Коледа идва,зиматa е тук,а подарък имаме най-голям-Май ще се роди Беборан!№11

  • 16 549
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7
tedy , моя приятелка си прави амниоцентеза преди 2 седмици заради висок риск при БХС в "Света София", но при същото изследване в МД и беше излязло 1:750....Тя така или иначе се беше шашардисала (и нормално де) и реши да си направи амнио за нейно спокойствие. Бяха й обяснили, че риска при тях се води 1:400. Самата процедура й е направила д-р Димитрова (може би доц...) и ми сподели, че е съвсем безболезнено и много кратко. При нея лошото беше, че й забавиха много резултатите, тъй като жената, която правила лаб. изследване била в отпуска та станаха 2 седмици чакане, но пък като излезязоха се оказа, че бебчето е здраво. Все пак амниото е най-голямата сигурност за здравето на бебето, която може една жена да има по време на бременността си. Желая ти всичко да мине за нула време, за да можеш после да се радваш на добрите резултати!
Алерина , и аз си помислих в началото, че е нещо като липса на витамини, но все пак до сега не ми се е случвало такова чудо, чак да се люспят ноктите...пък и лекарката ми не е от онези дето се шашкат за нищо, така че и аз не съм склонна да го подмина като симптом...

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 16:38 от Ани Борисова

# 286
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Малко не ми е ясна процедурата. Казаха ми да си направя ПКК, направление за хоспитализация и талонче за кръвната група и сутринта да съм при доц. Георгиева от Майчин дом. А пък после какво става... никой не благоволи да ми каже.

Ето ти малко инфо за амниоцинтезата.

По тoзи повод да ви питам - взимали ли са ви материал за микробиологично изследване и кога? На мен досега никой не ми е предлагал, та се чудя дали да си искам...  Rolling Eyes
Моя доктор е на мнение, че микробиология се прави само при съмнения за някаква инфекция или гъби, затова не ми е пускал нито предишната, нито тази бременност. Но аз си ходя на редовни прегледи при него по принцип и той е запознат с общото ми състояние.

# 287
  • София
  • Мнения: 6 074

Моя доктор е на мнение, че микробиология се прави само при съмнения за някаква инфекция или гъби, затова не ми е пускал нито предишната, нито тази бременност. Но аз си ходя на редовни прегледи при него по принцип и той е запознат с общото ми състояние.
А той как преценява дали има съмнения за инфекции, преглежда ли те гинекологично? (ако това е терминът...)

# 288
  • Мнения: 0
Благодаря момичета за подкрепата.

Аз успях да си запиша час за ФМ при Марков на 18.12 (вчера едно момиче го отменило, какъв късмет) иначе имах за 12.01 ама късничко ми се вижда. Така че смятам да изчакам прегледа при него и след това да си направя амнио-то. То е ясно че без него няма да се мине. Мина ми през ума да си направя и втори БХС, ама ако излезнат различни резултати къде е гаранцията че този който евентуално ще покаже че всичко е ОК е верния?
Мисля си обаче да не ходя при Георгиева. Ако някой има някаква информация за Димитрова, четох на много места хубави отзиви за нея.

# 289
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413

Моя доктор е на мнение, че микробиология се прави само при съмнения за някаква инфекция или гъби, затова не ми е пускал нито предишната, нито тази бременност. Но аз си ходя на редовни прегледи при него по принцип и той е запознат с общото ми състояние.
А той как преценява дали има съмнения за инфекции, преглежда ли те гинекологично? (ако това е терминът...)
За гъбите - аз го уведомявам, ако имам течение с мирис и цвят. За инфекцията - при изследване на урина се следят няколко параметри, при които ако има отклонение се прави преглед и евентуално цитонамазка. Но пак казвам, лекаря ми ме познава много добре, защото съм му пациентка повече от 3 години.

# 290
  • София
  • Мнения: 6 074
Ох, то и при моята лекарка ходя отдавна, но напоследък не се впечатлява, като ́и кажа, че имам някакво течение; само пита дали имам сърбежи и други оплаквания. Аз мога да си искам преглед на ЖК, само не знам дали няма да навреди нещо това ръчкане там долу...

# 291
  • Варна
  • Мнения: 618
Заповядайте в новата тема!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357018.0

# 292
  • Мнения: 204
Здравейте моми4ета,видях ,4е ве4е мислите за креват4ета и коли4ки.Аз ве4е креват4е и обиколник си харесах,коли4ка няма да  купувам ,имам трио на кико.Искам да ви питам ,вие ве4е купихте ли някоя дрешка,аз  искам да си купя ,но  се чудя  само паму4ни ли да взема или  и плюшени.Вси4ки мой близки са с зимни беб4ета,моята дъщеря май беше с летни дрехи в Италия,но в БГ е хладно,ще се радвам ,ако напишете вашето мнение.Успешна седмица на вси4ки.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт