"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 609
  • 898
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 184
Здравей,аз бях на фм при д-р Яков .Не продължи кой знае колко дълго прегледа-някъде към 20-а мин.огледа всички органи,каза и пола,измери бебето и това беше...и аз си мисля ,че трябваше да е по-обстойно,ама той си знае предполагам... newsm78

# 736
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Моето секцио беше 7 дни преди термина, спинална упойка. Д-р Добрева е страхотна и всичко ми обясни надълго и наширкоро и затвърди мнението ми, че е по-добре спиналната.
Бебето ти го носят още докато не е отпуснала упойката, така че не можеш да станеш да си го вземеш. Ако имаш късмет някоя готина сестра да е на смяна, може да ти го подадат още  половин-един час след раждането, а може и сама да си поискаш. Аз лично си я гушнах след като ме раздвижиха, което беше някъде 6-7 часа след раждането. Първата нощ я оставих при сестрите, а след това непрекъснато си беше до мен, освен когато я къпеха.

# 737
  • Мнения: 2 961
Моята ФМ беше при Капка Атанасова, но пак продължи толкова - около 15 мин.

Иначе бебето ми го донесоха около час-два след раждането и една от сестрите ми помогна да го сложа на гърдите си за да го накърмя.

# 738
  • Мнения: 274
момичета, искам да ви питам кой от анестезиолозите в МД Варна е за предпочитане и е "по-добър" така да се кажа.... д-р Добрева или  д-р Мичонов, а и има ли друг вариант или са само двамата там? Предстои ми секцио следващата седмица, с обща (пълна) упойка и съм много притеснена какви са вариантите за анестезиолог и имам ли право на избор на анестезиолог или който се падне на смяна. Ще съм благодарна, ако ми изкажете мнения  Peace

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 14:21 от CatWoman

# 739
  • Мнения: 2 961
Категорично за мен - д-р Мичонов.Първият път той ми постави спиналната упойка без изобщо да разбера.
Вторият път исках пак да е той, но за съжаление беше в отпуска заради празниците..Родих на 9 декември.

# 740
  • Мнения: 4 187
Моят анестезиолог беше д-р Добрева, изключително доволна съм  Grinning.

# 741
  • Мнения: 187
и при мен беше др Добрева,но следващия път може би ще поискам да е  д-р Мичонов,стига да може.доста по-напред в темата бях писала 4е не съм доволна от Добрева и при4ините

# 742
  • Мнения: 2 922
Била съм и при Добрева, и при Мичонов. Ако мога да избирам, бих избрала Мичонов.

# 743
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз така и не разбрах как се казва анестезиолога, но ако са само двама в болницата, мъж и жена, на мен ми я постави мъж. С брадичка и очила - НЕВЕРОЯТЕН! Не усетих кога ми я постави епидуралната, на мига спря болката от контракциите и аз още тогава му предложих брак  Mr. Green Heart Eyes

# 744
  • Мнения: 1 046
Мисля, че нямаш право на избор, а който е на смяна. Колкото пациенти толкова доволни и недоволни. И двата пъти бях при д-р Добрева, изключително доволна съм. Ако се наканя за трето пак ще се надявам да се падна при нея.

# 745
  • Мнения: 5 254
При първото ми секцио бях при д-р Добрева изобщо не усетих как ми сложи спиналната упойка, сега при второто секцио бях при Мичонов. Ами голям зор видях докато ми я сложи. Но като цяло съм доволна и от двамата. Ако има трети път, няма да имам претенции,, при когото се падна  Peace

# 746
  • Мнения: 4 425
Категорично за мен - д-р Мичонов.Първият път той ми постави спиналната упойка без изобщо да разбера.
Вторият път исках пак да е той, но за съжаление беше в отпуска заради празниците..Родих на 9 декември.
Още един глас за него  Peace

# 747
  • Варна
  • Мнения: 187
То и аз мисля, че са си на смени хората. Незнам дали може да се избира....

# 748
И двамата са ми слагали упойка,но не за раждане.Добрева беше много по-внимателна,а Мичонов като ми стегна с маркуча ръката,направо ми прискрипа кожата,та чак ми се дорева  Sick .Типично по мъжки бараше по-грубо по време на цялата процедура по слагането на упойката.Аз съм за Добрева Peace

# 749
  • Мнения: 274
Ок. Много ви благодаря  Hug Така като гледам има доволни и от единия, и от другия, явно е въпрос на късмет, а и няма трети вариант. Ами щом нямам и право на избор, явно ще разчитам да не ми изневери късмета, всичко да е наред, да остана доволна. Имам една операция там - анестезиолог не видях като заспивах, упойката беше пълна, венозно, пусна ми я сестра, но като се събудих изобщо не бях очарована - с цепната устна, издрано гърло, катетър разранил пикочния ми канал, а в епикризата като анестезиолог пише д-р Добрева  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт