И в АПРИЛската дружина, бременна мама вече има!!!

  • 22 912
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 139
Здравейте!
За плодовете-давам ябълка,банан и грозде засега!
Несинеси не знам в кой магазин го има,но наистина е страхотно Peace
Сиси-никак не е тежка количката,а напротив-6 кила и половина е-една от най-леките! Аз главно затова си я избрах! Иначе харесах много на Пег Перего една,защото имаше поставки за чашки(мойта несбъдната мечта),но беше 12 кила и взех Бъгстъра-много съм доволна!
Ласси мерси! И аз се чуда защо ни се случват все такива неща! И то при положение,че я пазя и я вардя като очите си! Надявам се вече да нямаме такива произшествия! Praynig
Аз малко се поуспокоих(ама мъничко де),защото беба днес направи няколко крачки в проходилката Praynig Имаше една нова играчка и явно много искаше да я вземе и направи крачки! МЗоля се всичко да е наред!
И да ви се оплача-днес нали нямаме кухня,та Милена не искаше пюрета никакви! Много трудно се изхранихме днес #Crazy

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Дидимора, какви памперси ползвате? Аз минах през това наскоро Tired 8 месеца купувам "Либеро" от един и същи магазин, но един ден беше затворен и пратих мъжа ми до друг. Е, стана страшна работа. Тетра варих, с Бочко мазах, със Здраве - никакъв ефект. Накрая отидох в "нашия" си магазин да взема друга марка памперси и момичето ми каза, че ако съм взела от въпросния друг магазин, е алергична реакция, защото зареждат ментета. Купих пак Либеро и за два дни се оправи, все едно нищо не е било Shocked
Онче, аз не топля пюрета. С дуетите на Хип не съм имала проблем.
Ваня, браво на детето  bouquet Аз таквиз неща не мога да правя Embarassed

# 32
  • Варна
  • Мнения: 435
Хайде ПЛЯСССССССс и от мен в новата тема!

Емма, благодарско, за което. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Относно колажа, ако някой не е разбрал, краен срок 20 декември. Виждам че има снимки, които не са подходящи, затова ПОВТАРЯМ:Снимките да са в анфас, в близък план, но до такава степен, че да мога да изрежа лицето в кръг. При някои не се получава, защото кръга излиза извън снимката, така че, моля Петя, Милена1976, Доли дог, Сиска р и Маринела Фло  да се поправят.

Пресни плодове - давам круши, ябълки, банани.
Диди, нас Бочко ни оправя, но за по-дълъг период от време. 2-3 дни.
Съни, това със суджука бих го изпробвала, ама нямаме нито един зъб. Ще отложа докато поне един не излезе.

Сетих се да питам нещо: забелязала съм, че мойта щерка прави едни движнения, както ний големите, когато ни побиват тръпки. Уф, как го написах, дано ме разбере някой. Та тя го прави доста често това, и почвам да се притеснявам. Има ли други?

Аз нямам снимка на мен и мъжо от бебе, но по тази долу може да разберете на кого ще мяза в бъдеще:

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 23:36 от Alokazia

# 33
  • Мнения: 139
Мирка,виждам,че си тук! Кажи как сте Hug

# 34
  • Мнения: X
Алоказия, Дари така потръпва и потреперва и то започна да го прави доста често ... и аз се притеснявам. В началото го правеше сано като хапва нещо киселко, а сега и без да яде..незнам какво е, но в интерес на истината и на мен ми се случва без причина.

# 35
  • Мнения: 200
Ето ни и нас  Hug Благодаря на всички ви за загрижеността, адски много ми липсвахте  Hug

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Постът ми ще бъде дълъг....(извинявам се предварително, но както съм ви казвала, тук си водя нещо като "онлайн дневник"  и за това искам да го имам написано)

(сряда вечер около 22ч, след 8-то изхождане)..звънах на педи, тя спеше, каза като сме толкоз шашнати да ходим до Педиaтрията. Набързо се облякохме и отидохме, там заварихме едно дете с Рубеола ( #Crazy #Crazy #Crazy) , вкараха ни в няква стаичка из едни коридори за да нямаме контакт. Казаха че щом сме с р-во сме за Инфекциозна Отидохме там оказа сe че сме за приемане в болница, да решаваме кво ще правим. Аз като чух "приемане", "болница" и си ивкам " ааа нее", но в крайна сметка ни записаха и ни изпратиха в друга сграда. Аз се шашнах защото очаквах адската мизерия и гнилоч, а то се оказа супер чисто, миришещо на хубаво отделение. Лекарката и сестрите, които ни приеха бяха супер симпатични. Поисках си отделна стая (викам си ще плащам, ама поне няма да се гъчкам с други болни и да си предаваме инфекции само), настаниха ме в супер чиста, подредена стая, с шкафчета, гардероб, удобно голямо легло, кошарка (метална и мн стабилна) за Габи и собствена баня и тоалетна (супер чиста, все едно бях в хотел). Всичко измазано, направено, абе останах очарована! Сестрата притичваше насам натам да ми помага и да ми показва кое къде е, а Васко отиде до нас за багаж. И така настанихме се. Цяла вечер не спах от притеснение. На сутринта ни извикаха да слагат абокат (незнам дали така се пише) , 15 мин рева мойто чаве, а лекарките ухилени и доволни ми я връчиха и викат" Ух ние къде боцкахме, къде я мачкахме таз хубавица...много ти е сладка и пухкава"  Wink  От 10 сутринта до 11 вечерта, Габи беше на система от 500мл Натриев Хлорид с глюкоза, и тъй като е бебе, с-мата капеше супер бавно.

 Ето крачето и :



a тя цял ден трябваше да е в хоризонтално положение и да не си вдига крачето на горе, беше супер гадно, рева много и само ме гледаше ей така :


На следващият ден беше супер весела, имаше си пак цвят, не беше бледа с поддутите очи.Уж в събота можеха да ни изпишат, но според мен се подсигуриха с още един ден, в петък беше акала 3 пъти, ама гъстичко, а в събота само веднъж.Но пък честно да ви кажа реших вместо да се депресирам да използвам времето (без компове, тв и тн) в това да чета, да си разсъждавам, абе въобще да седна и да помисля за себе си, за живота ми, за всичко. Габи в петък беше вече добре, спинкаше доста и аз се одтадох на истинска релаксация. Допрочетох си "Алхимикът" и честно да ви кажа тази книга промени виждането ми за много неща, зареждаше ме супер положително. Както и да е да не ви отегчавам пък хептен  Whistling

Габа междувременно облиза цялата кошарка (имунитет гради детето  Mr. Green)



Ето ни и вече здрави и готови за тръгване към къщи  Hug



Днес ни изписаха, дойде сестрата и каза по 30лв на ден, обаче се оказа, че след като съм кърмачка Е БЕЗПЛАТНО : Hug Mr. Green  Е то е логично де, ама мислих че все пак ще си платя Wink Сега сме си вече у дома, но аз съм с болно гърло и чести прихождания до 00, сигурно съм лепнала нещо, ходя с маска у нас, ама какво да се прави Sad
 Няма по-хубаво място от дома Simple Smile

Искам само да кажа че Инфекциозна болница е много прилично заведение, лекарите и сестрите се държаха страхотно, бяха много услужливи, разбиращи, много е чисто и подредено. Янче нищо не са ми казали да изхвърлям, сега изпрахме всичко основно и измих играчките и, ама то в нашата  стая освен лекарите и Васко, никой не влизаше Simple Smile

Благодаря много на Емма, Яна и Ванчето които ми писаха и ме разтушиха в този труден момент. Hug

Аз получих първата си коледна картичка в болницата (Васко ми я донесе), страхотна е...Миленче благодаря ти! Сложих си я на видно място и си я четях постоянно, много хубаво ми ставаше и ми напомняше че идват празници и всичко ще е наред  Hug

пп- щях да забравя, май без да искам отучих Габи от биба. Купих и ортодонтски много готин биберон, специален за бебета със зъбки, ама като го засмуче и идва голям и се дави..Но аз упорита, викам ще свикне и  и прибрах всички др биби и само с този кара, ама тя се мъчи душата мъчи и вече никва биба не ще. Заспива без биба или само го гризе този новия  hahaha

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 01:01 от Aquariel

# 36
  • Мнения: 139
Мирка,много се радвам ,че всичко мина! Да,наистина отделението е ремонтирано,обаче си е инфекциозна болница #Crazy Аз също лепнах вирус там Sick И аз исках вип стая,но нямаше бебешка кошара,та си носих от вкъщи! Беше ми много болнично и се чуваха бебчетата от съседната стая как плачкаха непрекъснато и бебка се стряскаше! На мен ми казаха да изхвърля даже кошарата,но мисля,че като се измият нещата няма проблем! Но шишетата ги изхвърлих и тях! И нас веднага ни пратиха за постъпване-първо,че като отидохме на лекар беба вече повръщаше на 5 минути стомашните си сокове и второ,че толкова малки бебета с тази диагноза винаги пращат в болница,заради риска от обезводняване! Радвам се,че сте срещнали мило отношение! Представям си Габка как е плачкала докато и сложат системата,Миленка плачка както никога и я бодоха 40 минути и така и не успяха! Аз вече съм се запасила с разтвор и лечебна Хумана да си имам ако пак се случи! Много се радвам,че сте добре! Пожелавам ви най-хубавите коледни празници и без никакви премеждия вече Heart Eyes
Миленка има абсолютно същото боди Hug

# 37
  • Мнения: 6 713
Аквариелче, мила много се радвам, че сте си вкъщи! Heart Eyes Да се оправяш от тоя вирус и ти! Praynig Нацелувай Габка от нас с Лидия! Hug Heart Eyes  Hug

Алокация не съм забелязала такова нещо, не мисля че имаш основание за притеснение, ама ти питай доки за успокоение! Hug

# 38
  • Мнения: 200
ох Янче милите бебочета, последната вечер докараха едно, дето кашляше милото. Иначе в съседство имаше по-голямо детенце и то не плачкаше толкова Wink Знам че си е болница и е гадно, ама аз се опитах максимално да гледам положително на нещата и да не се депресирам. Прочетох за твоите премеждия, абе да не ви е урочасал някой???  newsm78 Да целунеш бебка от нас  Heart Eyes

Ема спешъл фор Ю- Нали много гледам Анатомията, че поназнайвам вече туй онуй  Joy Joy Joy Докато течеше системата на Габи, гледам много мехурчета има в нея, викнах сестрата, тя вика "Споко, не са опасни, ако е прекъснато от въздух тогава, ама само малки мехурчета не" Викам си добре....но случайно видях едно такова прекъснато и се ошашках, изтичах и викнах пак сестрата, тя почука върху него и то се разпръсна на малки мехурчета и вика "Айде за да не се шашкаш ще го излеем", извади системата и го изля  #Crazy После видях още едно такова образувание (тъй да го нарека медицински  hahaha) и вече нали съм половин лекар, сама си ги почуквах и си ги разснасях. Че така, готова съм за участие в Анатомията, половин стаж изкарах почти  hahaha

ай стига съм ви писала простотии, лека нощ  Hug

ЛУРДЕС да се нацелувате и вие с Лидийка от нас  Two Hearts

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 12:10 от Aquariel

# 39
  • Мнения: 354
Гледам нямате кафенце - ето ви едно от мен.

Добре завърнали се на Мирка и Габи, както и бързо оправяне на всички болни бебоци...

# 40
  • Мнения: X


Ми айде добро утро!!!Радвам се наистина че Мирка и Жабката са се прибрали, това е мой голям ужас, да трябва да лежа в болница с детето-колкото и да е хубава....дано на никой не се налага вече! А иначе съвсем се притесних Мира като си написала това за кашлящото бебе-нали и моя син е с една отвратителна кашлица и вече не знам какво да правя. много ме е яд че тук във Варна няма такива педиатри като в София, на които да се обадиш и да дойдат на частен преглед по всяко време на денонощието.... Rolling Eyes
 На Самуил му спрях кранчето на твърдата храна и от повече от седмица е пак на мляко, но продължава да си ака по малко и твърдо по 100 пъти на ден. Смятайте колко време след като сме яли една храна още не можем да я изхвърлим...ама се отплеснах и аз.
  Диде, и на Сумо му с беше позачервил задника-мазах с Бочко-нищо, мазах с кем Здраве-като че ли по-добре стана, ама не знам, май на всяко хлапе различен крем действа.
 Друго глупаво нещо нямам да ви напиша, тъй че спирам.
 Танзен-тенк ю, менк ю, шамаренк ю  Grinning.

 Ей, да бе, ЧЕСТИТО на мъниците Елица, Ава и Габи на новата мама (дето не пише) и на всички, които се чувстват все още студенти!!!!



# 41
  • Мнения: 16
Мерси за кафенцето и добро утро!
Много се радвам че Габка се е оправила и че има светлина в тунела на българските медицински заведения: че не всички са мръсни, с невъзпитан и зъл персонал и непрофесионално отношение. Искрено се надявам на никой повече да не му се налага да проверява така ли е не е ли!
И Калоян продължава да е с обринати тестиси и явно го сърбят- не знам дали да продължавам да го мажа с Банеоцин и дали една седмица не е достатъчна и дали да не потърся и аз нещо от рода на това кремче на Клоран или Мустела? Някой да каже нещо по въпроса?
Хубав ден от нас!

# 42
  • Мнения: 242
Добро утро айде заповядайте у нас на гости http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9277077
 Сега да се редактирам
 Миркаааааааа радвам се че сте си вкъщи и че всичко е минало добре и че сте добре,а ти гледай от добратата страна за твойто разтройство,аз така смъкнах няколко килограма Wink Майтапче много се радвам да ви видя тук С Габата.
 Благодаря за отговорите за дупето,продължаваме войната,днес мисля да я мия с Калиев перманганат дса видим какво ще стане,иначе памперси не сме сменяли Голд.Абе незнам,ппросто единия ден я приспах с мокър памперс,ми забравих,кво да направя пък и тя само ми ревеше ,и после се събуди с почервеняло дупе.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 08:44 от didimora

# 43
  • София
  • Мнения: 749
Добро утро  Hug

Мира, Габи, добре дошли  Hug Повече никакви отцепвания от колектива  Naughty
А колкото и парадоксално да звучи - направо имате късмет, че преди няколко седмици приключиха с ремонта на Инфекциозна (писаха в пресата). Преди какво беше ... Sick Sick Sick Инфекция хващаш само като доближиш болницата на 200 метра. Нямам думи, с които да опиша потресаващото й състояние преди...Лошото е, че много скоро всичко направено сега ще се амротизира и съвсем няма да прилича на хотел...Както и да е, де...На никой да не му се налага да пребивава там  Peace

Мацки, аз у нас няма да ви каня, че е много тясно  Flutter Но у вас ще дойда...с цялото си нахалство Wink

Вие решихте ли какви коледни подаръци ще подарявате на половинките  newsm78 Аз май да - ще взема да пратя моя на Вега тест. То е ясно, че диета не може да пази, ама поне да го светнат на по-малко дебелеещи храни, че...иначе трябва да му сменям гардероба от- до   ooooh!

За козметика аз компетентно мнение не мога да дам  Embarassed Просто не ползвам ...ни за мен, ни за децата  Peace

Alokazia, и Косьо потреперва така изведнъж (не знам защо, но аз съм решила, че тогава пишка). И едно друго много странно движение прави - рязко си навежда главата надолу (все едно се опитва да си допре брадичката до гърдите). А от вчера пък започна ужасно да се плези ...много грозна гледка Rolling Eyes Дано бързо се откаже, че отказвам да го извеждам навън такъв  Naughty

# 44
  • Мнения: 319
Добро утро!
Мирка никакво ходене вече до инфекциозна и до всякакви други болници,осве за мерки и теглилки Hug
Alokazia все забравям ooooh!... и Даниел така потръпва/изтърсва се от доста време съм го забелязала..Ванче как реши,че като пишка прави така newsm78 Коледните подаръци с мъжа вече си ги подарихме,стига толкова Peace

Общи условия

Активация на акаунт