Торта "Тръбички с вишни"

  • 38 272
  • 226
  •   1
Отговори
# 165
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Абе знам го аз сладкиша със стъргано тесто и често го правя, ама на сърце ми са тези тръбички. Те ягодите са цели и мисля ,че няма да се разкашкат, ще пробвам, пък каквото сабя покаже. Иначе ще трябва да скокна до пазара за чурешки  Blush

# 166
  • София
  • Мнения: 1 762
marulka_s , аз я правих със сладко от боровинки. Стана си супер. Е, малко потече , докато се пече, ама то си е нормално. Няма да ти се разкашкат ягодите, действай смело   Peace

# 167
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
marulka_s , аз я правих със сладко от боровинки. Стана си супер. Е, малко потече , докато се пече, ама то си е нормално. Няма да ти се разкашкат ягодите, действай смело   Peace

Хихик, ще яде Асан баница значи  Mr. Green Ще действам днес по предназначение и до утре едва ще изтрая сигурно.

# 168
  • Мнения: 11 747
Да споделя един вариант, който съм виждала и хапвала - доста вкусен и май доста различен от този салдкиш, но има нещо общо.

На времето познавах една арменка, тя правеше нещо подобно, но доста различно всъщност - пак такива тръбички, но от бутер тесто, а пълнежа беше счукани орехи и захар, с канела. След като се изпекат, пак се нареждаха така, на пирамидка, но крема, с който сглобяваше и намазваше отгоре беше от кр. масло, варено кондензирано мляко и ром. Оставя се, разбира се да престои 1 ден и така се яде. Ставаше разкошно!! По- тежък десерт се получава, но пък е много вкусно.

Сега прочетох, че се коментира сладкиш с настъргано тесто... За какво по- точно става дума? Че аз от същата арменка знам и едно много интересно, тя му казваше 'Мравуняк' - цялото беше от настъргано тесто, то се получаваха топчета, слепени с нещо като крем - омеква, много е вкусно и има доста нетрадиционен вид...

# 169
  • Мнения: 7 424


Сега прочетох, че се коментира сладкиш с настъргано тесто... За какво по- точно става дума? Че аз от същата арменка знам и едно много интересно, тя му казваше 'Мравуняк' - цялото беше от настъргано тесто, то се получаваха топчета, слепени с нещо като крем - омеква, много е вкусно и има доста нетрадиционен вид...
  Сладкишът ,който коментираме може  е този

    Иначе се сещам за "Марвуняка"! thumbsup Много вкусна ,но и супер калорична тортичка.От стъргано(по-скоро пуснато през механична месомелачка) маслено тесто и крем от кондензирано мляко и краве масло. Crazy
 

# 170
  • Мнения: 11 747
Ааааа, да! Това е!  Grinning  Но, пак има известна разлика - тя правеше крема с мед и малко какао, освен кондензираното мляко и маслото. Даже меда беше доста и като хапваш, усещаше се ясно медения вкус - много приятно. Страхотия, много е вкусно, но вярно и калорично... То, кое ли не е калорично  Tired
Това за машинката за месо е идея, но моята позната го стържеше на ренде. Може би, защото нямаше машинка за месо и това е измислила...
Как му е оригиналното име? Киевски ли?

Ааааа, сега прочетох по- внимателно!!  Simple Smile Точно Мравуняк си е!  Peace

# 171
  • Мнения: 7 424
  Намерих още един Мравуняк ,който е с мед,но си е по-различен....Абсолютна калорична бомба!!! devil

Ето тук.

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 22:23 от Селма

# 172
  • Мнения: 11 747
Да, доста по- различно е. Горното е много близко до това, което съм виждала на живо и яла!  Тестото беше ронливо, маслено тесто, тя го замразяваше, за да е стегнато и удобно за стъргане. Печеше се, бъркаше се и така.  Топчетата ставаха малко по- дребни от първата снимка, тя доста силно го натъпкваше във формата и стоеше по- плъно. Режеше се на парче. Лелеее, от години не съм го яла...

# 173
  • Мнения: 7 424
  Ето и още едни тръбички с вишни,които в този си вариант се казват  Торта "Манастирска Изба".
  Направени са от маслено тесто.
  По-късно ще пусна снимка и на разрез.



# 174
  • Мнения: 429
  Ето и още едни тръбички с вишни,които в този си вариант се казват  Торта "Манастирска Изба".
  Направени са от маслено тесто.
  По-късно ще пусна снимка и на разрез.





Тръпнем от очакване  Hug

# 175
  • Мнения: 729
Много вкусно изглежда и звучи!  chef

Аз съм правила такива тръбички само с локум, пека и поръсвам с пудра захар. Винаги са ми допадали, но са като отделни пурички, а така изглежда още  по-вкусно!

# 176
  • Мнения: 11 747
Селма, сигурно имаш предвид бутер тесто? Че под 'маслено' обичайно се разбира ронливо-маслено.

emsy, то като се намаже с крем, да си попие от него е съвсем друга работа  Peace

п.п. И аз чакам снимка на разреза  Simple Smile  поне да повоайорствам  Simple Smile

# 177
  • Мнения: 7 424
Селма, сигурно имаш предвид бутер тесто? Че под 'маслено' обичайно се разбира ронливо-маслено.

 Точно маслено-ронливото тесто имах пред вид. Peace
  Много хубава на вкус е станала тортата!Друг път само ще направя тръбичките по-тънки и по-дълги(или,може би,повече на брой... newsm78 ).Иначе страхотно са попили крема.Тортата се реже много лесно,за разлика от тази с точени кори.
  Май по-нататък ще правя точно този вариант:"Манастирска Изба". Grinning
  Ето го и разрезът.

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 17:51 от Селма

# 178
  • Мнения: 11 747
Аааа, виж ти! Не съм очквала да са от ронливо маслено тесто, изненадах се! Аз реших, че е от бутер тесто, понеже сама си споменавала за този вариант. Той и другия, явно е споменаван, ама аз като не съм чела темата....  Blush    Сигурна съм, че е станало хубаво!  Peace

# 179
  • Мнения: 7 424
Той и другия, явно е споменаван, ама аз като не съм чела темата....  Blush    Сигурна съм, че е станало хубаво!  Peace
  Това е  вариант номер 3,Пинке! Crazy  Laughing
  Хубав е ,да! Grinning
 

Общи условия

Активация на акаунт