На Празниците с бебе и поучителните роднини?!

  • 3 090
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Za6to se darji tolkoz na kirilica,kakvo ne vi haresva na latinicata
 newsm78

Заради това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

# 16
Аз се ядосвам като ме поучава роднина с дете, който не ми даваше да идкажа дори мнение за неговото, и то аз го гледах него, а той моето го вижда само на семейнете празници и ми се ще да го резна така: "Не се бъркай!" - Ама аз за добро.....

# 17
  • Мнения: 711
Още щом ти кажат нещо, с което не си съгласна им го казвай в очите. Аз понеже си мълчах успяха да ми съспят миналата Нова година. Но след това като си казах каквото имах никой вече не ми говори даже, а пък съвети да дават не се и сещат.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 292
Всичко пропускам покрай ушите си, колкото и да се дразня понякога. Изпадала съм в ситуацията на renci и това ме затормози в пъти повече, отколко глупавите неискани съвети. Нямам излишно време, нито нерви да се занимавам със сърдити роднини.
Пък и те обикновено разбират, че са прекалили по погледа ми.  Wink

# 19
  • Мнения: 225
Уф ..много добре те разбирам.На мен това ми се случва ежедневно,защото живеем в една къща със свек'човците.Свекъра е на 60 г. даже и повече ,  и като дойде да ми каже как да ги гледам и какво да правя. smile3515.направо полудявам.Ама гледам да си премълчавам,пък си правя каквото си знам.Щом ще са за кратко ,просто се опитай да ги игнорираш..
Весели празници!

# 20
  • Мнения: 200
покажи им кой е шефа в самото начало да не ти се качат на главата  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 932
Пий едно вино и си ги пускай покрай ушите. Празниците не са моментът да поставяш родата на място. Виж, след като минат, пусни секирата в действие Twisted Evil Аз чух съвети за отглеждането на първия ми син точно два пъти, в първата му седмица. Реакцията ми явно е била красноречива, защото вече 4 години ни звук, ни стон Laughing

Съгласна , аз чух и чувам съвети за дъщеря си, откак се е родила, за тази Коледа, съм настроена от сега за реплики от рода на - "Ама как така още я кърмиш, тя вече е на годинка и 6, съпроводено със ето това  newsm11 Shocked, от тези , които никога не са кърмили толкова дълго. Е аз това си го чувам и виждам всеки ден, разбира се има и такива които ме подкрепят, но са малко- майка ми примерно ме подкрепя само за кърменето, но пък ми пили на главата преди време за сокчетата и късното захранване, като видя че не "вдявам" се отказа.
А иначе съвети как да си гледам детето куп получих.
 Във форума също ще получиш куп такива , просто всеки според вижданията си, но гледай си детето както искаш и чувстваш и не обръщай внимание на никой и не си давай труд да спориш, аз на няколко пъти опитах и накрая нищо..

# 22

Съгласна , аз чух и чувам съвети за дъщеря си, откак се е родила, за тази Коледа, съм настроена от сега за реплики от рода на - "Ама как така още я кърмиш, тя вече е на годинка и 6, съпроводено със ето това  newsm11 Shocked, от тези , които никога не са кърмили толкова дълго. Е аз това си го чувам и виждам всеки ден, разбира се има и такива които ме подкрепят, но са малко- майка ми примерно ме подкрепя само за кърменето, но пък ми пили на главата преди време за сокчетата и късното захранване, като видя че не "вдявам" се отказа.
А иначе съвети как да си гледам детето куп получих.
 Във форума също ще получиш куп такива , просто всеки според вижданията си, но гледай си детето както искаш и чувстваш и не обръщай внимание на никой и не си давай труд да спориш, аз на няколко пъти опитах и накрая нищо..

[/quote]





Изобщо не желая да споря, аз по принцип мразя да убеждавам другите в своите възгледи, смятам, че имат право на свое виждане различно от моето, но и мразя да ме убеждават от типа лекции сякаш съм бавноразвиваща и не мога сама да мисля и преценявам, но понеже съм най-малка на всякъде, решават, че няма да мога да дишам правилно ако не ме напътстват, което ме хипер изнервя.
Но, желанието ми да режа вече много напира, само с едно изречение, като: Не ме поучавай/наставлявай/учи и т.н. защото вече не издържам и мисля, че само с острото мога да ги пресека веднъж завинаги, гадно е че е на празник, но като се виждаме само по празници и аз все премълчавам заради това, кога да поставя границите?! Съвети приемам, но когато ги поискам и от хора, чието мнение е важно за мен и уважавам. А , тяхната гледна точка вече я знам на изуст, за да приема, че имат право да си изкажат мнението...

# 23
  • София
  • Мнения: 932
Кажи на мъжа ти да ги отреже вместо теб, при нас той на няколко пъти се изказа да не се бъркат и че той е съгласен с мен и се спря.
Друг е въпроса, че докато го убедя него, за начина по , който ще гледаме малката , що материал е изчел от Бг-мамма  Laughing. Това беше в началото , когато бебето се роди и всички тръгнаха да ни и дават умни съвети.
Иска не иска, когато имахме спор за това, което някоя роднина или майка му или майка ми, дори случайни хора , са казали че трябва да е по друг начин , а не така както аз го правя , веднага му намирах поне 3-4 материала да чете,  накрая казваше само не ми пращай линкове по скайпа  Laughing, ама имаше резултат де.
 И имай търпение ,нека бебето поотрасне , тогава всички "съветници" ще изчезнат , лошото е че и желаещите за помощ намаляват тогава.
Всичко ще мине , много си права че не искаш да разваляш празниците , опитай се да не си го слагаш на сърце всичко, което ти казват.

# 24
  • Мнения: 75
Не знам колко е голямо бебето ви,но любимото ми оправдание за такива сбирки е:докторката каза,4е има вирусна инфекция и не трябва да се въртят много хора покрай децата(което всъщност си е самата истина).Резултата е:хубави романтични и спокойни празници с мъжа ми и бебетата.Иначе съвети получавам,не само от роднини,но и от хора по улицата.Не може да затвориш устите на всички,за съжаление.А колкото до роднините,колкото по-малко са информирани за детето,какво прави,какво яде ,как спи и др.,толкова по-малко ще има за какво да ти дават акъл.Успех и весели празници!

# 25
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не знам колко е голямо бебето ви,но любимото ми оправдание за такива сбирки е:докторката каза,4е има вирусна инфекция и не трябва да се въртят много хора покрай децата(което всъщност си е самата истина).
Хубаво извинение, но работи само при мислещи хора...
На мен ми се е случвало свекра да е с кашлица и да говори на нос, но да ме успокоява, че не било грип, а само настинка и да не се притеснявам. ooooh!
Скоро обяснявах на дълго защо на 9 месечния си син не давам шоколад, и добре, че бях там, защото щяха да го нахранят с шоколадово пате.

# 26
  • Мнения: 1 554
аз реших този проблем като ги отсвирих до като бях бременна Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 0
Да си дрънкат каквото си щат, аз правя това, което искам.

# 28
  • Мнения: 9 052
Да си дрънкат каквото си щат, аз правя това, което искам.

И аz правя какото си искам, лошото е , чЕ те не правят каквото аz искам в повечето случаи ooooh!
Не zнам как мога да ги науча, че детето не е сладка играчка или маймунче, което непрестанно да zакачАт и че колкото и да е сладко понякога не иска да го целуват и мачкат  Rolling Eyes
Мъжа ми им каzа веднъж и веднага последва въпроса кой го е научил да им прави zабележки  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт