Елементарен сладкиш с бишкоти и кисело мляко

  • 44 908
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Преди време ядох такъв сладкиш в една позната. Стори ми се много ароматен и вкусен и я попитах какво има в него, а тя ми каза, че е сложила степче от ягода, но съвсем малко, колкото да има аромат и цвят.

# 46
  • Мнения: 62
Звучи доста вкусно, ще го пробвам Peace

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
току що го направих Simple Smile, отзиви довечера

# 48
  • София
  • Мнения: 34
знам как се прави но го забравих  newsm78

# 49
  • Мнения: 395
Това ми е любимата торта, но след десетки( стотици) правения съм я модифицирала доста- вместо кис. мляко слягам една сметана за готвене, 500гр. маскарпоне и една заквасена сметана на данон и пудра захар- това за крема Simple SmileИзползвам обикновени бишкоти( 3 пакета), напоени в сока на компот от кайсии и 2 ч.л бренди. Ред бишкоти, нмазвам с крема, слагам нарязани на ситно кайсии от компот, отново крем, бишкоти, крем. Отгоре може да се поръси с кокос. Това е моята бишкотена торта...става вълшебна. Леко тежичка идва заради маскарпонето, но ако я режа на малки парченца е супер Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 680
и аз често я правя, вместо шоколад настържете един сникърс - сама мога да си я изям . Често я правя за неочаквани в последния момент гости и докато си пииваме и хапваме  си отлежава.

# 51
  • Мнения: 1 447
Преди време ядох такъв сладкиш в една позната. Стори ми се много ароматен и вкусен и я попитах какво има в него, а тя ми каза, че е сложила степче от ягода, но съвсем малко, колкото да има аромат и цвят.

А да попитам степчето в млякото ли го слага?
И може ли да се наредят два реда бишкоти,или трябва да е само един?

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 09:55 от mimoza04

# 52
  • Мнения: 353
и аз правих - първия път по-малко количество, снощи доста по-голямо Wink Сутринта го опитах и беше превъзходно - много леко и приятно. Направих го в кутия с 4 реда бишкоти и 2 млека и половина. Степчето се слага в млякото, но мисля че трябва да внимаваш защото нали е подсладено и то. Преди време - още в студентските години си правихме кисело мляко със степче и доколкото си спомням степчето подсладява млякото.

# 53
  • Мнения: X
Преди време ядох такъв сладкиш в една позната. Стори ми се много ароматен и вкусен и я попитах какво има в него, а тя ми каза, че е сложила степче от ягода, но съвсем малко, колкото да има аромат и цвят.

А да попитам степчето в млякото ли го слага?
И може ли да се наредят два реда бишкоти,или трябва да е само един?
Да, степчето беше сложено в млякото. Peace Бишкотите бяха на един ред, но си мисляя, че ако ти прецениш можеш да сложиш и два, може би ще стане по-висок сладкиша ти.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 051
Никъде не мога да намеря обикновени бишкоти ooooh! Само на едно място имаше, едни "слепени" с крем. С тях ще стане ли?

# 55
  • Мнения: 738
Никъде не мога да намеря обикновени бишкоти ooooh! Само на едно място имаше, едни "слепени" с крем. С тях ще стане ли?

В големите магазини трябва да има, но предполагам и тези стават, ако им се изтърже малко крема... Simple Smile

# 56
# 57
  • Мнения: 738
Ани, страхотно изглежда  Grinning Аз не се старая много да го докарвам на вид, защото докато го изкарам от хладилника и вече съм си го изяла Mr. Green

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Хареса ми днес пак го правих, който обича кисело мляко с бисквити ще го одобри

# 59
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Утре май пак ще го правя.
Стана ми един от любимите.  Heart Eyes
Само да не забравя да купя мляко, че Снежанката вчера го "изяде".

Общи условия

Активация на акаунт