Отговори
# 240
  • Мнения: 336
b]Честит празник на всички бивши, настоящи и бъдещи студенти!!![/b]
Относно сънищата, аз сънувах, че родих ромче с големи черни мустаци........събудих се облята в пот Rolling EyesНе го исках и акушерката ми се караше......ужас!
very nice , какъв е тавана на горната граница на кръвното за да се сметне, че е високо?
Докъде стигнахте с подаръците за Коледа?
Зълва ми заминава януари за Германия, искам да и поръчам да ми купи от там количка АВС Design и ще помоля мамите, които по - разбират да ми пуснат някой друг немски сайт за да видим ориентировъчни цени на количката.
Лек ден мацки и само хубави емоции!!!

# 241
  • Мнения: 10
Jo-jo, благодаря за инфото, предполагам че и други мами ще ги интересува. Чудя се кога е добре да се отиде на  това изследване- преди или след ФМ. newsm78 .И дали може само в 22 г.с. ( така четох някъде из форумите) или и малко след това.
И също колко време по-рано трябва да се запази час.Надявам се да не съм изпуснала времето Praynig

# 242
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен, мами! Hug
Честит празник на всички празнуващи!!!Весело да си изкарате!!!  bigdance2
Аз също не спах хич добре тази нощ, ей така без причина непрекъснато се будя и се кокорча в тъмното сума време!!! #Shocked
Сега съм като парцал, ама няма как - трябва да правя диплома, а толкова ме мързи...... Embarassed
Момичета, ние вчера обикаляхме за елха, тъкмо излязохме навън и изминахме половината път и като заваля един дъжд, после град, егати бурята, цялата бях вир вода, дори якето ми пропусна и гърба ми беше мокър, освен краката до колене....абе ужас, и накрая от 1000 обиколки пак не купихме елха, то от тая буря бяха станали много омачкани, обрулени..., а пък мъжа ми го прихвана идеята, че искал да си купим елха в саксия, че му е жал, е на мен също ми се свива сърцето като гледам после след празниците натрупани толкова изсъхнали дръвчета пред кофите за боклук.... Cry.....но тези в саксия най-малките струваха по 50лв, което ми се стори доста, а и не съм сигурно после като го засадим наново дали ще оцелее изобщо?Вие как мислите?
Ееееххх, така ми се искаше вече да си украся!Нищо и това ще стане скоро!
Хайде, аз ще ви оставям, че трябва да работя вече по дипломата! Weary
Разкажете за срещата, как мина, колко се събрахте?Много съжалявам отново, че не дойдох, ама скоро предлагам пак да организираме и този път дано се съберем повече!
Ех, сега разгледах снимките от срещата в Оливс, ей много сте хубавки!Ама много малко сте били, аз си мислех, че само аз няма да идвам!Е много жалко!Другия път обещавам и аз да дойда!А лесно се познахте?Ама много сте сладки! Hug

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 11:38 от princessa raia

# 243
  • Мнения: 343
Здравейте момичета и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ СТУДЕНТИ.

chockolina страхотна идея са тези платки, как не съм се сетила досега.  bouquet

Io_io  немският вариант на ebay не е ли по-евтин. До момента не съм пазарувала оттам.

princessa raia наистина си е било голяма премеждие с тази елха. Аз също харесвам естествена елхичка, но мъжът ми е категорично против и вече 3-та година сме с изкуствена и сме доволни- нито се сипе, нито увяхва.

# 244
  • Мнения: 10
Princesa Raia, не мога да се въздържа и да не се включа на тази тема.Аз съм твърдо против да се поущрява отсичането на дръвчета.В днешно време при тези екологични проблеми- замърсяване, парниковите газове и т.н.  е голяма борба запазването на живота на всяко дърво! И това че е Коледа, не ни дава правото  егоистично да  отсечем милиони дървета по света.
Просто не мога да се зарадвам на едно украсено отсечено дърво! Cry

# 245
  • Мнения: 14
Честит празник на всички студенти и тези които се чувстват така Laughing  bouquet

Ох с това майчинство голяма каша petjoff,благодаря за линкчетата ще ги разгледам дано нещо се изясни newsm78

Аз също понякога имам малки съсиречета кръв от носа,но мисля,че е от това,че сега са по слабички кръвоносните съдове и лесно се пукат капилярчета,но за кръвотечение по-добре да се консултира се лакар това.

Днес май е доста студено навън SadНо ще се пробвам за една малка разходка.
Хубав ден засега  bouquet

# 246
  • Мнения: 847
Jo-jo, благодаря за инфото, предполагам че и други мами ще ги интересува. Чудя се кога е добре да се отиде на  това изследване- преди или след ФМ. newsm78 .И дали може само в 22 г.с. ( така четох някъде из форумите) или и малко след това.
И също колко време по-рано трябва да се запази час.Надявам се да не съм изпуснала времето Praynig

Аз бях в 23г.с.,когато отидох,но честно да кажа, идея си нямам дали има значение точно в коя седмица си. Рони, ти знаеш ли? Пробвай първо да си запишеш час по телефона и ако ти дадат много късен час, пробвай на място.

# 247
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Io_io, нямам линк. В магазина на Чиполино ги видях, явно са ново попълнение, защото миналият път не ги видях. Производителят беше нещо с Д, но не помня точното име. Видяха ни се стабилни, доста дълбоки, размер 140/70.

Чоколина, реално нужната информация лекарят си я набавя от 2Д функцията на ехографа, останалото е повече глезотийка.  Grinning Иначе на мен при всеки преглед ми мерят кръвотоците или както казахте, връзката между майката и бебето. Д-р Сигридов гледа кръвоснабдяването на матката - някаква артерия долу вдясно, както и пъпните върви на бебите и плацентите.  Надявам се, че е достатъчно. И аз като Рони не държа да си имам запис на диск, ЖЗ за следващата ФМ може и да съм размислила.

Има ли някой друг, на когото вече да му опира шкембата в ребрата, не мога да се сгъна направо?  newsm78

# 248
  • Мнения: 7 128
Io_io,Производителят беше нещо с Д, но не помня точното име.
Дибо може би?  Rolling Eyes
ЙоЙо, около 22-25 май са подходящите седмици.
Понеже докторката ми по нездравна каса ми даде телефон на Томова за преглед, но датата която доцентката ми заби беше в средата на януари, твърдо оставам на вариант Трета градска. Според Томова тогава също ставало, но да ходя всеки ден на ехографи не ми допада особено. И без друго имам доста хипохондрично поведение в последните години, та нямам особено желание да го доразвивам. Нали пред 59-ти кабинет се чака за Велковски? Щото аз все още не знам дали сърдитата сестра-записвачка на часове не ми обърка нещо името на човека, когато ми даде датата? И колко се чака, за да се настроя а не че имам спешна работа.

За елха - колкото и да ми се ще да бъде в саксия, няма толкова опърпани елхички. Нямам нищо против изкуствените, но ми се вижда безумно да струват такива цифри. Има много по-подходящи начинания за суми от подобен порядък.
В крайна сметка, ако не си харесам дръвче, едно дребно светещо си имам. А от клони ще накарам милото да ми сглоби нещо по мой вкус и мирис.  Simple Smile

# 249
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Здравейте
Аз се изгубих тези дни. Много празници много нещо а в къщи и дограма слагахме  Rolling Eyes . Гледах снимките страхотни са. Определено сте си изкарали добре  Grinning Всичките сте много сладки.
За коледното дръвче мога да кажа само че за дом с малки деца е много важно елхата да е голяма. Няма по голямо щастие от грейналите детски очички гледащи светлините и играчките. Ние сме с изкуствена елха която е вече 8 годишна ама е супер. Пък си и избива парите с всяка година и мога да я държа и месец и половина и няма да имам боклуци навсякъде. Пък изсичането наистина не е за предпочитане
Не можах да ви прочета но разбрах че е имало и рожденници и именници та честито на всички. И на студентите честито да си изкарат един незабравим празник
Хайде до скоро   Heart Eyes

# 250
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Не, не беше Дибо, нещо на латиница беше, нещо като dewmax ми се върти в главата.
На мен днес явно ми е ден за контракции, дотук преброих 6, дали не бяха и 7, а тепърва ще излизам.  Confused

Ние си имаме една малка изкуствена елхичка, нея си кичим. Вярно, не мирише на бор, но поне нямам после иглички да чистя, а и едно дърво повече в гората ще има. Иначе е вариант да си имате елхичка в саксия.

# 251
  • Мнения: 143
Chokolina, легълцето, което сте купили е супер сладурско!!! Много ми хареса Simple Smile)) а количката каква марка е , че не се вижда добре от снимката. Аз също съм се спряла на този тип, само че искам да й видя кг-мите. Решила съм да си купувам лека количка. Омръзна ми това носене!!!! От 4 години само пътувам насам натам, багажи, куфари, местения.... а и на 6 ет без асансьор живеехме - там що нещо съм качила.... Просто вече не искам да се мъча, въпреки, че сега имам само етаж и половина да се качвам!
За елхичките да ви кажа - и аз не съм фен на изсичането. Успокоява ме единствено това, че все пак те се садят специално, за да се предлагат по Коледа. Нядявам се, че не се секат произволно из горите. Аз съм си сложила изкуствена - много малка и сладурска елхичка и си имам и малка в саксийка, която си я отглеждам от миналата година още. Да има живо дръвчв вкъщи все пак.
Наши приятели си бяха купили голяма елха в саксия. Живя си чудесно - 3 години. Дойде време да я пресадят в по-голяма саксия и нещо не го понесе и изсъхна. Може и те нещо да не са направили като хората. Така или иначе, по-добре в саксия. На мен ми е много жал за другите! Като малка винаги плачех, като трябваше да изхвърляме елхата на боклука  Cry майка ми все измисляше разни истории, че да ме успокоява - как тя не отивала на болкука, а отива при големите снейни планини и догодина пак ще дойде при нас....  Hug

# 252
  • Мнения: 2 090
Честит празник и от мен на всички бивши,настоящи и бъдещи студенти bouquet

Явно снощи доста сме били дето не сме спали добре Rolling Eyes-и аз съм в отбора,въртях като луда,будих се сигурно 20 пъти(а хем бях много уморена като си легнах...).Тази сутрин се чувствах като парцал,сега малко се посвестих...ама като сложа дребното да спи,мисля и аз да се опъна до него Sleeping.

За сънищата-не съм сънувала нито първият път,нито сега дали ще имам момиченце или момченце.Само сънувах че раждам,но не виждах какво Crazy,на всичкото отгоре раждах деца направо(2-3 годишни),а не бебета Rolling Eyes.

Елха вземаме винаги естествена и голяма,така ще е и тази година Grinning.Спомените ми от детството са прекрасни с голямата елха и големите подаръци отдолу Gift.,така че...продължавам традицията Wink

Някъде по-назад обсъждахте коластрата-аз нямам още,но и предният път се появи към края чак и то много оскъдно,едва една капчица.

Мъничкият ми бандит заспа,така че ви оставям и отивам при него.Доскоро Hug Heart Eyes


А щях да забравя,една идейка и от мен за заглавие на темичка:
АПРИЛки украсяват коледни елхички,а бебчетата махат с крачета и ръчички Blush

# 253
  • Мнения: 568
Kambichka разсмя ме с твоя сън нормално ,че си се събудила притеснена понякога наистина сънуваш странности незнайно защо.
Относно кошарките за бебета моя съвет е купувайте от тези които са с дължина 140,защото тези на 120 не са мнго практични барзо стават за смяна,а сега има и такива които се маха кошарата и стават на легло и бюро,което е най практично.
Да ви се похваля вчера и аз купих първата шапчица на бебчо.И не бързам много с другите покупки мисля към март да отскочим до Пловдив там във Висвиталис има всичко и съм много доволна от дрешките им -удобни и красиви са.
Честито на всички празнуващи днес!!!

# 254
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Ех, какви спомени имам на тази дата.....Честито на всички студенти по душа   bouquet
Кръвотечение от носа имах до 3-ти месец и после спря. Аз дето съм си малокръвна, с ниски хемоглобин и кръвно налягане, защо се получаваше не знам. Може би от притеснение някакво, подсъзнателно  newsm78 Всеки случай се успокоявах, че е от носа, а не от други места/пу-пу/. Все още не е дошъл реда на коледната украса в къщи. Имам си изкуствена елха и съм доволна. Преди години си бяхме купили елха в саксия, но какво беше учудването ми, когато открих че са ме измамили!?!! Елхата си беше чисто отрязана и забучена в пръстта  #2gunfire
Вече 3 пъти сънувам, че съм родила момче, но се плаша от тези сънища. Единия път беше около 2 годишно  #Crazy , както при някои майчета тук.
Е, хайде до скоро, че работа ме чака  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт