Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Страхотна нова темичка, поздравления Иви!
mima1977 за протеста разбрах като цъках по каналите снощи и в Шоуто на Слави(което по прнцип не следя) се коментираше именно тази тема..с приятеля ми го изгледахме до края и напълно подкрепяме борбата на всички желаещи детенце Simple SmileНаглостта и безочието на уравляващите ни е нечовешко..наистина нямам думи...
Относно пола не бебчо - мен ме гледат на обикновен ехограф и последно като бях в 13г.с. бебчо си лежеше малко с гръб(видяхме му хубаво гръбначето) и не искаше да се обръща - аз по принцип не бързам - след нова година, живот и здраве, ще правя БХС и късната ФМ - ако тогава се види добре, ако не, когато стане..само да е живо и здраво..за това се моля Praynig

# 16
  • Мнения: 25
Здрвейте момичетааа!
Търкул и аз в новата тема! Поздравления за Иви и благодарим за хубавата темичка

 Weary толкова ми е тъжно за Галя, четях и тръпки ме побиваха! Миличка бъди силна - само това мога да кажа!

Като ви чета и всички говорят за тези БХС  и ФМ, които аз дори и не разбирам отлично, питах веднъж докторката ми а тя каза, че тези неща - специално ФМ се правели при проблемни бебета  Cry аз съм объркана, защото почти всички ходихте или ще ходите!
а какво всъщност е БХС?

# 17
  • Мнения: 9 814
В албума ни със снимките somebody  е сканирала една брошура от лабораторията за генетични изследвания в Майчин дом.
Там може да прочетеш всичко за БХС.
Ето сайта на лабораторията:
http://www.lmpbg.org/

И още инфо тук:
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 48&Itemid=103

# 18
  • Мнения: 165

Като ви чета и всички говорят за тези БХС  и ФМ, които аз дори и не разбирам отлично, питах веднъж докторката ми а тя каза, че тези неща - специално ФМ се правели при проблемни бебета  Cry аз съм объркана, защото почти всички ходихте или ще ходите!
а какво всъщност е БХС?
БХС - биохимичен скрининг за няколко аномалии, вкл. синдром на Даун - взима се кръв от вената и се изследва в Националната генетична лаборатория - на същия ден или до 3 дни преди това се прави ехографска снимка на плода за изчисляване на тояните му размери - това е -няма нищо страшно - освен това изследването не е диагностично, а прогнозно.Аз смятам да го направя за лично спокойствие - иначе не е задължително - а за ФМ честно да си кажа все още се колебая, но май и нея ще направя - лошото е че ще трябва да пътувам посред зима(края на януари-началото на февруари)

# 19
  • Мнения: 136
За пола и на мен ми е много странно - единият ми лекар още в 11-та г.с. каза, че може да го разбере, ама заради палцентата не успя. Сегашният ми лекар вчера каза, че било твърде рано, за да се види, лекарката от Токуда, която миналата седмица ме гледа на ехографа, също каза, че е рано. А в същото време има толкова много мами тук, които вече знаят какво ще е бебето. Направо се чудя аз ли нямам късмет, на кофти лекари ли попадам, рано ли е наистина, бебето ли все не е в подходяща позиция....

# 20
  • Мнения: 25
Франческа благодаря!
Искам да те питам ти при първата си бременост ходили на тези изследвания?

# 21
  • Мнения: 25
tаnka80, за мамите които са от провинцията сигурно е трудно да се правят тези изследвания. Мен ми взимаха на кръвта 3 пъти поне, но нищо лошо не са ми казвали....  Confused охх моля се всички мами и техните бебчета да са живи и здрави!
  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 291
Да и аз това се питам в крайна сметка-кога се вижда пола и освен на ФМ по какъв начин се установява.Аз съм в петък при марков, ако случайно не види да знам кога да очаквам и къде да ходя.

# 23
  • Мнения: 31
Добър вечер и от мен, момичета!
 Галя, моето най- искрено съчувствие, дано всичко мине безболезнено и се възстановиш бързо,  Praynig възможно най- скоро да получиш така желания подарък, а именно едно прекрасно БЕБЕ!
на мен от неделя ми се появи някакво течение, което днес като минах на лекар се оказаха гъби и сега съм на някакви глобули за следващите 6 дни  #Cussing out толкова ме е яд- появили са се просто от нищото, докторката каза, че докато сме бременни сме предразположени, а аз по принцип след всеки антибиотик получавам гъбички  Cry дано скоро се оправя, че е много неприятно и ходя до тоалетна през половин час, направо не мога да стигна от нас до работата и обратно!

# 24
  • Мнения: 2 071
Вчера бях на ранна та ФМ и оттогава ме човърка... Доктора каза, че нухалната транслуенция е с гранични стойности и си игра сума ти време да търси и някакви други маркери, които да покажат че всичко е наред. В крайна сметка каза,че всичко е ОК, но ме вика пак в 16 седмица и после в 22ра.

На някоя от вас казали ли са и нещо подобно? При бебо размера на гънката е 0.23см.

Значи, на мен лекаря ми каза, че гънката трябва да е под 0.2, а над 0.3 вече не е добре. Аз нищо не разбирам, нека някой по-запознат да пише. В крайна сметка са ти казали, че всичко е ОК, мисли позитивно и се наслаждавай на бременността си!!!
Във Варна също правят БХС в Майчин дом, даже вече е задължителен в пакета на интензивната ЖК (която се заплаща), не знам дали пращат до София или тук се изследва, но ми казаха след Нова година, че ще ми вземат кръв за БХС.
За пола - предния път в 15 г.с. моят лекар видя, че е момиче на обикновен видеозон, сега в 13 г.с. доц. Балев (ФМ) също на обикновен видя, но не беше категоричен, на 30.12. съм на ЖК при моя доктор и съм сигурна, че тогава ще ми потвърди/промени, защото вече ще съм в 16 г.с.

# 25
  • Мнения: 136
edno_momiche, Марков сигурно ще те гледа с 3D или 4D ехограф (поне това си мисля, че представлява ФМ) и няма начин да не види половите органи. Вчера разглеждах сайта на клиниката му и там има цяла галерия със снимки от различните видове ехографи. Много интересно ми беше, дори и клипчета имаше. По-голямата част от бебетата бяха доста по-големи от нашите, но мисля, че с такъв ехограф и при нас вече може да се види съвсем ясно полът.

Аз за пожеланията за Галка ще допълня бебето да бъде момченце, тя толкова много го искаше... Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, да ви кажа честно, освен ако наблюдаващия ви гинеколог не е лош професионалист, няма как да изпусне някоя аномалия. За мен лично ранна ФМ е напълно излишна, както и два БХС, въпреки, че моят лекар настоя да ги направя. За съжаление се случват неприятности, но в огромна част от случаите организма разпознава болния плод и го изхвърля. Разбира се има и жени с проблеми, които не се дължат на проблеми в плода, но при късмет да се попадне на добър лекар, който да ги диагностицира правилно, нещата могат да се поправят. Най-лошото е, че жените преживели аборт се травмират и са под постоянен стрес следващата бременност.
Относно апетита, аз вече от месец нямам никакъв, едвам се храня. Дано рибеното масло ми помогне.

# 27
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен мами  Hug

Иви, темата ни както винаги е прекрасна  smile3525

Аз не пиша много често (защото имам шеф на главата по цял ден, който ме следи  smile3516 да не чатя случайно), но изчитам всичко, което пишете  smile3521

Галка съжалявам за случилото се .... пожелавам ти кураж и скоро да се зарадваш на едно здраво и хубаво бебче .... естествено,че можеш да си ни четеш и даже задължително да ни държиш в течение с нещата около теб ... ние сме с теб   love001  love001  love001

За пола на бебчето, на мен ми го каза докторката на ФМ в 12 г.с. Каза, че не имала намерение да гледа пол и че било твърде рано, но .......  newsm03 ..... все пак каза, че е на 90 % сигурна ..... все пак е много индивидуално, защото не се знае бебчо дали ще застане в правилна позиция за да се види пола .... аз от време на време, влизам и чета и майските мамчета за да съм в течение, какво ни очаква  Rolling Eyes там има мами, които са в 20 г.с. и още не знаят пола на бебешоците си  Sad

Аз когато ходих на 1та ФМ, лекарката ме изпрати на БХС (а аз бях много против БХС, но отидох). Каза, че нямало за какво да се притеснявам, но било за предпочитане .... добре, че всичко си беше ОК. Сега на 22.12. съм на 2та ФМ. Специално за ФМ аз съм с двете ръце "ЗА". Не мисля да пестя пари и време, стига да мога да разбера колкото може повече за бебчето си. НО също така искам да израза и едно лично мое наблюдение за ФМ - повечето лекари гледат и мерят на 2Д (ФМ), което от своя страна ме води до извода "Един добър лекар, който не специализира ФМ, ако наистина е добър, би трябвало да види, ако има големи аномалии", но всеки сам си преценява какво да направи, на какво може да разчита и на кой може да се довери  newsm10

Момичета някоя от вас случайно да я боли опашката, кръста и таза? Според мен е доста рано таза да се разширява, но знае ли човек  newsm12 аз не съм много широка в таза, може би за това, но предполагам, че не съм единствената, а почна да ме боли .... чак не мога да седя на едно място, повече от 30 мин.

Много усмивки и хубави новини в новата ни темичка  Hug

# 28
  • Мнения: 255
Аз питах за килограмите, защото аз си хапвам, ама като се замисля и моя апетит не е толкова голям. Имам ситуации, в които не съм гладна, но като не ям 3-4 часа и ми става лошо. То при мен си е така и  попринцип-често хапвам, ако ли не ми прилошава. Но сега различното е че става абсолютно изведнъж-без предупреждение.
Утре съм на лекар, да се запиша за ЖК и малко ми е притеснено.Дано всичко е наред  Praynig

# 29
  • Мнения: 1 475
Иви, страхотна тема и аз да се запиша! Hug

Една приятелка ми беше на гости, после ходих до местната поликлиника, да върна талоните на лекаря, които ми пуска изследванията по ЗК, оказа се, че не са му трябвали и само се разкарвах! Предложи ми при тях да правя ФМ, била 65лв при тях, отказах и той ми каза, като съм била балама да  продължавам да си плащам в Токуда и за по-скъпи ФМ, е не точно с тази дума, но завъртяно!Имаше една бременна в кабинета и той ми вика я питай Диди, тя колко  е платила досега при мен! Казах му, че всеки си прави избора!Подразни ме определено #Cussing out

Еdno_моmiche, ти си утре, аз съм в четвъртък вечер на коледно парти на фирмата на приятеля ми, ще бъде в клуб Грамофон, колко съм вилняла там навремето, не съм ходила от 5 год сигурно там, защото го смених с Брилянтин, ама и в Брилянтин вече ме забравиха Sad Sad Дано да имам хубав повод в четвъртък след ФМ да празнуваме с кеф! Иначе нашето парти на фирмата тази година ще е във Варна, но аз отказах да пътувам, ние всяка година пътуваме нанякъде, шефа никога  не иска да стои в София! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт