”Времето сякаш бавно минава, нямам търпение МАРТ да наближава”

  • 17 198
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 70
Здравейте,
Нефертити Честито синя новина. Радвам се че нещата се развиват добре  Hug Във Варна ли ще е секциото?
Есме Вихронрав Честит празник, весело да си изкарате и по полечка  Wink  Зелено човече и на теб много да се забавляваш с колегите  Simple Smile

Да е живо и здраво декемврийското февруарче
Взех да се шашкам вече, че не съм и започнала да се приготвям. А и всички ме дразнят в работата като ме попитат до кога си и им кажа до към 10 Януари, че трябва да се приготвям вече и те "Ами какво толкова има да си приготвяш, то една кошара само се приготвя предварително"  #Cussing out
И това ми го повтарят и жени и мъже колеги, пък и кой ги пита тях  #2gunfire
Вчера обиколих няколко големи бебемагазини. Основно гледах за коритце /анатомично + стойка 100лв  ooooh!/ Гледах и комплектчета за изписване и разни дрешки, ама ми се струва че догодина януари, февруари ще има и по хубави неща пък и още не знам каква точно материя ще ни трябва, сега има от тези по плътните като плюшени ли не знам как точно се казва. Така че като изляза в болничен и имам мнооого време тогава ще му мисля.

# 226
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро и от мен ( който спи до обяд - за него е добро утро)  Laughing Laughing Laughing
Хайде кафето от мен - аз още не съм го изпила
Белла честито ти дипломиране и ЧЕСТИТ ПОДСЛЕДЕН РАБОТЕН ДЕН, колкото и да ти е тъжно, заслужи си почивката. Сега се отдай на хубава почивка и това да обикаляме двете по цял ден
  Joy

# 227
  • Мнения: 481
..................................
tai - понеже ни се чудиш на акъла как така не сме купили нищо - ами аз лично предпочитам да имам идея какво купувам, за първи път ми е и не е като да си купя рокля - да я видя, и да ми хареса и айде вкъщи. Та, не разбирам защо, след като аз, или някой друг, още не сме на вълна покупки, трябва да ни има нещо на акъла newsm78. Малко ми е нелепо да избирам ваничка, например, след като не знам нищо за къпането на бебето, да кажем.

а, моля ти се Nagaina само не ме цитирай погрешно (това пък най-много го мразя!) Кога съм казала че ви има нещо на акъла? това звучи много грозно Naughty не бих го казала. Просто се чудя като знам аз колко пари дотук съм дала, всеки месец отделяме от заплатите си, да купим по нещичко, как ще ги дадете наведнъж? Е, вярно е има хора с различни възможности, но средностатистическите ни заплати доникъде не стигат  ooooh! за съжаление.
Също се аргументирам с това, че не се знае кой кога ще му се наложи да се залежи поради някаква причина. Съгласна съм и с теб - аз също за пръв път ще съм мама - че трябва да избереш нещо хубаво и удобно - ами аз например постоянно питам и се интересувам, събирам мнения -  и после купувам.

# 228
  • София
  • Мнения: 5 795
Привет!  Grinning
Сега като четях отговори се сещам за неща, които съм пропуснала да пиша  Crazy - и аз съм пила Неоксид, но с баткото. Сега никой още не ми е изписал витамини  Rolling Eyes
Цветка, сигурно не го прави от лошо жената, ама много подходящи изказвания, няма що  Confused newsm78
За 1г  взимането на "големите пари" се чудя какво им пречи - това са само още 3м  Rolling Eyes  Whistling Mr. Green Ама както и да е.
Тай, за съм далеч от мисълта, че с една заплата ще се оправим с всички покупки. При нас някои неща ще са подарък от баби и дядовци  Blush - по-едрите. Така че тях не ги мисля. А дрешки имам от баткото, и всъщност няма кой знае какво да купувам, но от мерак ще го направя. Сигурно след празниците ще почна.
Аааа, щях да забравя - черпя за здравето на мъжлето ми - днес има имен ден Simple Smile

# 229
  • Мнения: 3 637
Добър ден мами!
Аз малко се успах  Blush ,та чак сега ставам.Снощи бяхме на гости у мама и се разбрахме в началото на февруари с нея да излезем да си напазаруваме за бебчо.А за по едрите неща,като кошарката,ще ни е подарък в края на януари от шефа на мъжа ми,той работи в мебелна фирма,от нас ще трябва да си вземем само матраче и спален комплект.
Нефертити-Честита ти синия новина!  Hug
Слънце,радвам се за хубавия преглед!  Heart Eyes
Elwing ,честит ти именник!   bouquet
Белла,дойде и твоя ред да почиваш и да се поглезиш!  Mr. Green
Спокоен ден на всички!  Sunglasses

# 230
  • Мнения: 980
Здравейте и от мене

За майчинството нямам думи просто. За депутатски пенсии има по 1500 лева на клапак, а повечето от тях са здрави и прави 40-50 годишни мъже! А простият народ му стигат 240 лева за храна, памперси, дрешки, ток, вода, телефон.......

Цветка, не се впрягай  на свеката и на всички с такива приказки. Има и лоши неща-дааааааааа! Ама има 1000 пъти повече щастливи завършеци и здрави бебенца. Забрани да се говори така в твое присъствие. Аз съм наложила такова вето още от сума ти време. Сега съм наложила и вето да слушам цинични думички и освобождаване на емоции с "Мамата!"  Naughty Въпреки, че аз лично доста пъти казах "Мамата!"докато четях за майчинството.  #Cussing out

За купуването- аз нямам търпение да започна да дипля и подреждам. Но ми е рано още. А и това е така нареченият "Синдром на гнезденето". Майката подсъзнателно започва да подготвя гнездото за малкото гардже. Просто отвътре ти идва. Аз действително деня преди раждането се скъсах да чистя и подреждам, а два дена преди това седях си на диванчето и гледах сериали...

# 231
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Да призная, аз много неща съм си купила вече за бебето. Щот имам навика адски много да избирам, да мисля ... 100000х смених марката на количката, няма да кажа колко пъти изрових нета и магазините за креватче ... имах и заплаха от мъжа, ако не избера, накрая той щял да купи каквото му хареса на него.
То проблема е, че примерно харесваш нещо, но го няма налично и казват доставка 20 работни дни, ама то накрая те бавят 2 месеца.

# 232
  • София
  • Мнения: 1
Таи, вярно, че се внасят цял живот осигуровки,но в момента те са 3,5% отвъзнаграждението. Дори да предположим, че те са само за майчинство, то майчинството за 1 месец ти е около 70-80% от осигурителния доход, което е 20 пъти повече от тези 3,5%. Значи, за да си си изкарала майчинството от тези 3,5%, трябва да си работила 20*10=200 месеца, което е 16 години. За две деца- 32 години. Хайде, понеже приемаме, че и мъжете ни се осигуряват, то двамата с мъжа ти трябва да сте работили 16 години. Да, ама нали се сещаш, че в тези 3,5% влизат и болничните. Хайде виж колко от майчетата тук са в болнични от по 2-3 месеца. Ами татковците не се ли разболяват? Ами като ни дават болнични за гледане на дете? А като се инвалидизира някой и понякога ползва болнични до 2 години? А всички тези майки, които цял живот работят на уж минимална заплата или въобще не работят, пък с 6 месеца осигуровки ползват същите права като и тези, дето са работили на максимален осигурителен доход? Я помисли тези фирми, дето сега ги нищи прокуратурата, колко пари са източили. Е, няма откъде да дойдат толкова пари, ако не вдигнат осигуровките за майчинство. Да, ама аз хич не съм съгласна да ми я вдигат тази осигуровка, за да може някоя циганка (или българка) без грам трудов стаж, да си внесе 6 месеца осигуровки и после да получава моите пари. Затова пак ще кажа, че ако освободят някаква част от парите ни от подоходен данък за отглеждане на 1, 2, 3 деца, ще е много по-разумно, защото тогава моите пари ще си остават при мен, а циганката без стаж няма да ражда по 10 деца, за да живее на гърба на другите осигуряващи се. Та, така. Simple Smile Не защитавам управляващите. Мразя комунистите и в червата, но трябва да правим сметки. Друг е въпросът къде отиват парите ни за пенсии, ама не му е тук мястото да го обсъждаме.

# 233
  • Мнения: 660
Е, добър ден... Sunglasses

Ама какво време се е отворило, а? Само за разходка.

Честито на Nefertity за момченцето, растящо в нея. Леле, вече има родено февруарче - дано всичко е наред с него и майка му и до февруари да е вече голяяям мъж. Simple Smile

Браво на мамите с хубавите новини от прегледи. Hug

Аз днес съм по-добре, ама все по-трудно ми става да спя... май ще си поръчам от тези големи възглавници и аз. Thinking

Ей, мамите дето ще ходят на коледни партита - много дасе веселите и по-малко танци, ама по-качествени и екзотични. Wink

Имахме и именник - май любимият на Elwing - много здраве и усмихнати дни и занапред.

За майчинството - иде ми да изпозастрелям всички управници по ред...

Май забравям нещо.... а, да водата за уста и кървящи венци... вече не помня кой беше се оплакал май добро настроение и... не помня кой... Та, аз имах такъв проблем. Бях на зъболекар преди 2 седмици и моят стоматолог ми препоръча водата за уста на Eludril, която се разрежда. Доста пощипва венците ама това е защото ги стяга, започва се с най-малката доза за разреждане - на самото шише си има чашка с мерки. Паста за зъби - Лакалут. Двете в комбинация правят чудеса. Единствената особеност е, че след като свърши водата за уста се прави почивка от 2 месеца преди да я ползваш отново, защото е силна. Аз след почистване на зъбен камък я ползвах, сега съм си взела водата за уста на Лакалут. Венците не ми кървят вече втора седмица. Дано помогне и на вас. Peace

Аз днес съм на тема диван за новия хол, само дето хола е само боядисан, а не му е нареден паркета де... ама поне си харесвам гарнитурата. Embarassed

П.с. Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.   #Crazy Отивам да чета...

# 234
  • Мнения: 5
Добър ден ма всички мами! Леле откога не съм спала до обяд. Каката ни е болна цяла нощ с температура.Ужасссс. Четита синя биба на Нефертити pacifier.Честито за хубавите новини от прегледа Слънце.  smile3525 Честито за малкото февруарче и бързо да расте.  ylinfant Относно секциото  моя док. каза че се прави от10 до 14 дни преди термина за да са по спокойни и да няма изненади посред нощ.Та аз мисля ,че след 15 март  ще чакаме. За пазаруването мисля да е в края на февруари.Хубав и усмихнат ден на всички.  love001 newsm51  love001

# 235
  • Мнения: 222
Преди малко се върнах от НДК - има Панаир на книгата. Купих си една книжка, много изгодно при това (взех я за 12 лв., а иначе е 16) " Голямата книга на мама и татко - отглеждане на детето до 7 години" . Изглежда интересна - все от доктори и специалисти писана. Ще почвам да я чета, че бая тухла изглежда...(508стр  #Crazy )

# 236
  • Мнения: 242
Здравейте,мили мартенски бремелинки Hug Аз съм от февруарките...От одеве ви чета и ми става много мило за всички пожелания,които отправяте към нашето декемврийско февруарче. Hug Лека бременност ви пожелавам на всички и нека бебчетата ви си поседят повечко време в коремчетата Mr. Green  bouquet

# 237
  • Мнения: 481
Дърта маймуна, ама каква сметкаджийка си  Laughing подхожда ти професията  Wink А какво ще кажеш за това, че не 16 години работим за майчинството си, а 3х16 години, особено както всяка година увеличават възрастта за пенсиониране (аз например работя от 20 годишна- до 60 и кусур имам още бая  Laughing)
Но това е риторичен въпрос - не е момента пък и само се ядосваме с тия работи...Нали сме живи още - добре че и това го имаме Hug

# 238
  • София
  • Мнения: 673
Ей, мамчета, ако някоя смята да подремне след обяд, да бъда така добричка да подремуца и за мен, защото направо си заспах на работното място:)

# 239
  • София
  • Мнения: 5 795
foxy81 ,  Hug същото пожелаваме и на твоите юначета - да поседят повечко на топло в коремчето!  Hug
Ей, мамчета, ако някоя смята да подремне след обяд, да бъда така добричка да подремуца и за мен, защото направо си заспах на работното място:)
имам такива намериния  Blush , ще дремна и за теб  Hug

Общи условия

Активация на акаунт