101 DEлматинки

  • 16 833
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 521
Уф, писах, писах и ми се затри поста.

Риен, това звучи като в някакъв кофти филм Shocked. Горкото дребно.
 За БГ, не знае, но бих ти препоръчала в случай на нужда - Cnopf'sche Kinderklinik. От личен опит и от дочуто хората са много внимателни и обръщат достатъчно внимание на децата. Майките не ги щадят, но на кой му пука в такива моменти. Малко ви е далече, но не е чак толкова като българските болници. Peace

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 10:59 от surfline

# 61
  • Мнения: 2 567
Черпя ви за здравето на моето голямо момиченце!
Утре ще покажа снимки, ако оцелея след детския купон Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 584
РиенShocked И аз щях да ти пиша да отидете в Киндерклиник. Сърфи ме е изпреварила Simple Smile

Шоши, честита ти рожденичка!

# 63
  • Мнения: 3 521
Шоши, честито! Да ви е жива, здрава и винаги усмихната  bouquet

# 64
  • Мнения: 11 323
Шоши, да ти е живо и здраво голямото момиче!   bouquet
Майра, добре се посмях с кадрите и заглавията им! Добре сте си изкарали.
Злоби *(много ме кефиш така), това си е живо изтезание за теб и детето! Сменяй веднага педиатъра и потърси клиниката, дето Сърфи ти я препоръчала. Ако трябва потърси и хайлпрактикер, да ти изпише хомеопатия.

# 65
  • Мнения: 1 817
Шоши, честит празник! Hug Да ви е жива и здрава рожденничката и много да ви радва! Весел празник!  bouquet
Пепе, имаш поща. Wink

За бг болниците мога само за София да изказвам опит. Peace На който му трябва апратура по-така, ходи в Токуда и плаща кат поп  Mr. Green . 1 тестване на кръвна група е 30лв. и става за 10 минути. Пък който се доверява на по-простите лаборатории, плаща 10лв. Поне си има закономерност. Naughty На мен са ми по-важни добрите лекари от апаратурата! Peace Но спирам да спамвам, защото ми е известно всеобщото мнение, че в бг са некадърни, а тук са велики...

# 66
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 789
Шоши, да ти е жива и здрава щерката   bouquet
Не знам, по принцип и аз си мислех за това, да хванете първия самолет и да се приберете, ама няма гаранция, че ще намерите подходящия лекар. А и да, в Токуда са наистина много добри. За организация - не знам кой може да помогне, на кого да се оплачете, просто това е такова наказание Sad Щом има такава клиника - по-добре идете в нея, дано всичко се оправи и да няма сериозни проблеми Мая! Hug

# 67
  • Мнения: 558
 nbirthday на дъщеричката на Шоши! Да ти е жива и здрава!

На мен са ми по-важни добрите лекари от апаратурата! Peace
но нали трябват разни ултрашал или скенер, рентген..знам ли и аз... на мен като ми правиха рентген на гръбнака преди 4г в К-л не видяха, че имам 3 дискови хернии, а тук ортопедът ги видя и ме прати допълнително на MRT, а и каза, че снимка с такъв профил отдавна не бил виждал... абе то като има човек да пати и при най-добрите светила да е, пак няма да му се размине  Peace

# 68
  • Мнения: 7 605
Ами и апаратура да имат, трябва да има кой да zнае как се работи с нея. Във Варна има ново МРТ но никой не може да 4ете снимките.....бяха каzали 4е туморът на Марти нарастнал доста, а той се бил свил  ooooh! 

Риен, zаведи я при друг педиатър и в детска клиника наистина. Стискам ви силно палци  Praynig
(За каШлицата само да кажа, 4е тя по принцип си минава мнооооого бавно, ние сме не съЩото дередже, и малката, и аz  Tired )

ШоШи, весел праzник, да е жива и zдрава каката   bouquet

# 69
  • Мнения: 2 907
Какво се чудите на некадърните лекари? Аз цял живот все на такива попадам и изобщо не съм изненадана от разказа на Риен и и вярвам безрезервно. Съчувствам ти, Риен, дано оздравее детето скоро!  Praynig

Преди две седмици очен лекар е ходил в градината на детето. От 60 деца намират само на моето аномалии. Връчиха ми вечерта писмо с диагнозата на ортоптиста. Внимание, наострете уши. Диагнозата гласеше - 90% слепота с дясното око, екзофория и екзотропия на двете очи. Щях да припадна, изпданах в сълзи, едва се прибрах вкъщи. Пуснах нета да ърся какво е това чудо екзофория и тропия. Научих от уикипедия, че става дума за сериозна аномалия, която е вид кривогледство, но в структурата на очите и води до слепота. А за дясното око, на което му написали, че е буквало сляпо, да не ви казвам. Не спах цяла нощ, получих сърдечни проблеми и така. На другия ден отидохме на очен лекар. Гледаха я на апарати, правиха изследвания, тестваха визуалните възможности. Детето няма нито кривогледство, нито тропия, нито фория, нито е сляпо с едното око. Възможно е да е късогледа, но това изобщо за момента не е на дневен ред, ще се разбере по-късно.
Какво ще кажете за френските специалисти? Сладури, нали?

Много хубави снимки гледах.
Мая на Риен е пораснала много, а Марк станал вече момък.
Майра, както винаги супер снимки. Не ми се смейте, мистик никога не се е качвала на ски, тези снимки са чиста екзотика за мен.

ЧРД на малката Шоши, много да радва мама и татко, да расте щастлива!

# 70
  • Мнения: 3 880
Шоши, да ти е жива и здрава рожденничката. Весело парти и много подаръци .


Риен, бягай в детската клиника, или поне смени лекаря като за начало.
Аз лично не бих хукнала с това болно дете към България, още повече, че не се знае от какво е болно и ми се струва рисковано да се подлага на стрес от дългия пътувания, самолети т.н. Пък и кой дава гаранция, че като стъпиш в БГ веднага ще улучиш правилния лекар и ще се реши проблема?

# 71
  • Мнения: 7 605
Оооо, те френските лекари наистина са ненадминати  ooooh!

# 72
  • Мнения: 434
Добрутро отново, не помня как заведох детето днес на детска градина. Долазих довкъщи, пъхнах се отново в леглото и отнесох плувката.  Стойностите на желязото ми вчера бяха критични, наблъскаха ме с таблетки, но явно иска време, докато се натрупа нещо. Знае ли някой за нещо друго освен Kräuterblut, което да помага?


Постовете на Риен и Мистик обаче ме събудиха окончателно. Искрени съчувствия за децата и майките. Риен, аз бих поискала разговор с главния лекар на клиниката и експертиза - не могат да ти я откажат, особено ако си по-настоятелна и ги поизплашиш с публичност и адвокати. Знам че е трудно в ситуация с болно дете да се разправяш и с такива неща, но в случая може би ще е полезно. Или просто тичаш в друга клиника.

Мистик, просто си научила Мадлен да гледа лошо  Mr. Green. Плюй в пазва и се успокой.

Честит рожден ден на Стрелчето на Шоши, да ти е жива и здрава!

# 73
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 789
Яж салати с червено цвекло, там има най-много желязо и се препоръчва при такива проблеми. С него ще възстановиш най-бързо количеството. Аз само така се поддържах, за да не пия лекарства.

# 74
  • Мнения: 11 323
Мише, да не те огорчавам, ама освен желязо, друго не помага при бременност. Ако не беше бременна, щях да ти препоръчам да направиш 10 сеанса солариум, но в случая не става.
Приемай желязото вечер с една голяма чаша портокалов сок. Вечер няма да ти предизвиква запек (или разтройство) и гадене (което мен най-много ме дразнеше).
Кройтерблут е профилактично по-скоро, щом говориш за критични стойности (предполагам под 9) и няма да ти свърши никаква работа. Ако имаш познат месар, евентуално да наблегнеш на прясно телешко месо.
Това са моите препоръки след многогодишни патила и борба дори сега на финала на бременността (беше паднал до 9,2)

Общи условия

Активация на акаунт