Да кажем едно голямо "БЛАГОДАРЯ " на СНБМ и нашите управници

  • 3 786
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Ами така се получава обикновено, когато човек си прави сметки без кръчмар. Цял живот два дена не работили, решили да се осигуряват 6месеца на 2000лв. Накрая другите им били виновни.
и все пак са се осигурявали

# 16
  • Мнения: 4 362
toni-gi,научи се да цитираш!
Второ вземи да четеш малко повече нещата,до колкото знам,вече тези 12 месеца са и са тези,които са в заварено положение,тоест успокой се,ще взимаш и ти 90 % от това в/у което си се осигурявала 12 месеца.
Трето,ако ти е криво  и си търсиш къде да си го излееш,не забравяй ,че тук не е мястото,защото не сме ти виновни ние!

Сега подробно ще ти обясня какво имах предвид:
Ако определена майка няма да може да взима тези 90 % в продължение на 12 месеца,а само 9 то тогава,щом не и отърва се връща на работа  Peace ,ако ли не продължава да си гледа детето с 220 лв,както всички други майки!

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 19:33 от Дея`

# 17
  • Мнения: 14
Дея,ти пък се научи да се изразяваш!От това което последно си написала ,излиза че ще взимам 90%от това което съм се осигурявала 12м,а аз ще взимам 90% от осигурителния доход за 6м.
Така ,че не ме поучавай
И на мен не ми е криво, защото аз съм в заварено положение,което е най изгодно Grinning
Криво ми е за другите майки които са ощетени
И не мога да разбера ,къде е проблема в това че когато разбереш че си бременна,започваш да се осигуряваш на по висока заплата.Ами нали тия пари пак отиват пак в държавата бе!
И нали 90%от брутната,ама всъщност нетната.Ами нали нетната е нетна защото ти спират за разни данъци,които пак в държавата отиват.

# 18
  • Мнения: 14
Лелеле,какъв е този грозен тон от жени,които ще стават майки ooooh! и ще дават пример на децата си. Crazy Ясно е,че не може всички да са доволни,но поне да погледнем от хубавата страна,че все пак в нашата държавица,некадърните ни управници са решили не да ощетят,а да дадат (което наистина е невероятно) Shocked.Така,че факта си е факт,няма нужда от караници,няма да се промени положението.Мир Peace


Хахахах,не мога да повярвам че още има такива като теб ,които си мислят че държавата ще дава,а не ощетява
Абе вие в коя държава живеете бе,толкова ли сте повърхностни?
Тя държавата си е направила сметката и бъди сигурна че ще дава ,ама на едни,а пък от други ще взима.Няма да дава от себе си

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Слушайте какво...
Махленските дрязги, ако обичате, да се случват където и да е другаде, но не и тук...
Я се осъзнайте къде се намирате, в кой форум, в кой подфорум и...
Обърнете ОСОБЕНО сериозно внимание на тона ви в тази тема...
Дръжте се прилично...
Подобно "кудкудякане" (без извинение) е напълно излишно...
И не на последно място, стига се се хапали една друга...
Държите се една с друга така, сякаш сте се хванали за гушите и делите заветните 25 лева детски на месец...
Считайте това за официално предупреждение...!

# 20
  • Мнения: 4 978
Понякога е нужен и петел в кокошарника  Wink

WALL•E благодаря!

Наминавай по-често, че на Double и без това й е нанагорно понякога.  Hug

# 21
  • Мнения: 1 895
За последен път дебело подчертавам - СНБМ може да дава предложения,но дали те ще бъдат приети вече не зависи от сдружението! СНБМ няма общо с решението на управляващата коалиция за увеличи периода от 6 на 12 месеца за осигуровките, със сигурност никой от депутатите не е питал сдружението дали одобрява тази промяна. В случай, че не сте забелязали промените в законите се гласуват от парламента, а не от СНБМ!
Не забравяйте, че благодарение на усилията и работа на СНБМ и вашата подкрепа за петицията майчинството все пак  е вече 12 месеца. Това беше целта. Да, не всичко е на 100% розово, но уви - такава ни е държавата. И все пак ако  погледнем генерално на картинката мисля, че от решението за удължаване на срока на платеното майчинство от 9 на 12 повече хора ще спечелят в длъгосрочен план, така че е по-скоро едно добро дело. Престанете с търсенето на виновници!Или ги търсете където трябва - в пленарна зала!
 Някои от момичетата от СНБМ не спаха с дни, за да обмислят как точно най-удачно да бъдат формулирани нещата, пренебрегваха семействата си и работата си, за да пишат предложения, да ходят по срещи и да се опитат да дадат гласност на проблема. И сега излиза, че понеже правителството е поставило допълнително условие по свое усмотрение, което не може да бъде повлияно от СНБМ, старанието на хората, които спомогнаха платеното майчинство да стане с 3 месеца по-дълго са били напразни. Защото , оказва се, когато е за пари - няма реална преценка на ситуацията. Трябва да има виновни, а дали наистина виновните са тук - няма значение. Някой се е почувствал подведен и се е юрнал да хвърля кал, зачертавайки дебело всичко добро, което е било постигнато. На това му казвам българска работа!

# 22
  • Мнения: 43
За последен път дебело подчертавам - СНБМ може да дава предложения,но дали те ще бъдат приети вече не зависи от сдружението! СНБМ няма общо с решението на управляващата коалиция за увеличи периода от 6 на 12 месеца за осигуровките, със сигурност никой от депутатите не е питал сдружението дали одобрява тази промяна. В случай, че не сте забелязали промените в законите се гласуват от парламента, а не от СНБМ!
Не забравяйте, че благодарение на усилията и работа на СНБМ и вашата подкрепа за петицията майчинството все пак  е вече 12 месеца. Това беше целта. Да, не всичко е на 100% розово, но уви - такава ни е държавата. И все пак ако  погледнем генерално на картинката мисля, че от решението за удължаване на срока на платеното майчинство от 9 на 12 повече хора ще спечелят в длъгосрочен план, така че е по-скоро едно добро дело. Престанете с търсенето на виновници!Или ги търсете където трябва - в пленарна зала!
 Някои от момичетата от СНБМ не спаха с дни, за да обмислят как точно най-удачно да бъдат формулирани нещата, пренебрегваха семействата си и работата си, за да пишат предложения, да ходят по срещи и да се опитат да дадат гласност на проблема. И сега излиза, че понеже правителството е поставило допълнително условие по свое усмотрение, което не може да бъде повлияно от СНБМ, старанието на хората, които спомогнаха платеното майчинство да стане с 3 месеца по-дълго са били напразни. Защото , оказва се, когато е за пари - няма реална преценка на ситуацията. Трябва да има виновни, а дали наистина виновните са тук - няма значение. Някой се е почувствал подведен и се е юрнал да хвърля кал, зачертавайки дебело всичко добро, което е било постигнато. На това му казвам българска работа!
аз съм съгласна с теб.  Огорчена сам до някъде - защо трябва да има заварено положение тогава - не разбирате ли, че това точно дразни  бъдещите майки. След като ще има нов закон с 12м. стаж , да се преизчислят и на тези които ги включва 410 дни и от 6 м. да им се преизчислят на 12 м. -нима няма от тях майки , които са се осигурявали само 6 м. на 2000 лв. например . А какво става с бъдещите майки ,които пък имат само тези 6 м. стаж и са плащали на държавата и какво ще вземат 100 вл. обещетение е не е честно и за това се дразнят .

# 23
  • Мнения: 1 895
taniab, не си мисли, че негативите на промяната не се виждат и не се отчитат. Пак повтарям има много неща, които не зависят от СНБМ. Сдружението предлага, но какво от предложеното да приеме и какво да отхвърли или как да промени решава управляващата коалиция.
 Мен пък ме възмущава, че умни и разумни жени се поддават на емоциите си и насочват несправедливо гнева си в грешната посока. Хората са двете крайности от "Осанна" до "Разпни го". Няма логична мисъл, това е голям проблем!

# 24
  • Мнения: 43
Double with Cream  аз виждам , че много неща е отчитат и много неща не зависят от сдружението - кофти е , че стана така с недообмисленото решение на управляващата коалиция се разделиха майките на лагери, вместо да мислят за децата си и за хубавите моменти с тях и за прекрасните емоции около бременноста - ние мислим за пари - ужас и ме боли.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 957
Огорчена сам до някъде - защо трябва да има заварено положение тогава - не разбирате ли, че това точно дразни  бъдещите майки.
Да, и затова малко навява на: "Аз не сакам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле". И този "прекрасен" повей се усети и по време на медийните изяви на засегнатите тази сутрин. Мисля, че борбата за равнопоставеност няма нужда от подобни внушения - трупаме само негативи!

# 26
  • Мнения: 43
Огорчена сам до някъде - защо трябва да има заварено положение тогава - не разбирате ли, че това точно дразни  бъдещите майки.
Да, и затова малко навява на: "Аз не сакам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле". И този "прекрасен" повей се усети и по време на медийните изяви на засегнатите тази сутрин. Мисля, че борбата за равнопоставеност няма нужда от подобни внушения - трупаме само негативи!
какво искаш да кажеш с това ?
Виж , аз лично ще съм добре и на 6 и на 12 м. база за изчисления - но е кофти за най-вече за майките които нямат този стаж.....

# 27
  • Мнения: 5 401
Вижте, прекратете вече!  Praynig

Не мислете, че като не спамим всички пуснати теми, спим и не знаем какво се случва, какво ви притеснява и афектира! Всичко сме изчели, помислили сме, обсъдили сме, действаме.  Peace

Абсолютно ненужно се нагнети обстановката и се противопоставиха млади хора. Обвиненията спрямо СНБМ преглъщаме още! Нека сложим точката тук!

Отчетете факта, че правим всичко на доброволни начала, че лишаваме деца и мъжете си, за да се радваме всички на по-добри условия. Отчетете промените, които са настъпили от 2006 г. благодарение на активната позиция на СНБМ. Ние ще продължаваме в този дух, но за целта имаме нужда от Вашата подкрепа, гражданско съзнание, а защо не и участие.


Поздрави!   bouquet

# 28
  • Мнения: 43
Вижте, прекратете вече!  Praynig

Не мислете, че като не спамим всички пуснати теми, спим и не знаем какво се случва, какво ви притеснява и афектира! Всичко сме изчели, помислили сме, обсъдили сме, действаме.  Peace

Абсолютно ненужно се нагнети обстановката и се противопоставиха млади хора. Обвиненията спрямо СНБМ преглъщаме още! Нека сложим точката тук!

Отчетете факта, че правим всичко на доброволни начала, че лишаваме деца и мъжете си, за да се радваме всички на по-добри условия. Отчетете промените, които са настъпили от 2006 г. благодарение на активната позиция на СНБМ. Ние ще продължаваме в този дух, но за целта имаме нужда от Вашата подкрепа, гражданско съзнание, а защо не и участие.


Поздрави!   bouquet


ок , няма да пиша вече по въпроса , но аз не съм с негативно отношение към вас СНБМ , а към смотаната държава.

# 29
  • Мнения: 2 614
taniab, хубаво е, че го пишеш, защото наистина тези момичета, което направиха невъзможното, имат нужда да го чуят! Доста негативи се натрупаха по адрес на СНБМ, а това не е добре....
Експрес, благодаря за намесата!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт