Холестерол

  • 33 903
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Наскоро в "Господари на ефира" един лечител предлагаше бабини зъби за колена,за бъбреци,за мигрена,за простата....защо да не помага и в борбата с холестрола gydi

# 16
  • Мнения: 97
Здравейте, няма как да не се запиша и тук, защото от много дълго време, почти година, се боря и то успешно с холестерола.
 Не мога да степенувам нещата, но ще кажа какво правих аз, то и продължавам, но сега само на поддържане. Най-важни са есенциалните мастни киселини, т.нар. Омега-3, а варианта Омега-3 +6+9 е най-добър. Извличат се от рибеното масло на риби от студените скандинавски морета. Най-добрите са на фирма"Еспара" 50 бр., стигат за 25 дни, и са около 22 лв. Вариант е и лененото масло, също съдържа Омега-3 и се продава почти във всяка аптека. Другото, което много помага действително е пектинът, аз си купувам натурален 100%, без захар. Разтваря се 1 ч.л. с малко вода докато стане на кашичка и се прибавя чаена лъжичка мед, яде се три пъти на ден половин час преди основното хранене. Аз понеже сутрин нямам това време, го вземах по два пъти - обед и вечер и никак не е гадно с мед, направо си е вкусно. Сега за поддържане вземам само веднъж. Червеното вино е за повишаване на добрия холестерол, което също е много важно! Една чаша вечер, и то много качествено, но не повече. И никакъв друг алкохол!!! Е, на празник може да си позволи човек 50 гр. твърд, но също много качествен, това ми го каза една кардиоложка. Никакви домашни ракии, само водка от рода на "Финландия" или качествено уиски. Риба също трябва да се яде много, основно морска, най-добра, а и най-достъпна е до болка познатата скумрия. Трябва да се ограничи пушенето! Аз съм пушачка и не съм го спряла, но и сериозното намаляне определено има ефект. Много движение също, най-добре под формата на продължителни разходки сред природата. Относно билката "бабини зъби" знам, че помага, но лично аз не съм я ползвала. Надявам се, че в общи линии отговорих на въпросите от темата. Ако трябва да се конкретизирам за нещо, с удоволствие ще го направя Simple Smile

# 17
  • Мнения: 58
Аз използвам Ябълков пектин на хапчета - фирма производител-АВХ - полско производство, като вземам 2х3 хапчета преди храна.

# 18
Аз знам за билката бабини зъби приготвена по рецептата на Борис Николов.Моите родители я пият редовно.Мога да напиша начина на приготвяне и схемата, по която се пие, ако някой се интересува.


Ако не Ви затруднявам бихте ли ми изпратили схемата.Имейла ми е maq_p_petkova@abv.bg.
    Благодаря Ви!

# 19
  • Мнения: 581
 Ето как се приготвя и как се пие:
 В 1 литър вода се слагат 5 равни супени лъжици от билката.Ври 1 час на слаб огън.Прецежда се, долива се вода до един литър и се връща прецедената билка.Така се слага в хладилника и стои 24 часа.После се прецежда и се държи в хладилник.Пие се по следния начин:
  първи ден: 3 пъти по 3 суп. л-ци
  втори ден: 3 пъти по 4 суп. л-ци
  останалото от литъра 3 пъти по 5 суп.л-ци
 Пие се преди ядене.Като свърши отварата след първия курс се почива 10 дни и после може да се пие без почивка.

# 20
  • Мнения: 37
Lipibor www.borola.com -  ендокринология.
а е отзначение какво точно за холестерола. LDL, HDL, ТРИГЛИЦЕРИДИ ЛИ.

# 21
  • Мнения: 6
За вискокия холестерол съм чувала,че помагало настъргани ябълки смесени с чист мед орехи и канела меда да не преобладава взимало се сутрин и вечер по една кафена чашка можело и в неограничено количество кой колкото може да изяде
А относно лененото семе препоръчвам
Алпинум Флекс Ойл-хранителна добавка
СЪСТАВ: Всяка капсула съдържа 1000 mg студено пресовано ленено масло (60 % от маслото представлява алфа линоленова киселина (омега-3), 20 % линолова киселина (омега-6), 15 % олеинова киселина (омега-9), натурален токоферол (вит. Е) 1%).
ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ: Употребява се като хранителна добавка за регулиране нивото на холестерола и триглицеридите. Действа директно върху метаболизма в организма, като помага за редукция на килограмите по естествен път и тяхното поддържане на едно ниво. Eсенциалните мастни киселини на Alpinum Flax Oil осигуряват нормални биологични функции на човешкия организъм и са важна част от хранителния прием при профилактика и превенция на различни заболявания: сърдечно - съдови, хипертония, артрит, астма.
ALPINUM FLAX OIL ПОДПОМАГА:
• Контролиране на телесното тегло;
• Понижаване нивото на холестерола и триглицеридите;
• Допринася за поддържането на здрава и гладка кожа;
• Има благоприятно действие при хора с високо кръвно налягане;
• Способства за разреждането на кръвта и по този начин намалява риска от тромбообразуване и помага за предотвратяване на инфаркти и инсулти;
• Подпомага възстановяването при чернодробни заболявания;
• Има противовъзпалително действие при болки в ставите, артрит и др.;
• Стимулира зарастването на рани и изграждането на костна тъкан;
• Има противоалергично действие, предпазва от алергични дерматози;
• Засилва имунитета на целия организъм;
• Увеличава резистентността на организма към инфекциозни заболявания;
• Дава енергия и спомага за увеличаване на издръжливостта при умствено и физическо претоварване;
• Подобряване функционалното състояние на главния и гръбначния мозък;
• Подобрява настроението и увеличава възможностите за възприемане на информация и ползотворно учение;
• Дава спокойствие и устойчивост при стрес и стресови ситуации;
• Допринася за правилното изхранване на плода при бременност;
• Допринася за правилното функциониране на щитовидната жлеза и хипофизата;
• Намалява симптомите на подагра и пречиства кръвта;
• Помага за по-ефективна работа при заболявания на бъбреците.
ДЕЙСТВИЕ: Човекът се нуждае от някои много важни есенциални (незаменими) мастни киселини, които не могат да се произвеждат в организма и трябва да се набавят с храната. Това са именно полиненаситените алфа-линоленова киселина (ОМЕГА-3); линолова киселина (ОМЕГА-6); олеинова киселина (ОМЕГА-9).
НАЧИН НА УПОТРЕБА: Една капсула Alpinum Flax Oil се приема 3 пъти дневно през устата. Подходящ е за лица над 14 години. Маслото може да съпътства хранителния режим за неограничено време – може да се приема от напълно здрави хора, за подобряване на жизнения им тонус.
ПРЕПОРЪКИ: За постигане на оптимални резултати е добре Alpinum Flax Oil да се съчетава с балансирано хранене и умерено физическо натоварване. За по-добро здраве се хранете с повече плодове и зеленчуци и избягвайте продукти, богати на сол, захар, а също и пържени храни. Пийте редовно минимум 2 литра вода на ден и така по естествен път ще се освободите от натрупаните в тялото ви токсини.
ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ: Няма.
СТРАНИЧНИ ДЕЙСТВИЯ: Няма.
Продуктът не е лекарствено средство!
Продуктът не е заместител на разнообразното хранене !
ОПАКОВКА: Шише с 50 меки желатинови капсули по 1000 mg.

CHOLESTEROL BALANCE
подпомага поддържането на нормалните стойности на холестерола и състоянието на сърдечно-съдовата система 40 капс. x 1110 mg
СЪСТАВ: всяка мека желатинова капсула съдържа: рибено масло – 1000 mg масло от чесън – 100 mg витамин е – 10 mg помощни вещества – желатин, глицерол
ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ: подпомага функциите на сърдечно-съдовата система; усилва метаболизма на мазнините и благоприятства състоянието на кръвоносните съдове; подпомага поддържането на нормалните стойности на холестерола и триглицеридите; действа благоприятно при високо кръвно налягане; има антиоксидантно действие; подпомага за укрепването на имунната система.
ДЕЙСТВИЕ:
Рибено масло: съдържа мастни киселини от групата на омега – 3. подпомага понижаване нивата на триглицеридите и холестерола. допринася за изчистване на атеросклеротичните плаки. намалява образуването на съсиреци и защитава клетките от действието на свободните радикали. подобрява циркулацията на кръвта.
Чесън: съдържа повече от 200 биологично активни вещества – витамини, минерали, аминокиселини, ензими. допринася за изчистване на атеросклеротичните плаки. намалява холестерола. подпомага разширяването на коронарните съдове, нормализира сърдечния ритъм. допринася за понижаване на кръвното налягане.
Витамин Е: има антиоксидантно действие.
НАЧИН НА УПОТРЕБА: за възрастни – препоръчват се 1-2 капсули на ден. за максимален резултат CHOLESTEROL BALANCE трябва да се употребява поне 2-3 месеца.

# 22
  • Мнения: 2 030
В народната рецепта за сваляне на холестерол с царевичното брашно - защо се пие само водата, не може ли и утайката от брашното?

# 23
  • Мнения: 2 732
ще следя темата

# 24
  • Мнения: 7 201
Аз използвам Ябълков пектин на хапчета - фирма производител-АВХ - полско производство, като вземам 2х3 хапчета преди храна.
Имам такъв,но на др. фирма.Не се бях зачитала в упътването му.
Естелиа,поздрави и от мен за темата.  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 2 908
Много полезна тема    bouquet
Искам да  ви попитам откъде може да се купи билката бабини зъби,в аптеките дали я има.

# 26
  • Мнения: 58
В някои аптеки я продават, но можеш да провериш и в специални аптеки-където
се продават само билки.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 908
Много ти благодаря,ще потърся.

# 28
  • Мнения: 27 524

Да  Peace

Има друга билкова смес, много добра:

хвощ, глог, великденче, царевична коса, бял имел и котешка стъпка.

# 29
  • Мнения: 117
Някой ползвал ли е ЛИПИБОР за който е писала никол. Препоръчани го GP-то ,на съпруга ми. След профилактичния преглед, се оказа че леко е завишен общия. Все пак е на 45г. и не ми се ще да се хвърля на лекарства. Е естествено и му препоруча и диета.

Общи условия

Активация на акаунт