Немско училище към посолството в София

  • 59 490
  • 194
  •   1
Отговори
# 30
Всичко това, което пишеш е чудесно, надявам се да продължи така. Малко ми е интересен правописа ти- за българче в 7 клас! Не съм вярвала, ч(е един ученик в 7 клас ще знае толкова подробности какви услуги предлага училището му. Имам само един въпрос- ако си немски  е перфектното училище, ако ти предстои пребиваване в . Но да си представим хипотетично, че синът ми си е чист българин, учи при вас до 8 клас и после? Интересно с каква диплома ще излезе и в кое училище в София или друг град, ще продължи? Това ,че учите по немска програма е чудесно, но за да има приемственост с другите български училища не е достатъчно.

purvo iskam  da vi kaja,4e sum jivqla v germaniq do minalata godina i vse o6te mi e trudno...vseki slu4ai sum informirana,za6toto spored men e normalno edno dete da znae v kakvo u4ili6te u4i i kakvo predlaga to.a do vaprosa vi: ne moga da vi dam to4en otgovor.znam samo,4e pove4eto ot nas (kakto i men)6te hodat sled 7mi klas v nemskata gimnasiq.a za u4enizite koito sa 6ti klas (i po-malkite) dokolkoto znam 6te se napravi tova u4ili6te i do 12 klas(ne e sigorno,no se planuva).i nie sled 7mi klas 6te polu4im diploma za zavur6eno osnovno obrazovanie.kakto kazah tova ve4e ne znam to4no.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 724
Извинявайте, приемът само за първи клас ли е? /Признавам ,не съм преглеждала темата/

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А каква е разликата между това Дойче шуле и Дойче шуле в Горна Баня

истински вярвам, че е огромна, в полза на това, което е към Посолството.

# 33
  • София
  • Мнения: 896
Ето тук има всичко за кандидатстване и цени
http://www.deutscheschule-sofia.com/anmeldung/anmeldung.htm
  bouquet

# 34
  • Мнения: 771
Всичко е чудесно, но се интересувам, ако запиша там детето си, по каква програма се учи! Никъде не открих-нито на български, нито на немски език и с каква диплома ще излезе детето ми. То е българче, все пак, знае немски език, на какво ни гарантира, че след 1 година в немското училище няма да се окаже, че трябва да повтаряме? Просто питам и ако някой знае, моля да ми помогне - къде да открия учебна програма за предучилище и 2 клас?

# 35
  • на път
  • Мнения: 2 804
Който търси немско образование за детето си - това е училището. Това училище е създадено основно за немскоезични деца, временно пребиваващи в страната с родителите си. Много е добро като база и кадри.
Можете да влезете в сайта на немското министерство на образованието и да си потърсите интерисуващите ви програми.
Доколкото знам училището няма лиценз още в БГ пък и не се знае дали ще получи такъв заради малкото часове български, история, липсата на роден край и пр. специфични за БГ образование дисциплини

# 36
Всичко е чудесно, но се интересувам, ако запиша там детето си, по каква програма се учи! Никъде не открих-нито на български, нито на немски език и с каква диплома ще излезе детето ми. То е българче, все пак, знае немски език, на какво ни гарантира, че след 1 година в немското училище няма да се окаже, че трябва да повтаряме? Просто питам и ако някой знае, моля да ми помогне - къде да открия учебна програма за предучилище и 2 клас?

po nemskata programa se u4i. ima bulgarski ezik i literatura i istoriq,po-malkite imat i prirodoznanie. vi6te na saite na u4ili6teto http://www.deutscheschule-sofia.com/   ili eto tova e za zapisvane v u4ili6teto http://www.deutscheschule-sofia.com/anmeldung/anmeldung.htm

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ami zeneta mislq,4e be6e 3000 lv.,za germanzite e pove4e

tova koeto sum pisala ne e vqrno.

има и още много неверности Wink
Към теб и към  priatel4e na kivinze:
Има си правила тук: пише се грамотно (доколкото можеш), но предимно на кирилица. Пък като овладееш немския и отидеш в чужбина, си пиши на латиница.

amei   bouquet НО пак не се чете добре...

# 38
  • Мнения: 243
А в това училище към посолството има ли курсове по немски - за деца?

# 39
  • на път
  • Мнения: 2 804
А в това училище към посолството има ли курсове по немски - за деца?

не и не се предвижда такава форма на обучение засега доколкото знам ...

# 40
  • Мнения: 243
Добре де,.. и все пак не ми стана ясно  newsm78 - ако детето ми учи в това у-ще, но след 7кл. след  реши да кандидатства в СМГ (например) ще получи ли всички  необходими документи за завършено до момента образование?

# 41
  • Мнения: 771
това, което ми казаха, че ако детето ти учи там и в определен момент реши да се премести в 31 у-ще/примерно/, ще трябва да държи приравнителни изпити. Ако получат лиценз, не изключвам вариант да се влиза в немската /логично е/.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 724
балони, мерси за инфото- от къде ти го казаха, от самото училище ли? дали приравнителни за всичко - математика, български, биология, химия...?

# 43
  • Мнения: 771
Не, към "немското" проявявам чисто любопитство. Имам познато дете там, но все още мнението им е "хаотично". Просто това е логично.Та те не учат по българската програма и аз си помислих, че това доста ще ги изпорти. Преди няколко дни говорих с моя приятелка, директорка на квартална гимназия. Тя е в тази сфера и ми обясни, че на тези деца ще се наложат изпити. Иначе как ще се докаже, че са на ниво на съответния клас за бъл. у-ще. Но...края на годината идва. Нещата ще се видят неоспоримо, независимо от обсъждания, съмнения и мнения, нали!

# 44
  • Мнения: 390
Много е добро сигурно това у-ще, но както и френския лицей и англо-американското, няма акредитация от МОН, така че ако иска детето да учи някога в Б-я ще трябват приравнителни, а това редом с немската програма си е гоолям зор. Тези у-ща са за деца, които няма да учат в Б-я. А питам аз, какъв е смисълът от българско у-ще като в крайна сметка повечето вече си пращат децата в чужбина да следват?!
Аз бях доста на този кръстопът, в крайна сметка реших да им дам шанса да избират, а после ако искат в чужд унив, е, все ще се справят и за там. Въпреки това, продължавам да се питам права ли съм и за какво им е да учат по нашата калпава праграма, където неминуемо опират до частни уроци! Да сте чули някъде навън децата да ходят на частни уроци?

Общи условия

Активация на акаунт