Любители на кучета - 4

  • 34 659
  • 420
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 335
erota, тук има синтезирано инфо. Сигурно ще намериш нещо полезно.
http://dog.bg/forum/index.php/topic,9454.0.html
Съжалявам за дакелката  Sad Hug  Не зная при вас след като вече има заболяване дали кастрирането би повлияло или е излишен стрес за организма на възрастната дама. Бих обсъдила много обстойно с вет (че и с повече от един) възможните опции. Така като гледам тя е имала сериозен проблем, който си се е точел във времето (лъжливите бременности). Не знам защо лекарите не са ви посъветвали да я кастрирате още след втората такава ... изумена съм по-точно  newsm78
Борете се и не се предавайте!

# 76
  • Мнения: 575
Здравейте.
Благодаря на всички за вниманието към нас Hug
Щеше ми се Кари да си запази предишния темперамент. Това беше една от причините да се колебая за кастрирането. Тя е най-веселото и щуро куче и не ми се искаше да се променя:)
erota, много е сладък Анди. Стана ми мъчно за дакелката ти:( Посъветвайте се с вет. На една приятелка например наскоро отказаха кастрация на котката, която е над 15-16 г., пак с тумори. Просто нямаше смисъл, защото едва ли щеше да издържи операцията. Но ветката биеше някакви инжекции за подтискане на туморите, да не се разрастват. Може и на вас да предложат някакво решение.
Aera, съжалявам за твоето кокерче, сигурна съм, че е бил страхотно куче и верен приятел.  Sad Hug

Мацки как се справяте с разходките? Как съчетавате кучешките разходки с бебето/детето? Кога намирате време за кучетата си? Много ми е мъчно, че откакто родих занемарихме разходките на Кари. Мъжът ми я извежда сутрин и вечер за по 5 мин. Някои дни аз я взимам през деня на разходка в парка с мен и детето, но ми е много трудно. Тя не ме слуша. Гледам да се разхождаме по-далеч от другите бебета и малки деца, защото тя ходи и скача по хората. Някои пъти ми върти големи номера, след което се заканвам, че повече няма да я взимам с мен. Както оня ден, когато се увъртя цялата в лайна, а аз бях с детето в парка. Трябваше да викам подкрепление Simple Smile Все си мисля, че като порасне детето ще ми е по-лесно да ги разхождам и двете.
Как е при вас с разходките, как успявате да им осигурите час-два тичане на ден?

# 77
  • София
  • Мнения: 1 775
Ането, много е красива Hug. Нормално е да е тъжна, все пак това е стрес за нея. Нормално е да има леко недоверие и да е сърдита. Но, при всички случаи е добре да показвате колко я обичате ( но без да и досаждате). Аз в първите дни на боледуването на Чара минавайки я погалвах и и говорех и пак изчезвах. Така постепенно си върнах доверието й. А, за характера, мисля че всяко куче рано или късно узрява и уляга като характер  Peace.
За разходките- Хъскитата трябва да ходят минимум 6 километра на ден. На мен ми е невъзможно да се справя с децата и Чара и мъжът ми активно се грижи за разходките. Опитах с количката да я водя, но Хъскитата са впрегатни и по инстинкт теглят. А, колко е силна само...Едвам я удържам. Просто няма начин да водя и нея и Косето. Мислех си да я водя на училище, но не ми остава време, а и вече е късно май newsm78. Добре че имаме двор и там има свобода да тича.
erotaHug. Много е тежко да се гледа болно животно.
Да се похваля, че спряхме инжекциите окончателно и лекарствата също. Всичко е ОК. Тя си е пак палава и игрива и само гони една катеричка из двора и се нервира, че не може да я хване hahaha. Много са забавни. Говорих с вет. лекар и ме успокои, че щом не е наследствено и сме премахнали причинителя може и да не се повтори.

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 21:30 от Lovi

# 78
  • Мнения: 984
Здравейте и от нас с Изи:

ането от скоро ти чета постовете с голям интерес, защото и аз съм се замислила за кастрация, но да си призная не ми стиска. Ужасно много ме е страх.
По повод разходките с бебето - да ти кажа с малко бебе е по-лесно  Peace Можеш да водиш кучо с вас с количката, а и детето не мрънка още да ходите при другите деца. От както малчо проходи вече не смея да я водя с нас в парка. Мъжът ми я извежда сутрин преди работа и вечер излизаме с малкия за половин-един час, но само около блока. Ако сме в парка малкия иска да ходи при другите деца /по-точно при играчките им/, а някои ги е страх от кучето и не е удобно да се завираме при тях. Иначе в квартала си имаме едно място което е основно за кучешки разходки, но пък другите кучкари ги е страх тяхните кучета да не бутнат малкия, та и там не ходим за сега...

# 79
  • Мнения: 2 111
Arcana,благодаря за линка.Исках да прочета просто за кастрацията,но не за дакелката,а за пекинеза.Дали е удачно като е на 6 години да се кастрира?Ако мога поне на него да му спестя някое злокачествено заболяване Confused А по отношение на лекарите какво да кажа-при всяко разгонване имахме проблем и единственото,което ни казваха е да правим компреси с риванол на гърдите и да мажем с един мехлем,с който се маже вимето на кравите по принцип,защото имаше бучки.Гърдите й ставаха твърди като камък.
За разходките,истината е че откакто родих почти нямам време за Анди особено сега когато детето пълзи навсякъде и той горкия все е в другата стая  Rolling Eyes Надявам се като порасне още малко детето да е по-лесно и да му обръщам повече внимание.

# 80
  • Мнения: 1 179
Когато детето е по-малко и седи в количка е по-лесно да се разхожда и кучето. Лятото съм го правила, но тогава излизахме с детето на задната поляна, защото в градинката, има много майки с деца, които ме гледат на кръв, все пак има хора, които не обичат животни. Другото, което ме беше страх е да не ни нападне някое бездомно куче, което си пази територията и ние с дъщеря ми да се окажем по средата. Сега мъжът ми е поел разходките, просто няма как.

# 81
  • София
  • Мнения: 255
Момичета,бих ви посъветвала да направите кастрация !Аз отлагах поради същите притеснения/апатия,надебеляване/,въпреки съвета на доки.Казваше ми ,че в един момент ще трябва ,освен с кастрирането да се бори и с пиометрата/мисля,че така се казваше/.Така и стана ooooh!,извадиха килограми гной и я кастрираха спешно.Кучето не ми се промени въобще ,следя теглото й и правя дъъъълги разходки   animal037
p.s.осемгодишно ми е кучето ,сакатлъците станаха тази година Tired

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 2 218
ането много е сладка твоята кокерка бе, бързо възстановяне  Peace
Не се притеснявай за характера й,  предишното ми  куче го кастрирахме на 6г и си остана лудичка до 14 г Wink

# 83
  • Мнения: 1 335
erota, да удачно е кастрирането на 6 год. кученце.
Това за гърдите (убий ме, в момента не се сещам как се казваше) е много ефикасно, да не кажа единственото. Дава се срещу мастит при кравите.
*smile*, браво, че сте уловили пиометрата преди да стане голямата беля. Имаше ли усложнения при възстановяването предвид обстоятелствата?

# 84
  • Мнения: 2 111
Благодаря ти  Hug Ще се консултирам с лекар за кастрация на Анди.
И аз не мога да се сетя как се казва мехлема  Blush
А почиствали ли сте зъбен камък на кучето?Замислила съм се да заведа Анди,защото има доста.

# 85
  • Мнения: 575
Благодаря на всички за съветите. Hug

Мая, много ми харесаха Изи и малчо, разгледах някои от снимките в албумите ти Simple Smile
donika, хихи, мерси. Дано и нашата остане същата щурачка Grinning
Lovi, и аз така правя, галя я говоря й, без да досаждам много. Имаме малко напредък. Тази вечер за пръв път седи с нас, а не се изолира сама в коридора.  Simple Smile

Може би сте прави, колкото повече расте детето, толкова по-трудни ще ми стават разходките. Много ми е болно, че не мога да осигуря на кучето си движението от което има нужда Sad тя кипи от енергия, а аз я затварям по цял ден в апартамента. Ще правя всичко възможно да я извеждам по-често.

erota, нашата още няма зъбен камък, поне така каза ветката. Тази манипулация не се ли прави с пълна упойка?

# 86
  • Мнения: 984
ането благодаря  Hug
erota ние сме почиствали на Изи. Беше много и то под венците. Значи заведохме я, приспаха я, ние се разходихме с бебока и ни звъннаха след около час когато се беше събудила. Беше малко замаяна от упойката, но и мина бързичко. Аз се притеснявах, понеже нямаме кола и пътувахме с такси да не повърне, но тя се съвзе доста бързо и нямаше проблем. Помня че после и давахме антибиотик няколко дни и това беше. Ако те интересува нещо друго питай.

# 87
  • Мнения: 1 179
Аз също съм махала зъбен камък на кокера, ами манипулацията не траеше много, но беше голямо приключение. Помня че един ден връщайки се от работа, страшно изморена, трябваше да водя кучето на лекар (но за нещо елементарно, което не изискваше упойка) и както си бях с официалните дрехи тръгваме с Джефри към лекарския кабинет, аз спокойна, че ще свършим на бързо, след което обаче доктора вика "Абе я дай да го упоим и да му изчистим зъбния камък, така и така сте тук", аз викам "ок", доктора свърши сравнително бързо, да ама нашия не го пуска упойката, викам си ще почакам. Изчаках да минат сума ти котки на преглед, Джефри отпуснат лежи, викам докторе, хубаво ми предложихте, ма не мога да го завлача до вкъщи, та в края на крайщата се наложи лекаря да ни достави в къщи с личната си кола.  Crazy

# 88
  • Мнения: 2 926
Здравейте!
От днес и аз съм във вашите редици.
Вчера ми подариха сибирско хъски на месец и половина.
Излишно е да казвам каква лудница настана в къщи,нали?
Много е малко и ходи то тоалетна където и както си поиска.
Понеже живея в къща, искам да попитам дали толкова малко куче мога да го оставя на двора?
Днес ще му осигуря къщичка, но все пак температурите са ниски, дали ще му стане нещо, ако го оставя на двора? Как мислите?

# 89
  • София
  • Мнения: 9 850
Откъде е хъскито, на колко дни е? Не, не може да го оставите на двора, дори в къщичка, прекалено е малко. Освен това до 3тата ваксина никакво излизане не се препоръчва, освен до вет. и после вкъщи.  Купете си от постелките за възрастни от хуманните аптеки,  и когато даде признаци, че му се пишка, го носите на постелката и го държите там, докато не си свърши работата, това ще ви облекчи в почистването.

Общи условия

Активация на акаунт