Честита половин годинка на сговорната Юнска дружинка!

  • 13 309
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 713
Въпросът ми е кога се заменят закуската и вечерята според вас? И колко изцяло млечни хранения трябва да имаме и колко като цяло през деня? И дайте съвет моля какво да го правя през ноща? Докато имах кърма беше лесно ама сега Sad
Разбирам, че късно си захранила. Според мен до годинка сутрин и вечер е хубаво да е на мляко. Аз така процедирах с Маги. Дали 4 или 5 пъти яде на ден, 2 от хранения за мен трябва да са изцяло млечни. През нощта мляко ли търси? Ако да, давай му АМ. Нека сам се откаже от нощното хранене.

Самимами, видях, че има Пикадили в Стара Загора. Там би трябвало да намериш просо- на диетичния щанд или, ако вече има щанд с био продукти и т.н.

А рожков е от сем-во Бобови.
Аз направих връзка с англ му наименование Carob. Използва се за заместител на какаото.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 01:46 от Вери

# 271
  • Мнения: 3 663
момичета, вчера сто пъти се логвах и разлогвах и много ми беше мъчно за билка, не можах да си събера мислите да пиша...


да разведря малко обстановката тая сутрин Simple Smile
моя милост, разбира се отново недоспала  Tired, решавам преди малко да дам на тедко вода, че нещо мрънка
хващам шишето, но гледам полупразно и айде да го допълня
и какво съм гледала и аз не знам, обаче не съм завъртяла бибата  ooooh! и както си седеше човека в кошницата и аз лююююс половин шише вода на лицето  Crazy Crazy Crazy  Mr. Green
той почти не се стресна, обаче аз се чудех да се смея ли да плача ли Simple Smile

гали - на мен пък тази схема ми харесва Wink
логиката ми е, че насякъде пише, че към 6 мес започват да им се изчерпват запасите на бебетата от разни елементи, а в същото време за да се регулират с храна са нужни поне месец-два... та нещо ми куца тук работата на късното захранване и започвам да си мисля, че и по тази причина в щатите май започват да захранват с месо напр. по-рано
в сф напоследък заради мръсния въздух всяко второ дете е с алергия и има резон да се внимава много, но при вас не е чак така и ако нямате и фамилна обремененост, защо да не Simple Smile
може би съм по-смела и защото ми е второ дете, не знам Simple Smile ти ще си прецениш по усет най-добре мисля  Hug

живето - аз съм на мнението на вери, че колкото повече мляко, толкова по-добре, на тедко не мисля скоро да му заменям сутрешното и вечерното АМ с твърда храна
таня пиеше мляко сутрин и вечер до годинка, а вечеряше с мляко до 2 и смятам, че така е ок Simple Smile
иначе аз също нощем основно кърмя, а през деня е повече за дояждане след кашата или пюрето, но ако се събуди няколко пъти през нощта и за N-тия вече няма кърма, ставам и забърквам АМ ...

браво на всички порастнали бебета   bouquet

вчера давах на тедко за обяд картоф + тиквичка домашни - е много повече ги хареса от хипп-ската боза  Confused
изяде почти 80гр, което е голяяяям напредък  Crazy Simple Smile

# 272
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
... беше само на кърма, която изведнъж страшно намаля и сега цока само нощно време (тъй като не спира да се събужда) и рано сутрин, колкото има.... И дайте съвет моля какво да го правя през ноща? Докато имах кърма беше лесно ама сега Sad .....

jiveto_v, Добре дошла.  Hug Ей това и на мен ми е голям проблем. Варианта на Тони, "за N-тия вече няма кърма, ставам и забърквам АМ ..." е почти не приложим при нас.  Tired Ами, че то докато притопля вода и забьркам АМ, той ще вдигне цялата кьща на главата си от рев.  Crazy Разни води и чайчета изобщо не ще и да ги близне. Дано по-дьлго устискаме/всички/  Praynig с кьрмата, че иначеее. Сьжалявам, не ти бях от полза,  Confused но поне се записах и аз да следя сьветите по този вьпрос.  Peace

Вери, да има го по разни диетични магазини и щандове/даже вече се снабдих,а сега една приятелка ще ми го смели/, но аз по скоро тьрсех вариант - готова бебешка храна.  Blush

Честито на вчерашните и днешните празнуващи.  Heart Eyes

П.П. Ужасно е това, което се е случило. Билка, моите сьболезнования.




# 273
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Grinning

Ох, тази нощ Жорко само веднъж става да суче  ooooh! Ако става по веднъж няма да се оплаквам, ама инъче...

jiveto_v, добре дошла  Hug Аз не мога да ти дам съвет за храненето, нямам опит. По въпроса ти за нощното хранене -  може да пробваш или да му даваш вода(ако пие) или да го оставиш да плаче и сам да се успокои и заспи, както процедират някои мами. Аз пробвах и двата варианта, обаче при нас не се получи и все още се кърмим през нощта.

А рожков е от сем-во Бобови.
Аз направих връзка с англ му наименование Carob. Използва се за заместител на какаото.
doh ама голяма съм шматка аз, мислех че това рожков е охлюв  rotfImao Чувала съм по нашия край бабите така да казват на охлювите - рожкови. И все съм се чудела каква е пък тази храна бебешка с охлюви. Че даже и на една приятелка, която даваше фризовом на нейното бебе, й викам "Абе това са охлюви бе"  hahaha Вери, мерси че ме светна, да не се излагам повече   bouquet

Тони, стана ми смешно как си "изкъпала" Тедко  Joy

# 274
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
А рожков е от сем-во Бобови.
Аз направих връзка с англ му наименование Carob. Използва се за заместител на какаото.

Хм, верно ли е заместител на какаото  newsm78? Фризофом-а, които е АМ за хабитуално повръщане е с клей от рожкови. Жорко го яде от почти 2 си месец. Наистина пише "клей" и може да е по-различно, ама се изненадах! Обясниха ми още тогава, че полепвал по черавцата и не позволявал на млякото да се връща към хранопровода и по този начин способствал за затваряне на тази клапичка, която е недоразвита и е причина за рефлукс.

Тони, в един отбор сме на тотално недоспалите  Tired! Еми отказвам се да се опитвам да го "науча" да спи до по-късно! И по-късно го къпя, и по-късно го приспивам, и по-късно го храня, но полза няма! В 5.40 пак беше наспан, доволен и пее ли пее  Laughing! Явно ще е караконджул като баща си  Wink! Поне това да беше взел от мен, ама няма  Wink!


# 275
  • София
  • Мнения: 226
Добро утро.

Честито на Диди и Йоанка с малко закъснение. Да си живи и здрави! А, и Катето е чукнала половин годинка вчера. Много да радват мамите и татковците.

Аз имам едно питане - моята приятелка с юнско бебе на кърма, по съвет на педиатърката захрани с плодови пюрета и вече почти месец успешно си ги хапват сладко-сладко. Обаче сега детето не ще и да помирише нищо друго, ако не е сладко. И тя в чудо се е видяла. Пробва зеленчуци - ама хитрата Тони плюе и даже се напъва да повръща като усети, че не е плод. Та ако имате идеи как да се излъжат и да въведе зеленчуци споделете. От вчера започнаха каша, ама пак с плодово пюре вътре. И реално не могат да се опитват да заместват хранене така.

# 276
  • Мнения: 3 663
дари, да живеехме в един град щяхме да се събираме да пием кафе сутрин в 6  Mr. Green  Hug

марвеле - с тиква, цигулките мисля са по-сладки
така пюрето ще сладни и няма да е толкова гадно, а пък после лека полека ще елиминира тиквата, като посвикне с вкуса
между другото на мен ми отне около 3 седмици да накарам тедко да яде 60-80гр зеленчуково пюре  Confused
още не е заместено храненето, просто по-късно захранваните бебета се захранват по-трудно и това е...  от много четене това е моят извод  Confused

кории  Joy с тия охлюви направо ми разведри деня  Joy

# 277
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добро утро!
Тази сутрин и аз съм почетен член на клуба на недоспалите. Цяла нощ Ивайло плака, че го боли ушето. Тъкмо заспа той, Калинка се ококори и започна да пее, играе, да се върти. Поне час... Crazy Сега и двамата блаженно спят, а аз блаженно си пия кафето във вашата компания! Grinning

Проблем със зеленчуковите пюрета ние нямахме. Може би защото започнах с морков, а той е по-сладък.
Досега съм въвела моркова, картофа, тиквата. Опитах се и тиквичка да въведа, ама нещо Калина не хареса пюрето и го оставих за по натам...

Kory, и аз се посмях на твоята асоциация с рожковите... То вярно малко странно звучи и името мяза донякъде на вид охлюви.  Mr. Green

Тони, браво, че Тедко не се е стреснал от неочакваната баня!
Ама забелязвам, че понякога дори да завъртиш бибата пак отнякъде започва да тече. Няколко пъти ми се е случвало...

Вчера четох назад в темата. Видях, че сте писали за атопичния дерматит. Е, стреснах се, защото и на Калина все й е зачервена брадичката, толкова много, че чак й е напукана и се лющи и въпреки мазанията с разни кремове, не минава. И вчера я заведох на дерматолог, който за щастие отрече, че зачервяванията са заради алергия... Просто зъбки! И да се въоръжа с търпение, ще мине! Изписа ми някакво кремче и сега мажа с него...

А, да, Мимченце е победител във фотошопския конкурс за календар. Да видите какъв хубав календар е направила! Heart Eyes Също така се класира на почетното трето място в категория "Рамки"!  bouquet Който иска да види
Конкурса за рамка
Конкурса за календар

# 278
  • Мнения: 5 713
Ааааа, Тони, не е така. Маги късно я захраних, нямаше такъв проблем. Ама тя добро прасенце, сигурно затова.  Laughing

Дари, да, заместител на какаото е рожкова. Аз съм опитвала тук. Все едно ядеш черен шоколад, но по- горчив.

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.4072.html

Клей от рожков нямах представа какво е, но това прочетох:

E410    
Locust bean gum

(клей/смола, извлечена от плод на рожков)    
Извлечена от рожков или от плодовете на Ceratonia siliqua; употребява се при производството на близалки, стимулиращи вещества, есенции, някои тестени продукти, сосове, плодови сокове; много често се използва като заместител на без кофеиновия шоколад; възможно е да понижава нивото на холестерола

http://www.ecovarna.info/projectDispatcher.php?prjId=24&pid=13&lang=BG

То съдържа клей ор рожкови- несмилаеми въглехидратни влакна, които чрез абсорбиране от водата увеличават гъстотата на храната в стомаха и намаляват възможността за рефлукс.

http://bulgarianbaby.tripod.com/hrani.htm

Марвеле, не мога да помогна.

# 279
  • Мнения: 510
 Добро утро!

Кори, hahaha Joy ох, смах се доста на твоите охлюви! Че и бебешки, тцък-тцък baby_neutral Joy

Ние днес също сме в отбора на недоспалите  Tired че дребното незнам колко пъти се буди(незнам дали за ядене,ама аз с това го усмирявах...) Този път и аз може да съм си виновна,че ми е малко нервно от вчера Rolling Eyes
Иначе, Кори, не си сами! И ние сме така през ноща - нито с вода минава номера(пие,пие и продължава да реве..),нито да го оставя да реве(като засили децибела получавам лакът в реброто  Crazy) Та, така..ще го оставя сам да се откаже. Вече започна да се заглежда в храната, когато ние ядем..пък може и аз само така да си мисля  Party И скоро ще видим...

На jiveto_v , добре дошла в отбора!  Hug

# 280
  • Мнения: 3 663
ех, мимче, като прави човек нещо с мерак и как си личи Wink
и рамката и календара са страхотни   bouquet

мира - на мен не ми се е случвало да ми тече когато е завъртяна бибата, обаче днес си го полях като с чаша  Embarassed  Laughing
да оздравява ивчо бързо  Hug с теди разбрах що за чудо са това болките в ушите, много е гадно Sad
и твоите рамки ме кефят обаче Wink много са хубави   bouquet

# 281
  • Мнения: 3 663
Ааааа, Тони, не е така. Маги късно я захраних, нямаше такъв проблем. Ама тя добро прасенце, сигурно затова.  Laughing ...
ама тя на ли на АМ е била от 2я мес нататък, или как беше...
аз конкретно за кърмените говоря
покрай мен 100% са все такива случаи - рано захранените и тези на АМ се захранват относително лесно и бързо, а кърмените седи гледай... по 2 месеца не може да се замести хранене
нямам логично обяснение каква може да е причината
разбира се, 100% има и изключения де Simple Smile

а иначе таня като бебе беше типично "добро прасенце" - лакома, без претенции с какво я храниш, нито една храна не е отказвала
и малко след 2г, след варицелата, като рече, че ще яде само хляб...  половин година изкара само и единствено на хляб и ябълки, чат-пат риба с картофи
сега на 4г вече яде малко повече неща, но като цяло пак не е "като хората" Simple Smile

# 282
  • Мнения: 657
Добро утро! Mr. Green

Първо да честитим на празнуващите месечинковци - Паола, Петър и Мартин! Да са живи и здрави и много да радват мама и татко! Hug

Тъкмо мислех да се хваля с постижението си вчера, и тя Мира ме похвалила. Mr. Green Тони, мерси, радвам се, че те кефят. Peace

Отиваме да закусваме, после идвам да пускам нова тема. Wink

# 283
  • Мнения: 5 713
Ти за кърмените говориш. Сега разбрах, Тони. Да, Маги от 40-я ден вече беше само на АМ. Ясен ще го видим като почна. Но аз нямам амбиции да замествам изцяло млечното хранене преди годинката.

# 284
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Добро утро!

Мимче, честито за спечелените конкурси!  И благодаря, че си подменила снимката на Станислав!   bouquet

Това, че на охлювите им викат рожкови го има и по нашия край-т.е. в Плевен и околиите му, но всъщност знаех че има и такова растение(ако правилно се изразявам), но не знаех какво представлява.

За въвеждането на много храни наведнъж-от понеделник(1.12) до днес съм въвела ябълка, спанак и сладка царевица.Нищо му няма на Славито.Даже с кеф си хапва всичко, което му предложа- дърпа ръката ми с лъжицата и я пъха в устата си сам , независимо дали е пълна или празна  Joy .
Така от 24.10 до днес съм въвела 6 зеленчука (морков, картоф, тиква, броколи, спанак и царевица) и 4 плода (круша, слива, банан и ябълка)+ 2 вида каша(първата за бебето и праскова с кайсия на Хип).А освен това вчера във вечерното мляко му сложих и 3 бисквитки на Плазмон.Досега единствено от тиквата получи обрив по бузките, но само първия ден и след консултация с педи стигнахме до извода, че не е алергия.Така че смело продължавам напред  Peace

jiveto_v добре дошла в нашият отбор!  Hug

Честито и на всички, които имат повод за празник днес- месечинка или имен ден!

Лек и хубав ден на всички.Слънчо се показа и май днес пак ще имаме дъъъъъъъълга разходка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт