"Март дойде ли веднъж- ще видим кой е мацка, кой е с мъж"

  • 17 737
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 858
Хайде добър вечер и от мен.   Hug  Аз си бях при мама и не съм влизла та сега ви изчетох. Направо ме шашнахте с тия рокли и чорапогащтници за изписването   #Crazy  че те са толкова мънички човечета,ама всеки си рашава де. Аз мисля да сме си с нормално комплектче за изписване с одеалце само висчко да ни е наред.   Praynig  Пожелавам го на всички мами.
Добре дошла на новата мама krisi99  Hug  Аз лично мился че е рано за покупки,но пък повечето мами вече са си напазарували така че ти си реши.
Дърта маймуна   Hug  винаги успяваш да ме разсмееш.   Joy
Щастие и дълъг семеен живот на red_girl8602    bouquet
Друго не се сещам,освен че тази нощ беба незнам дали усети че татко и го няма ама до 3 часа ме побарка от ритници,как съм заспала незнам и сутринта пак тя ме събуди с ритници,ама не и се сърдя   Hug

# 61
Със сигурност дрешките за изписването ще са белият комплект с жирафчето, което съм снимала в албума и бежовото космонавтче с Мики Маус ( и то е снимано). Остава да купя това:
 http://www.detskydum.cz/detail/emitex-zavinovaka-auto-13301/ и готово! Ако е изключително топло, което ме съмнява, ще е с леко одеялце, което още не съм купила.
Много хубаво си го измислила.Нашето космонавтче е много дебело,дори е с ръкавички  и на крачетата е затворено,та мисля,че няма да ни е необходимо да го завиваме допълнително.За гащеризонче чакам да открият тук В Бургас магазин Премама другата седмица и от там да си взема.

Искам да ви питам за Вашето мнение - харесах си количка - синя на цвят. Много обикалях докато харесам нещо. Сигурна съм, че това е моята количка. И се колебая дали да я купя - в смисъл не е ли рано още. Ако не я купя сега може да свърши и повече да не намеря такава. Въртят ми се в главата какви ли не глупости - ами ако са объркали пола и се роди момиче??? #Crazy

Аз мисля да изчакаш специално с количката,от януари дори излизат новите модели,а на старите нови разцветки.А и няма да свърши ,не знам от къде си ,но дистрибутора на марката която си харесала ще ти я прати с наложен платеж по куриер.


 Цели три месеца имаме още, а вие вече ги изписахте дечурлигата. А за какво ще мислите в следващите три месеца бе, скици?
Права си,ама какво да правим .На мен само едни такива са ми в главата-покупките,раждането и как ще сме в къщи,хем сме с второ дете и пак вълнения.Аз мисля,че всеки го изживява различно,а според заетостта -аз по цял ден се чудя какво да правя.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 20:17 от marussia

# 62
  • Мнения: 4 428
Леле, пак голямо писане е паднало тези дни  Laughing

Ние днес с мъжо се потрошихме да чистим новата къща. Надяваме се до Коледа най-накрая да ни пуснат нормален ток и да се нанасяме  Rolling Eyes Ако ли не, явно ще го оставим за началото на януари  Tired

Гледам за тоялетите за изписването си говорите. Ние ще сме с гащеризонче. Имам два варианта /има ги в албума/ Май повече залитам по последното бяло гащеризонче  Grinning Отдолу мисля да сме с памучно боди и чорапки. В зависимост от времето ще видя дали ще слагам под гащеризона и ринатки  Rolling Eyes

Във връзка с това някой виждал ли е памучни чорапогащи, които да са за бебета 0-3мес  Rolling Eyes Аз искам да ползвам чорапогащи за под гащеризоните, ако е по-студено. Ще стои по-добре и няма да се натрупва толкова плат  Rolling Eyes Но навсякъде най-малките размери, които ги водят 0-6 мес са за бебета дори над 6мес  Tired

За майчинството - и аз имам нови надежди. В службата ме осигуряват на реална заплата и аз би трябвало да си получавам заплатата 1год  Peace  Praynig

Сега ще дочитам по-задните страници и края на предната тема  Grinning

# 63
  • Мнения: 2 495
За изписването съм си харесала един комплект на Вис Виталис, а също така и аз мисля да взема гащеризонче...само цвета не съм уточнила все още-все си мисля синьо ли да бъде или зелено newsm78
Харесала съм си и това чувалче за изписване http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/6260  някакви мнения и препоръки?
За майчинството-лично аз винаги съм се осигурявала на реалната си заплата, така че се радвам че става 1 година. Peace

# 64
  • Варна
  • Мнения: 27
Привет на всички мами от мен!
Да си призная не ми е оставало време да следя редовно постовете през последните 4-5 седмици от многото задачи, работата, уроците по английски, сватбата и пр:)) С гордост и аз вече се присъединявам към отбора на госпожите...  Малко снимки от нашето нетрадиционно събитие съм качила на адрес http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314400, с парола: 112233. Казвам нетрадиционно, защото го организирахме в Двореца на румънската кралица Мария в Балчик (любимото ни място), и не бях с бяла рокля:)) Но емоциите бяха много и денят - слънчев и незабравим.
Пожелавам на всички да сте много усмихнати, с добро настроение преди и по време на коледните празници.

# 65
  • Мнения: 422
marussia количката, която съм харесала е модел от 2008г. Гледах новата колекция за 2009 г., но цветовете хич не ми харесват.
Количката е на Инглезина, харесах я в Бейби Планет. аз съм от София.

# 66
  • Мнения: 10 024
Веселина, има малки чорапогащници в Mothercare в каквито цветове ти душа иска и различни десени. В H&M и C&A също. На мен ми подариха светлосин с Мечо Пух 56см, а има и 50см за малко бебе под 50см. baby_neutral
Г-жо Babyface- честито!  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 5 792
babyface , честито и на вас!   bouquet Страхотни снимки!  Grinning Hug Много щастие и любов!  Hug
krisi99 , добре дошла!  Peace За количката - какво да ти кажа, ако ти харесва - действай. Пък една евентуална девойка едва ли би се разсърдила да се вози в синя количка  Wink
Белла , много е сладко чувалчето!  Peace На Бебето имат с такава картинка, ама не видях това, дето си пуснала дали е тяхно. Ако да - качествени са, аз имам от тази марка от онези одеалца, дето стават на чувалчета, беше ги пуснала май Веселче  Peace (мале, какво изречение ooooh! Embarassed )
adenis , внимавай с тези контракции!  veselina_s_p , и вие с почистването!

# 68
  • Мнения: 4 428
Веселина, има малки чорапогащници в Mothercare в каквито цветове ти душа иска и различни десени. В H&M и C&A също. На мен ми подариха светлосин с Мечо Пух 56см, а има и 50см за малко бебе под 50см. baby_neutral

Благодаря ти, Дез  Hug Само дето за в Бг ме устройва само Мадъркеър  Rolling Eyes

Белла, много е сладко това комплектче  Peace И аз имам някои неща на Бебетто. Хубави са  Peace
Само имай предвид, че в Кикиморско царство цените са доста завишени. Сигурно в нормален магазин ще си го намериш по-изгодно  Peace

Криси99, щом си я харесала точно тази, си я вземи  Peace Макар, че повечето фирми правят намаления на старите модели, като излезнат новите. Но не знам дали вносителите на Инглезина ще го направят  Rolling Eyes
А за цвета - въобще да ен ти пука. Аз нарочно си взех тъмно син кош за новородено и тъмно синя кошница. Знаеш ли колко готино ще стоят розовите дрешки на фона на синята количка  Peace Ще се открояват много повече.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 21:53 от veselina_s_p

# 69
  • София
  • Мнения: 263
babyface, Честито!!!
  Разгледах снимките - много си хубава и времето май въобще не е било лошо. И снимките са много хубави.
За осигуровките си е прецакващо!!!
 НЕ разбирам какво нечестно намират някой в това че си вдигаш осигуровките за 6 месеца #Crazy !?! В моя случай аз си поех всички удръжки - и за работодателя и за мен!!! След като ме осигуряват на минимална заплата какъв  избор имам -или да търпя или ако не ме устройва - да напусна!!! Радвайте се, че вас ви осигуряват на реални заплати, защото това е нетипично за българския работодател.
А знаете ли дали майчинството започва да се изплаща 45 дни преди термина или след като родиш? Ако е второто - малко нелогично ми звучи, ама няма до се учудя ако е така.
За покупките - ние си избрахме количка вече Party - платихме я и засега е стои в магазина. Взела съм и някакви дрешки, но има още толкова неща... Shocked
Пожелавам хубава нова седмица на всички  Hug
Доскоро Wink

# 70
  • Мнения: 107
Благодаря на всички за пожеланията! Гледам интересни теми обсъждате,но за съжаление нямам време да се включа! Но при първа възможност ще пиша!   Hug за всички

# 71
  • Мнения: 267

А знаете ли дали майчинството започва да се изплаща 45 дни преди термина или след като родиш? Ако е второто - малко нелогично ми звучи, ама няма до се учудя ако е така.

Разбира се, че след като родиш и какво му е нелогичното, къде пък е логиката да ти изплащат майчинство, без да си родил? През тези 45 дни не стоиш без доходи, това ти е задължителния болничен, така, че пак ти се изплащат пари. Като го даваш болничния на работодателя, даваш и сметка, където да ти се изплащат, както и при майчинските.

А за вдигането на осигуровките - нечестно е до толкова, защото най-вероятно през всичкото време, когато си си получавала чисто заплатата не ти е хрумвало да се оплакваш, че нищо не ти взимат от нея, докато в същото време майки като теб са имали реално същата заплата, но са им я рязали всеки месец, заради въпросните осигуровки. Сещаш ли се - години наред. А сега ти се ощетяваш само за 6 месеца да си ги плащаш, но накрая пък ще взимате еднакво високо майчинство. Това без да коментираме вината на работодателя и т.н., просто питаш защо е нечестно, аз ти отговарям. Но пък понякога наистина не е до въпрос на избор.

# 72
  • Мнения: 361
добро утро  bouquet
хайде да похапнем

Аз днес съм зле- първо, че цяла нощ не спах от едни зверски киселини (какво ли не опитах), бебка и тя беше решила да упражнява приуети (майка ми иска да я записва на балет и като се видим само за това говори, та то детето се е впечатлило  Joy). Второ - днес съм на работа, а вече ама найстина не ми се идва. В стаята имам два календара и само отброявам дните  Rolling Eyes

Цветка като се появи пак да писне графика за срещата утре.

Добре дошла на Криси99 и честито на babyface
От мен лек ден и много  Hug

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 09:24 от Elg

# 73
  • София
  • Мнения: 1
 Добро утро! Simple Smile
 Еля, майка ти е с подходящо мислене за този форум, щом и за балета е помислила. Grinning
 Окича, болничните се изплащат от 45 дни преди раждането. Е, не баш, щото докато се подадат в НОИ в края на месеца, пък докато се обработят ... но все пак не се чака раждането.
 Дес(май ти се чудеше за първи клас), чуденките са излишни, щото ситуацията се мени всяка година. Например, за седмокласниците, когато синът ми беше кандидат-гимназист най-вървежна от държавните гимназии беше немската. Само четири години по-късно, при дъщеря ми, испанската набра скорост. За математиците имаше момент, в който СМГ беше вся и все, обаче сега вече има много добри математически паралелки и в други училища. Та, що не помислите по-добре повече за следващата почивка къде да я организирате? Laughing
 Хубав ден желая на всички, с малко подритвания бебешки, за да има спокойствие, че всичко е наред, но не прекалени, че мен още ме  боли пъпа от вчерашните опити на младежа да каже "здрасти" на татко си.

# 74
  • София
  • Мнения: 659
 Добро утро коремчета.
 Ние вчера украсявахме вкъщи с малкия. Естествено сложихме и лампички - на него те са му любимите.
 Следобяд отскочихме и до панаира на книгата, но малко се разочаровах защото още нямаше 17часа и повече от половината щандове бяха празни, а се води, че са до 19ч. Вярно, че вчера беше последния ден ама пък като са казали, че са до 19ч. да седят до 18.30 поне. Е, пак си купхме книжки де. За дечко Франклин естествено, а мъжлето го зарадвах с едно книжле на Толкин. Аз нищо не си харесах.
 Пак имаме нова мама - добре дошла сред нас krisi99
 
НЕ разбирам какво нечестно намират някой в това че си вдигаш осигуровките за 6 месеца #Crazy !?! В моя случай аз си поех всички удръжки - и за работодателя и за мен!!! След като ме осигуряват на минимална заплата какъв  избор имам -или да търпя или ако не ме устройва - да напусна!!! Радвайте се, че вас ви осигуряват на реални заплати, защото това е нетипично за българския работодател.
Ами oki4a, какво да ти кажа. Въпреки, че и аз съм от тези, които са си завишили осигуровките преди 6 месеца не мисля, че е честно спрямо другите, които през целия си стаж са осигурявани на реалната си заплата.  Аз също сама си внасям всичко над МОП за длъжността, на която се водя, но ще ги внасям само 6 месеца, а я попитай другите колко години си внасят личните осигуровки върху висока заплата. Най-лошото е, че има майки, които преди да забременеят не са работили и ден, а си внасят осигуровки само 6 месеца преди да родят и пак взимат колкото тези, които внасят данъци за държавата с години - или това пак ти изглежда в реда на нещата? Въобще не се чувствам ощетена от факта, че няма да взимам 90% цяла година. Работя откакто съм завършила и винаги са ме осигурявали, но не винаги върху реалния ми доход (не винаги имаш право на избор), така че не мога да имам претенции. Яд ме е на такива, които не са дали почти нищо за държавата, а сега плюят наляво и надясно, че няма да взимат пари цяла година. Тъпото в цялата работа е, че управниците едва ли не стимулираха работодателите да внасят мизерни осигуровки с тези нереално ниски МОП и ти позволяват да източваш държавата с тъпите закони, които измислят.
 Айде стига негативизъм.
 Честит празник на студентите и само шестици на изпитите, които им предстоят занапред.
 Приятен ден на всички.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 10:09 от veroniki

Общи условия

Активация на акаунт