давате ли на лекаря?

  • 12 015
  • 191
  •   1
Отговори
  • сф
  • Мнения: 394
здравейте,

за мен темата е тежка, трудна и противоречива, но сериозна и заслужава внимание и дискусия. когато се наложи поради сериозни причини да посещавате специалист (заради вас самите или близък), давате ли нещо на лекаря? пари например... говоря за даване извън това, за което могат да ви издадат документ.

казвали са ми за даване и преди, и след. и за пари (от "да се почерпите" до стотици левове), и за материални "давания".

за раждане горе-долу ми е ясно, то имаше отделна доста дълга тема преди време. а за друго...?

ами това е - давате ли, какво, кога и защо?

# 1
  • Мнения: 408
Не съм давала. Имаше такса избор на екип/за операция иде рач/ - така, ако си избрал определен спациалист, ясна ти е тарифата и не се питаш "малко ли дадох, прекарах ли се".

# 2
  • Мнения: X
Не, никога не ми се е случвало.

# 3
  • Мнения: 1 310
Не.  Peace
А и никой не ми е искал /пряко или непряко/.

# 4
  • Мнения: 30
Аз лично не, но когато майка ми беше в болница се наложи да дава. Но не на лекаря, а на сестри и санитарки, по-малко, но редовно, за да и обърнат някакво внимание, защото беше неподвижна и зависеше изцяло от тях. Не ми се искаше хич, но нямах избор и ѝ оставях пари да има, на всяко викане кажи - речи им е давала. Въпреки, че и се карах да не дава, защото това им е работата, тя ми казваше, че ако не дава, не искат да се занимават с нея. Докато съм била в отделението съм чувала как санитарка обяснява на близките на пациент каква е тарифата, за да го наблюдават непрекъснато и да стоят при него през нощта.
Радвам се, че майка ми се размина с операцията, защото не искам да си представям там какво щеше да е. ooooh! Против корупцията съм, но понякога се оказваш в такава ситуация, че нямаш избор.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 074
Заглавието на темата е трепач Joy Joy Joy
Ако ми поиска, пък и ако е млад и хубав - защо не  hahaha

# 6
  • сф
  • Мнения: 394
еееее, Хули... не вярвах, че ще се хиля в тая тема, честно... мерси  Joy

# 7
  • Мнения: 57
О'давам,и на катаджията давам,и на данания,и на магазинерката да ми запази каквото искам,и на портиера ,за да ми пуска гостите,и в у4илище давам ,и в детската градина,и на адвоката давам,....давам...друго не знам Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 221
 GrinningМного интересно заглавие. Припомних си студентските години, и  приятел от тайфата гинеколог. Много хубав доктор,  ще ти се да му дадеш, от сърце Joy Joy

# 9
  • Мнения: 4 965
Напоследък на никой не давам - само на мъжа ми. Mr. Green
Ако иде реч за пари, също не давам на никой. Предпочитам да отида да си избера конкретен лекар /имам и допълнителна здравна осигуровка, та после лесно могат да ми осребрят фактурите/ и да си платя на касата. На ръка никога не съм плащала допълнително пари.
Почерпка съм давала няколко пъти - при изписването /оставихме разни неща на акушерките, пък те как са си ги яли и пили не ме интересува - за здравето на децата/; черпила съм зъболекарка, която се измъчи с мен, докато бях бременна и тя трябваше да ми изгради зъб, без да ползва упойка, а аз нищо не усетих - толкова беше внимателна /занесох й уиски, бонбони, кафе - ей така, за здраве и за леко раждане/; черпили сме и екипа при изписването на баща ми, че го вдигнаха на крака с едва 12% действащи гръбначни нерви. Толкова.
Има си тарифи за всичко.
Мен никой не ме черпи, че си върша работата, а пак си я върша съвестно.
Предполага се, че повечето хора си избират професията на съзнателна възраст и по свое желание, че да е нужно ДМС /извън полагащото се "по служба"/.

# 10
  • Мнения: 17 407
Дават, предимно  Сезони и Сушард.

# 11
  • Мнения: 31
нищо не давам, те и без това си ни обират прилично. А да не говорим за отношението им... Между другото това с допълнителното даване на пари и почерпки никъде в чужбина го няма.

# 12
  • Мнения: 1 466
Давам, дето вика Хули, ако е млад и Убав.. Simple Smile

По темата - почерпка съм носила, н-броя пъти, докато детето ми беше два месеца в болница. Разрешаваха свиждане 1 път седмично. Е, след чанта пълна с каквото се сетя - бонбони, сокове, ядки, бисквити, уиски и разни от сорта, ми се разрешаваше да вляза поне още веднъж.
Не съм го правила от желание, по скоро от нужда.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217
еееее, Хули... не вярвах, че ще се хиля в тая тема, честно... мерси  Joy

 Grinning И аз така го възприех в първия момент..... Mr. Green

По темата: да, давала съм, когато съм преценила, че свършената от лекаря работа и душата, която е вложил /най-вече това/ заслужават.
Понякога се случва да попадна на хора, които правят много над това, което се иска от тях по план.....Заслужават да бъдат отблагодарени....Разбира се, за подобни личности кефът от успеха в борбата е по-важен от материалната награда на доволния пациент.....

# 14

Общи условия

Активация на акаунт