Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето

  • 15 469
  • 306
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 410
Цитат
Гладя дрехи само "за фасон" - прибирам всичко негладено и гладя, преди да й го облека. Нищо не стерилизирам.
newsm10

# 61
  • Мнения: 3
Добро утро!  Hug
Изчетох ви, сега и аз се включвам!  Mr. Green
За  1ironing - хич не обичам да гладя, но за съжаление ми се случва всяка сутрин. Мъжа ми ходи с риза и костюм на работа, а на Крис униформата за училище също е с риза и панталон.  Sick В резултат на което аз и Денис го раздаваме както каза Меги - мачкан шифон, но то и не виждам на анцунга какво да му гладя  hahaha До скоро гладех одита на Денис, но вече и тях не ги гладя. А като излизаме навън приглаждам непосредствено преди това  Laughing Шишетата все още ги стерилизирам, но залъгалката не  Naughty
Бибероните ги смених 4 пъти до сега, но ние много ги ползваме, а залъгалки смених 2, сега сме с 3-та. Яде по 5-6 пъти на ден по 140 - 160 мл. АМ и веднъж на ден яде по 75-85 гр. плодово пюре. Сокове не давам!
Синдарела колажа е супер!   bouquet
Клеопатра радвам се че малчо е по-добре. За кг. споко, аз имам да свалям още 12  #Crazy
Бубка, Бланш ако излизате някъде на кафе или в МОЛ, свиркайте и аз ще се включа, но за навън ми е много студено  cold
За майчинството  smile3501 ей веднъж и мен нещо да ме огрее, въпреки че не знам кога ще се връщам на работа  newsm78
Честити месечинки на празнуващите днес момченца Много целувки по голите им дупенца!  hahaha   Party Time

# 62
  • Мнения: 11
Добро утро мамчета   bouquet
 
едно кафенце от мен   

и почерпка за месечинката ни  Simple Smile
 Честита месечинка и на другите празнуващи   bouquet
сега за гладенето да кажа , че аз хич не гладя , но дрехите и минават през сушилня и мисля , че достатъчно  Rolling Eyes 
следобяд ще ходим на консултация и после  ще пиша пак  Simple Smile
Приятен ден   bouquet

# 63
  • Мнения: 88
Eй, ме на!
Да се докопам и аз до ефира. Момичета, не съм ви чела ОТ СУМА време. Това е толкова недопустимо, знам, ама не можех или по технически, или по други причини, да се вясна.
И сега вече направо на инат се записвам, пък дано да мога да ви попрочета. Бях ви изгубила дирите. Та добре, че сватята ми помогна пак   bouquet Hug и ми прати линк.
Поздравявам ви всички и и здраве на бебчетата ви.
До скоро.

# 64
  • Мнения: 20
Добро утро и от мен  wavey
Stella, разбрах, че са зъбки, когато веднъж се опита да ми отхапе пръста  Laughing Толкова беше настървен милия.
Вчера излизаме ние на разходка и моя гладник нададе такъв страшен вой за манджа. Дадох му аз шишето с кърма, ама то като не му стигна... Накърмих си го аз детето в градинката пред общината без много много да ми пука... Минава обаче една бабетка  и като ме видя.. О, ужас! "Ама момиче, недей така! Само циганките кърмят по улицата>"
Та ми стана интересно какво трябваше да направя в случая.. да си оставя детето гладно или да се съобразявам с хорското мнение.
Не че ми пука особено, ама ми става криво като има такива хора.
Усмихнат ден от нас

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 14
Добро утро и от нас!
Никола яде в 6 и не заспа, и сега като хапна в 9 веднага отнесе... Simple Smile.
Аз гладя, на Никола и на Милена всичко (дрехи, чаршафи, белъо и т.н.), на мен и на мъжа ми дрехите за навън. Шишета изварявам един път седмично, максимум два, залъгалка не съм сменяла, но той почти не я ползва.
Вчера получихме "честитка" от детската градина - имаше скарлатина в групата на Милена и са им вземали секрет и се оказало, че Милена е носител. Не е болна, но е здрав носител, има си бактериите. Сега пие Клацид, за да се изчисти.
Искрено се надявам да ни се размине на всички Sad.

Весел ден на всички! Така като гледам, днес май пак ще с еуредим с разходка Simple Smile.

# 66
Дадох му аз шишето с кърма, ама то като не му стигна... Накърмих си го аз детето в градинката пред общината без много много да ми пука... Минава обаче една бабетка  и като ме видя.. О, ужас! "Ама момиче, недей така! Само циганките кърмят по улицата>"
Та ми стана интересно какво трябваше да направя в случая.. да си оставя детето гладно или да се съобразявам с хорското мнение.
Не че ми пука особено, ама ми става криво като има такива хора.
Искам само да ти кажа ,че аз си кърмя Васко от как се е родил където си поиска да яде (на кафе,в парка ,на случайна пейка ) и досега никой не ми е казал нищо и дано не се излъже някой да ми каже нещо ,яко ще го отнесе. #2gunfire

Та по този повод аз не стерилизирам нищо ,защото не ползваме.Кърма също не събирам и замразявам,защото с Васко сме си постоянно заедно и си го кърмя като поиска.На мен това не ми пречи , даже ме успокоява .

Относно гладенето ,аз бях писала още като бяхме бременни,че дрехи гладя само "за фасон",не ми харесва и го правя само като се налага.Васко от как се е родил не съм му гладила ни бодита ни долни дрехи и смея да твърдя ,че е по добре от кака си дето постоянно и гладих всичко до към 10 месеца.

# 67
  • Мнения: 2
добро утро и от мен  Tired нашия най-нов номер ми разказва играта - ставане в 6 и пеене и крещене + рев докато не стане цялата кооперация на крака..е те това не е било досега! и понеже стана 4ти ден подред, явно така ще бъде..ама такива викове и крясъци ви казвам.. Crazy

Мамадона, не знам кое кафенце може с тея колички, аз мислех една разходка по Витошка, малко на НДК докато ми замръзнат и зъбите и бегом вкъщи...а за Мола може да си направим среща,да, въпреки че Борис не го признава Мола, нещо го дразни да се разхожда там не знам защо. newsm78 сигурно защото е топло, и е вътре, а не навъ, не можеш да го излъжеш малкия калпазан Laughing
леле това с гладенето направо ме побърква Crazy поне 2 или 3 пъти в седмицата гладя големи купове, при това аз не ходя на работа т.е. нямам кой знае колко дрехи мои които нося, мъжа ми не носи костюм засега слава богу, иначе като видя ризи и ми става лошо Crazy

айде пак ревнахме, после ще се включа,
Бланш мислех малко по-рано, че следобедите са кратки, ще пиша пак като сме по-готови Peace

# 68
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен! Аз вече съм ей така -  smile3511, а през почивките съм ей така -  smile3515 и накрая -  smile3507 Е, как да се снимам и да сложа обща снимка в албума  ooooh!
Кинли, мерси за кафенцето и тортичката! Честита ви месечинка, честита и на всички порастващи кавалери около вас!

Такаааааааааааа, сега по темите:

- за гладенето - аз по принцип си гладя дрехите като изсъхнат и преди да ги прибера по гардеробите. Не мога да се занимавам с гладене преди излизане, та затова. Но гладя само връхни дрехи. Бодитата - вече не. Гладех отначалото, щото не слагах омекотител при прането и стояха по-твърди, та да ги омекотя малко. После намерих бебешки омекотител - Чико и си реших проблема.

- за стерилизирането - вече минах на веднъж седмично (понякога и по-рядко). Миенето - по-често  Wink

- за шишето и биберона - не съм сменявала - те са силиконови бибероните и им няма нищо, а пък и този на шишето почти не го е ползвал. Чак не знам кога чак толкова го хареса, че да го предпочете онзи ден пред гърдата ми.

Аз мисля, че не живеем в стерилен свят, че да го уча него така. Все пак не мога да го сложа под похлупак. След има няма 1-2 месеца, като почне да лази и да ми чисти боклуците от пода в устата, трябва да е подготвен  Wink Той и сега слага всичко в устата - играчките му как да стерилизирам???

- за магариите - вече май си имаме режим на яденето (познайте какъв?) - ядем през около 3 часа НОН СТОП и през деня, и през нощта. Вече няма такова нещо като нощна пауза. Спи си през нощта, но иска и да яде. Не признава нито биберони, нито вода, нищо Tired. Заспиваме в повечето случаи, дори и вечер люшкайки се на ръце.

Иначе се обръща от гръб по корем вече доста чевръсто, а от корем по гръб още e без да иска и без да знае как става. Като е по корем и си свива краката сякаш да пълзи. След като разбра, че има ръце, мина през езика (с непрекъснато плезене) и сега е на краката - почти постоянно са навирени и си ги разглежда, и на гласа - писка та се чува при съседите. Абе - магаренцето мило на мама  newsm36 People Angel. Започна да ме хапе докато яде и като се разкисне и си стиска нервно бибероната - дали пък вярно не го дразнят венците  newsm78? Да ви кажа във всичко е различен от Ники като бебе. Все си мислех, че шишето и биберона не могат да му попречат на сученето, а онзи ден като се дереше от глад и не ми искаше гърдата, а се успокои с шишето  Naughty. Уж не съм привърженичка на люшкането, а сега почти така го приспивам - ама като почне да ми се дере и  Outta Joint Не знам....

Много се улях да пиша .... Спирам.
Лек ден ви желая, тук изгрява едно слънчицееее, та после ще ходим за подаръци  Crazy и да подпомогнем и ние Дядо Коледа.

P.S.  Тъкмо ги научих Ники и баща му да се оправят самички за детска сутрин и да не ме будят и - Дядо Коледа взе да оставя по нещо в чорапа... за което Ники непременно трябва да ми се похвали.  А тази сутрин беше плодово млекце - и Ники, за да ми се похвали ми го изсипа половината върху шията ми в леглото. Та сега дойде време да изнеса праната завивка навън да съхне  Crazy

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 10:09 от valeni

# 69
  • Мнения: 149
Здравейте и от нас, най-накрая smile3534    

Имахме проблеми с нета няколко дена, ходихме на гости на една приятелка в Пловдив и така....
Първо да се отчета, ходихме на консултация вчера +400гр /7.400кг/ + 2см /66см/. Почти се скарах с педито, ама да видим др. път....иска да захранвам, но аз твърдо не; отново се учуди, че кърмя още; било много хубаво дъра-бъра, ама все пак витамини, аз му казвам "не" и той пак своето си знае, а аз не искам да го лъжа и да кажа давам. Другото заради, което ме ядоса: понеже сега около празниците ще пътуваме доста и аз исках да отложим ваксината за след Нова година, ама той взе пак да ми обяснява разни работи, че не било удачно и др. в този стил; ама за това няма да се дърпам много, че все пак не съм лекар smile3506

За гладенето не гладя доста отдавна, мързи ме и това си е Embarassed само за фасон и аз...
За залъгалките Гого използва от околомесец някъде; не съм смеляла, мисля на около 2 месеца да ги сменя иначе, ги мия с вода и санун или изварявам /но не всеки ден/

Светле, браво на теб....аз съм си мързел и нямам грам замразена кърма, но така или иначе няма на кого да го оставям...

Брит, татето добро захранване е замислил smile3521

Black Eyed, хич да не ти пука. Аз си кърмя по градинки, в заведения, навсякъде, няма да си отавиш детето гладно, я. Учудвам се, че баба ти е направила забележка, на мен те винаги ми се кефят и ме подкрепят, досадно е понякога като ти се надвесят, ама го възприемам от веселата страна  newsm47

Малкабуби, а бе мъжка им работа,  не обичат по магазините

Синдарелка, както винаги колажа е многооооо добър!!! Браво!!! smile3525

Ел, и за теб едно голямо БРАВО за хубавата тема  newsm51  Много ми харесаха бебешките рекорди и снимчиците на всяко бебче smile3503

Честито на всички празнуващи, които съм пропуснала тези дни! Пожелавам им само радости!!!


Честити месечинки на Симеон, Ева, Богдан, Димитър, Владимир и Давид!!! Да са много палави и щастливи Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 20
Не ми е за първи път кърменето навън. В инетерес на истината останах много неприятно изненадана от реакцията, точно на възрастна жена... а уж бях подготвена за такива ситуации...
Както и да е. Бодан от няколко дни се опитва да "върви"  Laughing Като го сложа прав и свива едното краче, после другото.. и така. Много е забавен. Ето го и доказателството:

Ей!!! Ама моя бебок днес става на 4 месеца.
Едно малка почерпка от нас
Честити месечинки и на Симеон, Ева, Димитър, Владимир и Давид. Да са много усмихнати и щастливи Hug

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 10:35 от Black Eyed

# 71
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 540
Добро утро и от мен!!! Току що си изпих кафенцето и ви прочетох!!!
ЕЛ - Относно това какво да се махне от първата страница, аз лично смятам че вече термините и поредните бременности могат да бъдат махнати. Също така има майки които като са се записали във форума и повече изобщо не са се появявали - нито са дали снимки нито са посочили по-конкретни данни. Например "Дяволски чаровна" никога не е писала при нас!! Може и малко да е намали шрифта на буквите на тези имена към които няма снимки а са само информативно сложени.
Това е мое мнение и никой не ангажирам с него. Не искам и никой да обидя, просто съм обективна!!!!!!!!

# 72
  • Мнения: 2 376
За кърменето навсякъде-и ние сме така, стига да може да седнем някъде. Миналата седмица я усетих , че е гладна в МОЛа и лежерно се насочихме да дием кафе. Обаче тук заето, там чакат още хора с една дума-места няма. Лотето като изпъна ръце и крака като пое въздух и като писна и стол ми намериха и маса, а някой ми купи  и вода.
Блек айд аз досега на такива олигофрени не съм попадала, но си мисля че най-добре да го гледаме от веселата страна Simple Smile И без това е такава скука  Crazy

Лотето се кара назидателно на някакъв говорител по телевизията  hahaha  ...и пак сме си загубили единия чорап  Tired Отивам да търся, дано не е изяден от кучето  Sick

# 73
  • Мнения: 0
за гладенето и аз не гладя за стерилизацията на три дни шишето само а залъгалката само я мия защото предната много се разду от стерилизатора биберона на шишето съм го сменяла веднъж

# 74
  • Мнения: 990
Още малко и ще изпусна на градската темичката  Mr. Green

Крис, страхотна е!  Flutter  Hug

Аз на бързо да ви кажа какво става с нас! Значи на Вальо пъпките се оказа, че не са шарка, но не са и алергия  ooooh! Цяла седмица е вкъщи, пие противоалергични, от които полза няма, и ги спрях! Мажем пъпките, но пак си стоят... изобщоооо  ooooh! Сега сме решили утре да вземем талон за кожен и да отиваме в Ямбол, че при нашия тук го заведохме на частно - взе ни 20 лева и половин час се чуди какво да ни изпише за алергия  Crossing Arms
Хубавата новина е, че Кико си хапва както трябва от мен, само че по 8 пъти в денонощието... има да си наваксва милия, че колко време се опъва и не яде  Crazy Та сега съм си малко недоспала, но пък щастлива, че е здрав и си хапва от мен!  Flutter
В момента Вальо го забавлява в спалнята, докато си пусна поста, че хич не ми остава време... По обед мислим да излезем малко навън като го нахраня в 12, че с тези болести доста разредихме разходките!
Имах много да ви пиша на всички  newsm78 , но сега само се сещам за Въпроса за хижата на Малкабуби:
Буби и ние ще ходим на хижа на Карандила ( Малчева  Wink ) на 20 декември с децата. Не съм си и помисляла да го оставям на някого по принцип винаги сме навсякъде с децата, ще взема всички топли дрешки завивки и кенгурото, кошара не мисля изобщо да нося - баткото ще спи с баща си, а ние с Кико на другото легло, да свикват на екстремни условия, че с тези родители, които им са се паднали още много има да изживеят  Crazy Дано само не ни затрупа снега там, че миналата година имаше хора, които с хеликоптер извозваха от там  Mr. Green, но какво от това и на хеликоптер не съм се качвала  Crossing Arms  Mr. Green

Сега ставам да приготвям дрешките за навън  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт