Писана шейна минава, с декемврийски ЯНУАРЧЕТА мамите дарява

  • 16 188
  • 296
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 63
Моник, много хубава новина! Ще чакаме после да разказваш как е минало.
Аз филма не успях да го гледам, защото му ударих един дълъг следобеден сън.
Бръм и от мен  newsm67 за баткото. 7 години си е сериозна възраст!  Wink
Аз може би няма да пера на ръка, защото времето най-вероятно все няма да е достатъчно. А за домашния сапун, мисля, че няма лошо, който иска, но на ръка, защото дори настърган пак не се отразява добре  на wash

# 181
  • Мнения: 387
а стига бе...успях да ви прочета най-накрая...един ден=три страници...добре вървим, ама май ще е още малко, щото като се появат мъничетата ще ни е само до писане...така че нека се порадваме още малко на свободното време и на форума...
днес май Невенчето трябваше да се прибере вкъщи...някой да има новини от нея...и от другите мами, които  още не са се прибрали...
Мила надявам се всичко при вас да върви както трябва и скоро да сте си вкъщи... Praynig Praynig Praynig

аз съм добре...ама като постоя права повечко и се уморявам много и затова си седя или лежа...и така...лека нощ на всички засега, че ако се разпишете и аз ще се включа... Hug Hug Hug

# 182
  • Мнения: 429
Бръм,  newsm59 за баткото! Да е все така послушен, да ви радва и да е добър и грижовен батко!
Зозима, аз още не съм купила козметиката на Хипп, но ползвах олиото им за стрии и съм много доволна! Те уж се водят био, ама аз хич не вярвам, че всичко, на което пише "био" е 100% истина...
Лека нощ за вас и коремчетата ви:о)

# 183
  • Мнения: 8
Аз за днес чак сега успявам да се впиша, но... Напоследък все не ми остава време за нищо. Все си казвам-край-вече ще си почивам и хоп, точно обратното.
Та набързо-Зозима мила не позволявай раждане с форцепс. Скоро си говорех с педиатърката на сина ми и тя каза, че това е отречено отдавна. При мен така се случи, точно защото бях с тесен таз, а в гадното шейново отидох по спешност без избор на екип (той сина ми се роди 10 дни по-рано). И тогава така ме претупаха. А си бях за секцио. Сега ще видим...
Лека нощ на всики

# 184
  • Мнения: 1 102
ралката,аз последно съм работила като акушерка преди 9г и още тогава беше абсолютно забранено ползването на форцепс, много е опасно за бебето. аз точно заради това да не ползвам форцепс се оперирах с баткото.
и аз не вярвам вече на био продуктите, но ако зная чедаден препарат или козметика е вредна не бих я ползвала.

# 185
  • Мнения: 429
Ха сега да видя кой не спи и защо не спи  hahaha
Мен майка ми ме е родила с форцепс (но това е било преди 16 години) и също знам, че е отвратително...

# 186
  • Мнения: 656
Ихааа, аз ли съм най-ранобудната днес?  Laughing

Хайде, добро утро, заповядайте едно кафенце за добро настроение и малко кексче за подслаждане  Hug




И да ви се пооплача малко - мнооого ме боли гърлото, момичета, не мога да преглъщам вече...  Sad Ама шса ликувами...  Hug

Мен майка ми ме е родила с форцепс (но това е било преди 16 години) и също знам, че е отвратително...

Гери, сори за въпроса, ама... ти на колко години си?  Shocked  newsm78

Ей, че съм  doh - Бръм, честит рожден ден на баткото (е, на патеричка...  Blush) Да ти е жив и здрав и мноого да се гордееш с него  Hug   bouquet

# 187
  • Мнения: 73
Добрютро,Сиси Heart Eyesщом има хапване и пийване,аз се отбивам BlushНаспах се сладко-сладко и скоро отиваме с таткото да се правим на дядо Коледа,че той ще подрани в детската градина...Надявам се да няма други подранили Hug
Хубав ден с много коледно настроение за всички мами и коремчета Heart Eyes

# 188
  • Мнения: 1 102
Добро утро,
весела и пълна със здраве седмица ни пожелавам.
Сиси, мен от седмица ме боли гърлото, направо ужас, снощи изсмучих един Ефисол и капки в носа и спах като хората. Дне с се чувствам по-добре.  Peace

# 189
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Добро утро!
Бръм и аз така на патеричка за баткото,ама да е жив и здрав!
Smiling_Sisi благодарим за кафенцето и особенмо за кекса,че ни се счупи фурната и ся нищо на фурна не мога да приготвя Crossing Arms
Аз да се похваля...най-накрая имаме инициативност от бъдещия татко! Grinning Ще ме води в Пигис Хаус другата седмица(въпреки,че аз почти всичко купих Laughing Laughing Laughing) и най-накрая купи скрин и сложихме стойката за телевизора,че място ни трябва на нас!
О..и още нещо.да ми е честита първата цепка на тумбака  Laughing Laughing Laughing Laughing
И наистина..мноооооооого хубав ден на всички!

# 190
  • Мнения: 164
Добро утро ранобуднички.Аз неможах да поспя тая сутрин, защото си имаме гостенка //Бабата на мъжа ми//,и се събуди рано и се започна едно тропане ,тряскане, приготвяне за лекари и аз се разсъних,е какво да се прави.Та аз от три дена не съм включвала компа, защото бях на гости при майка ми ,че мъжа и свеките ходиха на село да заколят прасенцето и трябваше да си остана само вкъщи, та вие сте изписали почти цяла темичка.Аз ходих в петък на ЖК ,дадоха ми 45-дневния болничен и бебка е станала 2650 гр ,което много ме зарадва, но лекарката не пожела да ми вземе секрет за микробиология,// да видя дали всичко е ок//, а направо ми изписа Полижинакс,билбезобиден и се взимал профилактично, като чу другия лекар при когото ще раждам какво ми е казала ,веднага каза ,че неможе да преписват лекарства ,без да се знае има ли инфекция.Та в сряда ще ходя до Шейново да ми вземат един секрет, та да видим дали всичко е наред.А що се отнася до майчинството и на мен ми е пълна Индия.Тъй като аз от почти 6-месеца съм болнични и си седя вкъщи//по здравословни причини разбира се//,незнам дали ще се вземат тези месеци от болничните ,но мисля че не.Ако трябва да се гледа база от преди болничните голямо главоболие ще ми коства, защото трябва да ходя и до предишния работодател за служебна бележка, освен ако НОИ не си взима автоматично осигуровките  от при тях, е незнам.Ще разберем до дни надявам се.Връщам се да ви изчета и после отивам да си дам болничния в работата.

# 191
  • Мнения: 865
добро утро и от мен!!!!
хайде да се нареждаме пред компютрите atwork
снощо сънувах Лорини-може би защото четох преди да си легна нейния пост Rolling Eyes-сънувах,че е родила и има момченце и си беше в тесни дънки и въобще не си личеше,че е раждала-май съм се оплела и със Сладурчеста Thinking-кукувица съм май Mr. Green
иначе тази седмица ще го давам вече по-спокойно и май вече трябва да си приготвя нещата за болницата
след малко ставам да се пробвам с коледните сладки на Копривка  chef
приятна седмица от мен  bouquet  bouquet  bouquet

# 192
  • София
  • Мнения: 276
Добро утро !

Сиси...мерси за кафенцето и кексчето....то аз това го направих още в 7 ч. Heart Eyes

Нямах възможност да пиша много тези дни, че организацията на Рожд. ден. на детето отне доста време. За това пък беше много весело- в  детски клуба с децата,после в къщи с бабите......

Аз прах за пране- след като изчетох доста ( благодарности на Зозима за постнатия сайт).....Стигнах до извода:
**Широко препоръчваният Персил Сенситив от педиатрите има И фосфати И ензими
**Сано - също , но е мн. ароматизиран
** В Тео Бебе Няма езними, но ИМА фосфати.
......И затова взех един малък Тео Бебе, за да го пробвам. Миризмата е точно като на бебче и не е натрапчива. Допадна ми. Засега ще сме с него, пък ако бебо има непоносимост- ще го сменим.

За мазане на бебо- бях споменала, че ние бяхме с Атопичен Дерматит и след дузина консултации с водещи алерголози- ни препоръчаха преварен зехтин. Наистина мн. добре се повлия кожата Peace, при положение, че никакви медицински козметики не помагаха. В тази връзка- пак ще ползвам зехтин Peace.

Сладур4еста....много се радваме на вести от теб и Никола!
Пиши като имаш време !
Лорини....не се давай на Свеки-то то детето си е ТВОЕ и за всяко едно решение отговорността си е твоя. Отстоявай си позицията!

 За пример мога да ти дам майка ми- която като млада снаха е живяла известно време със свекърва .....Та баба ми я караше да ме насилва с храната и дори и да не съм гладна да си изяждам порцията" Детето за да е здраво, трябва да е нахранено" #Cussing out. Още си спомням, как ми отваряха насила устата и му бутаха яденето Sick.....И сега като питам майка ми защо е постъпвала така тя ми отговаря, че баба ми я е карала,но тогава бяха други времена и е било недопустимо снахата да се опълчва на "авторитета" на свеки  #Cussing out
    Въпреки това са ми останали неприятните спомени и никога не карам сина ми обезателно да си изяжда всичко. На мнение съм че детето яде колкото има нужда организмът му и не повече.

Това е само невинен пример за вмешателството на свекървите( дори и добронамерено) , но НИЕ сме тези които трябва да защитаваме децата си , както от добронамерени така и не толкова трети страни  Peace

Sisi _8227.....болничният ти се взема за база- аз се обаждах в НОИ точно това да питам  Peace

 Hug Hug Благодаря ви за пожеланията за баткото..От своя страна ви пожелавам същото щастие- следващите години- весели празненства с малките бръмбари    bouquet

# 193
  • Мнения: 705
Добро утро и от мен!
Не обичам да се оплаквам, но моят лекар май наистина е успял да ме стресне, щом снощи сънувах ужасни неща. Защо го правят? Дори си въобразих, че бебенцето не шава и съм стояла да дебна някое ринтниче, за да мога спокойно пак да заспя. В крайна сметка сладурчето трепна няколко пъти без да се налага да го събуждам и съм се унесла.
Момичета, благодаря за отговорите! Форцепсът ми изглежда като уред за мъчения и знам, че вакуумът е по-щадящ. Но пък съвсем спокойно могат в хода на раждането да преценят дали има опасност бебето да се заклещи и тогава да режат. Поне така ми обясни една акушерка. Дори четох, че на запад не мерят предварително таза  Thinking и винаги първо пробрат по естествен път (Швейцария и Англия със сигурност). Та акушерката ми сподели също, че не би следвало да се назначава секцио предварително тъй като тазът се разширява в хода на раждането, а и може да се помогне чрез заемане на различни пози. Друг е въпросът, че тук израждат само в легнала, защото на тях така им е по-лесно. Научих, че само при Мазнейкова има стол за раждене в полуседнала или полуклекнала поза.
Не знам дали сте успели да гледате един филм по Нова за парализирана жена, която роди по нормалния начин. Аз бях  Shocked . Вярно, наложи се вакуум, защото напъните не бяха ефикасни, но бебето си се роди естествено.
Ох, ще полудея! Започвам да звъня по други лекари, момичета, стискайте палци да намеря някой нормален, а не касапин. Поне да знам - ако се налага секцио, да се примирявам, а и вас да спра да занимавам със себе си.
Лек ден!   bouquet

# 194
  • Мнения: 429
Мен майка ми ме е родила с форцепс (но това е било преди 16 години) и също знам, че е отвратително...
 bouquet[/color]
Хехе...ами Сиси явно съм на 16  Joy Joy Joy Много  съм зле, искала съм да напиша 26 :о)....ама и 16 е добра възраст (мъжа ми чак не предполага какво младо гадже си е намерил) , поне се размсях рано сутринта:о) Мерси за кафенцето и кекса!
Зозима, успех с лекарите и се успокой! Репортажа за жената с парализата го гледах и аз, но ми се върти в главата, че беше след секцио..или пък след раждане с упойка  newsm78
Бръм, аз много харесвам мириса на Тео Бебе...изпрах всички дрешки на бебка с него и така хубаво ухаеше цялата къща на бебе...
А аз от 2 седмици живея с мисълта, че 16.11 е понеделник и съответно днес съм на лекар...и вчера се загледах нещо в календара и...ИЗНЕНАДА...явно утре съм на лекар  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт