Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 628
Това удостоверение за декларирани данни- че е единствено жилище откъде се взема?


от Общината, където  се плащат данъците

# 271
  • София
  • Мнения: 18 329
Това удостоверение за декларирани данни- че е единствено жилище откъде се взема?


от Общината, където  се плащат данъците
А кой ти каза, че е необходимо? На сайта на НАП не го видях измежду изискуемите документи Thinking

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 628
Данъчното облекчение се ползва само с подаване на данъчната декларация за доходи, получени през 2009 г., към която се прилагат копия от: свидетелството за сключен граждански брак, справка за имотното състояние на кредитоискателите, договор за ипотечен кредит, погасителен план, заверен от банката кредитозаемател и документи, удостоверяващи направените вноски. Тези документи се прилагат в случай, че лицето има право да ползва данъчното облекчение за млади семейства.

ето това е  Wink

# 273
  • Стара Загора
  • Мнения: 63
справка за имотното състояние -повечето колеги на моя съпруг си вадят някакво удостоверение от съда-имотния  регистър, но от НАП незнаеха дали точно това ще се изисква.Затова сега ние изчакваме.
Има ли някои който вече е подал декларация?

# 274
  • при моите деца .....
  • Мнения: 2 326
Аз ще изчакам до март - нека и в НАП да е ясно какво ще искат.

# 275
  • Мнения: 5 178
Доколкото разбрах справката имотно състояние се вади от службата по вписвания. За сега изчаквам да решат какво точно искат

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 628
Доколкото разбрах справката имотно състояние се вади от службата по вписвания. За сега изчаквам да решат какво точно искат
Службата по вписвания и данъците където си плащаме също са към общината, в Бургас се намират на едно място, кой ви каза, че не знаят  какво искат, много точно си го пишат, до всички банки има пратени писма със точното инфо. Невярвам само в Бургас да са разбрали, щом като си извадих документите, ще ги подам след 14 да мине офанзивата по ДДС , моя съвет е да не чакате до март ,тогава ще се предават годишните отчети и ще е навалица голяма в НАП.

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 09:18 от щастливка - мързеливка

# 277
  • София
  • Мнения: 18 329
Ох, щастливке, не е въпросът в това дали са ви в една сграда службата по вписванията и НАП, а дали е необходимо такова удостоверение за декларирани данни, наред с това за имотно състояние Simple Smile Аз поне първото никъде него виждам като изискуем документ Rolling Eyes

# 278
  • Бургас
  • Мнения: 628
Ох, щастливке, не е въпросът в това дали са ви в една сграда службата по вписванията и НАП, а дали е необходимо такова удостоверение за декларирани данни, наред с това за имотно състояние Simple Smile Аз поне първото никъде него виждам като изискуем документ Rolling Eyes
имотно състояние се издава след като попълнеш ето това http://file.burgas.bg/declaracii_naredbi/7.pdf
и на самия документ си пише удостоверение за декларирани данни и във него ти е описано всякакво движимо и недвижимо имущество на твое име

# 279
  • Стара Загора
  • Мнения: 63
Аима ли някой с дарение? Да сподели!
Аз имам един апартамент който ми е даден с дарение чрез гледане още преди брака, дали ще мога да се възползвам от това облекчение????

# 280
  • Мнения: 2 700
Дарен или не - имаш апартамент  Simple Smile

# 281
  • София
  • Мнения: 3 165
Ето момичета една полезна статия, накрая има прикачен файл на НАП http://www.econ.bg/news86026/article173373/danuchni_oblekcheniya … aniya_i_dokumenti

# 282
  • Мнения: 822
В тази статия пише, поне в прикачения файл от НАП, че:

"2. Справка за имотно състояние на ползващия облекчението."

Дали е печатна грешка или наистина може само този, който подава документите, да даде справка за имотното състояние? Thinking

# 283
  • Мнения: 3 498
моя мъж сутринта даже не е успял да каже за какъв документ е отишъл и са му го дали (това в агенцията по вписванията),но в банката са казали че най рано другата седмица заради промени в програмите им,а ние наистина нямаме вариант да чакаме ,заминава в края на месеца в командировка и ще се върне лятото.как да не се ядосва човек,хем казват не чакайте последния момент,а същевременно те спират.

# 284
  • Мнения: 822
J_M_M А мъжът ти такава бележка от Агенцията по вписванията, само за себе си ли е взел или и за теб?

Общи условия

Активация на акаунт