Вигантол ойл ДА или НЕ

  • 18 341
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз давам и не сме имали проблем.
Спрях го преди месец, понеже го свършихме и забравих да взема, но на последната консултация докторката ме посъветва пак да му взема.

# 16
  • Мнения: 817
Не знам дали да даваш или не -това с педиатърката трябва да го обсъдиш.Аз лично давах до скоро,защото синът ми е още с незатворена фонтанела.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
това е витамин д, не виждам как би могъл д предизвиква изпотяване, но така или иначе това е проблем за обсъжданес педиатър, а не причина за взимане на решение за недаването на вигантол...
докато расте все ще има необходимост от него, така че се консултирай с лекаря на детето Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Само през зимата. Аз давах, но от дъжд на вятър, че и зимата беше много мека и слънчева преди 2 години.  И по принцип излизаме доста.

# 19
  • Мнения: 741
Давах до 1год,и според мен е важен

# 20
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И двете ми деца бяха зимни бебета и съм давала до към 10-тия месец.

# 21
  • София
  • Мнения: 932
Гласувах с Не !
Аз не съм давала , но дъщеря ми е лятно бебе. А и всеки ден сме били( и сме навън) , намирах го за излишно. За зимните бебета не знам, не смея да казвам да или не, то независимо какво бебе е , родителя е този който преценява да даде ли или не, зависи каква информация има и как я приема за своето дете.
За мен лично ако има нужда , бебето тогава нека се дава , но ако няма явни признаци(клинични) и още повече е лятно бебе , тогава не виждам защо.  А и в кърмата и в АМ има витамин Д.
Но всеки сам преценява  Peace, аз мисля че ако не се предозира дозата,  не са толкова вредни капките , а полезни , но каква е правилната доза ....?! , защото и на мен педиатъра ми изписа още на втория месец , по две капки , без видима причина , просто такава му е практиката и всеки път увеличаваше според месеците на бебето , без да има нужда. Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 18:58 от nellyani

# 22
  • Мнения: 1 372
Не не съм давала. Дъщеря ми е лятно бебе, бяхме навън всеки ден, а и в страната в  която живея има много слънчеви дни. Смятам го за излишно!

# 23
# 24
  • Мнения: 96
     Не съм давала и няма да давам.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 337
Принципно аз ли4но съм против майките да си поставят диагнози за състоянието на децата им ,АКО има нали4ен проблем...

Ако мислиш ,4е потенето ве4е е във фаза,която е притеснителна не виждам защо не си се обърнала към лекар Rolling Eyes ТОва са сериозни неща..Колкото до вигантола- това си е вит.Д- за мен няма нищо общо с потенето и не е вреден,а само полезен..тоест ако не помогне - няма и да навреди...лекарите го изписват защото де4ицата растат бързо (някои наддават по-бързо) и появата на рахит в тази възраст е опасна и нежелана... Peace

# 26
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Давах цялата минала зима и сега от време на време.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Да, давах.Сина ми имаше и рахит и се наложи да пие по 4 капки.
И това беше предписано от лекарката на детето, не от мен.

# 28
  • Мнения: 2 111
Гласувах с ДА.
Дъщеря ми е зимно бебе и все още го давам по съвет на педиатъра,защото не е затворена фонтанелата.

# 29
  • Мнения: 37
Гласувах с ДА  според мен е важен особено за зимните бебета

Общи условия

Активация на акаунт