Мога ли да редувам АМ?

  • 5 501
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 334
И аз съм чувала че не е добре да се смесват различни млека но по добре се консултирай с педито  Peace

# 16
  • Мнения: 493
Както и другите мамчета са писали-и аз знам,че не е хубаво да се смесват различните  АМ.

# 17
  • Мнения: 3 157
Какво разбирате под смесване?нали въпроса е за редуване?(поне аз така го разбрах-едната опаковка свършва,в момента няма на пазара от нея и се дава друга).Нищо лошо не виждам-аз самата също го правя-когато има Хумана вземам от нея(тя е с лактобацили),когато няма вземам нестле джуниър(с бифидо бактерии).Мисля,че има нужда и от двете и не съм забелязала да има някакви неприятни ефекти от това.Още повече  че състава на млеката е кажи-речи аналогичен-един вит.е с няколко мг повече или по-малко,което едва ли е толкова важно-храната,която се консумира всеки ден също трябва да е разнообразна и не може всеки ден да се получават едно и също количество вит. и минерали.

# 18
  • Мнения: 6 274
.........храната,която се консумира всеки ден също трябва да е разнообразна и не може всеки ден да се получават едно и също количество вит. и минерали.
Ехоооооо...
Тук става въпрос за бебе, не за пенсионерка, която има нужда от разнообразна храна....
Както всички останали, така и аз казахме, че НЕ БИВА ДА СЕ РЕДУВАТ, СМЕСВАТ, ОМЕШВАТ, ОБЪРКВАТ, МИКСИРАТ.....и т.н. (сега сигурно някой ще се сети и за друга дума, и трябва и нея да я включа, но не ми пречи) две различни АМ за едно бебе...
Съжалявам, че не ме бива в художничеството, иначе щях и да го нарисувам...

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 00:52 от Джуличка

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Всички специалисти по детско хранене препоръчват да се ползва само един вид АМ,особено когато става въпрос за малко незахранено бебе!Честата смяна е в състояние да докара разстройство,повръщане,алергии,най-вече АБКМ.Разнообразието при адаптираните млека не е равнозначно на разнообразието при другите видове храна!

# 20
  • Мнения: 3 157


Споко,де,казвам си мнението-така мисля,така съм го написала,защо непременно трябва да налагаш мнението си над всички останали-за мен редуването не е неправилно и съм обяснила защо.
Между другото познавам не една и две майки,които хранят БЕБЕТАТА си със 2 млека едновременно(Фризовом няколко лъжички и Фризолак също няколко) и то по съвет на педиатрите си.
От рисунки също не виждам смисъл-ако си толкова способна в рисуването-прави го за да забавляваш децата си,не за да налагаш мнение и да внушаваш-вижте колко съм умна аз,а вие колко елементарни работи не можете да схванете...айде няма нужда от такова отношение.

# 21
  • Мнения: 6 274


Споко,де,казвам си мнението-така мисля,така съм го написала,защо непременно трябва да налагаш мнението си над всички останали-за мен редуването не е неправилно и съм обяснила защо.
Между другото познавам не една и две майки,които хранят БЕБЕТАТА си със 2 млека едновременно(Фризовом няколко лъжички и Фризолак също няколко) и то по съвет на педиатрите си.
От рисунки също не виждам смисъл-ако си толкова способна в рисуването-прави го за да забавляваш децата си,не за да налагаш мнение и да внушаваш-вижте колко съм умна аз,а вие колко елементарни работи не можете да схванете...айде няма нужда от такова отношение.
Това не е моето мнение, а на всички, освен теб, писали дотук в темата...
Както и на педиатрите ...
Но щом ти разбираш повече...
А и имаш такива идейни приятелки, дето да смесват две млека... ooooh!
А на кой да рисувам - ти не си тази, която ще ми каже ...
Ясно ???

# 22
  • Мнения: 3 157
Джуличка,тона ти е крайно неприятен,моля те запази си го за вкъщи и не изнервяй обстановката.Както написах-майките,смесващи АМ го правят по съвет на педиатри,не им е дошла ей така някаква идея.
И ако обърнеш внимание на първите 3 мнения в темата ще видиш,че не всички освен мен мислят така,както ти се иска на теб.
И никъде не съм казвала,че разбирам повече от педиатри или който и да е-даже напротив-написах,че това е мнение.
Ясно? Wink

# 23
  • Мнения: 6 274
Изобщо не ми "се иска" всички да мислят като мен....
Това, което казвам е факт...
Не знам за педиатър, който би препоръчал смесването на две АМ...
Като ти е неприятен тонът ми, недей да се впускаш в спорове тогава...
Твоето мнение си е твое, моето - мое...
Точка...

# 24
  • Мнения: 3 157
Джуличка,това,че ТИ не познаваш такъв педиатър,не значи че няма....и то не един и двама...влючително и д-р Слънчева...хайде да не се заяждаме кой повече разбирал.
Между другото с търсачката излязоха доста подобни теми(за смесване и редуване на АМ).
Много моля-като имате да казвате нещо по темата-казвайте го без да нападате всички,които са на друго мнение.Все пак това е форум за споделяне на мнения и опит,не психиатрчна клиника да си избиваме нервите.

# 25
  • Мнения: 6 274
Все пак това е форум за споделяне на мнения и опит,не психиатрчна клиника да си избиваме нервите.
Ако имаш нужда от такава клиника - мога да препоръчам...
Аз нямам нужда...
И единствената причина, поради която ще спра този спам не е, че си ме убедила в глупостите, които пишеш, а това, че ще заключат темата на момичето залудо...
Край, аз спирам да пиша тук...
Извинявам се на авторката за спама...
  Embarassed

  bouquet

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 337
Моята педи ми препоръ4а да се придържам към една марка Ам...и по възможност даже да не я сменям,ако естествено нямам оплаквания..Не е привържени4ка на смяната на млеката..Това е което мога да ти кажа..Успех Peace

Ако добре понася на детето Аптамил 3 и го има редовнозащо държиш непременно да смесваш с Лактана?

# 27
  • София
  • Мнения: 20
аз не бих си позволила да редувам млеката. Преди няколко дена ми се наложи да купя НАН 1 от старата опаковка, а вече бяхме почнали от новия и бебчо цял ден повръща докато свикне. Според мен зависи колко  голямо е детето и дали е само на мляко като нас например.

# 28
  • Мнения: 698
При безразборна смяна на млека, има вероятност бебето да се алергизира. Не бих рискувала с две млека едновременно.  Peace

# 29
  • Мнения: 3 034
абсолютно не  Naughty и писаници от рода "моите приятелки" са несъстоятелни. има педиатри за целта, а аз не съм чула за такъв, който да препоръчва даването на два вида АМ.
Фризовом и Фризолак са на една марка и доколкото си спомням от постове на педиатри тук във форума, те всъщност се смесват, тъй като едното регулира стомаха и е против повръщане, тоест има лечебен ефект. цитирам по памет, който иска да потърси точните препоръки, които бяха писани.

Общи условия

Активация на акаунт