Христугенна ефтихисмена/Щастливо Рождество от Елада 15

  • 19 405
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 567
Момичета, привет  Wink
Я кажете до колко часа сутринта се казва Калимера и кога започва да се казва Калиспера   newsm78


Καλημέρα  е до 12 на обед, след това става ...  hahaha Καλησπέρα

# 16
  • Мнения: 130
Здравейте, момичета  Hug
Нещо няма много активни днес, да не сте всички за подаръци?  Grinning Thinking
Мен ме е нагазил някакъв вирус и не мога да стана от леглото, само минавам да ви прочета.
Щастлива, наминавай, пък може и ние да наминем към вас някой ден Laughing
Хубав ден ви пожелавам на всичките!

# 17
  • Мнения: 2 786
Веселина, аз като поздравя в 10 сутринта с Калимера и ме поправят, че вече е Калиспера  newsm78
Asioula, оздравявай   bouquet
Ние приключихме с подаръците за тази година, няколко колета заминаха за Гърция  Grinning

# 18
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
щастлива, аз също знам, че е до 12 на обяд и никой не ме е поглеждал странно или поправял Wink.

# 19
  • Мнения: 1 372
Привет и от мен! Честита нова тема! Дано и на тази сме така активни като на старата тема!
щастлива посещавай ни колкото искаш Hug
Asioula бързо оздравяване!
Това за негърчетата ми хареса много!
А сега за момичетата от Солун - хотела в който ще отседнем се казва Люксенбург, сега ще вида къде се намира /май е някъде близо до морето, Платия Аристотелос/ и се надявам да се организираме и да успеем да се видим. Ние ще пристигнем  сряда следобед, четвъртък и петък целите дни сме там и си тръгваме в събота.

# 20
  • Мнения: 334
Аз пък знам, че καλημέρα е до два на обед newsm78
Iou къде си да ни кажеш как е правилно
Независимо от това обаче аз го казвам нон стоп, снощи един съсед на асансьора ме погледна малко странно, все пак беше 8 вечерта, но не ме поправи Simple Smile
Странно ми е някакси вечрта да почва от обяд #Crazy
Asioula, περαστικά! Днес ми диктуваха на гръцки по телефона, почнах да го пиша на гръцки, после запецнах и преминах на латиница и накрая завърших на български Mr. Green Сега остава да разчета какво съм написала

Сега открих това в нета:
In Greece we say "kalimera" until day light is still glowing.
"Kalispera" when fading, and "Kalinikta" when night vale is over our heads, or ready to go to bed! (period).
Най-точно казано

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:05 от Лейла

# 21
  • Мнения: 57
не не!!!
калимера е до 12, а след това е калиспера.
на мен ми е страно 12:00 да казвам калиспера затова казвам "γεια σας"
 Joy


това хотел "лиуксебург"(каде е иу то?) не знам къде е ...разбрах горе долу но явно не съм го виждала newsm78

# 22
  • Мнения: 213
Я сас я сас  Hug Hug Hug
Ами аз обичам да използвам и кали месимери, някакси по-плавно е така  Wink Ами да, и аз се поококорих като видях, че Щастлива го използва към 10, ама викам, може да е ново нещо Wink Калимера е по-скоро ди усещане, така мисля - в Кипър лятото ползват Калиспера едва след 7 вечерта, когато отиват на купон, то там и без това по-рано не се излиза  Party

Сигурна съм, че ще сме активни и на тази тема, ще имаме все хубави поводи да пишем  bouquet Пък и с това хубаво заглави,е ама мноого хубаво звучи Peace

Момичета, да ме посъветвате по един въпрос за козметиката. Ползвате ли гръцка козметика? На какви съставки наблягат местните фирми, ако знаете Flutter А продукти от роза дамасцена (като нашата българска роза) прилагат ли се широко като в България?

Интересувам се, защото приятелката на средния брат на моя мъж е завършила фармацевтика в Атина и си има малко магазинче в Лесвос и сама си приготвя продукти с розово масло и вода.

Сега избирам какво да й взема оттук за суровина  Wink а и да помисля за нови идеи. Тя е много готина и съм се заела с проучване Laughing

Мерси  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 372
http://www.hotelluxembourg.gr/Location/tabid/2015/Default.aspx
сигурно така ще се ориентирате по - лесно, иначе аз колкото и да обяснявам няма смисъл като не познавам добре града.

# 24
  • Мнения: 1 263
Здравейте!   bouquet
Лейла, и аз доста се смях на вица . Laughing
ThracianLina, можеш ли да ни дадеш линк към сайт, в който се рекламират продуктите, които произвежда твоята позната.
Ние за Коледните празници имахме голямо желание да си вземем фатни. След дълго обикаляне по магазините решихме да купим само фигурките, а къщичката и осветлението да приготвим сами.  Crazy
igi_toneva, весело изкарване в Солун!  Peace

# 25
  • Мнения: 21
Здравейте,момичета!
Да се запиша и аз в новата тема!
Това за не-гърчето,ме развесели!
Та по повод калимера,калиспера....една моя издънка:
Тъкмо пристигнали в Гърция.Срещам комшията по стълбите и решавам да поздравя първа.
И от бързане вместо да кажа калимера изтърсвам ефхаристо...!И сега като го срщ на и ме напушва на смях. Joy
Сега ако е удобно изчаквам поздрава и тогава отговарям със същото,че може пак да изтърся нещо.... Embarassed

# 26
  • Мнения: 213
Няма сайт  Embarassed Магазинчето й е малко, но тя си го разработва с голям мерак и аз ще помагам с каквото мога  Peace

# 27
  • Мнения: 2 786
Благодаря за коментарите  Wink
Може и някои хора да си имат по-различна представа кога е Калимера и кога е Калиспера  Laughing
Иначе ми звучи нормално това за 12ч като граница ... и понеже ме поправиха няколко пъти, реших да ви попитам Simple Smile
Иначе я су, я сас си е винаги актуално Simple Smile

И още един въпрос - калинихта или калиникта (чувам и двата варианта).

# 28
  • Мнения: 57
калинихта!!!
 нихта=нощ

никта=няма такаба дума

# 29
 atwork Здравеите на вси4ки и аз не знам пиша пак кьде отива после newsm78 та исках да ви кажа за една моя позната като пристига за пьрви пьт в Гьрция не знае и дума само 4увала -калимера калиспера и си мислела ,4е като кажеш калимера трябва да ти отговорят -калиспера newsm78 То и аз като дьлго време не знаех кога и как да поздравя и номера минаваше с -ЯСАС .Ама винаги ми е неудобно на по вьзрасни ,комшии да кажа (сякаш) ЗДРАВЕИ  newsm78 кофти малко...

Общи условия

Активация на акаунт