Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - IV

  • 37 308
  • 831
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 37

...
А аз: "Сега видя ли? Космосът е една клетка"
...


И аз си мислих за космоса и Земята преди малко, но по-скоро за това, че Земята е Един страхотен Оазис (не ме питайте защо с главни букви) в големия космос, който има очарованието на пустиня. Не, че подценявам неговата красота, но това на Земята ми е някак ...

Лошо е наистина, че в тази твърде голяма пустиня - космоса, ние не оценяваме достатъчно добре Оазиса, в който живеем.

# 76
  • Мнения: 836
Гледате ли телевизионното National Geographic?
Днес дават научно-популярни филми за космоса.
Преди малко свърши един много интересен - за черните дупки, ама аз проспах началото  Confused.

# 77
  • Мнения: 28
Не е съвсем по темата, но ако на някой му е интересно: имаше един филм (не научен Laughing) за бъдещето, където всичко се определя от генома на хората:  Gattaca.

# 78
  • Мнения: 335
Братчеда днес е разстроен.
Вика ми: "Аз нали ти казах, ще ми отиде темичката един ден..."

И този ден май бил настъпил. От неговите хипотенузи вече никой нямало да има нужда, както и науката - от мозъци:
Наука без мозгов/3.04.09 13:28
"...Чтобы открыть новый закон природы, учёные больше не нужны. Созданный в Уэльсе робот успешно выполняет работу аспиранта – сам формулирует гипотезы, сам их проверяет и разве что не пишет статьи. Американцы добились даже более впечатляющего результата: их алгоритм способен самостоятельно вывести физический закон из экспериментальных данных..."

http://www.gazeta.ru/science/2009/04/03_a_2969757.shtml

Науката нямало да има нужда повече от учени, за да бъде открит някой нов природен закон.
Щяла да я кара само на роботи (е, те ще си имат оператори, де), които сами да си измислят хипотези, сами да ги проверяват и аха да си написват сами и статиите по повод на всичко това.

Вярно, че щели да отговарят и с отговори като небезизвестния "42", без да могат да бъдат разгадавани от друг, но... това е днес.
Утре-вдругиден току-виж се сбъднала една от личните хипотези на Братчеда: Човекът е робот, който е направен да търси разни закономерности и да разшифрова съществуващите връзки в нашата галактика чрез един собствен, специално заложен процес ( на който ние му викаме "еволюция"), защото Създателя му вероятно е имал по-важни дела, когато е мернал въпросната галактика и е искал да си спести черната работа.
Ако си представим, че всичко около нас е съществувало независимо от нашия пряк Създател (т.е. - създадено е от друг Създател, различен от нашия) и той (нашият) е искал да се ориентира в него, може да ни е създал нас - като описаните в статията "роботи", чиито алгоритъм е способен да извежда самостоятелно закони от експериментални данни.
Какво друго е индивидуалния живот на всеки от нас, освен ровене в експериментални данни?
А какво е човешката еволюция в областта на научното знание, освен търсене на отговори посредством самостоятелно измисляне на хипотези и тяхната непрестанна проверка проверка?


Дано разбрахте смутената ми мисъл  Laughing , която е леко "еретична"...

# 79
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От известно време се питах къде потъна интересната темичка на Братчеда (че много боза се лее от монитора).
Значи да сме нещо като гастарбайтери?... Не ми се вярва точно това да е целта... толкова голяма популация, с толкова малка ефективност. Ако за това сме тук има нещо недомислено като че ли.

# 80
  • Мнения: 37
ето нещо и от мен:

http://www.vbox7.com/play:3301f70c

Попаднах на него след филмчето от профила на Рени.
Какво мислите?  Вярно ли е или е с рекламна цел?

# 81
  • Мнения: 335
Естествено, че е с рекламна цел, макар че е логично.


ПП Аз ям месо с огромно отвращение.



 




# 82
  • Мнения: 37
Тогава и другия въпрос:

http://www.vbox7.com/play:bc8a1200

смятате ли, че ако всички хора на Земята сме вегетарианци ще спрем глада?

Това не е въпрос с готов отговор. Аз просто разсъждавам и ще ми е приятно да прочета и вашето мнение. Ще призная, че подхождам към клипчето с недоверие. Може и да греша, но ми се струва, че някой от цифрите/фактите са манипулирани: "Ако се храним с животинска храна земята може да изхрани 2 млд. души." Ами аз не познавам никой, който да се храни само ("само" не е споменато там, но изглежда така трябва да се разбира) с животинска храна. Задавам си и други въпроси, но нека да не е наведнъж.

# 83
  • Linz
  • Мнения: 11 619
смятате ли, че ако всички хора на Земята сме вегетарианци ще спрем глада?
В комбинация с други фактори- да.

Ще призная, че подхождам към клипчето с недоверие.
Бих се изненадала ако не беше така, особено ако това е първата подобна информация на която попадаш. Моето желание е да бъде видяно от повече хора. Това, че те е накарало да се замислиш е достатъчно.

# 84
  • Мнения: 624
Може и да греша, но ми се струва, че някой от цифрите/фактите са манипулирани: "Ако се храним с животинска храна земята може да изхрани 2 млд. души."
Предполагам, че няма смисъл да уточнявам, но идеята е съвсем друга. С храната необходима за изхранването на тези животни, които служат за храна на хората, определено може да се постигне това - 2 млд.души да се нахранят. Отделен е въпросът, че вероятно тогава няма да се произвежда в такива количества храни от растителен произход и тези 2 млд. пак ще си останат гладни.

Цитат
Ами аз не познавам никой, който да се храни само ("само" не е споменато там, но изглежда така трябва да се разбира) с животинска храна.
Засичал ли си да видиш колко месо изяждаш за една седмица? А за един месец?
Преди да спра да се храня с месо направих този експеримент и бях направо шокирана от резултатите.

# 85
  • Мнения: 335
Ама вегетарианството не е ли от състрадание към животните (един вид - от "хуманизъм")?
Другото (за преборването на глада на гладните чрез вегетарианството на ситите) е пълна глупост.


ПП Разните изследвания как животинската храна била вредна за здравето не ги броя, защото нямам идея дали са верни.

# 86
  • Мнения: 624
Холограма, ако трябва да изпиша всичките си разсъждения по темата, ще станат доста дълги писания.  Laughing
Но ще се опитам по-накратко. Има една теория ( напълно съм съгласна с нея ), според която човешкият организъм по принцип не е създаден за консумация на месо. Но в резултат на разни климатични условия се е наложило хората да започнат да се хранят с трупове на животни, за да оцелеят. По същия начин се е зародил и канибализма. И като доказателство ще дам следния пример: гледах един документален филм за някакви елени на един остров, тъй като площа им е ограничена и имаха недостиг на нещо си (ама не помня какво) и еленчетата се храниха с яйцата на птиците.
Отделен е въпросът, че от ранно детство ни се създават навици на хранене с месо. За пример в Индия по-голяма част от населението не консумира месо. В някои страни смятат, че е гнусно да се храни човек с месо от прасе; други се хранят с животни, които много българи дори не могат да докоснат. Така че доста често нещата опират до хранителни навици. На тези, които не ми вярват ще им предложа да направят един експеримент (разбира се ако успеят да устискат): да не се хранят с никакво месо около 4-5 месеца и след това като хапнат първата хапка месо, да ми кажат на какво мирише  Sick .  Това не е само моя констатация, а и на човек, на който месото му е любимо ястие. При това този човек не яде месо само около 20 дни (беше на плодова диета). Но след първите няколко хапки, сетивата пак се притъпяват. Не мога да си го обясня на какво се дължи това!?!  Thinking

А относно състраданието към животните, когато го изтъкна като факт ми се отговаря: "Ами и растенията трябва да убием, за да се нахраним!"

Лично отказах место, защото така чувствам, че е правилно и защото както ти пишеш го ядях направо с отвращение, само защото си мислех, че лишавам организма си от нещо полезно. Но вече корено промених възгледите си!  Peace
    

# 87
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Другото (за преборването на глада на гладните чрез вегетарианството на ситите) е пълна глупост.
Защо мислиш така?
Според мен на теория е точно така. Лошото е, че често практиката е много различна от теорията.

А относно състраданието към животните, когато го изтъкна като факт ми се отговаря: "Ами и растенията трябва да убием, за да се нахраним!"
Не и плодовете им.

# 88
  • Мнения: 37
Зная, че няма да кажа нещо което не знаете, но как ще се справим с белтъчния глад тогава? Аз също обичам животните.
Въпрос: Знаете ли кой се грижи за дивите животни/дивеча в горите? Странно е, но ловците и ловните дружества.
За да заместя "дневната" си пържола (не че всеки ден ям такава), колко зърнена храна трябва да изям.
Знаете също така, че в планините не може да се произвеждат житни култури, затова там се развива по-силно животновъдството. Кравите не се хранят само с фуражи, а и с тревата която расте между дърветата, а комбайните между дърветата не могат да се движат.
Дори и да спра да консумирам месо, "фермерите" които изсичат горите няма да спрат да го правят. Те не го правят, за да ме нахранят. Знаете ли, че си позволяват да пръскат със самолети отрова, за да избият местното население в Амазония. От глад ли го правят?
Взех се много на сериозно и ще ме извините за "езика", но действително мисля, че тази неща могат да бъдат манипулирани.

Имам един въпрос, не е заяждане:

Колко от вас се занимават със земеделие -  произвеждат земеделска продукция. Знаете ли колко тор се слага и колко ще изкарате ако не наторявате. Ами торта от неживотински произход не замърсява ли? Според мен не по-малко...

Според мен всичко опира до баланса. А той може да бъде нарушаван дори и да не вкарваме грам месо в устата си. Дори в резултат на това, че се миете със сапун Dove. Четох, че производството му водило да изсичане на тропически гори, но дори и към това подхождам с въпрос: Ами ако го пише някой, който е конкурент на неговия производител...

# 89
  • Мнения: 335
Другото (за преборването на глада на гладните чрез вегетарианството на ситите) е пълна глупост.
Защо мислиш така?
Според мен на теория е точно така...

Кажи накратко как го виждаш.
Спираме всички да ядем месо и стоим така гладни месец-два.
Как ще се нахранят през това време гладните (отпреди да спрем ние да ядем месо) чрез нашето вегетарианство?

...Има една теория ( напълно съм съгласна с нея ), според която човешкият организъм по принцип не е създаден за консумация на месо. Но в резултат на разни климатични условия се е наложило хората да започнат да се хранят с трупове на животни, за да оцелеят...

Явно си "еволюционистка"  Laughing
Дори и така да е, твоята теория съвсем не е "еволюционистка".
Особено в днешно време да гледаш животни е много по-трудно, отколкото растения. Обаче хората не искат да оцеляват с ябълки и круши. Или с храната на самите тревопасни животни. Защо така вървят срещу "еволюцията" си? Laughing

Истината е, че човек инстинктивно се храни с това, което е полезно за него.

Вземи за пример хепатита - защо не ти се яде и драйфаш всичко, което хапнеш, ако си болен от хепатит. Щото не му е полезно това на тялото ти. Защитна реакция на организма.

"Еволюцията" или "Създателят" - един от тях или взети заедно са направили така, че да не оставят избора за храната на съзнанието, а на закодирания подсъзнателен инстинкт за самосъхранение.

Аз съм за вегетарианството единствено и само заради съзнателното си отношение към убийството на животни. И то е - отвращение. За съжаление не мога да го преодолея (толкова лесно) при вече поднесена месна храна (поне във вид, в който не напомня за произхода си).






Общи условия

Активация на акаунт