Амрита - 2

  • 64 023
  • 219
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
здравейте,

попаднах в темата докато се ровех в google

аз ползвам ампулите на глори и съм много доволна. вече повече от 4 години предприемам нещо като курсове на определено време (когато се сетя на няколко месеца по 5-10 ампули всеки ден или през ден)

всеки път си взимам вит.С и си спомням, че е с аромат на цитрус и е водна консистенцията. сега като отворих тази вечер ампулата е мазна като олио и не попива в кожата. дали някой скоро е ползвал вит. С да ми каже при него как е било. аз ще прескоча и до магазина да попитам в понеделник.

благодаря предварително

# 16
Здравейте, Amritalab! Моля, да ми препоръчате какви продукти да си купя за моята кожа. На 32 г. съм, кожата ми е мазна, но въпреки това имам бръчки (от носа към устата), разширени пори с комедони...Благодаря предварително!  bouquet

# 17
  • Мнения: 175
Здравейте, Amritalab
На 30 години съм и по принцип използвам козметиката на клиник или на виши. Защо така съм решила и аз не мога да кажа, вероятно съм очквала по-скъпото да е по-добро. Като цяло съм доволна, но преди месец два за пръв път в живота ми по бузата се почиха пъпки, които не са ми минали все още. Никога, дори в пубертета не съм имала проблем с кожата си. Спомних си обаче, че брат ми беше много доволен от вашия лосион с розмарин. Търсих по аптеките - няма го. Къде бих могла да намеря продуктите ви в търговската мрежа?

# 18
  • Мнения: 118
здравейте момичета, днес си купих професионалната маска за лица с лецитин и колаген от магазин в новата сграда на кръстовището на Ген. Колев и Чаталджа, цената е същата като в сайта 10.20 лв., момичетата са любезни  Peace продават и тестери за по 1 лв.

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте NeliNeli и Петъчна - съжалявам, че не Ви отговорих по-рано, но сме затрупани с работа тези дни и ми остава малко време да влизам във форума. Довечера ще отговоря на НелиНели и ще се опитам да проверя къде има от лосиона с розмарин за Петъчна въпреки, че той се зарежда от много голям дистрибутор по аптечната мрежа. Петъчна, най-добре ми пратете адреса си, и ако става въпрос за София ще Ви изпратя една безплатна опаковка по нашите куриери през следващите дни, а ако е извън София, ще бъде или по куриер или по поща.

До скоро Simple Smile 

# 20
  • Мнения: 1 243
Aз искам да питам къде в Бургас има магазини/аптеки, които продават вашите продукти. Никъде не мога да ги намеря.  Rolling Eyes Само в едно малко магазинче за диетични храни имаше от маските в пликче.

Amritalab, какво би ми препоръчала за нормална към смесена кожа, на 25 год. съм, понякога ми избиват разни досадни пъпчици  Twisted Evil Ще ми се и нещо от професионалната ви серия.   bouquet

Последен въпрос, някой ползвал ли е масажния крем Какао, въпроса ми е по-скоро дали цапа белите дрехи или попива идеално  Hug

# 21
  • Мнения: 0
Привет на всички!  Simple Smile

Ето отговори на вашите въпроси:
До NeliNeli: Ваша кожа се нуждае от почистване, ексфолиация и хидратация. Бих Ви препоръчала за основно почистване да се обърнете към професионалист, тъй като в салоните разполагат с нужната техника и познания, за да не наранят кожата Ви при такава манипулация, но ако предпочитате домашни условия - задължително си направете парна баня преди да пристъпите към екстракция на комедоните.

Желателно е при почистване на лице да спазвате следната последователност:
1. Почиствате на кожата от замърсявания и излишен себум с Почистващ гел с екстракт от розмарин, като избягвате областта около очите;
2. Балансирате pHто с Почистващ лосион с розмарин;
3. Правите си парна баня на лицето за 10-15 мин (може да сложите билки за по-добър ефект);
4. Подсушавате лицето и с напоени с кислородна вода марли или памучни тампони внимателно почиствате комедоните (не си правете рани);
5. Нанасяте Дълбокопочистваща маска с активен въглен, която ще избистри тена Ви и ще успокои кожата. След 15 мин отмивате с хладка вода.
Тази маска може да се замени или редува с някои от маските ни за мазна кожа: Антиакне маска с екстракт от розмарин, Дълбокопочистваща маска с прополис, Успокояваща "Антистрес" маска или Хидратираща маска с бирена мая и глутатион за мазна кожа.
6. Завършете с Матиращ крем за мазна и предразположена към акне кожа.
Тази процедура е желателно да се прави минимум веднъж в месеца. За поддръжка Ви препоръчвам ежедневно (вечер) да почиствате кожата си с лосион, 2-3 пъти седмично да ексфолирате кожата си (Ексфолираща крем-маска с ориз и минерални соли) и да си правите месечни дълбокохидратиращи серии (Активен серум "Суперхидратация")
.
Надявам се, че ще намерите отговора ми за достатъчно изчерпателен. Желая Ви успех!  Wink

# 22
  • Мнения: 0
До Bellucci: За съжаление нямаме информация кои аптеки и магазини зареждат наши продукти, но винаги можете да си поръчате каквото Ви харесва от фирмения ни сайт - amritalab.eu (за страната при поръчки над 50лв цената на доставката е 4.99 лв.) В момента правим цялостна реорганизация на дистрибуционните канали, така че скоро продуктите ни ще бъдат по-леснооткриваеми. По отношение на втория Ви въпрос: "Amritalab, какво би ми препоръчала за нормална към смесена кожа, на 25 год. съм, понякога ми избиват разни досадни пъпчици   Ще ми се и нещо от професионалната ви серия.": За спешни случаи: Акне коректор - дезинфекцираща суспензия за лечение на акне - изсушава пъпките - нанася се директно на засегнатия участък вечер. За поддръжка и свеж вид - веднъж седмично нанасяйте на почистено лице "Почистваща маска с червено вино" (тя е част от нашата Интензивна терапия червено вино, след нея - Хидратираща гел-маска с червено вино - може и да не я отмивате, ако я нанесете вечер. Гел маската най-добре нанасяйте по-често - поне 3 пъти седмично.

И на последния въпрос: Масажният ни крем какао е с 45% чисто какао и въпреки, че попива добре в кожата след масаж има опасност да остави следи по бели дрехи. За да избегнете това, може да ползвате масажното ни олио "Бял Шоколад", което е с какаово масло и попива идеално, без следи.

До: нова мама - Bravissima!!!  Наздраве Wink

Хубав и успешен ден!   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 459
Здравейте, Amritalab  Simple Smile
Бих искала да Ви попитам какво бихте ми препоръчали за мазна кожа (с много упорити черни точки, особено на носа и брадичката), но в същото време и много и много чувствителна.
Досега съм ползвала главно медицински гелове за измиване - Рок, Юсерин, Лед, Себемед и т.н.
Проблемът обаче е, че с всички гелове постигам един и същи ефект - прекомерно изсушаване на кожата около носа и устата, става на кафяви петна  Confused). Относно кремовете за лице - какъвто и крем да сложа максимум час и кожата ми започва да лъщи, сякаш не съм я мила сто години.  ooooh!
Също така, ако може да напишете в кои аптеки/ магазини в Пловдив бих могла да открия това, което ще ми препоръчате.
Благодаря ви за отговора.
Хубав ден!  Hug


П.П: Забравих да спомена, че съм на 22 години.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 16:00 от Джей

# 24
  • Мнения: 84
здравейте момичета, днес си купих професионалната маска за лица с лецитин и колаген от магазин в новата сграда на кръстовището на Ген. Колев и Чаталджа, цената е същата като в сайта 10.20 лв., момичетата са любезни  Peace продават и тестери за по 1 лв.
Здравей скъпа mi6ova!
За новата ъглова кооперация ли говориш?
Това козметичен магазин или аптека е?
Не съм минавала много отдавна от там и не мога да се сетя какво имаше по улицата?
Вчера ходих до дрогерията до адвокадската градинка и си взех някои маски и ампули но Чаталджа ми е по-близо.

Предварително благодаря!!!  bouquet

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 20:20 от didiani

# 25
  • Мнения: 0
Simple Smile Здравейте, Джей!

За съжаление много хора имат сходен на Вашия проблем - в случая е важно не само какво използвате, но и как го използвате. Това, което се случва е, че поради желанието си да премахнете излишната мазнина (себум), Вие прекалено много почиствате кожата си и в резултат тя става суха в най-третираните области (носа и брадичката) непосредствено след употреба на измиващия гел. Това нарушава воднолипидния слой, кожата се опитва да компенсира и секретира себум в по-големи количества, което до ефекта: "кожата ми започва да лъщи, сякаш не съм я мила сто години."  Wink А по отношение на кремовете - изглежда кожата Ви е доста плътна и "непропусклива" и поради това те не попиват добре.

За да се отървете от черните точки като начало е необходимо да ги почистите (вж. отговора към NeliNeli няколко поста по-долу). За поддръжка Ви препоръчвам да започнете да ексфолирате кожата си 2-3 седмично (Ексфолираща крем-маска с ориз и минерални соли), веднъж седмично да почиствате кожата си с маска на каолинова основа (Дълбокопочистваща маска с активен въглен) - много добър продукт, който съдържа адсорбенти, които задържат излишния себум и свиват порите, без да изсушават прекалено много кожата и веднъж седмично (но в друг ден) да прилагате Хидратираща маска с бирена мая и глутатион за мазна кожа. След всяка от горните манипулации е желателно да използвате Почистващ лосион с розмарин, за да балансирате pHто на кожата. За финал Ви препоръчвам Активен серум "Суперхидратация", защото той ще хидратира кожата Ви в дълбочина без да оставя неприятния лъщящ ефект.

В Пловдив, по-голямата част от продуктите ни за домашна употреба можете да намерите в Студио "Донита" - намира се на ул. Захари Стоянов 39Г, тел.: (032) 642330 - бих Ви препоръчала да се обърнете и към тях и за професионална консултация на място. В аптечната мрежа също би трябвало да има наши продукти.   Peace


Edit:

Забравих да добавя нещо много важно, което няма отношение към случая на Джей. Ако кожата Ви рязко промени състоянието си (без видими причини), това може да се дължи на хормонални промени. Промяна в нивата на кръвната захар, IRI (имунореактивен инсулин), или други хормонални промени може да доведе до промени  в липидното съдържание и отделянето на себум. Чест индикатор е челото. Така например, високи нива на инсулин, често водят до суха кожа, и обратно - нисковъглехидратна диета води след себе си омазняване. Също така, кожни промени могат да настъпят и при бъбречни заболявания. Затова се наблюдавайте - резки промени в състоянието на кожата най-често се дължат на вътрешни промени, стрес и по-рядко от странични фактори. Чест симптом при силен стрес са пъпките. Освен козметичното третиране е важно да имате добър сън и достатъчна почивка. Това разбира се не означава, че трябва да се превърнем в хипохондрици, а е просто напомняне, че кожата като най-големия ни външен орган ни подсказва, за това което се случва вътре в нас. Приятна вечер на всички Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 18:28 от Amritalab

# 26
  • Мнения: 84
Здравейте  Amritalab !
  bouquetБих искала и аз да се включа с въпроси защото вчера си купих някои маски и ампули но като се замислех е по-добре да ме посъветвате с конкретен режим на ползване на продуктите така ще мога да очаквам наистина добри резултати.
Първо да уточня аз съм на 35год.имам суха кожа по цялото лице(също и по цялото тяло);но имам и черни точки по носа и брадичката и за мое съжаление виждам и малки бръчици под очите и по-изразени такива по челото.Имам едно петно на едната скула което се появи след раждането на синът ми преди 2год.(дано не е много старо за обработка) и малки петънца като лунички по цялото деколте( те са доста отдавна).
Сега да кажа и какви продукти си купих вчера;
Ампула Q10
Ампула Емулсия за около очния контур
Ампула Депигментин
Маска с активен въглен
Маска с мечо грозде депигментин
Маска с колаген нощна подхранваща
Маска с морски водорасли нощна

Сега искам и да споделя какво направих снощи преди сън(не бях много сигурна дали е правилно);
-намазах петното с ампулата депигментин и също деколтето
-около очите -ампула емулсия за околооч.контур
-намазах цялото лице с ампула Q10
След което прибрах ампулите в хладилника(по съвет на момичето от дрогерията).
Маските все още не съм ползвала.
Благодаря предварително за съветите.  bouquet
Надявам се не се повтарям с някоя друга дама .

# 27
  • Мнения: 72
Здравейте, Amritalab  Simple Smile
Бих искала да Ви попитам какво бихте ми препоръчали за мазна кожа (с много упорити черни точки, особено на носа и брадичката), но в същото време и много и много чувствителна.
Досега съм ползвала главно медицински гелове за измиване - Рок, Юсерин, Лед, Себемед и т.н.
Проблемът обаче е, че с всички гелове постигам един и същи ефект - прекомерно изсушаване на кожата около носа и устата, става на кафяви петна  Confused). Относно кремовете за лице - какъвто и крем да сложа максимум час и кожата ми започва да лъщи, сякаш не съм я мила сто години.  ooooh!
Също така, ако може да напишете в кои аптеки/ магазини в Пловдив бих могла да открия това, което ще ми препоръчате.
Благодаря ви за отговора.
Хубав ден!  Hug


П.П: Забравих да спомена, че съм на 22 години.

Здравейте, Джей! Присъединявам се към отговора на Амриталаб, но бих ти препоръчала да използваш ензимния пилинг с папаин и след това маската с активен въглен или тази с морски соли. Аз съм със същия проблем като теб и личнта ми козметичка ми препоръча точно това. Останах много доволна и сега по-рядко я посещавам.

# 28
Привет на всички!  Simple Smile

Ето отговори на вашите въпроси:
До NeliNeli: Ваша кожа се нуждае от почистване, ексфолиация и хидратация. Бих Ви препоръчала за основно почистване да се обърнете към професионалист, тъй като в салоните разполагат с нужната техника и познания, за да не наранят кожата Ви при такава манипулация, но ако предпочитате домашни условия - задължително си направете парна баня преди да пристъпите към екстракция на комедоните.

Желателно е при почистване на лице да спазвате следната последователност:
1. Почиствате на кожата от замърсявания и излишен себум с Почистващ гел с екстракт от розмарин, като избягвате областта около очите;
2. Балансирате pHто с Почистващ лосион с розмарин;
3. Правите си парна баня на лицето за 10-15 мин (може да сложите билки за по-добър ефект);
4. Подсушавате лицето и с напоени с кислородна вода марли или памучни тампони внимателно почиствате комедоните (не си правете рани);
5. Нанасяте Дълбокопочистваща маска с активен въглен, която ще избистри тена Ви и ще успокои кожата. След 15 мин отмивате с хладка вода.
Тази маска може да се замени или редува с някои от маските ни за мазна кожа: Антиакне маска с екстракт от розмарин, Дълбокопочистваща маска с прополис, Успокояваща "Антистрес" маска или Хидратираща маска с бирена мая и глутатион за мазна кожа.
6. Завършете с Матиращ крем за мазна и предразположена към акне кожа.
Тази процедура е желателно да се прави минимум веднъж в месеца. За поддръжка Ви препоръчвам ежедневно (вечер) да почиствате кожата си с лосион, 2-3 пъти седмично да ексфолирате кожата си (Ексфолираща крем-маска с ориз и минерални соли) и да си правите месечни дълбокохидратиращи серии (Активен серум "Суперхидратация")
.
Надявам се, че ще намерите отговора ми за достатъчно изчерпателен. Желая Ви успех!  Wink
Много Благодаря! Hug  bouquet

# 29
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
И аз се интересувам живо как се използват ампулите.А ако не се държат в хладилник развалят ли се.Аз испробвах една с хайвер, но ми миришеше гадно.Дали може да се е развалила? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт