МЕТФОГАММА 500мг. и лечение на яйчници.

  • 86 430
  • 193
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
smkmf , аз лично съм доволна от метфогамата .Отслабнах доста , но с помощта на лекарството , диета и много движение. Цикъл се появи и то на 28 дни ,както и овулация,което също беше цел за мен наред с свалянето на кг.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 423
Запис. Пия глюкофаж (пак метформин,като метфогамата). Нямам проблем с кръвната захар и инсулина, но заради ПКя го пия. Само веднъж усетих няколко часа след хапчето, че много ми падна кръвната захар и се разтреперих от глад. Хапнах филийки с мед и ми мина. Вие усещате ли такива неща?

# 17
  • Мнения: 560
Запис. Пия глюкофаж (пак метформин,като метфогамата). Нямам проблем с кръвната захар и инсулина, но заради ПКя го пия. Само веднъж усетих няколко часа след хапчето, че много ми падна кръвната захар и се разтреперих от глад. Хапнах филийки с мед и ми мина. Вие усещате ли такива неща?

Аз също го пия заради ПКЯ и ИР. Хапчето се  пие след ядене задължително и няма да ти става така!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 423
Пия ги абсолютно винаги по време на хранене. Може би тогава бях хапнала съвсем малко.

# 19
  • Мнения: 560
О да, яденето трява да бъде пълноценно. Не може да хапнеш например едни солети и после да пиеш хапчето. Има и нещо друго- може да не ти е дозиран правилно Глюкофажа, килограмите също имат значение. При по-слаби момичета се дават по-малки дози.

Аз съм 51 кг, пия Глюкофаж 3 х 500 мг  Rolling Eyes Док каза, че за моите кила повече от тази доза не ми препоръчва.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 423
О, аз съм голямо пиле-60 кила живо тегло. Успокоиме, че за твоите кила пиеш толкова значи аз не би трябвало да имам оплаквания от същата доза.

# 21
  • Мнения: 560
Има нещо друго - аз съм с Инсулинова резистентност. Имунореактивния инсулин(ИРИ) ми е висок.
Ти изследване на ИРИ правила ли си?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 423
Преди 5 години съм си правила обременяването и нямах. Сега гинеколожката ми ми каза, че няма значение дали съм с резистентснот или не съм да пия това, за да се появи овулация. Честно казано много мислих и го започнах, защото споменът ми от обременяването с глюкоза е много гаден и не се натискам да си го направя пак.
Някой от вас който пиете това има ли да е без такава резистентност ?

# 23
  • Мнения: 560
Да, аз познавам други момичета, които пият без резистентност. Метформина подпомага функцията на яйчниците и овулацията.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Но също така е много грешно да се изписва от гинеколозите без изследвания, които да потвърдят или отхвърлят нуждата от приема му.

# 25
  • Мнения: 8
На мен преди седмица ми правиха изследвания и ендокриноложката ми изписа метфоргамма 850мг 3x1.Аз съм с голямо наднормено тегло качено за около година.Започнах лекарството по половин таблетка сутрин и вечер първия ден,после увеличих и на четвъртия ден вече си вземах цялата доза.Обаче се чувствам много зле.Вие ми се свят,много ми се повръща и сърцето ми бие силно и учестено.Как да си върша задълженията в службата като се чувствам много зле?Не знам дали да не помоля да ми сменят лекарството или да намаля дозата?Моля някои които го е пил или има представа как деиства да пише нормално ли е и какво да правя? Sad newsm78

# 26
  • Мнения: 2 590
О, аз съм голямо пиле-60 кила живо тегло. Успокоиме, че за твоите кила пиеш толкова значи аз не би трябвало да имам оплаквания от същата доза.
И аз съм голямо пиле, само че пия още по-висока доза. Метфогама 850 3x1 на ден.
Естествено започнах с по малко. Първо 2 x 1/2, след 6 месеца стана 3 x 1/2, след още 6 месеца станаха 2 x 1 и след още едни 6 месеца са вече 3 x 1 и така вече от 1 година.
Май от доста време го пия  Crazy
Лошо не ми е ставало, но в листовката пише, че е възможно в началото и ако не отшуми, най-добре да се консултираме с лекуващия лекар.

# 27
  • Мнения: 271
На мен преди седмица ми правиха изследвания и ендокриноложката ми изписа метфоргамма 850мг 3x1.Аз съм с голямо наднормено тегло качено за около година.Започнах лекарството по половин таблетка сутрин и вечер първия ден,после увеличих и на четвъртия ден вече си вземах цялата доза.Обаче се чувствам много зле.Вие ми се свят,много ми се повръща и сърцето ми бие силно и учестено.Как да си върша задълженията в службата като се чувствам много зле?Не знам дали да не помоля да ми сменят лекарството или да намаля дозата?Моля някои които го е пил или има представа как деиства да пише нормално ли е и какво да правя? Sad newsm78

Не че съм лекар, но според мен доста бързо са ти вдигнали дозата. При мен увеличаването беше на 2 седмици. Първите 2 седмици по 1 от 850мг на ден. Следващите 2 седмици - по 2 от 850мг на ден, тъй като организма трябва да се нагоди. Освен това съм чувала, че някои момичета не понасят много добре Метформин и го сменят с Метфогамма или Глюкофаж, или обратно. Основната съставка е една и съща, но може да не ти понасят допълнителните съставки.  Peace

# 28
  • Мнения: 560
На мен преди седмица ми правиха изследвания и ендокриноложката ми изписа метфоргамма 850мг 3x1.Аз съм с голямо наднормено тегло качено за около година.Започнах лекарството по половин таблетка сутрин и вечер първия ден,после увеличих и на четвъртия ден вече си вземах цялата доза.Обаче се чувствам много зле.Вие ми се свят,много ми се повръща и сърцето ми бие силно и учестено.Как да си върша задълженията в службата като се чувствам много зле?Не знам дали да не помоля да ми сменят лекарството или да намаля дозата?Моля някои които го е пил или има представа как деиства да пише нормално ли е и какво да правя? Sad newsm78

Обикновено Глюкофажа и Сиофора се понасят по-добре от пациентите. Те са по-пречистени и са също метформинов препарат.
Другото, което е- дозата може да не е съобразена. Колко ти е ИРИ? Какво ти е теглото?

По-принцип лекарството се пие няколко месеца, за да може да се увеличи дозата. За кратко време сте я вдигнали  #Crazy

ПС: Други лекарства пиеш ли? Може да се получва реакция. Аз например пиех Глюкофажа първия месец заедно с Хлое(противозачатъчно). Разбих се от повръщане цял месец, беше ми много зле! В момента, в който започнах да пия Хлое-то по-късно вече нямах проблем.

# 29
  • Мнения: 2 590
На мен д-р Конова ми каза, че като цяло Метфогамата е по-добра от Глюкофажа и Сиофора. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт