Въпрос за кондензираното мляко

  • 24 818
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Подсладеното кондензирано мляко /неварено/ е основна съставка за крема в торта Рафаело - любима наша, даже се заредих с три кутии от Метро, че страшно ще отива за Нова година - каквато е бяла и поръсена обилно с кокос Crazy...


   Ти "не си" подстрекател............ Simple Smile

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Що бе, като й сложа между блатовете и плодовете от консерва "Тропически плод" -  Crazy Crazy Crazy

Айде, да не съм голословна - ето я красавицата -      

# 17
  • Мнения: 1 483
Ето рецепти за крем с кондензирано мляко (неварено)

530г масло
200г кондензирано мляко
300 пудра захар
10г коняк
1п ванилия

..................................................

200г масло
100г кондензирано мляко
2 жълтъка
ванилия или ликьор

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И аз не съм подстрекател, но ето как използвам аз свареното кондензирано мляко:

Торта Пламъци

И СНИМКА

# 19
  • Мнения: 1 101
аз крем карамела го правя с кондензирано мляко Peace
1 кутия несварено
съ6тата кутия с прясно мляко
3 яйца
и хоп да се пе4е
стахотно е bowuu

# 20
  • Мнения: 154
Момичета, като сте отворили дума за кондензираното мляко, ще се възползвам да задам и аз едно въпросче. Правих три пъти "Пай Банофи", който е със сварено до карамел подсладено конденз. мляко. Много вкусен сладкиш, обаче... пълнежа от карамел винаги ми изтича  ooooh! Първият път го варих 3,5 часа, получи се достатъчно гъсто и карамелено, вторият път го варих 5 часа пак беше гъсто и малко по-тъмно карамелено, но след като го намазах върху сладкиша се втечни и започна да изтича. Правя го в откопчаваща се тортена форма, но като го нарежа след няколко часа карамела е изтекъл във формата. Накрая се снабдих с готово Dulce da leche и пак същата работа се получи. В темата за "Пай Банофи" никой не е споделил да има такъв проблем, а и на снимките си изглежда ок. Мнооого е вкусен сладкиша, но ми се иска и на вид да го докарам.
Ще съм благодарна, ако някой ме "светне", къде може да греша.

# 21
  • Мнения: 2 199
Има ли готово сварено мляко някъде?(България)
Аз ако се опитам да си го сваря сама ще видите после снимки как НЕ трябва да варите кондензирано мляко  Blush

# 22
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Хайде и аз да попитам по-опитните Simple Smile
Имам подсладено кондензирано мляко в хладилника, но съм отворила кутията преди две седмици.Да го изхвърлям ли?На външен вид и мирис му няма нищо.

# 23
  • Мнения: 7 418
Хайде и аз да попитам по-опитните Simple Smile
Имам подсладено кондензирано мляко в хладилника, но съм отворила кутията преди две седмици.Да го изхвърлям ли?На външен вид и мирис му няма нищо.
      Слагай си го в кафето по 1-2 чаени  лъжички.. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7 418

Една кутия разбита с около 200г масло става на страхотен крем за някоя торта.Даже за тръбичките с вишни на Селма  мисля,че ще е чудесен крем.
    Може би, в такъв случай тръбичките ще трябва да се сиропират допълнително,защото крема се получава доста гъстичек.

# 25
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Селма, благодаря!

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
А за блейките като мен, които са си купили неподсладено конд. мляко, щото не могат да четат Close, какво ще препоръчате?  Blush

# 27
  • Мнения: 1 483

Една кутия разбита с около 200г масло става на страхотен крем за някоя торта.Даже за тръбичките с вишни на Селма  мисля,че ще е чудесен крем.
    Може би, в такъв случай тръбичките ще трябва да се сиропират допълнително,защото крема се получава доста гъстичек.
да ,така е Peace Първо може да се направят с твоят крем(със сметаната) и после отгоре с тоя.Ще стане супер.сигурна съм,защото правя подобна торта Wink

# 28
  • Мнения: 9 973
темата ми беше много полезна  Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
belinda, освен да си го ползваш за кафето и за някакви кремчета с варене, като го разреждаш обаче  Wink

Общи условия

Активация на акаунт