlassungsbrief >"Dem Wunsch der Mutter ein Antibiotikum zu verabreichen , kamen wir nicht nach bei auskultatorisch völlig unauffälligem Befund. Видеозон на сърцето не направиха. Детето има освен всичко друго възпаление на дъното на нокъта, което трябваше да "изкъпят" , но не предприеха нищо. От ушите й изтече леко кървав секрет, за който нищо не се предприе.
Оказа се, че съм изпуснала момента, когато тя е започнала твърде малко да пие.Въпреки, че смятам, че преиграват с насърченията детето да изпива един литър течност на ден  Shocked??
Накрая изписаха Мая "в добро състояние"/ детето е от 5 дена с разстройство/, в писмото пише в 3 изречения 5 пъти майката / сякаш си внушавам и съм си измислила цианозата/ и днес като исках да я изкарам за 100 метра в квартала не искаше да ходи, не можела, трудно й било. После бягахме в нас и пак посиняха устните.
Много съм доволна от немската лекарска практика!

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 22:54 от Злобара де Мон

# 47
  • Мнения: 911
леле, риен.......

# 48
  • Мнения: 1 190
И аз съм леле.., какво ще предприемеш сега??
Вили също кашляше от както тръгна на градина в продължение на 2 месеца, ту се влошаваше, ту се подобряваше, но непрекъснато покашляше, сега като си е в къщи спря ..

# 49
  • Мнения: 1 334
Ами, това е положението, Риен.
Това което мога да кажа е да заведеш детето на друг лекар, и да искаш изследвания, кръв, урина, АБ ако се налага и така. Ако трябва и по остро им реагирай. Ако изобщо може нещо да ги трогне.

# 50
  • Мнения: 1 610
Бисе, по/остро от това означава да хвана гьотерицата и да бия наред по тиквите! Нервят ме, мислят се за велики!

# 51
  • Germany
  • Мнения: 1 262
 Shocked Shocked Бих ги размазала всичките муньовци

# 52
  • Мнения: 1 334
Някъде другаде не можеш ли да я заведеш? Може да има пневмония, поне да го снимат детето.
Разбирам те и ти съчувствам искрено. Докато не станат на 5 - 5 и половина са такива нещата. Влизат от вирус във вирус и лекарите нехаят.

Купи си АБ от Бг за такива екстремни ситуации.И ако имаш кой да те консултира оттам по телефона. Друг начин няма. Или търси тука някой читав педиатър.

# 53
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Божичко, Риен, това е по-абсурдно и от сапунка. Имам чувството, че всичко, що не е спец.-лекар си трака ма**та Rolling Eyes

# 54
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз да попитам някой има ли впечатления от тази игра?

# 55
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Риено, оплачи се в касата бе #Cussing out Баси хората, как така детето е зле и няма да направят нищо, ти да не си го раждала да експериментират Close Ядосах се, а на теб представям си какво ти е Hug Не знам какво да те посъветвам и как да ти помогна, ама ако се налага, отивайте при друг лекар, искай си, ако не - оплаквай се. В крайна сметка детето не е добре.

# 56
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да, и аз в този случай бих се оплакала, но на кой???  Thinking

# 57
  • Мнения: 1 817
Оплакване в касата не води до нищо  Peace ! Аз бях там преди време с проблем и носех документи черно на бяло, доказващи немърливостта и некадърността на лекари, които са прибирали парите за моето лечение. Те ме изслушаха и ме пратиха по живо по здраво. Те са чиновници и изобщо не ги интересува кой кога ще се гътне или докторите, на които плащат, ще го осакатят. Съжалявам за крайното изказване, но моят опит с немските доктори и немската ми здравна каса се базира на 7 години неприятни преживявания.
И Риен, вероятно съветът ми за повечето четящи ще бъде подчертан като тъп, но аз на твое място бих се качила на първия самолет с Мая за бг, където да си платиш всички изследвания, да се консултираш с добри специалисти и да намериш начин да помогнеш на детето си! Peace Аз така постъпих след моите многогодишни неволи и положението слава богу се оправи! И не, 300 евро билет не са висока цена за това един човек да оздравее и да не си навлече куп последици от нелекувано или грешно лекувано заболяване!  Бързо оздравяване на Мая  Hug и дано не се окаже нищо сериозно!  Praynig

Пепетата да си признаят кой чака колет от Сю, за да му препратя нейното съобщение! Иначе може да се разминете, тъй като тя е без нет от днес, както беше писала! Wink

# 58
  • Мнения: 517
средностен привет, най после отивам да си лягам, че скоро трябва да ставам...  newsm78

# 59
  • Мнения: 558
Пепетата да си признаят кой чака колет от Сю, за да му препратя нейното съобщение! Иначе може да се разминете, тъй като тя е без нет от днес, както беше писала! Wink
не съм аз.

rien, не е за вярване случващото ви се  #Crazy
а няма ли някаква организация, която да се занимава с недоволните от здравеопазването, както тея от verbraucherschutz-a?
да ходят в БГ, ама специалистите са в София, из провинцията цари същата незаинтересованост, която като си платиш изчезва, но пък липсва добра апаратура.
Стискам палци да ви направят необходимите изследвания и да не се окаже нещо сериозно  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт