Елементарен сладкиш с бишкоти и кисело мляко

  • 44 899
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Това е нашия летен сладкиш. При нас различното е че го правим и с плодовете от един компот от ананас. Резенчетата плод ги редя между млякото и бишкотите. Обикновено го приготвя мъжа ми, някак си по му е хванал цаката...

# 61
  • София
  • Мнения: 4 051
Никъде не мога да намеря обикновени бишкоти ooooh! Само на едно място имаше, едни "слепени" с крем. С тях ще стане ли?

В големите магазини трябва да има, но предполагам и тези стават, ако им се изтърже малко крема... Simple Smile
В Пикадили, Била и още няколко специализирани и доста добре заредени, няма newsm78
Като го направя непременно ще се похваля Simple Smile.

# 62
  • Мнения: 42
Обикновенни бишкоти има във Фантастико

# 63
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
Днес ще имам специални гости - бременна мама....и точно този сладкиш ми хвана окото....е, имам и от специалния за мен сладкиш "Тръбички с вишни" - да има да папка Simple Smile
Аз го направих с 2 кисели млека от по 3,6%, 4,5% и почти една кофичка от 400гр. заквасена сметана.
Тъй като все чета, че е летен сладкиш, аз го направих зимен Mr. Green - сложих банан, рендосах кафяв шоколад и отгоре съвсем леко бял, та да е като снежинки. Laughing
Направих и един съвсем по оригиналната рецепта за детенце.Даже киселото мляко е от това детското. Heart Eyes
На по два реда ги спретнах....ще сравняваме и ще споделим. Peace
Ето го и резултата   chef
http://www.ssunny.snimka.bg/album.php?album_id=337896

Сега ще чакам гостито....ехеее какво оправдание, нали?! eat

# 64
  • Мнения: 362
Вчера го направих.Много ми хареса Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 8 141
Аз го направих с 2 кисели млека от по 3,6%, 4,5% и почти една кофичка от 400гр. заквасена сметана.
Тъй като все чета, че е летен сладкиш, аз го направих зимен Mr. Green - сложих банан, рендосах кафяв шоколад и отгоре съвсем леко бял, та да е като снежинки. Laughing

вчера го направих този сладкиш и то точно като s_sunny, стана супер, даже разпространих рецептата, като не пропуснах да кажа от къде я знам, разбира се  bouquet
И със сметана мисля, че става по-добре, отколкото само с кисело мляко. Така мисля аз.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 051
Обикновенни бишкоти има във Фантастико
Най-после намерих, благодаря!
Утре ще кажа мнение за сладкиша  chef

# 67
  • Мнения: 6 390
щом е елементарен - ще пробвам

# 68
  • София
  • Мнения: 4 051
Най-после успях да кача снимките на този изключително вкусен сладкиш.
,

Благодаря на Naomi за идеята! И споделям моята модификация. Всичко е по оригиналната рецепта, но аз наредих продуктите: ред бишкоти, пласт к.мляко, ред банани, пласт к.мляко и пак, ред бишкоти, пласт к.мляко, ред банани, а най от горе намазах с една малка заквасена сметана, разбита с 2 с.л какао и захар. Бишкотите се сиропираха чудесно.   chef  

# 69
  • Мнения: 738
Супер, страшно се радвам, че ти е харесал, изглежда чудесно! Grinning

# 70
  • Мнения: 4 393
Много съм зле в кухнята, но щом не се налага да включвам котлон или фурна и не отнема много време ще пробвам, в крайна сметка ако и в това се проваля, значи съм неспасяем случай  Blush

# 71
  • Мнения: 738
Много съм зле в кухнята, но щом не се налага да включвам котлон или фурна и не отнема много време ще пробвам, в крайна сметка ако и в това се проваля, значи съм неспасяем случай  Blush

 hahaha Спокойно, аз съм същата... А щом аз мога, значи всеки може  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 42
  Приготвих сладкиша, но си го изядох сама  Sad,  никой в къщи не го хареса newsm34

# 73
  • Мнения: 3 695
изглежда страхотно, не си спомням да съм яла такъв тип сладкиш, но ще взема да го направя  Peace

# 74
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Днес отново го направих.
Аз слагам по 1 ред бишкоти, защото иначе ми идва малко тежък.
Върху киселото мляко този път, отгоре обилно "накапах" със сладко от малини.

Общи условия

Активация на акаунт