Готвите ли бьлгарски ястия на мьжете си?

  • 13 505
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 238
Български ами! Че то датските не могат да се нарекат манджи...Ще ви дам един пример. Една моя приятелка го е яла в свекито си: варено зеле, без сол, пипер или каквото и да е било там, просто нарязано на малки парченца, варено, и после цялата тая работа сгъстена с размито във вода брашно! Е туй ли да готвим? Тя и мойта свеки ги прави тези специалитети.
Та естественно, че мъжо предпочита нашата кухня. Само да не включва сирене, маслини и чесън в сурово състояние.
А забравих. От датските мъжлето обожава полу сурова телешка пържола с пържени картофи, някаква форма на зеленчук и сос Бернейс.... Sick Sick Sick Sick Sick Sick

просто от личен интерес да попитам - обяснявал ли е защо не обича чесън? аз не мога да повярвам че наистина в тези държави ама никой не употребява суров чесън за салати и др ...

Мириса не му харесвал....абе да яде зелето тогава! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 425
У нас е на почит българската кухня. Предпочитани манджи са стар фасул, мусака, картофена манджа, шопска салата, пълнени чушки и др. Но и швейцарските не са за изхвърляне.

# 17
  • Мнения: 2 292
просто от личен интерес да попитам - обяснявал ли е защо не обича чесън? аз не мога да повярвам че наистина в тези държави ама никой не употребява суров чесън за салати и др ...
Ако ти кажа как моя мъж изяжда чесън с тонове сигурно няма да ми повярваш  Mr. Green
А на салатите колкото повече чесън има толкова по добре  #Crazy

ей супер значи като мен  Wink
а аз си мислех че тук го използват само като средство за плашене на румънци (все като видели румънец го питали а ти от областта на Дракула ли си ... това ми го разказват едни колеги румънци - за тяхната държава - Дракула е хита )  Wink

# 18
  • Мнения: 382
Моя мъж си папка всичко Simple Smile. Само чесън и боб рядко яде. Аз готвя все набързо и наедро. Ни съ оплаква  newsm47. Ама лютеница колко обича, ааааау! И зеле с ориз и гювечи и баници. Ама и само топло хлебче със сиренце са му любими. Хич не капризничи, че и не роптае срещу вегетарианските ми манджи  Mr. Green. А от както ми намери ново хоби (риболов - изклюкари на всичките си приятели как съм вегетарианка пък трепа риба) всяка събота си папка и пресно филе от рибка, амъ той си готви или мама-свекърка.

# 19
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Бг манджи,моят мъж,бооожеееее  ooooh! Ме4ти... За зелето дето го е споменала Мили:и ние сме така... Моят даже краставица не яде,така,4е представете си.4уШките му били тежки,това било такова,онова онакова,абе ужасссссс #Cussing out Максимума му е сирене по Шопски и винен кебаб  Twisted Evil
Сега гледам поне детенце да го приу4а на туй онуй,4е ина4е лоШо ми се пиШе  ooooh!
Направо си постигнала успех - СИРЕНЕ по шопски, браво smile3501 ! На моята приятелка мъж й само като чуе за българско сирене и се изприщва, не го яде изобщо. И кашкавала също, единствено моцарелата признава тоя човек и това е. Виж краставица яде, много е смешен, като дойдат тук и отидем някъде навън да се храним си поръчва шопска салата, ама без сиренето Crazy, ако някакво месо яде да е еди как си приготвено, луди ги прави сервитьорите ooooh!. Аз му го 'върнах' сега като им бях през януари на гости и в ресторанта на кума му си поръчах месото по нашенски, на тъничко нарязано, а не по техен тертип 3-4 сантиметра дебела мръвка с кръвта вътре Sick. Той човека си и разбира от готвене де, но добре, че не ми е на мен в къщата, няма да издържа аз на такова нещо. Тя и приятелката ми не издържа и го е оставила да си се вихри в кухнята и да си готви каквото му харесва. На мен пък техните ястия ми идват тежки понякога, той не е фен на червените сосове, спагетите предимно със сметана ги готви, а веднъж прави и лазаня и като видях колко яйца и други чудесии сложи вътре едвам ядох после, направо ми беше неудобно, защото иначе наистина вкусно ги прави човека.

Моят мъж изобщо не е капризен, да не говорим, че напоследък кара предимно на салати и някоя мръвка (пилешка) от време на време. То и на мен самата това ми е менюто общо взето, разните му там манджи няма и кога да ги ядем, не се задържаме много в къщи. Направо не ми вярва как сме си променили хранителните навици покрай работата, но това е положението..

# 20
  • Мнения: 150
и моя не си пада много по сиренето, но пък вси4ко друго похапва. като лубими са боб, мусака, гуве4. е 6кембе и дроб сърма ги снима като ги види, не може да го накара6 да ги пробва дори, но ина4е похапва и баници и куфтета и даже много 4есто ме кара да готвя бг манджиджики.
я да питам мамите които правят бг бъдника как им хапват мъжете след това типи4ните бг пълненни 4у6ки, боб.....6тото при нас е ритуал да си е типи4ния бг бъдник с типи4ното бг хапване

# 21
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И тук сосовете им са на базата на те4на сметана . Вярно, има някои , които са много вкусни.
 smile3501
Лафа " фина като френска мадама" не знам кои го е измислил , ама сигурно не е идвал във френско. Дори и да има някои които да са много кльо6тави, нямат никаква талия, ами отстрани на кръста имат сланинки. Animal Pig
А пе4еното пиле го пълнят до дупка с 4есън, на доматена салата слагат оцет, а десертите им трябва задължително да са полу-те4ни вътре. Правих на няколко пъти кексове , ама сама си ги изядох, 6тото били много "сухи" eat. Сивото им ве6тество им е сухо на тях! smile3534

# 22
  • UK
  • Мнения: 1 334
абе аз не готвя много,ама като се прибера сега ще се наложи да почвам Simple Smileмъжо наддаде 4 кила за 2 седмици в БГ и всичко много му хареса, особено дробчета, кебапчета,пълнен шаран,баничка и боза Laughingнищо не отказа и след 20 дена се местя плътно в готварския форум.

# 23
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моето мъжле си е българ4е  ..и яде вси4ко Simple Smile което му наготвя ..аз малко смесвам    бг и руската кухня - та от еускара борш и пелмени не мож ко накара да близне. ина4е на итя е близка до испанката -  тя е близка до българската ..но не съм специалистка - ако има коеот ядем , то са полуфабрикат и- ина4е другите неща сме ги пробвали по ресторант4ета

# 24
  • Мнения: 4 212
Каквото му забъркам на скъпото, тва яде. Мразим да готвим  Whistling  Crossing Arms
И понеже е ВЕГЕТАРИЯНЕЦ, зву4и като марсианец Laughing готвя основно с ориз или картофи.Примерно, гюве4, картофи на фурна, ориз с маслини, пълнени патладжани с ориз, абе вси4ко де що има ориз4е и картоф4е.Пък дали е българска,незнам.Стига ми ограни4ението 4е не трябва да има месо.Фантазийска кухня е при нас.Аааа и правя и вегетариянска паея.Ама не е като месната де Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 238
Каквото му забъркам на скъпото, тва яде. Мразим да готвим  Whistling  Crossing Arms
И понеже е ВЕГЕТАРИЯНЕЦ, зву4и като марсианец Laughing готвя основно с ориз или картофи.Примерно, гюве4, картофи на фурна, ориз с маслини, пълнени патладжани с ориз, абе вси4ко де що има ориз4е и картоф4е.Пък дали е българска,незнам.Стига ми ограни4ението 4е не трябва да има месо.Фантазийска кухня е при нас.Аааа и правя и вегетариянска паея.Ама не е като месната де Mr. Green
Тея бързо давай рецептите че ми потекоха лигите! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

П.С Де ги намирате тез мъже вегетарианци бееееееееее Wink Wink Wink Wink

# 26
  • Мнения: 382
Теяяяяяяяяя, дай рецепта, моля  newsm53... то аз не знам какво е паея, ама щом е вегетариянска... Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 238
Теяяяяяяяяя, дай рецепта, моля  newsm53... то аз не знам какво е паея, ама щом е вегетариянска... Mr. Green
Още една веги? newsm78 newsm78

# 28
  • Мнения: 4 244
Теяяяяяяяяя, дай рецепта, моля  newsm53... то аз не знам какво е паея, ама щом е вегетариянска... Mr. Green
Още една веги? newsm78 newsm78
Ти чак сега ли разбра че не си сама  Mr. Green
Паеята е като нашия гювеч - ама испански вариант и доколкото си спомням в роигиналната рецепта е с морски плодове  newsm78
Ама испанките да кажат де

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз почти не готвя  сега.... мъжа ми яде навън , но когато готвя правя предимно бг манджаре, нали си ми е българче.
събота или неделя обаче задължително сме на негов специалитет белени скариди приготвени в чесън , зехтин и люта чушка. страхотно е с потна  биричка и на терасата на сладка приказка с бритчедката можем да лафим до късно.
ние сме фенове на мексиканската, често правя чили с месо и гуакамолята
и от испанската доста неща хапваме.

Общи условия

Активация на акаунт