Коледни звънчета ще звънят, МАЙските бебета да поздравят! №12

  • 14 898
  • 280
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2
Благодаря за хубавите пожелания момичета. Зайо Байо и на вас само хубави емоции ви пожелавам, нека притесненията за бебките да останат в старата година и всичко през новата да е наред Hug Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 528
Понеже от довечера ще сме при свеки в надежда  а там няма нет и компютър макар че че ще носиме Лаптопа искам да ви пожелай топла,уютна и изпълнена със щастие и смях коледна нощ и Много подаръци ,ако сте слушкали и папка ли добр епрез годината  иначе Дядо коледа ще ви  донесе само Въгленчета в чорапчетата на камината hahaha Joy hahahaОтивам да Взимам Дядо коледа от градина и аз като негов помощник ще видя списъка с добрите хора и деца и ще видиме на кой какв още подариме.Лек и весел ден

# 227
  • Мнения: 0
Honey_Child  nbirthday

Zaio много късмет и дано да нямаш никакви негативни емоции до края на бремеността

На всички майски мами пожелавам спокойна и тиха свята нощ и незабравима бурна, шумна и весела Нова Година.  Tada

# 228
Здравейте,аз също ще раждам през Май на 26ти ми е термина,но за първи път влизам във форума и ниамам идея какво точно да направя,за да се включа Embarassed
 Просто искам да кажа Здравейте на всички Simple Smile

# 229
  • Мнения: 204
Здравейте моми4ета,рядко се включвам ,но задължително като включа комп ,веднага влизам да видя какво ново има при вас.Желая ви весело изкарване на празниците,много здраве,Любов и най ве4е много  здрави беб4ета.                       honey  _child  честит рожден ден, желая ти много здраве и безпроблемна бременност.               smile3525

# 230
  • Мнения: 1 951
Понеже и ние няма да бъдем вкъщи по празниците се включвам да пожелая на всички весело изкарване и много хубави емоции с близките хора  Hug

# 231
  • София
  • Мнения: 5 247
!HoNeY_ChIlD   - ти си Коледно бебе! да си жива и здрава и на пролет щастлива майка със прекрасно бебче!!! Tada  party023 baloni

Elitta да знаеш кой се крие в теб е страшно вълнуващо! Честито момиченце!!!!

А сега и аз се включвам в празничния тон на нашия форум с пожелания за:
!!! СВЕТЪЛ ПРАЗНИК - ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО НА ВСИЧКИ МАМИ!!! ЩАСТЛИВА, ЗДРАВА И БЛАГОДАТНА 2009!!! И СЛАДКО ПОСРЕЩАНЕ НА РОЖБИТЕ НИ ПРЕЗ ПРОЛЕТТА!!!!!!
 Close-mas: Close-mas: Close-mas: Close-mas: Close-mas: Close-mas: Close-mas: Close-mas: Close-mas:

# 232
  • Мнения: 10
Здарвейте и от мен майчета.Аз също ще съм си в къщи по празниците и ще влизам да наглеждам темичката.
Искам сега да пожелая на всички момичета с които няма да се засечем по празниците много късмет и много положителни емоции.Бъдете живи,здрави и през май най-щастливите мами.
 newsm59 на HoNeY_ChIlD .Всичко най-розово през идната година.Родена си в хубав месец.
TheJewel  ако вече някой не ти го е написал....трябва да напишеш ЛС на Дидочка с годините и термина си и тя ще те добави.
Лек и усмихнат ден момичета.

# 233
  • София
  • Мнения: 6 114
Честит рожден ден на HoNeY_ChIlD! Много здраве и хубави емоции и още по-хубаво бебче!  Grinning
Весели празници на тези, които няма да са тук тези дни!  santa2
Зайо, пожелавам ти добри новини и една безпроблемна нова година!!  Peace

# 234
  • София
  • Мнения: 2 430
                  ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ.
НА НАЙ-ХРИСТИЯНТСКИЯТ И СЕМЕЕН ПРАЗНИК ДА СИ ПОЖЕЛАЕМ УСПЕШНА И МНОГО ХУБАВА ГОДИНА.А ДОГОДИНА ПО ЕДНО МАЛКО ЧОВЕЧЕ

# 235
  • Мнения: 21
Тъй като и аз няма да съм тук по празниците искам да пожелая на всички ви здраве,щастие,любов,много късмет и нека новата 2009 година ни донесе здрави и усмихнати бебоци.Много щастие на всички ви   bigdance2  Tada

# 236
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
HONEY CHILD 4естит рожден ден   party023  Gift nbirthday newsm67 желая ти здраве,щастие,много,много усмивки и малки ритни4ета newsm32 newsm32 newsm32 Зайо на теб пожелавам вси4ко да е наред,по-малко тревоги и знай,4е вси4ки сме с теб  newsm10  Ние с беб4о сме добре ве4е риткаме все по уверено на преглед сам 4ак на 9.01.2009 и ве4е се надиавам тогава да узнаем пола.Ами това е от мен весели празници на вси4ки и не забравяйте,4е утре е бъдни ве4ер и в полунощ небето се разтваря и желанията се сбъдват...целувки на вси4ки smile3525 newsm51

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте. Ние утре заминаваме на гости на Пазарджик при свекито и няколко дни няма да имам достъп до компа. Затова искам сега да ви пожелая ВЕСЕЛА КОЛЕДА и много подаръци за всички,макар да съм сигурна че най-желаните от нас подаръчета да са се свили на топло в коремчетата ни.

# 238
  • Мнения: 265
Здравейте МАЙчета  Hug

влизам набързо да ви пожелая Весели празници! Много здраве, късмет и щастие за всички!
HONEY CHILD, Честит Рожден Ден!   bouquet

Лека вечер!

П.С. Днес бях на консултация и всичко изглежда нормално

# 239
  • София
  • Мнения: 155
HONEY CHILD честит рожден ден! Желая ти здраве и усмивки!

Контракциите представляват съкращаване на мускулите на матката, чрез които се “изхвърля” плода навън. По време на бременността е нормално да има и Бракстън-Хикс контракции или т.н. “фалшиво раждане”.

Какво представляват Бракстън-хикс контракциите?

Обикновено се появяват към края на бременността, въпреки, че е възможно да имате контракции още от самото начало на бременността. Бракстън-Хикс са нередовни контракции, които не са болезнени и могат да се появят безпричинно или при физическо натоварване. Смята се, че причината за тези ранни контракции е подготовка за предстоящото раждане.

По какво се различават от родилните контракции?

Основната разлика е, че Бръкстън-Хикс контракциите са нередовни и не вещаят предстоящо раждане. Когато контракциите са на определен интервал от време, който се скъсява все повече, но се запазва ритмичността се говори за предродилни контракции. Възможно е да се появят редовни контракции много време преди термин, тогава незабавно потърсете лекар, защото преждевременното раждане може да бъде спряно.

Основните разлики:

- родилните контракции са регулярни, през интервал от 5 минути и траят поне 1 минута. Бракстън-Хикс контракциите са нередовни и по-кратки като продължителност
- родилните контракции са много по-силни и на повечето жени им спира дъха от тях
- Бракстън-Хикс контракциите са само стягане на маточните мускули /чувството е на втвърдяване на корема както пред цикъл, усеща се напрежение/, докато при родилните контракции се усещат в цялата коремна област, дори и гърба

Намалете дискомфорта на Бракстън-Хикс контракциите

- поемете дълбоко въздух и дишайте по-интензивно
-  ако са предизвикани от ходене или физическа активност, седнете или легнете, ако имате възможност
- пийнете вода. Понякога контракциите Бракстън-Хикс се дължат на дехидратация, което причинява чувствителност на матката
- вземете си топъл душ

Истинските родилни контракции

Ако усетите редовни и болезнени контракции няколко седмици преди термина си, потърсете лекар незабавно!

Много често, когато датата на термина е прескочена се налага да се предизвика раждане. Контракциите се предизвикват чрез хормонални лекарства, за да започне раждането.

Общи условия

Активация на акаунт