Празниците наближават,АПРИЛските подаръчета шават и топлина и радост ни раздават

  • 18 348
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Враца
  • Мнения: 2 300
момичета, благодаря ви за подкрепата и проявената солидарност  Hug
в началото на бременността ми, когато вярвахме че сме си направили момиченце, се шегувахме с мъжлето че ако случайно е момченце ще го върнем  Laughing
но снощи след прегледа питам таткото "сега ще го връщаме ли" и той вика "аааааааа, не, МОЕ си е" негово било, аз май нямам участие  Joy Joy Joy

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
cook cook да ви почерпя малко скромно(не мога да качвам хубави картинки)за именния ми ден
честит имен ден на всички именници!
благодаря за страхотната тема и заглавие  bouquet
жабче точно от този 9-ти не се притеснявай,св.Анна ще те закриля.
Не съм съгласна, че ако "ми няма нищо" лекар би отворил дума за това.  Peace
Както и да е, благодаря на всички, изразили загриженост, прегръдки! Hug
когато лежах в патология преди 2 месеца момичето до мен лежеше точно заради болничен и й нямаше нищо!сигурно за 3 или 4 път лежеше(в 7 месец)само заради болничния.много искаше да си смени гинеколога!!!няма да ти казвам как се депресираше,казваше че има чувството че и на нея нещо й има покрай нас,който сме с някакви проблеми!

Аз имам пълно доверие на моята лекарка и както казах, тя не би отворила дума ако ставаше въпрос само за получаване на болнични. Както е известно, аз искам да си работя докрая.  Peace
Отделно е, че никога двете не сме отваряли и дума за болнични, затова и разпитвам момичетата тук как стои въпросът с тях, ставаше въпрос за лечение и почивка. Впоследствие аз се замислих, над варианта да си почивам вкъщи. Затова и попитах тук. Смятам, че ти даваш пример за съвсем различно нещо.

# 32
  • Мнения: 6
Здравей те на всички.
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на празнуващите,но и на всички мами(днес освен Св.Анна е и ден на бъдещите мами)Тъка че всички да сме живи и здрави,и на пролет да се радваме на мъниците. Praynig

Аз искам да подхвана едни въпрос:НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ПОДРОБНОСТИ ОКОЛО НОВИТЕ ПРОМЕНИ ЗА МАЙЧИНСТВОТО?
От моята майка,която се занимава с това,снощи разбрах че освен поне една година трудов стаж,щели и да взимат дохода за година(а не за 6мес) назад.Някой дали е подразбрал от някъде повече подробности?

Пожелавам приятен ден на всички  bouquet

# 33
  • Мнения: 4
Здравейте милички!Поздравления за новата тема,заглавието е скупер сладурско.Браво и на двете майсторки !

Аз съм много притеснена,Стефан направи снощи някаква алергия и днес не съм го пускала на градина.Нищо му нямаше ,но снощи преди да легнем като започна едно кихане и кашляне,хем му се запуши нослето ,хем течеше вода от него.Най много се изплаших защото очшчките му започнаха да сълзят и клепачите му отекоха,направо като понички!Заспа гушнат в мене,но аз се побърках.Сутринта ходиха с мъжът ми до личната лекарка и тя каза че е някаква алергия.Не е алергичен от абселютно нищо,но явно нещо я е провокирало.Снощи яде само риба ,но невярвам да е от нея или може....Сега е при мене в офиса и миличкият още е с подути очички.Изписаха му някакви сиропчета за алергия и малко трябва да е на диета.Ох,спирам да се оплаквам ама още ми треперят краката,направо се шашардисах.

Иначе аз тази седмица съм на ЖК,но там само ме мерят на кантара и с един метър ми измирват обиколката на корема.Нямат видеозон,а доктора при който ходя уж на видеозон  в частният му кабинет не винаги се сеща да ме погледне.Понеже сама ходих да си правя БХС и ФМ при Марков-имах предвид че моят доктор каза че нямало нужда ,та въпросният като разбра че съм си пуснала БХС поиска да види изследванията какво представляват защото не бил виждал ....Добре че се обадихме в София в лабораторията и ни казаха че са добри,защото кой щеше да ми ги разчете.Ох, вече ме избива на смях с този мой доктор ,ядосвах се ,дразнех се ,но вече живот и здраве първите работни дни на януари се местя на консултации във Варна при моята бивша докторка.
Пак ви напълних главите с моите неволи,аз не пиша често но като почна се забравям,ИЗВИНЯВАЙТЕ!

Затова моля ksd_g,да ми даде на лични тел.и повече информеция на докторката от която е доволна,за да отида преди празниците и да си вида бебешора,да се успокоя дикото се прехвърла във Варна.

Честит празник на именничките и нека св.Анна да ни закриля и помага!
Хубав ден от мене и много положителни емоции!

# 34
  • Мнения: 14
Здравейте коремчета Hug

Благодаря на  chokolina и abrikotin.,за усърдието  newsm51  love001Не разбирам мн от компа,иначе с удоволствие бих помагала за направата на темичките Peace

chokolina много сладко легълце си избрала откъде е,че не разбрах ако си казвала newsm78

Жабче,почивай си мила и гледай да сте добре с малките сладурани  bouquet

Честит празник на всички именници,да сте живи и здрави и само хубави емоций
nbirthday  bigdance2

Момичета да ви питам нещо.Аз имам една болка постояна сякаш е мускулна треска точно в областта на перинеума/ако правилно съм разбрала че перинеума е там Embarassed/точно под коремчето и малко над срамната кост.Усещам я само когато правя някой определени движение.Най-вече когато трябва да си повдигна краката за да се обуя или съблека да се подпра напред с единия или др крак.В дясно по-малко ме боли,но вляво е ядски мъки.Трябва да съм седнла или да се облегна някъде за да си повдигна крака.Някой с подобна болежка newsm78Дали е перинеума,четох че имало специялни упражнения за него за да се заздравява понеже мн се опъвал от бременността и е са полезни за евентуално предпазване от смъкване и разкъсване Thinking

Иначе като цяло сме добре с мъничето,то си ритка, а ръцете са ми постоянно на корема да го галя и да му говоря.Не мога да му се нарадвам на моето бебче Heart EyesНашият тати прави понякога доста странни движения на коремчето ми и говори смехорийки Joy,но какво да го правим нали си е нашия тати Blush

Хайде че мн дълго стана.Хубав ден на всички и мн ритничета newsm32

# 35
  • Мнения: 249
Здравейте, айде и аз цоп в новата тема. Браво Шоки и Abrikotin   bouquet

Честит имен ден на всички майчета. Нека Св.Анна ни пази и закриля семействата ни. Днес не се прави нищо, за да са здрави дечицата ни, и не забравяйте довечера да запалите една свещ в къщи, аз знам че е такава традицията, за да е здраве в дома  Peace

ksd_g, аз съм ходила при Ченгелиева, изключително мил човек, гледа ме доста време на 3Д и си имам запис от нея. И то за 25 лева. Сега се чудя дали да не се запиша пак при нея за третата ФМ. А за този лекар, дето казваш, че преглежда в Св.София, той си е кардиолог, ама те гледа на Доплер и т.н., нали правилно съм разбрала? И има ли конкретна седмица, в която трябва да съм, за да се запиша за преглед? Аз съм почти навита да го направя  Peace Ако искаш ще го обсъдим по-подробно на срещата в събота  Wink

Много се радвам че темата ни продължава да се увеличава от към розови и сини гащи  newsm51

Някой беше питал за паричките, ами ние сме предвидили 3000 - за раждане и за пазаруването, като легло, вана, шезлонг и столче за хранене имаме от баткото/на сестра ми/. Ама само раждането ще е около 1500лв, ЖЗ  Peace

Аз съм си направила спъсък в Ексел със суми и сметки, абе пак ми ги роди изкривеното ми компютърно съзнание едни, ако някой иска да го пращам за помощ  Peace

За Майчинството още нищо не се знае, чакаме да се обнародва и тогава повече инфо, аз знам само че ще се ползваш от 1 година платено, ако имаш натрупан до момента 12 месеца Осигурителен стаж, без значение кога е през годините. А за база за изчисляване на 90-те % не се знае още дали ще се гледат както досега 6 месеца преди майката да влезе в първия 45-дневен болничен, или ще е 12 месеца база преди това.

Весел ден от мен! А и Жабче, Desi_D, прегръщам ви милички  Hug

# 36
  • Мнения: 182
ksd_g аз като ходих беше само д-р Стоева!Ама ти сега ме нави да отида,че и мен много ме гложди вече какво ще е нашето 2-о слънчице!Най вероятно след нова година ще отида,че сега на 20-и съм на ЖК и докторката ще ме гледа на видеозона и да не става много на често!А да те попитам ти ли си носи диск или той е в цената!

# 37
  • Мнения: 541
Аз имам пълно доверие на моята лекарка и както казах, тя не би отворила дума ако ставаше въпрос само за получаване на болнични. Както е известно, аз искам да си работя докрая.  Peace
Отделно е, че никога двете не сме отваряли и дума за болнични, затова и разпитвам момичетата тук как стои въпросът с тях, ставаше въпрос за лечение и почивка. Впоследствие аз се замислих, над варианта да си почивам вкъщи. Затова и попитах тук. Смятам, че ти даваш пример за съвсем различно нещо.
явно нещо не съм те разбрала Blush Hug

# 38
  • Мнения: 249
ksd_g аз като ходих беше само д-р Стоева!Ама ти сега ме нави да отида,че и мен много ме гложди вече какво ще е нашето 2-о слънчице!Най вероятно след нова година ще отида,че сега на 20-и съм на ЖК и докторката ще ме гледа на видеозона и да не става много на често!А да те попитам ти ли си носи диск или той е в цената!
  -  по принцип прегледа е 15лв, а за диск плащаш ако станат хубави снимки, на излизане от кабинета 10лв, та така става 25 лв прегледа. Те ти дават диск, не е нужно да си носиш  Peace

# 39
  • Мнения: 7 121
Шоки, понеже се сетих след като писах предния път, че видях Мони по костюм  Heart Eyes - много й отива елхата на премяната. Как беше партито на Варненската група купонджийки? От няколко години съм включила вашите мероприятия сред най-интересните форумски събития.  Peace Даже миналата година мислех да присъствам, но ми се размина командировката до при вас тогава.

# 40
  • Мнения: 160
Виждам,че и други бургазлийки се интересуват от прегледа при Ченгелиева.Затова ще напиша тук тел.за запазване на час-056/50 84 19.Личния и номер мисля,че няма да е нужен,защото аз като и се обадих ми каза ,че тя не раздава часовете и за да няма дублиране -направо на регистратурата да звъня.Звънете и не се връзвайте като мен на тъпата лелка на регистратурата-тя е една и съща и е с къса коса.Диска е от там и е включен в цената.
Ренка79,наистина най-добре на срещата да обсъдим прегледа на сърчицето,защото аз имам мнението само на една мама ,която е била там и ми се върти в главата 26г.с.,но не съм сигурна.
Силви,аз като бях бременна първия път четох няколко книжки за бременност,и от там останах с впечатлението ,че перинеум е разтоянието между дупчицата на ануса и дупчицата на влагалището EmbarassedНе съм сигурна обаче.И мисля,че точно там резват ако се наложи при раждането-т.нар.епизиотомия.А защо теб те боли на описаното от теб място-нямам представа,но не се тревожи-мен ме боли на 100 места вече.Моята мома на стара прегърбена и привита бабаичка ще ме направи докрая Laughing
Относно майчинството-нищо още не е прието,така че ще ви помоля да спрете предварително да се шашкате.Не ни е нужно това в момента!И аз ще бъда доста ощетена от новия закон,ако го приемат,но ми писна вече само това да се говори и да се спори между майките,които ще са облагодетелствани и тези,които ще са ощетени.Няма смисъл.Всеки е прав за себе си и истината е че всяка от нас се мъчи да намери начин за по-достойно заплащане,по време на майчинството.Най-важното според мен е да сме здрави и да прекараме максимално дълго време с децата си-това цена няма и трябва да сме благодарни на Бог ако ни даде този шанс!
Забравих да благодаря на авторките на прекрасната тема!!!  bouquet
Шоки,дъщеричката ти е невероятно слънчице Heart Eyes

# 41
Здравейте сладки мами, аз сум новичка тук.
Казвам се Поля на 26 г. от Ловеч Simple Smile
Щте се радвам да си споделяме преживяванията.
Лек ден на всички засега.  bouquet

# 42
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен в новата прекрасна темичка!!!Браво!!! Hug Hug Hug
Честит празник на всички именнички!!!  bouquet  bouquet  bouquetДа сте живи и здрави!Много усмихнати и живот и здраве да се радвате на хубави, здрави и спокойни бебчета през април!!! newsm51
Ние с бебка сме добре, понякога се чувствам доста отпаднала от ниското кръвно и забелязах, че доста лесно се уморявам, ама какво да се прави - това си е част от емоцията на бременността!
Вчера бяхме нагости на едни приятели, за които преди време ви бях споделила, че са много нетактични относно бременността ми и постоянно нахалстват да ме оглеждат, опипват и обсъждат по всякакви начини! smile3515, което както бях споделила ужасно много ме вбесява и дразни на мах!!! smile3515От последната такава случка не се бяхме виждали с тях повече от месец, но вчера вече нямаше как и се събрахме за 8-ми, и още с влизането, докато аз съм във WC, мъжа ми им казва директно в очите, че ми е адски неприятно и много ме дразни това някой да ме оглежда, обсъжда и най-вече опипва по корема, че се чувствам като някаква атракция и ги е предупредил изрично да не ме докосват и да се съобразят със състоянието ми и да бъдат по-тактични!Аз не го бях молила за това, но съм много благодарна, че ми е спестил неудобството да им го казвам лично!Обаче след като излизам от WC, познайте какво става:"А знам, че ти е много неприятно да те пипат по корема, но не мога да издържа", и пак се залепиха като мухи на мед!!! newsm61 newsm61 newsm61 Е казвам ви това преля чашата!Още ми държи влага!Ама това ще им е за последно!!! smile3515
Днес, за да се разведря ходих на пазар за коледна украса, мама ме заведе в едно много китно магазинче на ул. Цар Симеон, и от там си накупих куп сладурски неща!Сега с таткото ще ходим за елха и после ще украсявам..... newsm44 newsm44 newsm44 Пък дано ми мине яда!!!
Весело изкарване на празника на всички именници!!!  bigdance2  Gift Tada

# 43
  • Мнения: 3 211
и не забравяйте довечера да запалите една свещ в къщи, аз знам че е такава традицията, за да е здраве в дома  Peace
тази вечер ли се пали ooooh! аз разбрах за снощи и оставих да гори една свещ, мъжът ми не я хареса (не била безопасна) и каза да запаля друга, обезопаси я, аз почнах да му се подигравам, а той се разсърди и каза, че съм била безотговорна и не ми пукало, че съм щяла да запаля цялата къща Wink сега като му кажа, че е трябвало тази вечер  ooooh! добре, че е нощна смяна, май няма да му казвам Whistling

# 44
  • Мнения: 568
Здравейте и ЧЕСТИТО  на всички !!!

На тези с болежки и неразположения да се оправят бързо!!!

princessa raia аз също много се дразня да ме пипат по корема ,имало такова поверие ,че като пипнеш корема на бременна носи късмет.Кой ходи да ги измисля тия глупости се чудя!?Много ми е неприятно и дори съм забранявала вече ,ами извинявам се ,но според мен бебето усеща ,а и има всякакви хора щом могат с поглед да те урочасът ,какво остава да те пипат .Незнам ,но аз лично давам само на Вики и на татито.

Ами чао от мен надявам се утре всички само с хубави новини да се включват!!!

Общи условия

Активация на акаунт