Кога трябва да кажа на работодателя, че съм бременна?

  • 18 949
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
Благодаря за отговорите Hug
Може би и аз ще кажа след НГ, защото искам да ми вдигнат осигуровките Peace

а защо чак сега за тези осигуровки??? Защо до сега не си го искала???

# 16
  • Мнения: 425
Не знам в коя седмица си, но за осигуровките не може да се чака много. За да са по високи трябва да ти плащат високи осигуровки 6 месеца преди излизането в болничен 45 дни преди термина. Освен това трябва да са пълни 6 месеца - примерно, както е моя случай - трябва да изляза около 25 май болничен и затова за база се смята  месеците април, март, февруари, януари, декември и ноември. Месецът в който излизаш болнични не се брой. Затова хубаво си пресметни нещата, да не е късно после. Имай предвид, че осигуровките се внасят до десето число на месеца за предходния. Тоест сега до 10 дек. се внасят за ноември.

# 17
  • Мнения: 3 372
Благодаря за отговорите Hug
Може би и аз ще кажа след НГ, защото искам да ми вдигнат осигуровките Peace

а защо чак сега за тези осигуровки??? Защо до сега не си го искала???
Защото до сега предпочитах да вземам повече пари, а не да ми отиват в осигуровки. За три години трудов стаж имам 2 дни болничен Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
Благодаря за отговорите Hug
Може би и аз ще кажа след НГ, защото искам да ми вдигнат осигуровките Peace

а защо чак сега за тези осигуровки??? Защо до сега не си го искала???
Защото до сега предпочитах да вземам повече пари, а не да ми отиват в осигуровки. За три години трудов стаж имам 2 дни болничен Crazy

После що ни е на това дередже държавата....

# 19
  • Мнения: 3 372
Не знам в коя седмица си, но за осигуровките не може да се чака много. За да са по високи трябва да ти плащат високи осигуровки 6 месеца преди излизането в болничен 45 дни преди термина. Освен това трябва да са пълни 6 месеца - примерно, както е моя случай - трябва да изляза около 25 май болничен и затова за база се смята  месеците април, март, февруари, януари, декември и ноември. Месецът в който излизаш болнични не се брой. Затова хубаво си пресметни нещата, да не е късно после. Имай предвид, че осигуровките се внасят до десето число на месеца за предходния. Тоест сега до 10 дек. се внасят за ноември.

Още не съм ходила на лекар, но според Овуто съм в 5г.с. Peace Не мога да им кажа преди да ме види лекар и да каже, че всичко е наред. До колкото знам мен ме интересуват осигуровките от декември до май Peace След прегледа ще говоря с шефа
Angel_Dust, фирмата предлага осигуровки на минимална заплата, ако искам повече трябва да си доплащам от моя джоб Sick До сега не ми е било на далавера, не съм виновна аз за това, че те не спазват законите Naughty Сега ще ми увилечат осугорвките, но аз ще си доплащам разликата

# 20
  • Мнения: 213
Не знам в коя седмица си, но за осигуровките не може да се чака много. За да са по високи трябва да ти плащат високи осигуровки 6 месеца преди излизането в болничен 45 дни преди термина. Освен това трябва да са пълни 6 месеца - примерно, както е моя случай - трябва да изляза около 25 май болничен и затова за база се смята  месеците април, март, февруари, януари, декември и ноември. Месецът в който излизаш болнични не се брой. Затова хубаво си пресметни нещата, да не е късно после. Имай предвид, че осигуровките се внасят до десето число на месеца за предходния. Тоест сега до 10 дек. се внасят за ноември.

Още не съм ходила на лекар, но според Овуто съм в 5г.с. Peace Не мога да им кажа преди да ме види лекар и да каже, че всичко е наред. До колкото знам мен ме интересуват осигуровките от декември до май Peace След прегледа ще говоря с шефа
Angel_Dust, фирмата предлага осигуровки на минимална заплата, ако искам повече трябва да си доплащам от моя джоб Sick До сега не ми е било на далавера, не съм виновна аз за това, че те не спазват законите Naughty Сега ще ми увилечат осугорвките, но аз ще си доплащам разликата
Peace

# 21
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз казах почти веднага след като бях разбрала.За да оправим работата с осигуровките.И аз си доплащам.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 101
Аз споделих с работодателя ми и с колегите в четвърти месец, но работата ми е пред компютъра по цял ден. Ако се работи във вредна среда мисля, че е необходимо веднага да кажеш, за да те преместят на работно място без рискове за здравето.

# 23
  • Мнения: 5 183
Казах към края на 5 месец.
Работих в офис и си ходех на работа през цлото време.
Спрях три седмици преди термина.

# 24
  • Мнения: 40
когато реших да споделя просто казах на колежката и тя нататък се погрижи всички да разберат  Joy , жената нали не може нищо да държи за себе си  hahaha
леко бременеене и не се притеснявай   bouquet

# 25
  • Мнения: 2 439
Прави разлика между споделяне с колежките и уведомяване на работодателя по смисъла на КТ и КСО.

# 26
  • София
  • Мнения: 537
аз казах в третия месец на шефката. Налагаше се да го направя понеже се случваше да бутаме едни колички по терминала като няма мъже на работа и ме хвана страх за бебето.
Макар, че бях на изпитателен договор не ме махнаха понеже фирмата не е българска.Много се зарадваха и ме подкрепяха и пазеха през цялото време. Няма срок в който да кажеш освен ако не се налага да обучават някого за твоя пост.
Леко бременеене Simple Smile
Най-важната си ти и бебо не се притеснявай за никого и за нищо. От сега на татаък 3 години немогат да те пипнат!  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Ти си преценяваш дали трябва да "си мълчиш", аз казах веднага и двата пъти. Peace

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Веднага. По възможност - писмено. Така си гарантираш всички права по КТ

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Според мен веднага, за да те защитава закона до колкото може  Peace

Общи условия

Активация на акаунт