Бяла зима е дошла, ОКТОМВРИйчетата кичат коледна елха!

  • 24 383
  • 220
  •   1
Отговори
# 165
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте момичета,
при нас нещата се влошиха и за съжаление и аз не мога да дойда на срещата.
Издирихме много добър лекар пулмолог и заведохме Пешко на преглед. Положението му в момента не е добро. Има бронхо спазъм и лека начална форма на астма. Предписа 5 пъти на ден инхалации с Вентолин. Другата седмица ни записаха час за алерголог, да го тестуват, за да се реши какво лечение трябва да се приложи за в бъдеще, за да не се усложнят нещата и да израстне това състояние. Хомеопатката за съжаление се съгласи с предписаното лечение и каза че не може да помогне в момента с нищо. В общи линии е това.
Та няма да мога да дойда. Днес някак майка ще се оправя с Пепи, но не знам дали ще й даде да му прави инхалациите. Утре ще си остана вкъщи, за да го гледам аз. Страшно ми е мъчно че няма да се видим.
Все пак ще потвърдя резервацията в заведението. Забавлявайте се и за мен.

Верче, снимките са страхотни. Завиждам ви...

Хубав ден!

# 166
  • Варна, България
  • Мнения: 737
Верич, страхотни сте! А пък ти си в перфектна форма, няма да каже човек, че си раждала 3 деца...  Heart Eyes Да нацелуваш царчетата  Hug Подкрепям Джулката в избора на най-сладка снимка  Laughing

Честита рожденичка Деничка на Меги!  newsm38 Много веселие покрай това събитие...

Ние снощи бяхме на детски РД в Арлекин /варненки го знаят/, много хубаво беше- Сами не спря да танцува, да се смее, да играе. То винаги своето гардже си е най- най- , но и другите родители ми казваха какъв е готин, весел, отворен, как си търси забавленията. Много му се радвах. Mr. Green
Днес сме обещали с татко му да го вземем от градината и да го водим в сладкарница НЕделя, че от рекламата по ТВ всеки път повтаря, че иска такава торта с маслини  Shocked / едни такива буренца от шоколад/

Надявам се това пролетно време да свърши и да навали един хубав сняг за зимната ни почивка!

Чао и целувки

# 167
  • София
  • Мнения: 4 578
Ади, много лошо това с Пепи, бързо да се оправи детенцето, пък ще се видим пак.
Ами ако искате може тогава по-рано да се видим, а? Към 17,30-18? Че и аз съм за малко, свекърите идват довечера на гости.

# 168
  • Мнения: 5 315
Верич, невероятни са малките сладури! А мама каква е фина, нямам думи  Hug.

Ади, бързо оздравяване на Пепи! Дано да не се потвърди диагнозата.
Синът ми като малък  беше стигнал до Вентолин. Уплаших се много. Обърнах се към алерголог. По негова препоръка бях махнала от детската стая всички неща, евентуално задържащи прах - килим, плюшени играчки, книги на отворени рафтове, пухени завивки и възглавница и сменихме уреда за отопление от духалка на радиатор. Всеки ден влажна уборка в стаята. Водих го на инхалации, спряхме вентолина. От тогава, да чукна на дърво, нямаше рецидив.

# 169
  • Мнения: 1 046
Дринка, Коко като беше на около година много често ми правеше такива пристъпи, до инхалации с Вентолин не сме стигали, но си го пиеше нон стоп и с месеци е бил на Зиртек или Ксизал, а напоследък като стане по влажно му давам Цетиристад (пак е като зиртека), та в следствие една алерголожка ни изписа Сингуле/ар по здравна каса ги взимахме иначе са около 70 лева. Прахчета са, е има ги и в таблетна форма и незнам дали от тях, но определено имаше подобрение. Пи ги около 6 месеца и поне намали честотата на бронхитите, съответно и антибиотиците. Като отидете на лекар, можеш да питаш за мнението и за въпросните прахчета. Те са от типа на имунистимулант, но изключително за горните дихателни пътища, може да ги пие много продължително време.
Дано да има в крайна сметка решение на проблемите и да получите адекватна помощ.

# 170
  • Мнения: 212
Здравейте!
Много ме е яд, че Дринка и Манди няма да дойдат... Егати късмета...
Дринка, дано всичко с Пепи мине по-бързо.  Praynig
Танче, аз мога да дойда по-раничко, че току-що ми се отложи и на мен другия ангажимент. До 17ч. съм на работа, сигурно ще мога да се довлека до към 17.30 - 18ч.
Нека само Дрина да промени резервацията, ако е необходимо.
Айде, до довечера!

# 171
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Сами да ви кажа че кумичките ми ще дойдат. Да не ги върнете ей...

Не ми вдигат телефона в пицарията. Трябваше да се обадя да потвърдя резервацията ама никой не се обажда. Пак ще звъня.

# 172
  • Мнения: 285
Добър ден момичета!

Дринка, какви неща чета за вас? Стискам ви палци да няма нищо вярно в тези предположения!!!

Гледам, че срещичка забърквате. Потекоха ми лигите, но ще се въздържа за след като ми мине пневмонията. То по повод нея намерих цели 20 минути да дойда да си почета.

Иначе Виктор вчера примерно счупи (!!) черепа на баба си докато се люлял на някаква желязна люлка. Понечил да скача в движение, а тя се хвърлила през глава да го спасява. Спряла засилената люлка с глава, паднала на земята цялата в кръв и се молела да не умре, че няма кой да прибере детето... Добре, че не припаднала, ами някакси успяла да се обади на брат ми и да остане будна, докато той дойде. От там Пирогов, снимки, лекари. Залепили са я. Сега е добре, няма сътресение, движи се и няма оплаквания. Раната е страшна - започва от върха на главата, чак до очите. Все едно е разрязана с трион... Аз просто не смея да си помисля какво е можело да стане ако тя е припаднала, или ако детето е било ударено от тази люлка...

И така. Изчезвам  сега, че пак трябва да се работи.
Утре пак ще намина

# 173
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Е не мога да повярвам... Надинке душо да вземеш повечко да пишеш а!!! Каква е таз пневмония бе?!?!?!?!?

А за бабата... Пешо вече го направи тоя номер лятото. Прибирам се и гледам майка ми с цепната вежда... Същата ситуация като при вас. Абе ситуации всякакви. Кръстим се сутрин да ми пази Господ детето и тръгвам...

А при нас нещата си вървят с още "екстри". Обадиха ми се от лабораторията, че секретите на Пешо са положителни и са му направили антибиограма. Та сега ще тичам пак до докторката. Не може при нас да е само едно нещо бе... трябва да са поне 3 в 1... а едни нецензурни ми идват...

Весело изкарване момичета!
Ще ми липсвате много!!!

# 174
  • Мнения: 378
да ви кажа че аз няма да дойда- не съм ви чела, ама после. хубаво изкарване

# 175
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте! Гледам много хубави новини - бебета, бременни! Честито на всички  Hug!
Гледам, че и много болни. Ние нали миналата седмица бяхме с пристъп бронхиален и цяла седмица навентолин бяхме, та миналия четвъртък вече сме кукуряк и се разхождаме с г-ца Преслава и на нея и замирисва на пица от един павилион за пица на парче и ми вика: "Ммм, че хубаво мирише на пица! Умирам от глад!" И аз купих на детето и на себе си по 1 парче пица за обяд. Вечерта ни започна повръщане, диария, температура 39,4. В събота влязохме в инфекциозна болница, защото се влоши много детето. Сложиха ни в изолатора (неремонтираната им сграда, много мизерно и ужасно), че Преслава беше контактна на варицела от ДГ. Абе, както Дринка казва, белята не е една. Оказа се салмонела тип Д, лекуваме се, днес ни изписаха. Преслава е по-добре (пу-пу-пу да не чуе дяволът). Сега започвам да я захранвам с картофи, моркови, ориз, пилешки бульон - дайте ми идеи по каква схема да действам. Чудим се и как да я гледаме докато получим отрицателни проби, че да тръгне на ДГ. Засега съм на вариант болнични, ама това означава, че заплата няма да видя, а и заем трябва да погасявам. Свеки не може да дойде (пенсионира се, но продължава да работи и уж уговорката беше, че след като се пенсионира ще бъде баба на повикване, ама се дърпа: "Ами така ще е майко, не мога да дойда, ще се справите"  #Cussing out  #2gunfire). И ние ще се изследваме за всеки случай. Сега пера всичко, което е било в болницата на предпране и 90 градуса, гърнето и приборите ги измих с "Циф" с хлор, който е. Някаква мания и страх от всякакви такива бацили ме е обвзела, съвсем се побърках. Та така.
Надявам се добре сте си изкарали на срещата, чакам снимков материал. Лека вечер на всички!

# 176
  • София
  • Мнения: 1 254
Добро утро, мили майки Simple Smile))
Появявам се да ви покажа снимките от срещата, на която все пак отидох и то със все Ивайло. Беше много приятна скромна срещичка и се радвам, че успях да се класирам Simple Smile
Не можах много да си поговоря с девойките, щото Иво ака 5 пъти (пет) без да има разстройство... Трябваше да го снимам в тоалетната да му се не види. Той все викаше, че там много хубаво миришело.. хмм..

http://mandyportokalova.multiply.com/photos/album/12#

# 177
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте банда. Много сте ми хубавички, а и кавалера ви пу-пу сладур.
При нас се оказа че Пепи има стафилококи и не успяхме да се разминем с антибиотика. Ще видим дали ще ги уморим.
Иначе днес имаше само два пристъпа. Единия към 5, а другия като се събуди.
Има подобрение и вече малко ми се поотпусна сърцето. Ще видим другата седмица какво ще кажат. Сега ни предстоят изследвания, тестове...
Сега съм си вкъщи да го гледам аз, но трябва и да поработя, че тази седмица доста поизостанах със работата.

mmz не знам направо какво да ти кажа. Като гледам как има деца които не боледуват или ако се разболеят го карат едва ли не на крак... а при други (визирам и нас) все се струпват накум какви ли не гадости и все тежко ги караме. Така ми се иска всички дечица да са здрави и да не боледуват...
За инфекциозна болница... не ми се говори. Друг път да знаеш че в Окръжна болница има такова отделение и е съвсем прилично. Ние с Пепи лежахме там. За захранването не ти ли дадоха насоки от болницата? Освен и аз да ти кажа това което ти правиш... ориз, картофи, моркови. Дано бързо да се оправите.

Хайде хубав петък от мен!

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 11:38 от Drina

# 178
  • София
  • Мнения: 1 254
я да ви покажа Иво снощи как слизаше по стълбите в пицарията...
http://mandyportokalova.multiply.com/video/item/1/1

# 179
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте, момичета!

Радвам се да "вида" много от вас, които отдавна не бяха писали, не че аз съм  Embarassed .......
Дринка, какво да ти кажа мила, това вашето няма край! Дано се възстановите бързо! Прегръщам Ви и Ви целувам!
Мандарински, Ивчо е станал страхотен сладур! А на теб честита прическа, много ти е хубаво!
Вери, страхотни са малките ти мъже! Да са ти живи и здрави и те и баткото!  Hug
За всички останали, които пропускам, много целувки!   bouquet

Ето малко снимки на моя господинчо на който му се гледа:

от тържеството в градина за Коледа:
най-голямо джудженце е моето  Mr. Green http://media.snimka.bg/2087/010429030.jpg 
                                                                       http://media.snimka.bg/2087/010429042.jpg
                                                                       http://media.snimka.bg/2087/010429052.jpg

последните снимки от преди няколко дни:  http://media.snimka.bg/2087/010429083.jpg
                                                                       http://media.snimka.bg/2087/010429084.jpg
                                                                       http://media.snimka.bg/2088/010431980.jpg
ето ме и мен, това е номрмалното ми състояние и любомито ми занимание  Mr. Green
                                                                       http://media.snimka.bg/1319/008893768.jpg


Поздрави!    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт