раждали скоро в Торакс Пловдив?

  • 29 562
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 793
Здравейте и от мен.Предстой ми скорошно раждане и също ме интересува някой раждал ли е секцио при Патишанов в Торакс?Тои ми следи бременността и не съм много доволна,а като му казах,че все още обмислям къде да родя направо подивя-май не обича да губи парички.Четох,че секциото не му е силна част и има издънки.Моля ви пишете нещо,за да се насочвам вече към клиника!Благодаря ви.
В Торакс работят около 8-10 акушер-гинеколози, ако не си доволна от Патишанов и му нямаш доверия ,просто не рискувай. Като цяло от клиниката съм доволна. Но при теб сега проблема не е клиниката а конкретен лекар. Успех.

# 16
  • Мнения: 210
Джако,защо не си доволна?Какво имаш в предвид?Казвай,че и мен ме тресе същата треска/ #CrazyИ аз ходя при него.Между другото си писах с едно много мило майче от Стамболийски родила при него секцио,както и сестра и.Те двете са доволни,казаха,че пари на ръка не взема,платили били само на касата на болницата.Аз я попитах за това с парите,за да знам дали да отварям този въпрос пред него,да не го обидя.Тя ми каза да не питам изобщо,нямало да иска.Аз обаче попитах и той ми каза:"Аз с теб такава уговорка нямам иначе щях да ти кажа!"Отбелязвам,че не съм му никаква.Дори ми се струва,че се засегна.Иначе и аз четох лош материал за него и полудях,затова те питам какво по-конкретно те тревожи?Сподели,живо ме интересува,нали на наш гръб ще се пише.

# 17
  • Мнения: 793
Много ми е интересно защо да взима пари при положение че 1 път им плаща ЗК,2ри път си имат хонорар. С това плащане на ръка най - много да развалят реномето на клиниката.  Mr. Green Разбирам да става дума за държавна болница ....но това е друго.

# 18
Откъде да започна незнам.Сравнявайки информацията от мои приятелки,които също са бременни,аз съм най-малко обгрижваната.Патишанов гледа на видеозон не повече от 1мин и половина,безкрайно кратко,да не говорим,че не вижда много неща.Другите доктори гледат по 10 минути и мерят всичко на бебчето.Бременността ми не е от най-безпроблемните,а той не обърна никакво внимание.В началото имах проблем,а той вместо да ме хоспитализира както правят повечето лекари ме прати да си почивам вкъщи с думите"ако има нещо да се случва,тоест спонтанен аборт,ще се случи до 3 месец,няма какво да направя".Не исках да повярвам на ушите си.Нима толкова лесно се зачерква един човешки живот едва зародил се.Още тогава се усъмних в капацитета му.След 2 месеца отново имах проблем и пак ме прати да си почивам.Колко рев изревах само аз си знам.Естествено потърсихме второ мнение и бях приета в болница.Благодаря на целия екип помогнал ми да съм бременна все още.За каквото и да попитам отговор не получавам от него.С разрешените лекарства по време на бременност е много скаран.Покрай грипа се разболях,каза да смучам ментови бонбони и да пия ГОРЕЩ чай,който в моето положение е абсолютно забранен - имам предвид горещото заради преждевременни контракции,но това трябваше да ми го каже друг доктор,защото Патишанов въобще не е в час с тези неща.Знам,че не е хубаво да се пият хапчета,но отидох на специалист по уши,нос и гърло и човекът успя с хомеопатични средства да спре вируса иначе не ми се мислише какво щеше да стане.Гледа ни на 3д,където нищо не успя да види-тръгнахме си разочаровани,но той все пак си прибра 60лв без да получим никаква информация.Три дни по-късно друг доктор ни успокой,видя всичко и получихме чудесни снимки.Мисля,че е ясно къде е проблема,със сигурност не е в мен,а в нечия некадърност.Досега не ми е мерено кръвното на консултациите,на които бих казала се консултирам сама.Що за гинеколог е тоя при условие,че постоянно трябва да четем книги,в интернет и форумите за дадени проблеми какво се прави.Не трябва ли той да консултира за всичко това?Като разбра,че вероятно ще раждам при друг откачи.Поведението му беше като на 5 годишно дете,на което не са купили близалка.Почервеня целия,изнервен говореше високо(иначе си мрънка на носа),наобижда колегите му в другите болници,като че ли той е наи-добрия.Нямам думи,наи-малкото не е колегиално да плюе колегите си така - тези,които спасяват живота на негови пациентки,които е объркал.Ще си платя секциото в частна клиника,но не при него.Не чувствам сигурност,че този човек е наясно какво прави.Досега все защитаваше нормалното раждане,а като видя,че може да вземе хонорарче обърна картите.Вбесявам се,че използват положението ни на бременни,за да изнудват.Докога ще продължава това?Не отстъпваите бъдещи мами и не даваите да ви мачкат бездарни доктори.При първото си съмнение търсете второ мнение.Все пак за всички нас наи-важен е краиният резултат - едно хубаво и здраво бебче и щастливи родители.Да си пожелаем успех!

# 19
  • Мнения: 210
Ауууууууу, Shockedмежду другото наистина гледа с ехографа кратко.И аз ходих на 3d и също не получих добри снимки.Записът на флашката ми е цели....9СЕКУНДИ!Не ,че съм очаквала филм,но пък 9сек. ми се видя доста кратичко.Гледаме го с мъжът ми и той се чуди къде аджеба е бебето,е с малко повече фантазия се видя лице и ръчичка. LaughingИ ме пита: "Ти за това ли даде 60лв.?"Изненадвам се,че е обидил свои колеги,ама знам ли.Иначе засега от отношение не мога да се оплача/да не казвам голяма дума/Вчера бях на консултация,акушерката в отпуск,поради което лично ми измери кръвното,претеглих се,пропусна да ми измери "крехката"талия,но на това не обърнах толкова внимание.Ох,незнам,като чета твоите неща имаш пълно основание да се преместиш при друг лекар.Аз още съм в дилема,а нямам много време.На наши близки пък ако не е бил той сега нямаше да го има детето им,пак без да са му познати.Случаят им е доста цветен,но ще стане много дълго.Дано всички имаме щастлив финал!

# 20
  • Мнения: 793
Пожелавам ви лека бременност и здрави бебчета на финала.  bouquet Най - важното е да имате доверие на лекаря.  Hug

# 21
  • Мнения: 156
Не добри отзиви за доктор Патишанов има и от мами преглеждани от него в болница "Здраве" Пазарджик.Можете да го прегледате в темата болница Здраве Пазарджик мернах го тези дни!

# 22
  • Мнения: 210
Е,да де,аз на тази тема попаднах та си вкарах филмите и разпитвам сега.

# 23
Радвам се,че поне теб riga те мери и ти обръща внимание.Явно се държи добре докато не заподозре,че няма да ражда въпросната пациентка при него.Имам позната в Пазарджик,на която е предложил да роди в "Торакс",а не в "Здраве" където приема,защото там всичко ще мине през здравната каса,а в "Торакс" ще си гушне хонорара.После нека някой ме убеждава,че не прави всичко за пари.Той пита ли я има ли тази жена 600-700 лв та чак се и дразни,че му е отказала.Като ходя на "консултации" понякога ме пита колко килограма съм станала и как ми е кръвното.Отговорих му,че ако го интересува като проследяващ бременността ми доктор,би трябвало да провери сам,все пак му влиза в задълженията.Така си и остана - все едно си говоря на шапката.Да не говорим,че точно 3 месеца и половина ме остави без изследвания.Всеки път казваше "другия път".Платих си и си ги направих.Сега трябва да ме изпрати на последните полагащи ми се по здравна каса изследвания и няма да го направи,защото каза,че занапред,който ще ме изражда той да си поема отговорността.Естествено,че няма Патишанов да я поеме,а и кой го натиска та звъни тоя нещастник,сигурно връзките на обувките неможе да си върже сам.Толкова ми падна в очите,че нямам думи.Но като проследяващ ме гинеколог е длъжен поне тези направления да ми даде и хич да не си мисли,че ще откаже.Проверих в здравната каса,откъдето казаха че няма право на отказ,в противен случай съм в правото си да подам жалба.Не знае с кой си има работа,няма да го оставя да диша и секунда,за кой се мисли.Радвам се,че има и доволни от него.Всички мои приятелки,които ходеха при него го зарязаха.Едната щеше да го бие,защото си позволява много да дрънка.Освен в "Торакс",приема и във "Вип Европа",а отгоре на това Пловдив не му стигна ,ами ходил и в Пазарджик в "Здраве" и там да побърква жените.Хубаво,но поне да помага,не да вреди на хората.Работил е и в "Сана",а от Окръжна е изхвърлен заради некадърност.Явно затова е отишъл и в Пазарджик,с надеждата,че там не го знаят колко е смотан.Добре че са тези форуми,за да могат мамите да споделят неволите и радостите си и повече хора да знаят в какви ръце са попаднали.Добре че го усетих навреме и се насочих към второ мнение.Не искам повече да не му срещам физиономията,че само при мисълта за това се изнервям.Поинтересувай се за друг специалист докато имаш време.Стискам палци при всички нещата да минат по най-добрия начин.

# 24
  • Мнения: 793
Ей заради такива лекари се опропастява името на дадена клиника. Има хора които слагат всички под "общ знаменател" и после ходи да обясняваш че в даденото здравно заведение има и свестни лекари. ooooh!

# 25
Аз не казвам,че в "Торакс" няма свестни лекари "мама на Александра".Напротив.От приятелки знам,че отношението там е супер.Нямам нищо лично към клиниката.Добре ще е тези неща да ги четат и собствениците,за да знаят все пак какви специалисти работят за тях.Явно ти си имала спокойна бременност и не си наясно що е то да не знаеш дали след час няма да изгубиш бебето,за което се радвам.Сигурно си попаднала и на добър доктор от самото начало.Поне остави тези,които са се опарили да споделят.

# 26
  • Мнения: 793
До 4ти месец не се знаеше дали ще влезна в родилно за да родя. В 2ри месец прокървих ,тогава смених и докторката ,защото първата не искаше да ме погледне по спешност. Тогава попаднах на лекарката която "запази" и изроди детето ми.  Напълно те разбирам ,много е неприятно когато един "лекар" е търговец. Ще е добре наистина тук да споделят и хора които са се опарили. И дано тук да прочете някой който може да промени нещата. Пожелавам всичко най -добро.   bouquet

# 27
  • Мнения: 210
Лелееее,настръхна ми четината Shocked Джако,ти в Торакс ли ходеше на консултации?Аз в "Европата",акушерката там е много мила.За Торакс като цяло само хубави отзиви чувам,но и цените им си ги бива.На мен ми се налага секцио,което там е 950лв.Момичето,което споменах,че е раждала секцио в "Здравето" и си писахме каза,че е платила 275лв. на касата и нито лев на него на ръка.На мен ми каза,че мога да избирам дали "Торакс" или "Здраве" като принципът на плащане бил един и същ.Ти при кой лекар се преориентира?В Торакс много ми хвалят една докторка,но сега и забравих името,както и Топалова от ВМИ.

# 28
За "Торакс" и аз съм с добро мнение,но немога да родя там при друг доктор при мисълта,че мога да видя Патишанов,а и на мен той не ми е дал право на избор между "Торакс" и "Здраве".Направо ми даде срок да реша къде ще ходя,за да не се занимавал с мен.Иначе ходих в "Европа".Предложиха ми няколко доктора.Доволна съм от Карагиозян.В Окръжна и ВМИ има добри специалисти, добри отзиви и за Втора Градска.Но всеки преценява,със сигурност ще има и недоволни като мен.Важното е да имаш доверие в доктора.Лично мен не ме вълнува толкова хотелската среда и обслужване,3-4 дни все ще ги преживеем,а това да знам,че клиниката разполага със специалисти и апаратура за всеки възникнал проблем с бебчо или мен,недай си боже.Лукса оставям за вкъщи.Желая успех и леко раждане на всички бъдещи мами.

# 29
  • Мнения: 793
Свекърва ми работи във Втора градска и от нея знам че Карагьозян и Бабаков са добри. Peace

Общи условия

Активация на акаунт