"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 670
  • 898
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 5 255
CatWoman, ти защо държиш да си с пълна упойка? Аз бях със спинална и двата пъти, не са ме интубирали (което се налага при пълната), не са ми слагали катетър. Но май това е практика на д-р Яков.... ох пак ми се иска да родя  Blush

# 751
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Не е само при д-р Яков - аз бях при Бейлерян - спинална упойка, без катетър. Д-р Добрева ми обясни, че най-големия риск при пълната е интубирането, да не говорим, че после ти дразни и ти е гадно на гърлото. Като прибавим и това, че нито те бръснат, нито ти правят клизма, сумаси притеснения около раждането ми отпаднаха Simple Smile И аз пак бих родила, ама нека мине малко време Simple Smile

# 752
  • Мнения: 3 621
И аз да дам един глас за д-р Добрева, изключително съм доволна от нея. Тя първо така ме предразположи и така добре ми обясни всичко, че в един момент имах чувството че и сама мога да си поставя упойката  Laughing /това в кръга на шегата разбира се/. През цялото време ми говореше и ми милваше ръката, наистина е много добра.
За катетъра и клизмата май си зависи от доктора, аз се разминах с тези екстри /раждах при д-р М.Яков/, но момичето в моята стая ги получи и двете, мисля че тя раждаше при д-р Цветкова.

# 753
  • Мнения: 4 187
Аз бях с катетър ( поставен след упойката), но за щастие без клизма  Crazy - това при д-р Халачева !

Nefertity , за обясненията на д-р Добрева си права , доста изчерпателна беше  Flutter.

# 754
  • Мнения: 274
ами сега няма да имам нито катетър, нито клизма, питала съм предварително този път, а и почти не ги правят вече в мд за секцио, независимо от упойката - спинална или пълна. тогава катетъра се наложи, защото си беше операция, а не раждане, времетраенето е по-дълго от едно секцио, относно клизмата не ми правиха - казаха, че се налага само при естествено раждане. Упойката задължително пълна при мен!!!! Значи единствения ми проблем остава интубирането, другите неща отпадат, но и то си е много важно, да не кажа най-важното при пълна упойка, защото точно то предния път явно беше проблем за анестезиолога, който и да е бил.

# 755
  • Мнения: 187
абе може тъпо да ви прозву4и,ама това за интубирането не го зная  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed и аз бях секцио с пълна упойка  ама не са ме интубиране

# 756
  • Варна
  • Мнения: 18 039
Въпрос към тези на които не са слагали катетър за секциото: Как пишкахте после, подлоги ли ви носеха? newsm78 Или може би трябва да сте стоели цял ден на подлоги, защото няма как да се усети позива при нужда.

# 757
  • Мнения: 4 187
абе може тъпо да ви прозву4и,ама това за интубирането не го зная  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed и аз бях секцио с пълна упойка  ама не са ме интубиране

Не може да не са те интубирали, просто не си разбрала  Grinning, което си е голям късмет !

Въпрос към тези на които не са слагали катетър за секциото: Как пишкахте после, подлоги ли ви носеха? newsm78 Или може би трябва да сте стоели цял ден на подлоги, защото няма как да се усети позива при нужда.



Момичето с което бяхме в реанимация беше без катетър, носеха и подлога ! Усещаше позивите, но упойката беше отминала, преди това не знам как е било  Thinking ! Представляваше и трудност да се повдига, болеше я , съжаляваше, че не е поискала катетър !

# 758
  • Мнения: 187
абе може тъпо да ви прозву4и,ама това за интубирането не го зная  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed и аз бях секцио с пълна упойка  ама не са ме интубиране

Не може да не са те интубирали, просто не си разбрала  Grinning, което си е голям късмет !

 Shocked,олеее,ако наистина са ме интубирали не съм разбрала и то4но до сега си мислех 4е такова нещо не са ми правили

# 759
  • Мнения: 342
Въпрос към тези на които не са слагали катетър за секциото: Как пишкахте после, подлоги ли ви носеха? newsm78 Или може би трябва да сте стоели цял ден на подлоги, защото няма как да се усети позива при нужда.


След секцио ти слагат памперс, с който да изкараш докато те раздвижат.
Аз станах 5 часа след раждането, помогнаха ми да отида да се изпишкам и измия.

# 760
  • Мнения: 4 187
yoyoana, при кой доктор беше ?

# 761
  • Мнения: 274
Интубирали са те задълже  Peace просто го правят след като те хване упойката. Късметлийка си, аз също нямаше да усетя нищо, ако беше направено като хората, но при положение, че се събудих с подута и цепната горна устна......  Naughty това беше първата болка, която усетих като се събудих. А относно катетъра - няма такъв при секцио или поне е много рядко, обясниха ми, че ще ми сложат памперс веднага след зашиването и ще го махна като ме вдигнат за раздвижване след около 6 часа. После си ходиш с превръзки и до тоалетната  Peace

# 762
  • Мнения: 274
между другото ще съм при д-р Б. Яков. някой със секцио при него?

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 15:36 от CatWoman

# 763
  • Варна
  • Мнения: 1 012
И мен ме раздвижиха 6 след операцията и ми помогнаха да отида до тоалетната, да се измия и изпишкам. Тъкмо ми се беше доходило вече, и си се усеща, защото упойката вече е отпуснала (иначе няма как да те раздвижат). А веднага след операцията ти слагат памперс за възрастни, който махат в момента, в който дойдат да те раздвижват.

# 764
  • Мнения: 342
yoyoana, при кой доктор беше ?

Д-р Бейлерян Peace
Най-добрата АГ за мен!

Виж, от д-р Добрева изобщо не съм доволна.. много ме измъчи в опитите си да ми постави спинална.. толкова време с този огромен корем в ембрионална поза.. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт