"Март дойде ли веднъж- ще видим кой е мацка, кой е с мъж"

  • 17 774
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 673
Добро утро, мамчета!
направо ме е срам, защото изоставам по всички параграфи: нито се готвя за Коледа, нито съм избрала нещо за бебата. Струпаха се много проблеми и изобщо не ми е до пазаруване.

# 76
  • Мнения: 3 621
Честит 8 Декември на всички настоящи бивши и бъдещи студенти
Честито и на новите госпожи, с пожелание за дълъг и щастлив семеен живот


За болничните, този който е 45-дневния преди термин също се изплаща на 90% и основанието за това е бременност, а следващите вече са с основание майчинство
Хубав ден на всички, аз от днес съм отдадена на голямо мързелуване вече съм си в къщи, така е БУРГАЗЛИЙКИ хайде да се видим , да пием кафенце и да пообиколим детските магазини  Hug

# 77
  • Мнения: 2 495
Добро утро и от мен Simple Smile
Честит 8 декември на всички студенти!  bouquet
И аз вече съм си вкъщи, но днес съм на прощално парти в офиса Laughing.Тъкмо ще почерпя колегите по случай Никулден и след това мисля да пообиколя малко детските магазини.
Хубав ден на всички!

# 78
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Добро утро Simple Smile
Честит 8-ми декември   bouquet
Нямахме нет вкъщи и събота и неделя не съм влизала, та сега от 8,30 ви чета и не мога да насмогна.
Честито на младите госпожи и добре дошли на новите мами  bouquet
Зелено човече, аз не съм разбрала, че сме колежки, извинявяй Embarassed.
Колкото до решението на правителството за едната година-смятам, че е справедливо. Вярно, че от 5 месеца се осигурявам на по-висок доход, отколкото ми е заплатата, но вече 6 години банката ме осигурява на реални суми. Всеки месец 1/3 /а понякога и отгоре/ от заплатата ми отива за данъци  и осигуровки и не е честно някой, който си е получавал в кеш повече, без да плаща нещо съществено към бюджета, в един момент да взема и повече за майчинство. Писна ми от джоба ми да излизат пари за чужди майчински, пенсии, циганета и пр. А най-ми е обидно, че на собственици и съдружници във фирми дават опция да избират на каква сума да се осигуряват, а те в 80% от случаите имат несравнимо по-високи доходи от моите. И кво-Гюра да плаща, нали е патрон.
Хич не ми е до покупки, нещо и на мен ми се прецака Коледното настроение, да видим...

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 11:51 от Есме Вихронрав

# 79
  • Варна
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен! За мен започва поредната работна седмица...но не за дълго, защото мисля след Новогодишните празници да не се връщам на работа. Срам ме е да си призная, но още въобще не съм мислила за подготовката за бебето - покрай работата и грижите за каката. Но предполагам, че като си остана в къщи, ще имам достатъчно време за планове и обикаляне по магазините. По въпроса за майчинските, аз съм се осигурявала 5 год. на реалната си заплата, но миналата година смених работата и съответно минах на ниски осигуровки, които сега си доплащам за моя сметка - това прави ли ме "мошеничка"? Не ме е яд толкова за парите, а за това, че държавата отново се опитва да прецака майките. Нека намерят други начини да се борят със сивата икономика.

# 80
  • Мнения: 222
Здравейте мацки  Hug
За утре, ако не пропускам някоя мама сме:

1. cvetka-koketka
2. elg
3. shushi_13
4. TaniaR
5. зелено човече
6. добро настроение
7. Tony_st
8. kikoimery
9. dyma
10.Роси
11. vesel4e

Среща 9.50 ч. отпред пред главния вход на ЦУМ, а как ще се разпознаваме...друг въпрос  newsm78
Надявам се по снимките да се разпознаем. На тези, които са се виждали вече, лесно, ама аз като не сам - дано ви разпозная!

А и да ви се оплача - вчера бяхме на рожден ден на сестра ми - то хубаво, ама като се събраха племенника и още едно хлапе - то викове, крясъци... #Crazy бебко от вътре се побърка - така се разрита, аз се поизнервих от глъчката, та се наложи да си тръгнем рано рано... Как ще я карам - уж не се дразня от детски викове, ама вчера се побърках направо  ooooh!
Няма да се оплаквам повече  Peace
Добре дошли на новите мами! И честито на новите булки!   bouquet

# 81
  • Мнения: 1 734
Добро утро и от мен тази сутрин!
Благодаря ви за бързите отговори за дрешките за изписване, гледам и дискусия е паднала  Hug . Ами аз пак си оставам в голямо чудене, но сигурно отново ще е увито в одеяло, нещо което ми се щеше да избегна този път.

Честит празник на настоящите и минали студенти, весело изкарване на който ще празнува и забавлява.

Аз съм в едно минорно настроение, в унисон с времето навън дано не ме държи дълго, че лоша работа.
Хубав и спорен ден на всички работещи и не работещи!

# 82
  • Мнения: 3 637
Здравейте мамита!
Първо да почерпя,4е нали съм студентка  Mr. Green ,и да пожелая безпроблемно завършване на всички учащи!
И второ да се похваля,че Дядо Коледа вече мина през нас и сутринта ми донесе ъгълчето за хола  Crazy и сам много,много щастлива!
Заминавам малко у кумата на кафе да и се похваля и на нея  Joy !
Лек Ден!  Hug

# 83
  • Мнения: 1 187
ЧЕСТИТ СТУДЕНТСКИ ПРАЗНИК И ОТ МЕН!На мъж ми му остават само 6 изпита да се дипломира,ама ей го вече трета година се подмотва.. Rolling Eyes
Добре дошла на новата мама!

Днес съм станала с кокошките,ама заради мъжО,като си легна и пусна банцига...е не се трае! ooooh! До към 6:30 четох разни теми,после се рових в Продавалника и така.. Аа,харесах си там чудна възглавница за кърмене и е само 16лв. Shocked и като гледам нови вървят към 50лв.-/някой беше дал линк/та мисля да се обзаведа.М/у другото баща ми подари на Дарина подобно одеялце на тези в албума с Мечо Пух,на Дисни  и е голямо,като за юношеско легло,ще сложа и аз снимка да го видите.
Тази седмица мъж ми е отпуска,и съм замислила да навъртя километража яко.Искам да отскоча до Джъмбо,до аутлета на Венис,до Бриколаж,до Метро и още куп магазини.Не съм си харесала никакви пердета още а и подарък на племенника не съм измислила.. ooooh! Ще ми се до другата седмица да съм приключила с подаръците,за да се фокусирам в/у рожденния ден на Дарина,че и там си е обикаляне за това и онова,а без кола не излизам. Naughty

Nefertity в миналия пост пропуснах да ти честитя синята новина,та сега-честито! Simple Smile

Момичета,с най-добри чувства ви казвам,че май изперквате с всички тия"много важни" въпроси. ooooh! Ще имате време и възможност да луднете,повярвайте ми и тогава ще се поровя да ви цитирам постовете ви,та белким ви оправя настроението.И аз като Мънки страшно се забавлявам като ви чета,но признавам не съм толкова духовита като нея в отговорите. Peace
Колко от вас са наясно как ще процедират с ваксините,кърменето/храненето с АМ/,захранване,двигателно развитие..?!Ама така е,нали трябва и тогава да се истерясва и да се обърка човек качествено дотолкова,че да не знае какво да прави,и понеже не е информиран,и в същото време притеснен и уплашен,приема всеки по-убедителен съвет за верен! Naughty Сега имате възможност-четете,после ще ядете и ще спите не когато на вас ви се иска,а когато имате време за това!

оki4a мислех да ти дам един обстоен отговор на питането ти за майчинството,но гледам  veroniki и Nagaina са ти пояснили за какво всъщност иде реч.

Danielkka честита типридобивка,със здраве да си го ползвате!

На срещата в неделя най-вероятно пак няма да мога да дойда,ще излизаме семейно.За курса утре обаче мога и да сколасам. Rolling Eyes

Хайде аз се мятам на колата и отпрашвам към Хиполенд,че в петък в градината ще идва Дядо Коледа и не съм взела подарък,а и рожденния ден на Дари наближава/24.12/и писахме в писмото че искаме кухня за РД и бейби Анабел за Коледа,та днес ще има яко изваждане. Money
Ей, от миналата година не се лъже-два подаръка и за двата празника и това е.

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро и от мен. На всички студени честит празник.
Някой питаше за бебешки чорапогащници ето тук има

# 85
  • София
  • Мнения: 5 795
Привет!
Честит празник на всички бивши и настоящи студенти!  Hug Grinning
И аз не съм открила сезона на покупките, подаръците и украсяването  Blush Рано ми е за всичко. А и настроението хич не ми е Коледно - една елха ще ми стои нелепо някак си.  Rolling Eyes
За осигуровките - аз също досега съм осигурявана на реалната заплата, ама тя беше смешно ниска. Искаше ми се сега да се получи нещо друго, ама не стана.  Laughing  Crazy Живи и здрави да сме!  Simple Smile
Добро утро и от мен. На всички студени честит празник.
Някой питаше за бебешки чорапогащници ето тук има
тези май са за по-големички деца или не  Rolling Eyes аз си карах със сина ми на ританки, защо още от бебе да го стягам с разни чорапогащници  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 99
ДА си кажа и аз за осигуровките...Аз съм осигурявана на реалната заплата, но...поощрявам и не упреквам бъдещите майки, които си "вдигат" осигуровките. Ми в крайна сметка щом може да се възползват нека!!! Все пак живеем в България!!!  Имаше някакъв коментар ( не помня на кого беше ) ...нещо като възмущение един вид ,че се взима образно казано от пенсията на баба си ....еми като ви е жал за баба и дядо чудесна възможност да им се помогне

# 87
  • Мнения: 660
Ха здрасти и от мен,
Влизам набързо, че тази седмица пак се очертава голяма лудница в службата. Sad

Първо - честито на всички именници, рожденници и т.н. празнуващи празници. /не ги запомних всички, че се наложи бързичко да чета, че събота и неделя бяхме на "обекта"-стартирахме яко работата по довършването и обзавеждането на апартамента, че то март ейго де е... и нямах време за нет./

Добре дошли на мовите мами и честито на госпожите...  bouquet
С гордост и аз вече се присъединявам към отбора на госпожите...  Малко снимки от нашето нетрадиционно събитие съм качила на адрес http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314400, с парола: 112233. Казвам нетрадиционно, защото го организирахме в Двореца на румънската кралица Мария в Балчик (любимото ни място), и не бях с бяла рокля:)) Но емоциите бяха много и денят - слънчев и незабравим.
babyface, страхотна сватба - в мой стил и ние бяхме така, но на 15 юни и подписахме и се венчахме в Копривцища - прекрасно място /и цялата дандания бе решена в прасковено-оранжев цвят/...наистина страхотно изживяване. Много щастие и дълъг семеен живот!!

За осигуровките - и аз се осигурявам на реалните си доходи от както се помня, разбирайте откакто работя.
Аз обаче имам въпрос към счетоводителите с моят казус: осигурявам се на 2 трудови договора - единият е основен и втори допълнителен, като и по двата договора ми текат здравни, пенционни и всякакви други осигуровки и данъци. Отделно от това работя и на граждански договори, като за всеки допълнителен доход си плащам данъците в началото на следваща година с Данъчна декларация както си му е реда. Та въпросът ми е: Дали за тези 12 мес. ще получавам 90% от двата трудови договора, или само от едният? Пак казвам, че работя в държавно учреждение и всичко е законно.

Дами, сбъркахте ме с тоалетите за изписването - аз нали съм пълен профан за всички бебозански истории, а и сега мисля как да се справим до края на февруари с паркети, бани и кухни...та нямам  и време да мисля де, ама се надявам в януари като само чакаме мебели, вече да имам идеи и за това.

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Elwing над самата снимка има "опции" там са дадени размерите и цветовете  Wink

# 89
  • Мнения: 99
Тони , не съм счетоводител, но на мен  ми звучи логично да се вземат под внимание всичките ти договори   Simple Smile
 Нефертитито май ги разбира тези работи, да се произнесе  !!!

Общи условия

Активация на акаунт