Отговори
# 15
  • Мнения: 521
хора,много ми е неудобно,ама пилето сега се прибра и ми каза че на задната седалка имало кашон с базарски работи  Confused .къде трябва да ги занеса  newsm78
още веднъж се извинявам  Tired

# 16
  • Мнения: 2 577
на Камелия ако са стъкло, керамика или порцелан - ако ли не на Люси - при нея са нещата, които ще се изпращат на Пловдив или ВТърново

така че прецени Simple Smile

# 17
  • Мнения: 92
Хайде и аз да се запиша. Сумата е много добра мисля аз, имаки се на предвид лошото време...ама айде до година повече...
да ви кажа също, че днес ходих и до новия детски магазин Premaman нали днес му беше откриването. Ама нещо не съм доволна май, много малък ми се стори и почти нищо няма от това което видях в каталога, а пък дрехи за бременни май въобще нямаше. За цените сигурно някои от вас знаят, че са "на ниво", за протокола да кажа че купих:
чоропогащник - 13.10лв.
още един  за - 15.60лв. и
чорапки (къси) - 9.20лв.

всичко това за скромната сума от 37.91лв., няма да ви казвам за останалите неща, че направо се потрисам - вярно много са хубави ама чак пък толкова.... Thinking

# 18
  • Мнения: 1 294
Справили сте се чудесно момичета, имайки предвид "пикливото" време!
Благодарности на всички, които бяха всеотдайни в работата по този базар! За Коледа ще има с какво да зарадвате дечицата Hug


Мадлен, съжалявам много ако и моята маса е допринесла за неприятностите ти Embarassed


# 19
  • Мнения: 413
Здравейте,
от два дни ми се мярка това заглавие и сега влязох да прочета...
бихте ли ме "светнали" как функционира вашата темичка? ако мога и аз да се включа/помогна
и аз съм родом от Бургас, но живея във Виена...

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 00:38 от :-))

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Ася аз проблеми нямам, мъжа ми имаше  Mr. Green
Твоя мъж вчере взе масата, съжалявам че не можехме да му я закараме а се наложи да се лута из комплекса, надявам се не съм го затруднила много   bouquet

# 21
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Привет Simple Smile) /много ти е готино именцето  Mr. Green/
Относно функционирането   newsm78, поддържаме връзка с някои от институциите за деца в региона: опитваме се да ги посещаваме до колкото ни е възможно редовно, да имаме контакт с дечицата  Hug и доколкото са ни възможностите да им помогнем с вещи от първа необходимост или необходимост към момента  Peace
Институциите, които подкрепяме в момента са: Комплекса за социални услуги в Бургас, Помощното училище в Бургас, Интернат-училище за деца с лека степен на умствена увреденост в с.Бата /общ.Поморие/, както от скоро и Дома за деца с умствена увреденост в с.Искра /общ.Карнобат/. До скоро помагахме и на Дома за деца от 3 до 7 год. в гр.Средец /но там към момента положението е в застой  Rolling Eyes/. Епизодично сме помагали и на Дом Майка и дете в Бургас  Simple Smile
Като цяло сме група ентусиастки  Mr. Green, не принадлежим към определена организация, но сме благодарни   bouquet за подкрепата на ДБМ, с чията помощ успяхме да организираме през 2008 г. в Бургас: 1ви Великденски благотворителен базар, Акция Треска за училище и 1ви Коледен благотворителен базар  Hug Набраните средства от базарите бяха изцяло изразходвани за институциите, които се включиха със свои изделия по време на мероприятията  Peace
Отделно си събираме периодично и парички между нас, понякога и наши близки и познати също имат желание да помогнат  Hug
Тъй като не сме някаква стройна организация и с дарителска сметка не разполагаме.
Основна част от касата е при мен  Mr. Green, а периодично има парички и в Amelia  Peace

Ще бъде чудесно ако имаш желание/възможност да помогнеш .... ето и няколко идеи:
- да дариш директно на някоя от гореспоменатите институции /или чрез твои роднини или чрез нас/ някои от необходимите им към момента неща  Peace В случай, че се насочиш да закупиш нещо, бихме те посъветвали да го сториш по скоро в БГ, не само предвид цените, но най-вече предвид транспортните разходи  Peace ... а и понякога документацията  ooooh!
- дарение на дрехи/обувки за деца на възраст от 1 до 17-18 год. .... както нови, така и 2ра употреба на Помощното училище и Комплекса за социални услуги в Бургас
- да се включиш като купувач или творец в някои от нашите базари /като цяло ентусиазма ни е завладял и се надяваме през следващата година да имаме възможност отново да организираме някои и друг базар  Peace и ще бъде чудесно ако имаш възможност да помогнеш  Hug/
ето малко снимки от току що приключилия ни Коледен базар: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=318216&pid=9372070
а тези са от суперуспешния  Grinning ни 1ви Великденски: http://www.burgaski.snimka.bg/album.php?album_id=238319

Това е което се сещам поне към момента  newsm78, надявам се момичетата да допълнят  Thinking

# 22
  • Мнения: 917
Люси както винаги е супер изчерпателна Laughing само дето на мен ми е втръснало от пуканки Joy
Много сте забавни всички, особено
hahahaмъжа ми яхна метлата обиколи малко улиците и му мина  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 784
Идеята ми всъщност е останалите неща от базара да се изложат още няколко дни до Коледа в храма "Св.св.Кирил и Методий" - може вътре, пред храма, на площада или където ни е удобно. Имаме принципното съгласие на отец Петър - председателя на храма. Набирането на дрехи за соц.домове и организирането на благотворителни разпродажби е всъщност дейност, която от доста време се развива от този храм. В случая благотворителния базар пак ще си бъде от ваше име или от името на ДБМ - можете да си сложите някакъв обозначителен надпис или плакат.

Представям си ги така нещата - през делничните дни стоките да бъдат подредени вътре в храма и да помолим за служителките, които продават свещите да продават и тях. В събота, неделя и празничните дни около Коледа - сергията да се постави отвън пред храма и стоките да се продават от доброволки - едно, че тогава от там минават много хора и второ, тогава служителите на храма са много заети. Ако пък има свободни хора - може по всяко време да бъде отвън сергията, което със сигурност ще бъде финансово най-успешния подход.

Това са моите идеи - ако го намирате за удачно, мога да говоря с отец Петър и другите свещеници и да обсъдим детайлите. Чакам и вашите предложения и мнения.

# 24
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
На мен,лично,не ми се вижда удачно в двора на църквата да се занимаваме с продажба(каквато и да е ).
Това си е  мое мнение и не ангажирам никой с него Peace
Хайде,изказвайте се..В крайна сметка-каквото решим всички.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
За съжаление аз не мога да поема ангажиминт, по принцип съм на работа през седмицата, каквото решите ще се включвам според възможностите си.

# 26
  • Мнения: 440
И аз да кажа, че при това лошо време, сте били страхотни - нищо не ви е спряло да посъберете средства за дечицата преди Коледа  bouquet
Относно идеята за продажба, дори с цел благотворителност, в или пред храма, аз също не си го представям с положителни чувства.

# 27
  • Мнения: 92
момичета аз имам една приятелка с магазин в центъра, ще я питам дали може да продаде някои от нещата при нея newsm78

# 28
  • Мнения: 413
Благодаря за разясненията на Лъки   bouquet
Бубичко - не се оприличавам като поредната "пуканка" изявяваща желание, а невърщеща нищо.

Лъки - Първо - предпочитам да ми дадеш адрес или телефон на семейство с малки деца, с които да кореспондирам директно и да помогна с каквото имат нужда /веднъж вече направих това/. Не искам да превеждам нищо на разни организации, а директно с получателите, така нищо не се губи по връзката.
   Второ -  имам доста стари/нови дрехи, количка, играчки, стол за кола......вече няма място в къщи, а и не мисля, че в Бургас нещата са по-евтини /това лято се убедих лично, че всичко в Бургас е по-*скъпо отколкото тук/.
  писах, че веднъж вече дарих на семейство няколко кашона бебешки неща, но за съжаление те се преселиха в София с шанс за повече възможности и загубихме връзка.
 Ще се радвам да имам възможност да помогна на хора в трудно положение
За църквата - майка ми може да удари по едно рамо  Simple Smile - тя шие дрехите на поповете /само кажете/

# 29
  • Мнения: 2 577
Simple Smile) добре дошла  Hug
"пуканка" така оприличаваме всички пуканки и подобия- чипсове , снаксове ... и се бъзикаме, че като видим пост на Люси трябва да се запасяваме с такива пред монитора, тъй като е много подробно изчерпателна. Не се отнася за теб със сигурност  Wink

FoxMamma , идеята е добра, още повече, че остана предимно керамика, стъкло и порцелан. нали изпратихме нечупливите неща за ВТърново и Пловдив  Wink не знам дали има достатъчно стока за да се седи отново цял ден на сергийка , да не говорим, че само в неделя са свободни продавачите

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 16:04 от Amelia

Общи условия

Активация на акаунт