Празниците наближават, а ОКТОМВРИЙЧЕТАТА бързичко наддават!

  • 9 172
  • 318
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ами  така си го пише самата авторка и аз пиша квото съм прочела. В началото на книгата пише че препоръчва захранване след 6тия месец, но към средата на книгата дава месец по месец храните, и почва от 2рия месец.  Rolling Eyes
Кой друг имаше книгата да подкрепи думите ми?
Ама то е различно захранването при кърмени и некърмени бебета.Абе като я изчетете ще ме разберете. Рано или късно си е много полезна книжката така или иначе и съм по-склонна да вярвам на професорка която е консултант по хранене към някаква си световна педиатрична асоциация, отколкото на майки , даващи съвети тука по подфорумите за захранването.

Мими, ето я книгата http://www.pe-bg.com/?cid=3&where=author&search_q=%D0%BF … D0%B0&exact=1

# 301
  • Мнения: 37
Момичета, ако имате време вижте нещо интересно. Мен ме изненада много... ooooh!
   
http://209.85.129.132/search?q=cache:AUGHxqieqlAJ:www.zlatograd. … mp;cd=1&gl=bg

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 20:03 от aleksandra_85

# 302
  • Мнения: 3 453
Ами  така си го пише самата авторка и аз пиша квото съм прочела. В началото на книгата пише че препоръчва захранване след 6тия месец, но към средата на книгата дава месец по месец храните, и почва от 2рия месец.  Rolling Eyes
Кой друг имаше книгата да подкрепи думите ми?
Ама то е различно захранването при кърмени и некърмени бебета.Абе като я изчетете ще ме разберете. Рано или късно си е много полезна книжката така или иначе и съм по-склонна да вярвам на професорка която е консултант по хранене към някаква си световна педиатрична асоциация, отколкото на майки , даващи съвети тука по подфорумите за захранването.

Мими, ето я книгата http://www.pe-bg.com/?cid=3&where=author&search_q=%D0%BF … D0%B0&exact=1

   Аз писах, че имам книгата.Така е Пуки, само за пюретата зеленчуковите пише че се започва през последната седмица на третия месец.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, ако имате време вийте нещо интересни. Мен ме изненада много... ooooh!
   
http://209.85.129.132/search?q=cache:AUGHxqieqlAJ:www.zlatograd. … mp;cd=1&gl=bg

Да бе.  Mr. Green Далай Лама да си преработи теста. Мъжа ми излезе че е мил ooooh!, секса ароматен, живота ми омайващ,дъщеря ми ми се пада приятелка,а една съвсем далечна персона ще помня цял живот. Дрън,дрън. Mr. Green

А ти май имаш повечко излишно време днес. hahaha

# 304
  • Мнения: 899
Ей, Варна, страшни сте бе. Къде кърмихте, на масата в бирарията ли  hahaha?

Пуки, мерси за линк-а, и аз ще си взема тази книжка

# 305
  • Мнения: 697
Пуки   Hug Ще си я поръчам.

# 306
  • Мнения: 558
Мимисофия, горещо ви препоръчвам бебешко пюре от сини сливи, ако вече ядете...  или разреден с вода сок от сини сливи... но незнам доколко сте захранени, де... Иначе на Данни и крушовото пюре му действаше разхлабващо, но не толкова, колкото сините сливи... даже докато беше само на кърма- аз се наливах с такъв сок и резулата беше налице...

Акани дайпери:
според литературата акото в комбинация с пишканото променяли рН ситуацията в гащите и от това следвало подсичането..., пак от двугодишния ми опит с баткото, смея да споделя, че само с напикан дайпер ни се е случвало да караме повече от 10 часа (всяка нощ) без сменяне, а с наакан- ми се подсича и крещи още на 20тата минута... Кремове за дупе използвам, само ако имаме подсичане, но с Вики, която аква на всяко кихане и пръцкане по малко- плескам яко с крем превантивно, че едва я излекувах от доста лошо подсичане...

... И ние не сме по хигиената много- гледам да ги къпя децата всеки ден (ако не успея и двамата не се ядосвам), но без препарати... е ако сме се свинили на площадката се налага бебешки шампоан, но по- скоро за ритуала  преди сън го правя къпането, и за всички да е кеф тая процедура... не бъркам и с тампони в ушите- само забърсвам с кърпата- не сме имали проблеми изобщо... Бебешко олио използвам само с малката и то само ако съм я сапунисвала преди това...  Laughing

Друго май не се сещам... спи ми се  Tired...
п.С. Втори ден натоварвам домочадието отзад в колата и джиткаме насам натам предиобедно- малката спинка, големия се изморява да лудува, а аз се кефя, че влизам в релси и се справям Simple Smile.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 152
 Ще ни заключат, момичета - някой прави ли тема?

 #Crazy

# 308
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
според литературата акото в комбинация с пишканото променяли рН ситуацията в гащите и от това следвало подсичането...,


като се смесят двете се получава амоняк и някой други работи и затова. Wink

# 309
  • Мнения: 149
Пуки в никакъв случай не оспорвам нито теб ,нито авторката.Само отбелязвам , това, което аз съм прочела за захранването  Simple Smile

И аз съм решила да си я взема книжката, защото основните принципи на захранване са много ясни и точни

# 310
  • Мнения: 217
Само да отговоря на Алис:

И аз продължавам да "тека" - 50 дни след раждането, къде по-слабо, къде с ярка кръв.. Чакам да ми мине и не ми се занимава повече с доктори - каквото-такова...

Снощи и днес са ни супер криви, изморителни, безсънни, ревливи, изнервящи, главоболящи и изморителни (това май го написах вече  Tired)...... Не пиша, защото няма какво... Е, хубавото е, че вчера за първи път ми направи пълна програма с гукане и смях с глас, тъкмо му се зарадвах и той ме "зарадва" с днешното си целодневно безсъние и миналонощното такова, придружено с ядене през 2 ч. Днес също яде на 2 ч, а сега пищи неутешимо и не може да заспи, а очите му едни малки и кървясали... Дето се вика: "Лакомо дупе..." Добре че поне мъжо се прибра, че са има на кого да се оплача... Ако живеех във Варна, щях да отразя и аз една разходка с мацките и да си спестя целодневните неволи, ама...

Хайде, отивам да видя къде ще му излезе края и тази нощ...

# 311
  • София
  • Мнения: 1 476
За памперсите да се включа и аз Simple Smile Сменям преди ядене, ако свърши нещо по време на папкането после сменям пак, въпреки риска от повръщане внимателно сменям веднага, че после обикновено заспива и не ми се иска да стои 3 часа наакана  Peace

Къпем се всяка вечер точно заради закаляването и вечерната процедура, а не защото сме орали и копали на нивата Simple Smile Сутрин само мия дупето, през деня ползвам мокри кърпички, веднъж ни се появиха някакви пъпчици около дупето, но Судокрем помогна  Peace

Майлили, немците не са ми потвърдили още...аз ги запитах наред ли е всичко, казаха да, скоро щели да ми пратят нещата, но още нямам инфо  Rolling Eyes Утре май пак ще им пиша, че и аз се притеснявам така в неизвестност да стоя  Flutter

Пробвахме си играчката иначе, много е сладка и с нежни мелодийки и Антония се унася от звуците и, харесва я.  Наистина откъм батерии скъпо ще излиза, че те от големите /едни огромни, дебели, ако се сещате/ и няма презареждащи се такива  Rolling Eyes
Утре ще гледам да пусна и снимки на останалите придобивки, че днес пак не ми остана много време.

# 312
  • Мнения: 177
Момичета днес дадох сок от морков и ака след това доста рядко ,възможно ли е да е от това

# 313
  • Мнения: 899
Вижте:
Момичета, днес на заседание на Комисията по бюджет и финанси бяха приети промените на 2-ро четене.
ЗАВАРЕНОТО ПОЛОЖЕНИЕ Е ВКЛЮЧЕНО  newsm44

Това означава и тези, на които не са им изтекли 315 дни и тези, на които са им изтекли, но не са изтекли 410 дни ще ползват отпуск 410дни  Peace
Няма изричен текст за дохода, но от НОИ ме увериха, че няма да се преизчисляват обезщетенията  Grinning

Това, което не ни удовлетворява са 12-те месеца, които се изискват да имаш като осигурителен стаж.
Имайте предвид, че промените ще станат окончателни другата седмица, когато се гласува в зала, така че ще се опитаме и там да запазим 6-те месеца, но шансовете не са големи.

Това е от мен, моля ви стискайте палци, защото утре ще се гледа предложението ни за близнаците  Praynig
Това го тълкувам, че ще ни запазят сегашните обезщетения, а иначе хващаме 410-те дни. Единствена промяна - 12 месеца осигурителен стаж, но предполагам почти всички го имаме.
Спирам, че изписваме 21-ва стр., на път сме да ни заключат   Rolling Eyes

# 314
  • София
  • Мнения: 368
Добро утро, милички! Минавам само да ви поздравя, че след малко чакам Хедра да дойде у дома да ни види с малката! В нея ми е надеждата да ме укоражи да продължа с кърменето!  Praynig
Днес си имаме рожденничка! Сисилия, честит рожден ден! Бъди жива и здрава, много щастлива жена и майка!
Пампите сменям преди всяко хранене, Рая ака на 2 - 3 дни и в повечето случай само с Дуфалак или термомътър ( както днес сутринта ама какво количество изкара не е истина ), къпем я всяка вечер, през вечер мием главичката, дупето почиствам с мокра кърпичка или с памуче натъпено в отвара от лайка, която приготвям всяка сутрин, кремче слагам на всяко сменяне. За сега не сме имали подсичане, дано и да не се сблъсквам с този проблем.
Започнах да я повивам за да спи и при нас има ефект, в началото се дърпа и плаче, но после бързо отнася плувката. Сега спинка и я чакам дя се събуди и като дойде Хедра да се храниме.
Алис, зарадва ме много, дано да е вярно и да ни огрее завареното положение  Peace
Момичета, вашите бебчета заглеждат ли се по телевизора, компютъра и лампите? Моята фръцла все към тях гледа а знам че не е хубаво!
Отивам да простирам! После ще се отчета!

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 09:08 от trixy

Общи условия

Активация на акаунт