Отговори
# 45
  • Мнения: 77
Моята свекърва е много търпелива в това отношение.Никога не ме е питала какво става или пък да ме притиска с глупави въпроси.На тази тема говорим когато аз я запо4на.Много добри хора са свекъра и свекървата.

# 46
  • Мнения: 53
Жени - моите съболезнования  Laughing - знам за какво говориш и то не засяга само бебетата Wink - личен опит! Mr. Green
Притенце, сродна душа си значи Hug Ами касае всичко, мога цял роман да напиша. Постоянна намеса в нашите отношения, натякване ,че стои заради нас в чужбина да работи да ни праща пари. ?Не ги искам/. като си дойде за  20 дена през няколко месеца казва аз съм тук да почивам, изморена съм.   И съ мвечният служател на едни и същи истории Rolling Eyes
Толератно се държа към нея само заради мъжа ми и я посрещам и я гледам като"писано яйце",но той нищо не оцянава.Да видим до кога, обаче Confused
Жени,  при мен положението е същото,постояна намеса в отношенията ни,даване на мнения иначе е свястна жена,но просто неуспява да замълчи и да не се намеси Sad

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 149
 Моята преди да забременея като ходих на лекар след това все ме разпитваше - какво бил казал и тем подобни. Не че нещо разбира, ами да е информирава жената. Като забременях се почнаха едни глупости от сорта - това не прави, каквото видя да ям и т.н., ама аз тактично я отрязвах.
 Като изгубих бебетата вече чашата преля с въпроси от сорта: колко шева имам (правиха ми секцио по спешност), колко е голям разрезът, сега какви лекарства пия, ама за какво #2gunfire. Постоянно ни следи в устите с мъжа ми като си говорим, но понеже много я направи вече почти не си говорим с нея, така че ще изтърве събитията когато почнем бебеправенето втория път, а и след това, което ни се случи надали ще посмее да пита нещо.

# 48
  • Мнения: 2 270
Жени,  при мен положението е същото,постояна намеса в отношенията ни,даване на мнения иначе е свястна жена,но просто неуспява да замълчи и да не се намеси Sad

Ама не се давайте бе момичета Mr. Green
Нали знаете, че се държат с нас както им позволим!

# 49
  • Мнения: 3 641
Прити, да ама Милото се сърди и казва ,че само си измислям нямало нищо такова. Crossing Arms За това спрях въобще да слушам глупостите, ама пак се впрягам понякога ooooh!

# 50
  • Мнения: 2 617
Женичка, хич не се впрягай. Сядай си на ушите и си мисли за хубавите моменти, които те чакат зад ъгъла!  Heart Eyes

По темата - жената е страшно нетърпелива, но не досажда, просто ми става ясно от някои изтървани реплики; не ме дразни, напротив, радвам й се. Не се натрапва. Има други, далеч не толкова близки хора, които са къде-къде по-досадни.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 23:46 от caritas

# 51
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Моята свекърва е много търпелива в това отношение.Никога не ме е питала какво става или пък да ме притиска с глупави въпроси.На тази тема говорим когато аз я запо4на.Много добри хора са свекъра и свекървата.
И мойте са страхотни,ама добре че сме надалече,да сме си добри!

# 52
  • Мнения: 53
Ами много познати казват,че истинските противоречията със свекървите започват като се родят дацата (препатили предполагам), та това не му давай , та онова ,та с това не го обличай , та по-добре с онова.Надявам се когато ние решим да имаме бебе да сме по-надалеч, за да сме в мирни отношения. Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 735
Чувствата ми към свекърва ми се дължат имено на думата ялова,спомената не точно уж за мен на един рожден ден.Оттогава отношенията са ни меко казано специални.Причина така и не се установи защо не можехме с години да имаме дете,но лоша дума наистина не се забравя.

# 54
  • Мнения: 332
Ами много познати казват,че истинските противоречията със свекървите започват като се родят дацата (препатили предполагам), та това не му давай , та онова ,та с това не го обличай , та по-добре с онова.Надявам се когато ние решим да имаме бебе да сме по-надалеч, за да сме в мирни отношения. Simple Smile
Ама вие усти нямате ли си? Като ти каже така, ще и кажеш, че детето си е лично твое. Въпреки всичко, аз дори няма да я чуя какво говори в този момент.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 250
Моята преди натякваше и много и се връзвах.Виждахме се по 5-6 пъти в годината,но не изпускаше случай да напомни,че искали внуче.Това го натякваха и на мъжа ми сеста му,и леля му и баба му и дядо му....Абе цялата рода беше инструктирана.Аз бях само на 20 като се запознахме с мъжа ми и хич не ми беше до деца,не се чувствах готова.Минаха вече 5 години,почнахме с опитите,но не смятам да я усведомявам.И тя като че ли се примири,че няма да стане когато тя иска и престана с натякването.Но и по други въпроси спрях да й се връзвам..явно й свикнах Laughing

# 56
  • Мнения: 53
Ами много познати казват,че истинските противоречията със свекървите започват като се родят дацата (препатили предполагам), та това не му давай , та онова ,та с това не го обличай , та по-добре с онова.Надявам се когато ние решим да имаме бебе да сме по-надалеч, за да сме в мирни отношения. Simple Smile
Ама вие усти нямате ли си? Като ти каже така, ще и кажеш, че детето си е лично твое. Въпреки всичко, аз дори няма да я чуя какво говори в този момент.
Права си,но е дразнещ самият факт,че опитва да се меси (все пак всеки сам решава кое е най-добро за него и детето)

# 57
  • Мнения: 299
Когато съобщихме на моята свекърва,че ще става баба(за втори път,вече имаше друго внуче от малкия си син),въобще не реагира,нито стана да ме поздрави,нито нищо,каза само-"ами добре".Преди около година вметна в разговор,че ни е време за второ Shocked,но само я изгледах и казах,че има още време.
Докато майка ми-тя беше полудяла,че ще става баба.Още и още мъжът ми се шегува,че когато съм почнала да раждам,съм се обадила първо на майка ми,а не на него(бях приета в патологична бременност 10дни преди раждането).

# 58
  • Варна
  • Мнения: 801
Много е тактична

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Виждам свекърва си веднъж в годината, така че е нямало време да се меси. Пък и май не я е интересувало. Като гледам сега още не е дошла да си види внука, който е вече на 3 месеца. Даже по телефона не е питала за него. Просто ще се изтъпанчи изведнъж на кафе за половин час и после чак догодина. А живеем в един квартал иначе. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт