Дядо Мраз в снега върви, тръгнал е на Февруарки дар да подари!

  • 17 923
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23
autumnsphere, благодарности за новата темичка и да я изпълним само с хубави новини   bouquet

4erveno6iika, щом таткото е в Англия изобщо не се замисляйте да я вземете количката. Наистина там са доста по-ниски цените. Така че няма смисъл да се дават повече пари за едно и също нещо.

# 16
  • Мнения: 140
Хайде запис и от мен в темата!
А пък аз да ви се похваля днес се сдобих със час за доцент Балев,голямо чакане падна но излязох със заветното листче от там.Сега нямам търпение да отида че направо ми се е свило сърцето нещо.

# 17
  • Мнения: 233
аз нямам какво да се хваля, освен, че постригах мъжлето днес - и той доволен, и аз вече по-уверена с машинката...
това беше, за да не ви изпусна, докато препускате по страниците...

# 18
  • Мнения: 122
Браво , Меги за Балев и  в понеделник да кажеш как е минало.
Няма ми го Тедито? В четвъртък бяхме заедно на лекция ,а тук я няма никаква.
Чакам до утре и ако не се включи ще и звъня .

# 19
  • Мнения: 5
Здравейте маминки,
 newsm59 на ТифаниМишел и qquza
Фокси честит ви нов дом, да го изпърните с много любов, разбирателство и детски смях  Grinning
Карбо много хубави покупки сте направили и със здраве да си ги ползвате. Да ти кажа на мен ми е от голяма полза отчета ти  Heart Eyes , че ние сме до никъде, та ще се възползвам  Laughing
Ивонк само в леглото без никаква работа, и всичко ще се оправи  Hug
Аз да ви се похваля, днес се промъкнах м/у други мамита, които кърмеха, шмугнах се и никой не ме пита кога е свиждането, и пак видях Крисинка  Heart Eyes . Вече сме на 10мл на хранене  Grinning
Това е от нас, хубава и спокойна вечер и  Hug

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Елфита , последен счетоводен въпрос и спирам, обещавам. Видяло се е,че ще си изляза 45дневен болничен на 21.12, както ми се полага. Имам само 6 месеца стаж от юни до ноември вкл. Само че първият месец ме назначиха и имам само 3 работни дни, следователно осигурителен доход - 285лв. Та въпросът ми е:проблем ли е, че месецът ми не е пълен или просто се гледат осигуровките - щом си платил, значи ти се води като осигурителна база?

Мартеничка,да разбирам,че нямаш изобщо друт стаж,освен този от юни месец,така ли?За да имаш право да получаваш обезщетение трябва да имаш 6 месеца осигуровки,а ти ги нямаш.Липсват ти грубо 27 дни.Ще започнат от НОИ да ти плащат след 27 дни.27 дни от 45 дневния няма да ти бъдат платени.

Нежно цвете,за да се получи среднодневно нетно,се приспада 10 процентовия данък и другите удръжки.Смята се чистата,реална заплата,която получаваш.

# 21
  • София
  • Мнения: 23
Аз да ви се похваля, днес се промъкнах м/у други мамита, които кърмеха, шмугнах се и никой не ме пита кога е свиждането, и пак видях Крисинка  Heart Eyes . Вече сме на 10мл на хранене  Grinning

Тони, супер новини!  Hug Радвам се за вас!

# 22
  • Мнения: 649
Toni чудесни новини, борбено юначе си имаш ти.  Hug

Момичета, а някой може ли да пусне примерна схема как се изчислява това майчинство, че нещо хич не ми е ясно  newsm78

# 23
  • Мнения: 529
И аз вече не разбирам нищо  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1
Честита ни нова темичка! Страхотна е!   bouquet
Тони, много се радвам за Криско!
ТифаниМишел, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Желая на теб и цялото ти семейство много здраве, любов, късмет и сбъднати мечти!  newsm59   bigdance2   party023
Мамчета, заминавам за Сандански  и нямам време да ви чета! Ще ви пиша в понеделник! Ще ми липсвате!  Hug
Бяхме в склада на Комес в Захарна фабрика с Пис и Миа! Аз си купих много пухкаво дебело одеалце за 24 лв, 2 бодита за по 3,50 лв, ританки /незнам колко лева бяха някъде около 3-4 лв/, плюшено гащеризонче за 9 лв и памучно гащеризонче за 5,90 лв. Нещата са евтини, но сякаш има по-голям избор за по-големи дечица! Продавачката не беше много любезна и не искаше да разопакова повечето неща! Там е хубаво да се пазарува на едро или да се комбинираме няколко човека! Снимала съм всичко, но сега нямам време да ги кача в албумчето!
Приятен уикенд и много усмивки!  wavey

# 25
  • Мнения: 56
Здравейте!
Не съм писала отдавна ( като гледам на никого не съм липсвала Wink, но ви чета, просто няма нищо ново около нас, засега всичко е нормално да чукам на дърво, дано остане така и до края Praynig Седим си у дома, гледаме да не излизаме много, много, че до скоро бяхме болни с малката и тя все още е на антибиотик. Скучно ми е така като не излизам, ама какво да се прави, по-добре детенце да е здраво.
Тифани, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  bouquet
Фокси, честито за новата квартира, само хубави моменти да имате там newsm51
Десика, радвам се, че твоята племенница е добре вече Heart Eyes
Карбо, браво за покупките, ти си почти готова, сега само бебе чакаш, за да почнете да си ги ползвате нещата Wink
Тони, радвам се, че Криси се развива все по-добре и скоро ще си бъде у дома Grinning
Толо, добре дошла след дългото отсъствие  bouquet
Ами това е от мен, приятна вечер на всички Wink

# 26
  • Мнения: 14
записвам се за да мога да ви следя . имам много работа но щте гледам да ви прочета.

# 27
  • Мнения: 24
Здравейте маменца   bouquet
ТифаниМишел и qquza

Фокси честит ви нов дом много се радвам че нещата ви се нареждат както искате пък и подаръците от родителските тела... мале мале  smile3508

Ивонк аз ходя при Танев в АГ той е готин и всички казват че е добър Приема в АГ в четвъртък след 16 часа без часове е отиваш и чакаш. Става бързо newsm10 За Давидков кво да ти кажа има много добра апаратура ако си склонна да платиш 150 лв и да му изслушаш всички самохвални глупости може и при него да отидеш. Иначе пък ще ти избачка снимка шедьовър като мойта  Mr. Green малко минутки за реклама  Blush Иначе гледай да се пазиш и никакво ходене на работа  Naughty

lukrecciana тук съм тук съм  newsm47днес цял ден пак беше шматкин ден първо ходих по банките а после скокнахме до хиполенд и  Mr. Green Mr. Green Mr. Green вижте какво си купих  newsm44
newsm44 newsm44 newsm44
Е, сега малко ще се свивам с паричките но важното е, че уредихме бебка с количка  Mr. Green пък и след нова година щели да бъдат с нови още по-хубави ценички. Тази беше последната във всички складове на хиполенд а били спрели вноса им за тази год. така че трябваше да се примирим с червения цвят в името на 100лв намаление  Grinning

# 28
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен!
Много готина темичка, както винаги, дано да е изпълнена само с добри новинки.
ivonk, аз съм от майките, които горещо могат да ти препоръчат д-р Георгиев от АГ. За мен няма по-добър лекар от него. А относно Балев - аз също 3 седмици не можех да се вредя при него и по препоръка на д-р Георгиев си записах час за д-р Калин Цонев в Темелков. Те били съдружници с Балев там и се оказа, че д-р Цонев е също много кадърен. Прегледа беше много обстоен и струваше 35 лв. Аз ходих през август, сега незнам дали пак е толкова.
geri_kkoleva, колички Quinny има в новия магазин Бебчо с/у ТУ - Варна, както и ABC Design. Магазина е доста хубав и има голямо разнообразие на дрешки и аксесоари. Има няколко цвята и модели колички, мисля че могат да се поръчват и по каталог. Относно аксесоарите не мога да ти помогна, не съм се интересувала.
Ами това е от мен за сега.
 Hug на всички коремки!!!

# 29
  • Мнения: 238
^desika^, за да си изчислиш сумата на обезщетението, ако излизаш болничен през декември, направи следното:
Сумирай брутните си заплати за периода юни-ноември /поне за сега аз разбирам така завареното положение - ако си в болничен 45 дни преди раждането от декември за база се взема старата, т.е. 6 месеца/. След това тази сума умножи по 90%. После сумирай и чистата заплата, която си получавала за същия период. Раздели всяка от сумите на 128 /това са работните дни за същия период/. Трябва да получиш средно-дневно обезщетение. Която цифра е по-малка - това е базата, на която ще се пресмята болничния. Всеки месец сумите ще са различни, защото се умножава това средно-дневно обезщетение по броя на работните дни всеки месец.
Като пример:
Брутна РЗ - 500лв., за 6 месеца - 3000лв., 90% = 2700, 2700:128=21,09лв.
Нетна заплата - 391.50лв., за 6 месеца - 2349лв., 2349:128=18,35лв. - т.е. това е дневното обезщетение, което умножаваш по работните дни през всеки от месеците на майчинството.
Дано да съм го обяснила ясно, че хич ме няма по обясненията ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт